Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Flybe uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Flybe

Genel Merkezi

Exeter

Kuruluş Tarihi

1979

Uçuş Noktaları

85

Uçtuğu Ülke Sayısı

15

Uçak Sayısı

78

Flybe Hakkında

Avrupa'nın en büyük bölgesel havayolu şirketi olan Flybe, 85 Avrupa havalimanından 15 ülkeye hizmet veriyor. İngiltere Exeter merkezli olan Flybe’nin uçak filosunda 78 adet uçak yer alıyor. Yılda 8 milyondan fazla yolcu taşıyan Flybe aynı zamanda İngiltere’nin en dakik havayoludur.

1979'daki ilk başlangıcından bu yana, müşterilerini yaptığı her şeyin merkezine koyarak çalışan Flybe’nin en büyük gücü, uçuşlarını harika bir deneyime dönüştürmek için çok çalışan deneyimli uçak ve yer hizmetleri personelleridir.

İngiltere içi en çok destinasyona uçuş gerçekleştiren havayolu olan Flybe, bölgedeki en önemli düşük maliyetli havayoludur. Uçak filosu ATR 72, Bombardier Dash 8, Embraer E-175 ve Embraer E-195'den oluşan Flybe, modern uçaklarının sağladığı imkanla yolcularına hem uygun fiyatlı hem de yüksek kaliteli uçuşlar sunmaktadır. Flybe, İngiltere ve Fransa arasında en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketidir.

Flybe, Exeter'de 26 sınıflı uçuş güvertesi ve kabin ekibi simülatörü ile dünyaca tanınmış bir eğitim akademisine sahiptir. Flybe Eğitim Akademisi'nde sunulan bütün eğitimlerin son derece yüksek standartta olmasını sağlayan havayolu, uçuş ekini bu son teknolojiyle donatılmış merkezinde düzenli olarak eğitmektedir.

Flybe, OAG tarafından küresel havayolu şirketlerinin dakiklik ligi tablosunda dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasında yer almaktadır. İki yıl üst üste Kuzey İrlanda Seyahat ve Turizm Ödülleri'nde 'En İyi Birleşik Krallık Yurtiçi Havayolu' seçilen Flybe ayrıca İngiltere ve İrlanda Seyahat Acentelerinin Seçimi Ödülleri’nde 'Yılın Havayolu” seçilmiştir.

Flybe İç ve Dış Hat Uçuşları

Flybe, uçak filosunda yer alan 78 uçağıyla 15 ülkede 85’den fazla destinasyona yolcularını zamanında taşıyor. Havayolunun iç hat rotasında en çok uçuş yaptığı yerler Birmingham, Southampton, Belfast City, Norwich, Exeter, Jersey ve Guernsey'dir.

Flybe ulslararası uçuş ağını geliştirmek için Air France, Etihad, KLM, Finnair, Aer Lingus, Cathay Pacific ve Emirates ile anlaşmalar yaparak yüzlerce yeni destinasyona daha ulaşmıştır.

Flybe Spend & Fly Programı

Flybe düzenli yolcuları ödüllendirmek için Spend & Fly adlı sık uçan bir uçuş programı yürütmektedir. Spend & Fly, harcamalarınızla birlikte uçuş kazanmanın ve ödüller talep etmenin yeni yoludur.

Flybe Spend & Fly programında kazanılan miller hem havayolunun kendi uçuşlarında hem de ortak havayollarının uluslararası uçuşlarında üyelerin uçak bilet sınıfı yükseltmeleri, koltuk yükseltmeleri, otel konaklamaları, araba kiralamalar, ek bagaj hakları ve çeşitli alışverişler için kullanılabilir.

Flybe Spend & Fly programlarında kazanılan miller sadece uçuşlar için değil aynı zamanda bir dizi ortak şirketin hizmetleri için de kullanılmaktadır.

Flybe Check – In İşlemleri

Online check-in işlemlerini Flybe internet sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 36 saat önce ve uçuşa 120 dakika kalana kadar gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Flybe kontuarlarından veya kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler. Havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor.

Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Flybe’nin anlaşmalı olduğu havalimanı salonlarında uçuşunuzu beklerken, bu VIP salonların bütün imkanlarından da ücretsiz olarak faydalanabilir ve havalimanındaki kalabalığa karışmadan çok rahat bir şekilde uçuşunuza hazır hale gelebilirsiniz.

Flybe Bagaj Hakkı

Flybe ile yapacağınız uçuşlarda el bagajınız 55 x 35 x 25 cm boyutlarını aşmamalıdır ve uçuşlar için belirlenen el bagajınızın toplam ağırlığı maksimum 10 kg olmalıdır. Bebek maması, ilaçlar gibi bazı sıvılar kısıtlama olmaksızın uçuşunuza kabul edilirler.

