Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Egyptair uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Egyptair En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Egyptair
Istanbul
Washington
24.01.2022
Egyptair
Istanbul
New York
15.06.2022
Egyptair
Cairo
San Francisco
05.02.2022
Egyptair
Cairo
New York
27.01.2022
Egyptair
Cairo
Detroit
27.01.2022
Egyptair
Cairo
Charlotte
16.02.2022
Egyptair
Cairo
Washington
29.01.2022
Egyptair
Amman
New York
18.02.2022
Egyptair
Amman
Philadelphia
24.01.2022
Egyptair
Addis Ababa
New York
20.01.2022

Egyptair En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Egyptair
Istanbul
Washington
24.01.2022
Egyptair
Istanbul
New York
15.06.2022
Egyptair
Cairo
San Francisco
05.02.2022
Egyptair
Cairo
New York
27.01.2022
Egyptair
Cairo
Detroit
27.01.2022
Egyptair
Cairo
Charlotte
16.02.2022
Egyptair
Cairo
Washington
29.01.2022
Egyptair
Amman
New York
18.02.2022
Egyptair
Amman
Philadelphia
24.01.2022
Egyptair
Addis Ababa
New York
20.01.2022

Egyptair

Genel Merkezi

Kahire

Kuruluş Tarihi

1932

Uçuş Noktaları

75

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

54

Egyptair Hakkında

Egyptair, merkezi Kahire Uluslararası Havalimanı’nda bulunan Mısır'ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Egyptair dünyanın öncü havayollarından birisidir, 1932 yılının mayıs ayında kurulan şirket, dünyanın 7. havayolu şirketi olarak dünyanın en köklü havayollarından biri olarak dikkat çekiyor.

Egyptair, Boeing 707'leri uçuşlarına dahil eden Orta Doğu'nun ilk havayolu şirketidir. Günümüzde Egyptair, uçak filosunda yer alan 54 uçağıyla Orta Doğu, Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika'daki 75 destinasyona düzenli olarak uçuşlar gerçekleştiriyor.

17 Temmuz 2008'de, Egyptair müşterilerine daha iyi uçuş bağlantıları ve daha konforlu seyahatler sunmak için dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance ağına katıldı. Egyptair'ın Star Alliance ağına üyeliği, ağın bir parçası olan Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da yerleşik tek havayolu şirketi olması nedeniyle benzersizdir.

9000 çalışanıyla yolcularına en güvenli ve konforlu uçuşları sunmayı hedefleyen Egyptair’ın Air Cairo, EgyptAir Cargo, Air Sinai, EgyptAir Express ve Smart Aviation Company isimli yan şirketleri de bulunuyor.

Egyptair, “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu, Business Class 2011”, “Kuzey Afrika'nın Önde Gelen Havayolu 2005” ve “Kuzey Afrika'nın Önde Gelen Havayolu 2004” ödüllerini kazanmıştır. Ayrıca “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu 2018”, “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu-Business Class 2018”, “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu-Ekonomi Sınıfı 2018” ve “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu Markası 2018” ödüllerine de aday durumdadır.

Gelişmiş uçuş ve yer hizmetleri, güler yüzlü personeli ve organizasyon yetenekleriyle Egyptair, dünyanın en köklü havayollarından biri olarak yolcularına her zaman en iyi hizmeti vermek için çalışıyor.

Egyptair İç ve Dış Hat Uçuşları

Egyptair, uçak filosunda yer alan 54 modern uçağıyla Orta Doğu, Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika'daki 75 farklı noktaya uçuşlar gerçekleştiriyor. Her gün yüzlerce uçuşu bulunan Egyptair, aynı zamanda dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından olan Star Alliance’ın 28 büyük havayolu üyesinden biri olarak dünya çapında 1000’den fazla noktaya da global ortakları aracılığıyla hizmet götürebiliyor.

Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan da uçuşları bulunan Egyptair, Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları ile birlikte çalışmaktadır. Kuzey Afrika ve Orta Doğu rotalarında sunduğu üstün hizmet kalitesi, güler yüzlü personeli ve deneyimli uçuş ekibiyle tercih edilen bir havayolu olan Egyptair’ın uçuşlarında, Türk Hava Yolları uçuşlarında kazandığınız milleri de bilet alınlarında değerlendirebilirsiniz.

Egyptair Plus Programı

Egyptair’ın üyelerine pek çok avantaj ve indirim sunan Egyptair Plus programı, Egyptair uçuşlarında ve Star Alliance üyesi 28 havayolunun uçuşlarında miller kazandırıyor ve bu kazanılan miller bütün üye havayollarında bedava veya indirimli biletler, koltuk yükseltmeler, ekstra bagaj hakları, otel konaklamaları veya araba kiralama hizmetleri gibi birçok alanda kullanılabiliyor.

