Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Czech Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Czech Airlines

Genel Merkezi

Prag

Kuruluş Tarihi

1923

Uçuş Noktaları

43

Uçtuğu Ülke Sayısı

22

Uçak Sayısı

17

Czech Airlines Hakkında

1923 yılında kurulan Czech Airlines, engin tecrübesini ve kültürel geleneğini kullanarak, yüksek kaliteyi temel alan samimi ve esnek hizmetler sunan modern bir Avrupa havayolu şirketidir. Merkezi Prag’da bulunan havayolu, dünya çapında 22 ülkede 43 uçuş noktasına yolcu taşıyor.

Yılda 3 milyon civarında yolcu taşına Czech Airlines, uçak filosunda yer alan modern 17 uçağıyla, zengin uçak içi hizmetleri ve profesyonel ekibiyle sevilen havayollarından birisidir.

Çek Cumhuriyeti'nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Czech Airlines, Prag'dan Avrupa, Orta Asya, Kafkasya ve Orta Doğu'daki başlıca yerlere bağlantı sağlamaktadır. Czech Airlines, faaliyetleri boyunca hizmetlerinin kalitesi için bir dizi ödüle layık görülen bir havayoludur.

Czech Airlines, aynı zamanda dünyanın en eski beş havayolundan birisidir. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) kurucu üyesi olan havayolu ve 2001'den beri SkyTeam İttifakı üyesidir.

Czech Airlines, çevrenin korunmasına olan bağlılığını doğrulayan bir ISO 14001 sertifikası ve hava taşımacılığında en ileri güvenlik standartlarına uygun olarak çalıştığını gösteren bir IOSA sertifikasına sahiptir.

Czech Airlines, hava taşımacılığı ve ilgili yer hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren bir grup şirket olan Czech Aeroholding'in yan kuruluşudur. Czech Aeroholding'in diğer iştirakleri Prag Havalimanı ve Ruzyne Uluslararası Havalimanı işletmesi ayrıca uçakların teknik bakımında hizmet veren Czech Airlines Teknik Bakım Merkezi’dir.

Düzenli yolcu taşımacılığı konusunda uzman olan Czech Airlines, özel charter uçuşları işletmek ve diğer havayollarına yedek uçak kapasitesi kiralama hizmetleri de veriyor. Czech Airlines’ın modern filosu 1 adet Airbus A330, 8 adet Airbus A319, 5 adet ATR 72 ve 3 ATR 42 uçağıyla geniş uçuş kabinleri ve zengin uçak içi eğlence alternatifleriyle yolcularına hem güvenli hem de keyifli uçuşlar sunuyor.

Czech Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Dünyanın en köklü havayollarından biri olarak oldukça geniş bir uçuş ağına sahip olan Czech Airlines, 17 uçağıyla 22 ülkede 43 destinasyona yolda 3 milyona yakın yolcu taşıyor.

20 havayolunun yer aldığı SkyTeam ittifakının da bir üyesi olan Czech Airlines, bu iş birlikleriyle dünya çapında 670'den fazla üye havalimanına, 177 ülkede 1.062 havaalanında yolcularının ulaşımını sağlıyor.

Czech Airlines Ok Plus Programı

Czech Airlines’ın yolcularına sunduğu OK Plus sık uçuş programı, hem havayolunun iç ve dış hat uçuşlarında hem de SkyTeam üyesi 20 havayolunun bütün uçuşlarında üyelerine miller kazandırıyor.

Kazanılan miller otel konaklamaları, araba kiralama hizmetleri, bankacılık hizmetleri gibi pek çok farklı konuda kullanılabiliyor. Aynı zamanda miller bonus biletler, bilet sınıfı yükseltmeler ve ek bagaj hakları için de kullanılabilir.

OK Plus Gifts programıyla da uçuşlarında yolcularına ödüller dağıtan Czech Airlines, havalimanı salonlarına da ücretsiz erişimler sunuyor.

Gümüş, altın ve platin üyelik seviyeleri bulunan Ok Plus programında seviye ne kadar yükselirse avantajlar da o kadar artıyor.

Czech Airlines Check – In İşlemleri

Czech Airlines Android ve IOS uygulamalarından veya internet sitesinden yapabileceğiniz online check-in hizmetinde adınızı ve rezervasyon numaranızı girerek biniş kartınızın cep telefonuna gelmesini sağlayabilirsiniz, böylece bavullarınız yoksa havalimanında check-in kontuarlarına uğramadan hemen uçuş kapısına geçebilirsiniz.

