Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Condor Flugdienst uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Condor Flugdienst

Genel Merkezi

Frankfurt

Kuruluş Tarihi

1955

Uçuş Noktaları

90

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

47

Condor Flugdienst Hakkında

Condor Flugdienst, Frankfurt merkezli bir havayolu olarak 1955 yılında Norddeutscher Lloyd, Hamburg-Amerika-Linie, Lufthansa ve Deutsche Bundesbahn tarafından “Deutsche Flugdienst Gmbh” olarak kuruldu.

Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey Amerika'da 90 destinasyona noktaya yolcu ve yük taşımacılığı yapan Condor Flugdienst, uçak filosunda 47 uçak bulunuyor.

Condor Flugdienst uzun menzilli uçuşlarının çoğunu Frankfurt Havalimanı'ndan gerçekleştiriyor. Ayrıca havayolunun Berlin Schönefeld Havaalanı, Leipzig Halle Havaalanı, Stuttgart Havaalanı, Düsseldorf Havaalanı, Hannover Havaalanı, Hamburg Havaalanı ve Münih Havaalanı'nda ikincil üsleri bulunmaktadır.

Almanya'nın en büyük 3. ticari havayolu şirketi olan Condor Flugdienst öncelikle Karayipler, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Afrika, Asya ve Akdeniz'de turizm amaçlı tarifeli uçuşlar düzenliyor.

Havayolunun uçak filosunda iki kabinli (Üst Ekonomi Sınıfı ve Ekonomi Sınıfı) ve üç kabinli (Birinci Sınıf, Üst Ekonomi Sınıfı ve Ekonomi Sınıfı) yapılandırmalara sahip uçaklar bulunmaktadır.

Condor Flugdienst, filosunun bir parçası olan Airbus A320-200s, Airbus A321-200s, Boeing 757-300s ve Boeing 767-300ERs uçaklarının modern tasarımları ve rahat koltuklarıyla yolcularına keyifli uçuşlar yaşatır.

Hem düşük maliyetli uçuşlarıyla, rahat ve gelişmiş uçak içi eğlence alternatifleriyle sevilen havayollarından biri olan Condor Flugdienst, Almanya'nın en gözde havayollarından biri olarak 'Die Welt' gazetesi tarafından verilen hizmet ödüllerinde 2.800'den fazla şirketi geçerek 1. olmuştur. Ayrıca 2017 yılında “Almanya’nın En Popüler Havayolu” seçilen Condor Flugdienst, her yıl uçuş filosunu ve uçuş ağını genişletmektedir.

Condor Flugdienst İç ve Dış Hat Uçuşları

Condor Flugdienst genellikle turizm şehirlerine uçuşlar düzenleyen bir havayoludur. Almanya’nın en büyük 3. havayolu olarak Condor Flugdienst, Almanya genelindeki 10 havaalanından Avrupa'nın pek çok önemli şehri dışında Afrika, Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika'da 90 uçuş noktasına uçuşlar gerçekleştiriyor.

İç hat uçuşlarında Berlin, Bonn/Köln, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Halle/Leipzig, Münih ve Stuttgart'a uçan havayolu dış hat uçuşlarında ise İstanbul ve Antalya’nın da bulunduğu onlarca turizm şehrine düzenli olarak uçuşlar gerçekleştiriyor.

Condor Flugdienst Fly & Enjoy Programı

Condor Flugdienst'ın sık uçuş programı olan Fly & Enjoy, her bilet sınıfı için o sınıfa özel pek çok avantaj ve fayda sunuyor. Üyeler, Condor Flugdienst'ın ve anlaşmalı diğer havayollarının uçuşlarda miller puanları kazanabilir ve bu milleri pek çok avantaj elde etmek için kullanabilirler. 

Fly & Enjoy programı, kazandıran milleri ile üyelerine Condor Flugdienst havalimanı salonlarına erişimler, daha fazla bagaj hakları, ücretsiz ve indirimli biletler ve daha pek çok hediye sunuyor.

İsteyen her yolcunun ücretsiz olarak üye olabildiği Fly & Enjoy sık uçuş programında, her bilet sınıfı kendine özgü pek çok benzersiz avantaja sahiptir.

Condor Flugdienst Check – In İşlemleri

Online check-in işlemlerinizi Condor Flugdienst web sitesinden veya mobil uygulamasından kolayca yapabilirsiniz böylece yalnızca el bagajınız varsa ve biniş kartınız hazırsa doğrudan kalkış kapınıza gidebilirsiniz. Online check-in işleminiz sırasında uçak içi planını inceleyebilir, oturmak istediğiniz koltuğu seçebilir ve birlikte uçacağınız kişilerle yan yana koltukları belirleyebilirsiniz.

Online check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 24 saat önce açılır ve kalkış saatine 2 saat kalana kadar açık kalır.