Blue, Silver, Golden ve Platinum seviyeleri bulunan Egyptair Plus programına bütün yolcular ücretsiz olarak üye olabilirler.

Her seviyede farklı ödülleri ve avantajları bulunan programda kazandığınız millerin maddi değerine Egyptair mobil uygulamasından veya internet sitesi üzerinden bakabilirsiniz.

Egyptair Check – In İşlemleri

Egyptair online check-in işlemleri kalkıştan 48 saat önce başlar ve uçağınızın kalkış saatinden 90 dakika öncesinde sona erer. Check-in bagajına sahip yolcular işlemlerini kalkış saatinden en az 1 saat önce özel Egyptair 'Bagaj indirimi' sayaçlarında yapabilirler.

Bazı havalimanlarında şu an online hizmet verilmiyor, bu havalimanlarını Egyptair mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında yapılan check-in işleminizi gerçekleştirmek için uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden en az 2 saat önce havalimanında olmanız önemlidir. Check-in saatleri uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre değişiklikler gösterebilir bu nedenle uçuşunuzla ilgili bilgiler rezervasyonunuz sırasında kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Egyptair Bagaj Hakkı

Egyptair uçuşlarınızda yanınıza bir el çantasını ve kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilirsiniz. Uçuş kabinine alınacak el çantalarının ölçüleri standart olarak maksimum 56x 36 x 23 cm olmalıdır.

Egyptair’ın uçuşlarında bagaj bölümüne ücretsiz olarak maksimum 23 kilo ağırlığında tek bir bavul verebilirsiniz. Daha fazla kilolara sahip olan bavullar için bilet sınıfına göre ek ücretler ödenmesi gerekebilir. Ek bagaj hakları Egyptair Plus uçuşlarından biriken puanlarla ve millerle de ücretsiz olarak alınabilir.

Ek bagaj fiyatları uçuş noktasına göre değişiklikler göstermektedir, kendi uçuşunuz için belirlenen ek bagaj ücretlerine Egyptair web sitesi üzerinden bakabilirsiniz.

Egyptair Koltuk Seçimi

Egyptair uçuşlarında her bilet sınıfı için ücretsiz koltuk seçimi yapılabilir. Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Business Class bilet sınıfında yapılan uçuşlarda sunulan koltukların diz mesafesi 90 cm-1,20 cm aralığındadır. Egyptair ekonomi sınıfı uçuşları için diz mesafesi 80 cm, First Class bilet sınıfı için diz mesafesi ise 1,50 cm’dir.

Yolcular Egyptair Plus kartlarında biriken miller ve puanlarla uçuşlarında bilet sınıflarını ücretsiz olarak yükseltebilir, çok daha rahat ve keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirler.

Egyptair Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi, First Class ve Business Class bilet sınıfına göre pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan Egyptair, bu konuda oldukça zengin bir menü seçeneğine sahiptir.

Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler, seçilen yemeklere göre ücretsiz veya ücretli olarak servis edilir. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de servis edilir.

Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Egyptair çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda Egyptair, bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

Egyptair Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvan ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, Egyptair’ın rezervasyon departmanına başvurmanız ve bu talebiniz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. 

Uçuş kabini içinde yolculuk edecek evcil hayvanlar için sadece kedilere ve köpeklere izin verilmektedir. Evcil hayvanın taşıma çantasının toplam ağırlığı maksimum 8 kg olmalıdır. Taşıma çantasının boyutları 55 x 40 x 20 cm’yi geçemez. Uçuş kabin içindeki evcil hayvanların taşıma çantası içinde sadece 1 evcil hayvan olmalı ve yolcu başına bir taşıma çantası bulunmalıdır.

Egyptair uçuşlarında seyahat edeceğiniz evcil hayvanınızın uygun bir şekilde hazırlanmış ve geçerli bir sağlık aşı sertifikası olmalıdır. Kediler ve köpekler, seyahat etmek için en az 8 haftalık olmak zorundadır. Ayrıca yolcular yolculukları sırasında ve uçuş süreleri boyunca evcil hayvanları için yeterli yiyecek taşımalıdır.

Bu seyahat için yolcu evcil hayvanı için tam sorumluluk almaktadır. Söz konusu evcil hayvanın zarar görmesi, hastalık, ölüm veya herhangi bir ülke ya da bölgeye girişinin reddedilmesi durumundan havayolları sorumlu değildir.

Birleşik Krallık, Güney Afrika, Bahreyn, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen Cumhuriyeti, Yeni Zelanda ve Avustralya yapılan uçuşlarda uçuş kabinine evcil hayvanlar kabul edilmemektedir. Bu rotalara yapılan yolculuklarda evcil hayvanlar sadece kargo bölümünde yolculuk yapabilirler.