Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Flynas uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Flynas

Genel Merkezi

Riyad

Kuruluş Tarihi

2007

Uçuş Noktaları

29

Uçtuğu Ülke Sayısı

8

Uçak Sayısı

33

Flynas Hakkında

Flynas, merkezi Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde olan, Suudi Arabistan’ın ilk ve tek düşük maliyetli havayoludur. Flynas, haftalık olarak yaklaşık 1000 sefer yapıyor.  İç ve dış hat uçuşlarıyla 8 ülkede 29 uçuş noktasına yolcularını taşıyan havayolu, uçak filosunda yer alan 33 adet modern uçakla yaptığı seferlerde uygun fiyatlı biletleriyle ve kaliteli uçuşlarıyla sevilen bir havayolu şirketidir.

Suudi Arabistan Ulusal Hava Servisi'nin bir yan kuruluşu olan Flynas, geniş bir yerel ağın yanı sıra Orta Doğu, Asya ve Avrupa'daki bölgelere uluslararası hizmetler sunmaktadır. Flynas’ın aynı zamanda Suudi Arabistan'ın Suudi Menkul Kıymetler Borsası'nda listelenen ilk havayolu şirketi olması bekleniyor. 

2007 yılında kurulan ve genç bir havayolu şirketi olan Flynas, mükemmel bir şekilde gerçekleştirdiği 170.000’den fazla uçuşla ve 18 milyonun üzerinde taşıdığı yolcu sayısıyla düzenli olarak her yıl büyüyen bir havayoludur. Flynas, 2013 yılından beri uçak filosunu genişleterek ve aynı zamanda modernleştirerek Business Class uygulamasını genişletmek için yatırım yapmaya başladı.

Flynas, dünyanın en büyük havayollarından biri olan Etihad Airways ile Ekim 2012’de uluslararası uçuşlar için anlaşma yapmıştır ve bu anlaşma doğrultusunda artık Flynas yolcuları, belirli Etihad Airways uçuşlarında da koltuk seçebiliyor. Bu sayede Flynas yolcuları uluslararası uçuşlarda daha fazla sayıda uçuş ve destinasyon arasından seçim yapabilmektedirler.

Flynas aynı zamanda Pegasus Hava Yolları ile de 2015 yılında uçuş anlaşmaları yaptı, böylece şirket yolcularına Pegasus uçuşlarında da koltuk seçme hakları sağladı ve Türkiye’ye yapılan uçuşlarda büyük avantajlar sundu. Pegasus Hava Yolları ile yapılan ortak uçuşlarda Riyad ve Cidde’den İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na haftada 34 uçuş gerçekleştiriliyor.

Flynas'ın 33 uçak filosunda bulunan Airbus tipi uçaklarda yer alan 164 kişilik oturma kapasitesi ile her bir Flynas uçağı 156 ekonomi sınıfı yolcu ve 8 Business Class yolcu taşıyabilmektedir.

Flynas , dünyanın en önemli derecelendirme kuruluşlarından biri olan Skytrax tarafından 2017 yılında “Orta Doğu'nun En İyi Düşük Maliyetli Havayolu” ödülünü kazandı. Bu prestijli ödül, 10 ay boyunca Skytrax anketleri, hizmet ve ürünlerdeki 41 ana performansın standartlarına göre, oylarla ve anket sonuçlarına dayalı olarak verilmektedir. Skytrax ödülleri havayolları arasında mükemmeliyet için küresel bir standart olarak kabul edilmektedir. 

Flynas genç bir havayolu olarak düşük maliyetli uçuşlarıyla kalite ve konfordan ödün vermeden, yolcularına en iyi hizmeti sunma misyonuyla her yıl hem uçuş filosunu geliştirerek hem de geniş uçuş ağına başka destinasyonlar ekleyerek büyümeye devam ediyor.

Flynas İç ve Dış Hat Uçuşları

Flynas, 8 ülkede 29 farklı destinasyona uçak filosunda yer alan 33 adet uçakla her gün 1000’den fazla uçuş gerçekleştiriyor.

Flynas’ın aynı zamanda Etihad Airways ve Pegasus Hava Yolları ile de uçuş ortaklıkları bulunuyor.

Etihad Airways’la yapılan ortak uçuşlar kapsamında Flynas haftalık 188 uçuşla Abu Dabi üzerinden Avrupa’da Amsterdam, Londra, Manchester, Paris, Brüksel, Cenevre, Zürih, Madrid gibi 11 şehre, Asya’da Karachi, Lahore, Islamabad, Kuala Lumpur, Singapur, Jakarta Mumbai gibi 15 şehre, Afrika’da Seychelles, Casablanca ve Orta Doğu’da Medine, Dammam gibi şehirlere uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Pegasus Hava Yolları ile yapılan Flynas anlaşmasıyla yapılan ortak uçuşlarda Riyad ve Cidde’den İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na haftada 34 uçuş bulunuyor.