Uçuş kabinine izin verilen sıvılar kapalı plastik torbaya konulmalıdır. Torbadaki her bir sıvı kabı 100 ml’yi geçmemelidir. Torbanın hacmi 1 litreyi geçmemelidir. Torbanın boyutları 20 x 20 cm / 7,8 x 7,8'i geçmemelidir.

Uçuşlarda yasak olan eşyalar ise bıçaklar ve kullanılabilecek keskin, kör, metalik veya metalik olmayan eşyalar, ateşli silahlar, avcılık ve spor silah kartuşları, mühimmatlar, 100 ml’yi aşan parfüm şişeleri gibi eşyalardır.

Flybe uçuşlarında uçağın kargo bölümüne vereceğiniz bagajınız cepler, tekerlekler ve tutacaklar dahil olmak üzere 158 cm olmalıdır ve kargoya vereceğiniz bagajınızın maksimum ağırlığı 20 kg'ı geçmemelidir. Daha ağır bagajlar için uçuş rotasına ve uçuş sürelerine göre ek ücretler alınmaktadır. Ayrıca uçağın kargo bölümüne verilecek bagajların içinde sualtı dalış fenerleri ve elektronik sigara yer almamalıdır.

Flybe Koltuk Seçimi

Flybe ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, cam veya koridor seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Flybe ekonomi sınıfı ve Business Class uçuşlarında yolcuların rahat bir yolculuk yapmaları için diz mesafeleri geniş ve en üst düzey uçak içi eğlence alternatifleriyle donatılmış koltuklar sunulmaktadır. Business Class koltukların diz mesafesi 1,50 metre, ekonomi sınıfı koltukların diz mesafesi 1 metredir.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 24 saat önce başlayarak uçuşa 90 dakika kalana kadar web sitesi veya mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler.

Flybe Spend & Fly programlarında kazanılan miller ile de özellikle uzun süreli uçuşlar için en rahat koltuklar ücretsiz olarak seçilebilir ve son derece konforlu bir uçuş deneyimi yaşanabilir.

Flybe Yiyecek, İçecek ve İkram

Flybe’nin tüm iç ve dış hat uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir yiyecek ve içecek menü seçeneği sunuluyor. Uçuşlarda bilet sınıflarına göre ücretli veya ücretsiz olarak yolculara yemek ve içecek servisi yapılmaktadır. Dünya mutfaklarından özenle seçilen yemekler, kaliteli şaraplar, alkollü veya alkolsüz içeceklerle birlikte yolculara sunulur.

Tıbbi beslenme, çocuk ve bebek yemekleri, vegan ve vejetaryen yemekler, diyet yemekler veya dini yemekler gibi siparişlerinizi uçuşunuzdan 18 saat önce Flybe’ye bildirmeniz gerekmektedir. Uçak içi servislerinin kalitesiyle pek çok ödül alan Flybe, menülerin kalitesinden servislerine kadar her şeyi büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor.

Flybe Evcil Hayvanlarla Uçuş

Flybe uçuşlarında küçük köpek, kedi, kuş ve diğer evcil hayvanlarla seyahat edebilirsiniz. Kabinde yolculuk edecek evcil hayvanlar için belirlenen kriterlere göre evcil hayvanın ağırlığı maksimum 8 kg olmalıdır ve taşıma çantasının maksimum büyüklüğü 45 x 35 x 25 cm olmalıdır.

Uçuş öncesinde bir evcil hayvanla uçacağınızı Flybe’ye bildirmelisiniz. Bu yolculuk için rezervasyonlar online olarak yapılamaz. 

Daha büyük evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde yolculuk edebilirler. Eğer evcil hayvanınız koltuğun altına sığmayacak kadar büyükse ya da uçuş süresi çok uzunsa Flybe evcil hayvanınızı uçağın kargo bölümünde kendi düzenlemelerine göre taşıyabilir. Kargo departmanının bu bölümü, yolcu kabini ile aynı sıcaklık ve basınca sahiptir.

Evcil hayvanınız kargo bölümünde seyahat ediyorsa darbelere dayanıklı bir taşıma çantasının içinde yer almalıdır. IATA kurallarına uygun olması gereken bu taşıma çantalarıyla ilgili bilgileri Flybe web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Uçuş öncesi veterinerinizden bilgi almalı ve evcil hayvanınızın bütün sağlık belgelerini yanınızda bulundurmalısınız.