Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

China Southern Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

China Southern Airlines

Genel Merkezi

Guangzhou

Kuruluş Tarihi

1988

Uçuş Noktaları

208

Uçtuğu Ülke Sayısı

35

Uçak Sayısı

559

China Southern Airlines Hakkında

China Southern Airlines, genel merkezi Çin’de bulunan Guangzhou şehri olan ve 1988 yılında kurulan Çin’in en önemli havayollarından biridir. Dünyada 35 ülkede 208 farklı noktaya uçuşlar gerçekleştiren China Southern Airlines 559 uçaklık dev bir filoya sahiptir.

Havayolu ittifaklarından SkyTeam'in önemli bir üyesi olan China Southern Airlines, Çin'de havacılık hizmetlerinde uzmanlaşmış olan China Southern Air Holding Company Ltd. ile doğrudan bağlantılıdır. 

China Southern Airlines, Çin Halk Cumhuriyeti'nde en büyük filo, en gelişmiş rota ağı ve en büyük yolcu kapasitesine sahip havayoludur. Şu anda China Southern Airlines, Boeing 787, 777, 747 & 737 ve Airbus A380, A330, A321, A320, A319 dahil olmak üzere 559'dan fazla yolcu ve kargo taşımacılığı uçağı işletmektedir. China Southern Airlines’ın havayolu filosu, Asya'da birinci ve dünyada dördüncü sırada yer alıyor. China Southern Airlines, aynı zamanda dünyada A380 ve 787 modellerini kullanan ilk havayolu şirketidir.

China Southern Airlines, tüm Asya, Avrupa, Amerika, Okyanusya ve Afrika'yı birbirine bağlayan ve kapsamlı bir uçuş ağına sahiptir. 2000'den fazla günlük uçuş gerçekleştiren şirket, SkyTeam üyesi havayolları ile yakın iş birliği sayesinde, Çin’den 177 ülke ve bölgeye 1062 farklı noktaya hizmet götürüyor.

China Southern Airlines sadece 2017 yılında 126 milyondan fazla yolcu taşıdı. Havayolunun güvenlik kalitesi hem Çin genelinde hem de küresel olarak belgelenmiştir. 15 Haziran 2018'de China Southern Airlines, Çin'deki Sivil Havacılık İdaresi (CAAC) tarafından “Uçuş Güvenliği Pırlanta Ödülü” ile onurlandırıldı ve Çin'deki en yüksek güvenlik kaydına sahip havayolu oldu.

2011 yılında, China Southern Airlines dünyanın en prestijli havayolu performans değerlendirme kuruluşu olan Skytrax’tan “Dört Yıldız” statüsünü kazandı ayrıca havayolu, 2012 ve 2013 yıllarında "Fortune China Magazine" tarafından “En Beğenilen Çin Şirketi” olarak kabul edildi.

2014 yılında China Southern Airlines, Global Finance Magazine USA tarafından “2014 Çin Yıldızları” ödülünü kazandı, ayrıca 2015’de Çin Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Fuarı tarafından “Çin'in En İyi 100 Değerli Markası” ödülü, 2016 yılında Fortune China Magazine tarafından “Taşımacılık Sektöründe 1 Numaralı Şirket” ve 2017 yılında uluslararası bir danışmanlık şirketi olan Brand Finance tarafından, Çin’de birinci, dünya genelinde ise altıncı sıradaki en değerli havayolu şirketi ödüllerini kazandı.

China Southern Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

China Southern Airlines, 559 uçaklık dev bir filosuyla 35 ülkede 208 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor. Her yıl 126 milyondan fazla yolcu taşıyarak Çin’in en büyük hava taşımacısı olan China Southern Airlines aynı zamanda SkyTeam ittifakının da bir üyesidir.

SkyTeam üyesi havayolları ile Çin’den 177 ülke ve bölgeye 1062 farklı noktayla uçuş ağını daha da geliştiren China Southern Airlines, profesyonel personeli, kaliteli uçak içi servisleri ve yer hizmetleriyle dünyanın dört bir yanına yolcularını güvenle taşıyor.

Çin’in en önemli güvenlik ödüllerinin de sahip olan China Southern Airlines’ın İstanbul Atatürk Havalimanı’na da düzenli olarak uçuşları bulunuyor. Özellikle Çin, Asya ve Uzak Doğu uçuşları için en çok tercih edilen havayollarından biri olan China Southern Airlines, en yüksek müşteri memnuniyeti oranlarına sahiptir.