Havalimanında check-in yapmanız gerekirse, check-in masaları kalkıştan 3 saat önce açılmaktadır ve kalkıştan en az 60 dakika önce check-in yapılmış olmalıdır. Uçağa verilecek bagajınız varsa bagajınızı Condor Flugdienst check-in masasında işleminizi yaptırabilirsiniz.

Uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre kontuar check-in işlem süreleri farklılık gösterebilir, Condor Flugdienst web sitesinden uçuşunuz için belirlenmiş havalimanı check-in saatlerini öğrenebilirsiniz.

Condor Flugdienst Bagaj Hakkı

Condor Flugdienst uçuşlarınızda yanınızda uçuş kabinine alacağınız el çantasının maksimum boyutları Business Class için 56 x 45 x 25 cm ve 12 kg, Premium Class için 10 kg, ekonomi sınıfı için 6 kg’dır.

Uçağın bagaj bölümüne ücretsiz olarak verebileceğiniz bagajın maksimum kilosu sınırı ise çoğu Avrupa, Kuzey Afrika ülkesi ve BAE için ekonomi sınıfı için 23 kg, Premium Class için 30 kg ve Business Class için 32 kg’dır.

Gidilecek kıtaya ve uçuş rotasına göre değişiklik gösteren bagaj haklarını havayolunun web sitesi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ek bagaj haklarına sahip olan yolcular Fly & Enjoy milleriyle de ücretsiz olarak bagaj hakkı alabilirler.

Condor Flugdienst Koltuk Seçimi

Tüm Condor Flugdienst uçuşlarında her bilet sınıfı için ücretsiz koltuk seçimi yapılabilir. Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Condor Flugdienst bütün uçuşlarında yolcularına en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Uzun yolculuklarda eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklar, yolcuların daha rahat bir yolculuk geçirmesi için tasarlanmıştır.

Yolcular Condor Flugdienst Fly & Enjoy programında biriken millerle ve puanlarla uçuşlarında bilet sınıflarını ücretsiz olarak yükseltebilir, çok daha rahat ve keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirler.

Condor Flugdienst Yiyecek, İçecek ve İkram

Condor Flugdienst bilet sınıfına göre birçok yiyecek ve içecek ikramları bulunan oldukça zengin bir menü seçeneğine sahiptir. Zengin uçak içi servisleriyle pek çok ödül alan havayolu, özel çocuk menülerini ve diyet yemekleri de yolcularına sunuyor.

Uçuştan 24 saat önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi kabul eden Condor Flugdienst, özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında da isteğe göre yolcularına özel menüler hazırlıyor. Uçuşunuzda verilecek menüleri incelemek için veya özel yemek siparişleri için Condor Flugdienst mobil uygulamalarına veya internet sitesine göz atabilirsiniz.

Condor Flugdienst Evcil Hayvanlarla Uçuş

Condor Flugdienst bütün uçuşlarında kedilerin ve köpeklerin uçuş kabininde sizinle uçmasına izin verir. Bir hayvanla seyahat eden yolcular, uçuşlarını yaptırmadan önce hayvan sağlık ve aşılama belgeleri dahil olmak üzere tüm belgeleri yanlarına almalıdırlar. Eğer evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 8 kg'ı geçmiyorsa, bir köpek veya kedi kabinde el bagajı olarak taşınabilir. Taşıma çantasının boyutları maksimum 55 x 40 x 23 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) olmalıdır.

Evcil hayvan, taşıma çantasına rahatça sığmalıdır, doğal pozisyonunda ayağa kalkacak, etrafta dönecek ve uzanacak yeterli alana sahip olmalıdır. Taşıma çantası içinde aynı türden oldukları sürece en fazla 2 evcil hayvan içerebilir. Her yolcu sadece bir taşıma çantası taşıyabilir ve taşıma çantası tamamen kapatılabilir olmalıdır.

Evcil hayvan tüm uçuş boyunca taşıma çantasında kalmalıdır. Kalkış ve iniş sırasında taşıma çantası, önünüzdeki koltuğun altına yerleştirilmelidir. Evcil hayvan kokusuz olmalıdır. Evcil hayvan taşımada herhangi bir dikkat gerektirmemeli ve diğer yolcular için sakıncalı olmamalıdır ve ayrıca evcil hayvanı olan yolcu acil çıkış sırasına oturtulmaz.

Kabin içinde taşınamayan büyük hayvanlar kargo ambarındaki hayvan için uygun taşıma çantalarında kontrol edilen bagaj olarak taşınacaktır. Yolcuların kendi taşıma çantalarını sağlamaları gerekiyor. Uçağın kargo bölümünde taşınacak evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 75 kg'ı geçemez ve taşıma çantasının maksimum boyutları 80 x 156 x 86 cm olmalıdır.