Online check-in yapabileceğiniz saatler uçuş noktalarına göre değişiklik gösterebilir, bu hizmet uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden 24 saat önce başlar ve uçuşa 75 dakika kala sona erer. Havalimanı kontuarlarında ve kiosklarında yapılacak check-in işlemleri ise uçuştan 6 saat önce başlıyor ve uçağın kalkış saatine 40 dakika kalana kadar devam eder.

Evcil hayvanlarıyla yolculuk etmek isteyen yolcuların mutlaka havalimanında yer alan Czech Airlines kontuarında check-in yaptırmaları gerekmektedir.

Czech Airlines Bagaj Hakkı

Czech Airlines’ın uçuşlarında ücretsiz bagaj hakları Business Class yolcuları için 32 kg olacak şekilde 1 adet bagaj hakkı bulunuyor, bagajın boyutları maksimum 158 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) olmalıdır. Daha fazla kilolara sahip olan bavullar için ise bilet sınıfına ve gidilecek destinasyona göre ek fiyatlar uygulanmaktadır. Ekonomi sınıfı için ise yolcular 23 kg olacak şekilde 1 adet bagaj hakkına sahiptir.

Uçuş kabinine her yolcunun bir çanta ve bir dizüstü bilgisayar çantası, el çantası veya evrak çantası gibi kişisel bir eşya taşıması sağlanır. Yardımcı cihazlar ve dış giysiler kişisel eşya olarak sayılmazlar. Uçağa alınacak el bagajı maksimum 8 kg ağırlığında ve 115 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) boyutlarında olmalıdır. Business Class yolculara ekstra bir bagaj hakkı daha tanınıyor.

Uluslararası uçuşlarda uçuş noktasına göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir, uçuşunuzdan önce Czech Airlines mobil uygulamalarından veya internet sitesinden uçuşunuzdaki bagaj haklarını kontrol edebilirsiniz.

Czech Airlines Koltuk Seçimi

Czech Airlines, yolcularına bütün uçuşlarında ücretsiz koltuk seçim hakları sunar. Uçuşlarında yolcularına konforlu ve rahat bir seyahat sunmak için pek çok koltuk seçeneğine sahip olan Czech Airlines, uzun yolculuklarda 60 derece eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklara sahiptir.

Czech Airlines mobil uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında cam kenarı veya koridor bölümü seçimleri yapabilir veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz.

Uzun süreli uçuşlar için tasarlanmış daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltuklar ek ücretlerle veya Ok Plus milleriyle ücretsiz olarak seçebiliyor.

Czech Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Czech Airlines, uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Avrupa mutfaklarından en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor.

Şeflerin özenle seçtiği eşsiz lezzetleri uçuşlarında sunan Czech Airlines, uçuş noktalarına göre o bölgenin en güzel yemeklerini ve içeceklerini yolcularına sunarak güvenli ve keyifli yolculuklar yaşatıyor. Özel çocuk menülerine ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuşta 48 saat önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi de kabul ediyor.

Czech Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Czech Airlines, uçuşlarında sadece kedi ve köpekleri yolcu kabinine kabul ediyor. Farklı tür ve daha büyük evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Uçuş kabinine alınacak evcil hayvanın taşıma çantası ile toplam ağırlığı 8 kg olmalıdır.

Bir uçağın koşulları bir evcil hayvanın günlük ortamından çok farklı olduğu için, evcil hayvanınızın havayoluyla taşınması sağlığını etkileyebilir, bu nedenle uzun uçuşlar öncesinde mutlaka veterinerinize danışmanız gereklidir.

Uçuş kabininde yer alacak veya yolcu kabininin altında bulunan kargo bölümünde taşınacak evcil hayvanlar için önceden telefonla rezervasyon gereklidir. Evcil hayvanınız kendine uygun bir taşıma çantasında olmalı ve bu çanta darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Evcil hayvanın taşıma çantasının ölçüleri maksimum 45 cm uzunluğunda, 35 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde ve üç boyutun toplamı 105 cm olmalıdır. Taşıma çantası veya evcil hayvan paketi sağlam, havalandırmalı, su geçirmez bir zemine sahip olmalı ve güvenli olmalıdır.

Evcil hayvanınızla yapacağınız yolculuktan önce hayvanınızın bütün sağlık belgelerini yanınızda bulundurmanız sorun yaşamamanız açısından önemlidir.