Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ethiopian Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Ethiopian Airlines En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Ethiopian Airlines
Addis Ababa
New York
21.01.2022
Ethiopian Airlines
Cairo
New York
15.02.2022
Ethiopian Airlines
Cairo
Washington
29.01.2022
Ethiopian Airlines
Djibouti
New York
23.01.2022
Ethiopian Airlines
Djibouti
San Francisco
27.07.2022
Ethiopian Airlines
Dubai
New York
24.01.2022
Ethiopian Airlines
Washington
Istanbul
20.02.2022
Ethiopian Airlines
Istanbul
New York
15.03.2022
Ethiopian Airlines
Istanbul
New York
07.03.2022
Ethiopian Airlines
Istanbul
Chicago
09.02.2022

Ethiopian Airlines En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Ethiopian Airlines
Addis Ababa
New York
21.01.2022
Ethiopian Airlines
Cairo
New York
15.02.2022
Ethiopian Airlines
Cairo
Washington
29.01.2022
Ethiopian Airlines
Djibouti
New York
23.01.2022
Ethiopian Airlines
Djibouti
San Francisco
27.07.2022
Ethiopian Airlines
Dubai
New York
24.01.2022
Ethiopian Airlines
Washington
Istanbul
20.02.2022
Ethiopian Airlines
Istanbul
New York
15.03.2022
Ethiopian Airlines
Istanbul
New York
07.03.2022
Ethiopian Airlines
Istanbul
Chicago
09.02.2022

Ethiopian Airlines

Genel Merkezi

Addis Ababa

Kuruluş Tarihi

1945

Uçuş Noktaları

125

Uçtuğu Ülke Sayısı

105

Uçak Sayısı

100

Ethiopian Airlines Hakkında

1945 yılında kurulan Ethiopian Airlines, Etiyopya'nın en büyük ve bayrak taşıyıcı havayoludur. Geçtiğimiz yirmi yıl boyunca Etiyopyalı, kıtadaki lider taşıyıcılardan biri haline geldi. Afrika'da verimlilik ve operasyonel başarı için rakipsiz olan Ethiopian Airlines, neredeyse tüm yıllar boyunca kâr sağladı. 

Teknolojiye büyük önem veren bir havayolu olan Ethiopian Airlines, Etiyopya'nın başlıca şirketlerinden biri ve Afrika'da gerçek bir kurum haline geldi. Kıta genelinde günlük ve çift günlük doğu-batı uçuşu da dahil olmak üzere Afrika ağında en geniş uçuş rotalarına sahip olan Ethiopian Airlines, uçak filosunda yer alan 100 uçakla 100 uluslararası ve 25 yerli destinasyona hizmet vermektedir.

65 uçak siparişi daha bulunan Ethiopian Airlines, aynı zamanda dünyanın en büyük havayollarının yer aldığı Star Alliance uçuş birliğine de üyedir. Bu üyeliğiyle 28 havayoluyla birlikte çalışan

Ethiopian Airlines dünya çapında yüzlerce şehre ve destinasyona daha yolcularını ulaştırabiliyor.

Ethiopian Airlines uçuşlarında bulunan Cloud Nine, First ve Business Class bilet sınıflarının kombine hizmetidir. Yolculara bu bilet sınıfları için geniş bir uçuş kabini alanı, konfor ve benzersiz hizmetler sunulmaktadır. Ekonomi sınıfı için de uçuşlarında büyük özen gösteren Ethiopian Airlines, yolculara yediden fazla başlıktan oluşan bir video kütüphanesine erişimi olan 12 ses kanalı sunmaktadır.

Ethiopian Airlines’ın hem kendi uçaklarının hem de diğer havayollarının uçak bakımlarını yaptığı

“Ethiopian Airlines Bakım Üssü” ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından onaylanmıştır. Ayrıca Ethiopian Airlines, havayolu endüstrisine göre farklı alanlarda eğitimli ve yetenekli insan gücünün bulunmasıyla diğer havayollarına yönetim ve teknik destek sağlamaktadır.

Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri 2018'de “Afrika'nın En İyi Havayolu', 'Afrika'da En İyi İşletme Sınıfı' ve 'Afrika'da En İyi Ekonomi Sınıfı'; 2018 TripAdvisor Travellers 'Choice Ödüllerinde “Afrika ve Hint Okyanusu'nun En İyi İş Sınıfı” ödülünü alan Ethiopian Airlines, aynı zamanda “2018 Afrika'nın Üstün Yemek Hizmetleri Ödülü” sahibidir.  

Ethiopian Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Ethiopian Airlines, Afrika kıtasının en önemli havayollarından biri olarak uçak filosunda yer alan 100 uçakla 100 uluslararası ve 25 yerli uçuş noktasına hizmet vermektedir. Dünyanın en önemli şehirleriyle Afrika kıtasını birleştiren havayolu, aynı zamanda Star Alliance üyesi olarak 28 havayoluyla da iş birliği içinde çalışarak global uçuş ağına dünya çapında yüzlerce destinasyon daha eklemiştir.

Türk Hava Yolları iş birliğiyle Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na da uçuşları bulunan Ethiopian Airlines, modern uçaklarının sağladığı konfor ve uçak içi eğlenceleriyle iç ve dış hat uçuşlarında yolcularına benzersiz bir uçuş deneyimi sunuyor.

Ethiopian Airlines ShebaMiles Programı

ShebaMiles, Ethiopian Airlines’ın sık uçuş programıdır. ShebaMiles üyeleri her uçuşta miller kazanarak bilet sınıfı yükseltmeleri, havalimanı salonlarına ücretsiz erişimler, ilave ücretsiz bagaj hakkı ve diğer birçok ayrıcalık hakkı kazanıyor.

