Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Croatia Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Croatia Airlines

Genel Merkezi

Zagreb

Kuruluş Tarihi

1989

Uçuş Noktaları

38

Uçtuğu Ülke Sayısı

24

Uçak Sayısı

14

Croatia Airlines Hakkında

Croatia Airlines Hırvatistan'ın milli havayolu şirketidir. Havayolunun merkezi ülkenin başkenti Zagreb'tedir ve Hırvatistan'da kayıtlı ilk anonim şirket olarak 1989 yılında Zagreb Airlines adıyla kurulmuştur.

Croatia Airlines hem iç hatlarda hem de dış hatlarda geniş çaplı bir yolcu ve kargo taşımacılığı hizmetleri sunan bir tam hizmet taşıyıcısıdır. Uçak filosunda yer alan 14 uçakla dünya çapında 24 ülkede 38 destinasyona uçuşları bulunan Croatia Airlines ayrıca uçak bakımı ve havacılık personelinin eğitimini de kendisi sağlar. Havayolu, gelişmiş uçuş güvenliği, hizmet kalitesi ve profesyonel uçuş ekibiyle yolcuları tarafından sevilen bir havayoludur.

Bir havayolu şirketi olarak, Hırvatistan turizmi gelişmesine önemli ölçüde katkıda bulunan Croatia Airlines, Zagrep yakınlarındaki Bamb Uluslararası Havalimanı'ndaki genel merkezinden ağırlıklı olarak Avrupa destinasyonlarına yerel ve uluslararası uçuşları yürütmektedir. Croatia Airlines yılda 2 milyon civarında yolcu taşıyor ve günlük 100’den fazla uçuş yapıyor.

2004 yılında dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından biri olan Star Alliance'a katılan Croatia Airlines bu ittifakla Türk Hava Yolları, Air India, Air Canada, Air France, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines ve United Airlines gibi önemli havayollarıyla global ağlarda iş birlikleri yapıyor.

Havayolu, Airbus A319, A320 ve Bombardier Dash-8-Q400'ün model uçaklardan oluşan filosu ile uçuşlarını gerçekleştiriyor böylece modern uçaklarının teknolojisi ve konforuyla yolcularına keyifli uçuşlar sunuyor.

Croatia Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Croatia Airlines uçak filosunda yer alan 14 uçakla dünya çapında 24 ülkede 38 uçuş noktasına yolcularını ulaştırıyor. Yılda 2 milyon civarında yolcu taşıyan havayolu aynı zamanda Star Alliance ittifakının da bir üyesidir, 28 havayoluyla yaptığı global uçuş anlaşmalarıyla dünyada 1000’den fazla destinasyona da ulaşan Croatia Airlines, günde 100’den fazla uçuş gerçekleştiriyor.

Türkiye’ye de uçuşları bulunan Croatia Airlines, Türk Hava Yolları’yla yaptığı iş birliğiyle İstanbul, Bodrum ve Antalya gibi önemli turizm şehirlerine uçuşlar gerçekleştiriyor.

Croatia Airlines Miles & More Programı

Croatia Airlines sık uçan yolcularına Miles & More adında bir sadakat programları sunuyor. Havayolu bu program ile her uçuşları için yolcularını ödüllendiriyor. Croatia Airlines ile veya Star Alliance üyesi 28 havayoluyla yapılan uçuşlarda miller, hediyeler ve büyük avantajlar kazandıran program uluslararası bütün uçuşlarda ve ortak havayollarıyla yapılan uçuşlarda kullanılıyor, Miles & More aynı zamanda Lufthansa uçuşlarında da kullanılabilmektedir.

Kazanılan miller uçak bilet sınıfı yükseltmeleri, koltuk yükseltmeleri, otel konaklamaları, araba kiralamalar ve alışveriş için kullanılabilir.

Miles & More programlarında kazanılan miller sadece uçuşlar için değil aynı zamanda uçuşlarında bir dizi ortak şirketin hizmetleri için de kullanılmaktadır. Bu ortak işletmeler oteller, restoranlar, kredi kartları, araba kiralama ve perakende satış yerlerini içeriyor.

Croatia Airlines Check – In İşlemleri

Croatia Airlines uçuşunuz için çevrimiçi check-in web check-in, mobil check-in, havaalanında self servis kiosk check-in ve havaalanında bilet kontuarında check-in yapabilirsiniz.

Croatia Airlines uçuşunuzda web check-in işlemlerinizi 36 saatten başlayarak ve mobil cihazınıza bir mobil biniş kartı almak için planlanan kalkış saatine (kalkış şehir ve varış yerine bağlı olarak) 1 saate kadar yapabilirsiniz.