China Southern Airlines Sky Pearl Club Programı

China Southern Airlines Sky Pearl Club sık uçuş programı üyelerine Çin ve Dünya genelinde kapsamlı ve kullanışlı bir hizmet sunar.

SkyTeam'in en yeni üyesi olan Sky Pearl Club, kulüp üyelerine sadece China Southern Airlines uçuşlarında değil, SkyTeam global ağındaki diğer SkyTeam üyesi 20 havayolunun uçuşlarında da mil kazanıyor.

China Southern Airlines Sky Pearl Club milleriyle dünyanın en seçkin otellerinde ücretsiz konaklanabilir, araba kiralanabilir, tatile çıkılabilir veya alışverişler yapılabilir. Sky Pearl Club'da Sky Pearl Gold, Silver ve Base olarak üç ayrı üyelik seviyesi bulunuyor.

China Southern Airlines Check – In İşlemleri

China Southern Airlines yolcularına online check-in, mobil check-in, hızlı check-in ve tele check- in seçenekleri sunuyor. Online check- in yapmak isteyen yolcuların, şirketin web sitesine girerek uçuşlarını seçmeleri ve check- in işlemini yapmaları yeterlidir. Ayrıca yolcular bu sırada standart koltuk seçebiliyor, rahat koltuğu ek ücret karşılığında ve Sky Pearl Club puanları kullanılarak alınabiliyor. Sistem uçuştan 24 saat önce açılıyor ve uçuşa 2 saat kala kapanıyor.

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular ise China Southern Airlines kontuarlarında veya self servis check-in makineleri ile kolay işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu makineleri kullanarak yolcular kontuara girmeden ve uçuş saatinden en geç bir saat önce check-in yapabilirler.

China Southern Airlines Bagaj Hakkı

China Southern Airlines uçuşlarında her ekonomi ve Business Class yolcusu bir çanta veya laptop gibi kişisel bir eşya taşıyabilir. First Class yolcuların iki çanta ve bir kişisel eşya taşımasına izin veriliyor. Yardımcı cihazlar ve dış giysiler kişisel eşya olarak sayılmazlar. Tüm taşıma bagajları önünüzdeki koltuğun altında yer almalı ve maksimum boyutları 50 x 40 x 20 cm ve 5 kg olmalıdır.

Uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen kriterler ekonomi sınıfı için 1 bagaj ve 23 kg, Premium ekonomi için 2 bagaj ve 23 kg, Business Class için 3 bagaj ve 23 kg şeklindedir. Bütün bilet sınıfları için bagajın boyu 158 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) olmalıdır.

China Southern Airlines Koltuk Seçimi

China Southern Airlines yolcularına uçuş için kolayca koltuk seçme olanağı veriyor. Bilet alım aşamasında ya da bileti aldıktan sonra online check-in işlemleri sırasında yolcular, uçağın iç planını inceleyerek koltuk seçebiliyorlar. Sky Pearl Club üyeleri puanlarına bağlı olarak, rahat koltukları da ücret ödemeden seçebiliyorlar.

Yolcular uçuşlarından 48 saat önce koltuk seçimi yapılabilir, uçağın ön bölümünde veya arka bölümünde oturmayı tercih edebilir, manzarayı izleyeceği cam kenarında veya daha kolay kalkabileceği koridor kenarında oturmayı seçebilir veya daha fazla diz mesafesi bulunan koltukları tercih edebilirler.

China Southern Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

China Southern Airlines uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Dünya mutfaklarından en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor. Çocuklar için özel menüleri bulunan China Southern Airlines uçuşlarında her yolcunun damak tadına hitap eden menüler bulmak mümkün.

Yolculuk boyunca ikram edilen soğuk sandviçler, çeşitli atıştırmalıklar ve tatlılarla yolculukların daha keyifli geçmesi için çalışan China Southern Airlines, diyet yemekler veya tıbbi beslenme konularında farklı isteklere göre menüler de hazırlıyor.

China Southern Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

China Southern Airlines köpeklerin, kedilerin veya diğer hayvanların uçağın kabininde seyahat etmesine izin vermez. Evcil hayvanlar, güvenlikleri ve sağlıkları için yolculuk boyunca kargo bölümünde taşınırlar.

Uluslararası destinasyonlara yapılan uçuşlarda kediler, köpekler ve kuşlar için uçuş süresi 17 saatten az olmalı ve uçuşunuz için belirlenen şartlara uygun olarak evcil hayvanınız taşıma çantalarında ve sağlıklarına zarar gelmeyecek şekilde uçağa teslim edilmelidir.