Üyeler ne kadar çok uçarlarsa faydaları da o oranda artıyor. Aralık 2011'den bu yana, ShebaMiles, Star Alliance üyesi 28 havayoluyla ve 10 havayolu dışı ortak (oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri vb.) şirketle anlaşma imzalamıştır.

Mavi, Gümüş, Altın ve Platinum seçenekleri bulunan ShebaMiles programına isteyen her yolcu ücretsiz olarak üye olabilmektedir.

Ethiopian Airlines Check – In İşlemleri

Online check-in (Web check-in), yolcuların internette bir uçuşta seyahatlerini onayladıkları ve kendi biniş kartlarını bastırdıkları işlemdir. Ethiopian Airlines uçuşlarında tüm uluslararası ve iç hat uçuşlar için, check-in 36 saat ile 2 saat arasında yapılabilir. Uçuşa katılımınızı onaylayın, koltuğunuzu seçin ve değerli zamandan tasarruf edin. Bir yolcunun ihtiyacı olan tek şey bir internet bağlantısı ve biniş kartı için bir yazıcıdır.

Yolcunun, uçağın bagaj bölümüne bırakacağı bir bagajı yoksa, binişten 30 dakika önce biniş kapısına varması istenir. Bırakılacak bir bagajı varsa, uluslararası uçuşlar için kalkıştan en az 1 saat önce ve iç hat uçuşlar için kalkıştan en geç 1 saat önce check-in kontuarına gitmek gerekir.

Havalimanı check-in işlemlerinde ise tüm check-in kontuarları kalkıştan 3 saat önce açılır ve kalkıştan 1 saat önce kapanır. Yolcuların, onaylanmış rezervasyonlar ile gelmeleri ve kontuarlarda sunmaları gereken ilgili varış noktaları ve transit noktaları için seyahat belgelerini yanlarında bulundurması gerekiyor.

Yolcular ayrıca bagajlarının uçuşlar için izin verilen ağırlık / parça dahilinde olduğundan emin olmalıdır. Fazla bagajlar ve ağırlıklar ekstra ücrete tabi olacaktır.

Cloud Nine, Platin / Gold ShebaMiles ve Star Alliance üyelik kartlarına sahip yolcular için ayrı kontuarlar mevcuttur. Bu yolculara check-in işlemlerini tamamladıktan sonra, kalkış alanında bulunan Cloud Nine Lounge'ı kullanabilmeleri için bir davetiye verilecektir.

Ethiopian Airlines Bagaj Hakkı

Ethiopian Airlines uçuşlarında her biri 7 kg ağırlığında olmak şartıyla Business Class için 2 adet el bagajı uçuş kabinine ücretsiz olarak kabul edilebilir. 

Ekonomi sınıfı için maksimum 7 kg ağırlığa sahip bir 1 parça el bagajı ücretsiz olarak uçuş kabinine kabul edilecektir. Her iki bilet sınıfı için de el bagajı üst rafa veya yolcu koltuğunun altına yerleştirilmek için uygun olmalıdır. El bagajının toplam boyutu 23 x 40 x 55 cm’yi geçmemelidir.

Uçağın bagaj bölümüne ücretsiz olarak verilebilecek bagajlar için bilet sınıflarına göre belirlenen haklar her uçuş rotasına göre farklılıklar gösterir, Ethiopian Airlines web sitesi üzerinden sizin uçuşunuza özel bagaj haklarınızı kontrol edebilirsiniz.

Ethiopian Airlines Koltuk Seçimi

Ethiopian Airlines, her bilet sınıfı için yolcularına ücretsiz koltuk seçimi hakkı tanımaktadır. Koltuk seçiminizi havayolunun Android ve IOS mobil uygulamalarından veya internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz gibi bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Ethiopian Airlines kontuarlarından veya kiosklarından da gerçekleştirebilirsiniz.

Ethiopian Airlines uçuşlarında pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Yolculara daha fazla hareket alanı sunan, daha geniş diz mesafelerine sahip olan veya yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle veya ShebaMiles programındaki kazandığınız puanları kullanarak seçebilir ve seyahatinizin çok daha konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ethiopian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Bilet sınıfına göre birçok yiyecek ve içecek ikramları bulunan Ethiopian Airlines, ücretsiz olarak bütün bilet sınıfları için yemek ve içecek servisleri yapıyor. Ethiopian Airlines web sitesi üzerinden detaylı olarak uçuşlarda verilen yemekler incelenebilir ve özel siparişler verilebilir.

Çocuk menüsünden vegan menülere, dini yemeklerden dünya mutfaklarına kadar pek çok yemek çeşidini yolcularına sunan Ethiopian Airlines, bütün uçuşlarında güvenli, konforlu ve aynı zamanda lezzetli yemekler sunmasıyla tanınıyor.

Ethiopian Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Ethiopian Airlines uçuşlarında bir taşıma çantasında ve bir yolcu eşliğinde evcil hayvanlar (kediler ve köpekler), kabin veya bagaj bölmesinde taşınabilir.

Ethiopian Airlines 55 x 40 x 20 cm'den daha fazla olmayan ve taşıma kabı dahil 8 kg'ı geçmeyen kutu ölçüsü ile bölme başına sınırlı sayıda (Ekonomi sınıfında 2 ve Business Class sınıfında 1) kabin içine köpek veya kedi kabul etmektedir.

Görme engellilere refakat eden eğitimli köpekler herhangi bir kısıtlamaya ve kilo sınırına bağlı değildir. Refakatçi hayvanlar tüm Ethiopian Airlines uçuşlarında ücretsiz olarak taşınır ve kabin içinde de seyahat edebilir. Uçuştan en az 24 saat önce rehber köpeğinizle seyahat edeceğinizi havayoluna bildirmeniz gerekmektedir.