Havalimanı self-servis kiosklarında ise planlanan kalkış saatinden 4 saat ile 60 dakika önce check-in yapabilir ve yazılı biniş kartı alabilirsiniz.

Havalimanında biniş kartını almak ve bagajı teslim etmek için Croatia Airlines bilet kontuarlarında check-in yapabilirsiniz. Çoğu havalimanı bilet kontuarında check-in, ayrılış saatinden 2 ila 3 saat önce açılır ve ayrılış saatinden yaklaşık 60 dakika önce kapanır.

Croatia Airlines Bagaj Hakkı

Croatia Airlines uçuşlarında uçuş kabininde ekonomi sınıfı yolcu başına 1 adet taşıma çantası ve 1 adet kişisel eşya (çanta, evrak çantası, laptop çantası) ve Business Class yolcu başına 2 adet özel eşya ve 1 adet kişisel eşyaya izin vermektedir. El bagajlarının maksimum ağırlığı 8 kg olmalıdır.

Bir ceket, şemsiye, bebek bezi çantası, gümrüksüz ürünler ve yardımcı cihazlar (tekerlekli sandalyeler, yürüyüşe binenler, koltuk değnekleri, bebek arabaları, çocuk koltukları, vb.) taşıma ödeneğinize dahil değildir.

Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar için uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar, ekonomi sınıfı için 1 adet ve maksimum ağırlık 23 kg, Business Class için ise 2 bagaj ve maksimum ağırlık 32 kg olmalı ve bagajların maksimum boyutları 158 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) olmalıdır.

Kayaklar, golf çantaları, balık tutma ekipmanları gibi spor ekipmanları, Croatia Airlines uçuşlarında boyut ve ağırlık limitlerine kadar kabul edilecektir.

Croatia Airlines Miles & More programlarında kazanılan millerle ek bagaj hakları ücretsiz olarak alınabilir.

Croatia Airlines Koltuk Seçimi

Croatia Airlines koltuk seçimi için hiçbir ücret talep etmez. Uçuşunuzdan önce check-in işleminizi yaparken koltuğunuzu seçebilir ve uçağın içindeki oturma düzenini inceleyerek cam kenarı veya koridor gibi alternatiflerden istediğinizi seçebilirsiniz. Acil çıkış kapısı koltuklarından birini seçmek istiyorsanız uçuş güvenliği için belirtilen tüm şartlara uymanız gerekiyor.

Uzun yolculuklarda bazı koltuklar yolculara çok daha fazla alan bırakarak rahat bir hareket alanı sağladığı için öncelikle tercih edilir. Biletinizin sınıfına göre ek bir ücretle bu koltukları da seçebilir ve uzun yolculuğunuzu çok daha rahat bir hale dönüştürebilirsiniz.

Croatia Airlines, yolcuların konforlu seyahat etmelerini sağlamak için dönen ve yatak olarak kullanılabilen koltuklarıyla da Business ve First Class bölümlerinde hizmet veriyor.

Croatia Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Croatia Airlines uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Dünya mutfaklarından en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor. Çocuklar ve bebekler için özel menüleri bulunan Croatia Airlines uçuşlarında her yolcunun damak tadına hitap eden menüler bulmak mümkün.

Kısa süreli yolculuklar boyunca ikram edilen soğuk sandviçler, çeşitli atıştırmalıklar ve tatlılarla yolculukların daha keyifli geçmesi için çalışan Croatia Airlines, diyet yemekler veya tıbbi beslenme konularında farklı isteklere göre menüler de hazırlıyor.

Croatia Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Croatia Airlines küçük köpeklerin ve kedilerin kabin içinde uçakta ve kargo olarak taşınmasına izin veriyor.

Köpekler ve kediler gibi küçük evcil hayvanlar, taşıyıcı dahil 8 kg'dan daha fazla olmamalıdır. 

Görme ve işitme engellilere yardımcı köpekler gibi servis hayvanları, ağırlık ya da boyut kısıtlaması olmaksızın ücretsiz olarak kabul edilir. Kabinlerde kuşlara, balıklara ve kemirgenlere izin verilmez. 

Yolculuk yapacağınız evcil hayvanlar en az 8 haftalık olmalı, aşılar ve sağlık belgeleri güncel olmalıdır. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Croatia Airlines rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.  

Evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde yolculuk edecekse korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

İç ve dış hat uçuşlarında yolculuk edecek evcil hayvanın rezervasyon ve check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanlarında bulunan Croatia Airlines kontuarlarındaki görevliler tarafından yapılması gerekmektedir.