Düşük fiyatlı biletler sunduğu uçuşlarla ve 164 kişilik oturma kapasitesine sahip uçaklarıyla Flynas hem iç hatlarda hem de dış hatlarda ekonomi sınıfı ve Business Class yolcularına hizmet sunmaktadır.

Flynas Nasmiles Programı

Nasmiles, Flynas ile yapılan her uçuştan üyelerine ödüller kazandıran bir sık uçuş programıdır. 
Nasmiles, yenilikçi bir sık uçuş programından beklenecek her avantajı üyelerine sunuyor. Flynas uçuşlarında kazanılan Smile puanları üyelerin sonraki uçuşlarında en iyi koltukları seçmelerine, ücretsiz olarak ekstra bagaj hakkı almalarına ve belirli havalimanlarında yer alan Flynas salonlarının imkanlarından faydalanmalarını sağlıyor.

Flynas’ın Orta Doğu ve Avrupa'daki heyecan verici destinasyon ağından istediğiniz yere uçarak Smile puanları kazanabilirsiniz. Bu puanlar aynı zamanda lüks otel konaklamaları ve dünyanın en iyi restoranlarında yenilecek yemekler için de kullanılabiliyor.

4 seviyesi bulunan Nasmiles programında her seviye kendine özgü yararlara ve avantajlara sahiptir.

Flynas Check – In İşlemleri

Flynas mobil uygulaması veya internet sitesi üstünden kolayca online check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş saatinden 24 saat önce açılan check-in işlemleri uçuş yerine göre değişiklik göstermekle birlikte uçuş saatinden yaklaşık 1 saat önce kapanır. Online check-in işleminiz sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir ve birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle yan yana olacağınız koltukları belirleyebilirsiniz.

Havalimanından yapacağınız check-in işlemlerinde uçağınızın kalkış saatinden 45 dakika önce kontuarlarda check-in işlemleri kapanmaktadır. İstediğiniz koltukları seçebilmek için erken rezervasyon ve check-in yaptırmak önemlidir.

Flynas Bagaj Hakkı

Flynas uçuşlarında her yolcu 1 adet, ağırlığı maksimum 7 kg ve boyutu 56 x 36 x 23 cm olacak şekilde bir el bagajını ücretsiz olarak uçuş kabinine alabilir. İzin verilen ölçülerden daha büyük ve daha ağır olan bagajlar kargo bagajı olarak check-in yapılmış olmalı ve bunlar için ek ücret ödenmelidir. Ayrıca her yolcu kabin içinde önündeki koltuğun altında 1 adet küçük laptop çantası veya küçük bir el çantası bulundurabilir.

Flynas, Business Class bilet sınıfında yolcular maksimum 75 x 50 x 33 cm boyutlarında ve 25 kg'dan ağır olmayan 2 adet bagaj taşıyabilirler.

Eğer herhangi bir standart olmayan veya aşırı büyük (uzunluk + genişlik + derinlik olarak 158 cm boyutundan daha büyük) bir eşya ile seyahat edecekseniz, check-in kontuarında ek taşıma ücreti ödeyebilirsiniz. Bebek yolcular Flynas uçuşlarında 10 kg'lık bagaj hakkına sahiptir.

Ekonomi sınıfı yolcular için ise bagaj hakkı maksimum 75 x 50 x 33 cm boyutlarında ve 20 kg'dan ağır olmayan bir 1 adet bagajdır. Kahire'ye seyahat eden yolcuların, 30 kg'a kadar 1 adet bagaja check-in yapmasına izin verilir. Bu bilet sınıfında da ek ücretlerle daha fazla eşyayla yolculuk yapabilirsiniz.

Flynas Koltuk Seçimi

Fynas uçuşlarında koltuk seçiminizi online yapmak için rezervasyon sırasında verilmiş olan bilgiler ile internet sitesi üzerinden ‘koltuk seçimi’ bölümüne tıklayarak uçak içi koltuk planını inceleyebilir ve istediğiniz boş koltuğu seçebilirsiniz.

Eğer seçmiş olduğunuz koltuk Premium koltuk sınıfında ise ek ödemeler yapmanız gerekebilir.

Koltuk ücretleri uçak tipine ve uçuş güzergahına bağlı olarak değişiklik gösterir. Özel ihtiyaçlara sahip olan yolcular, bebekler ve çocuklar, yaşlı ve hassas yolcular veya herhangi bir acil durumda bize yardımcı olamayacak yolcuların acil çıkış kapıları sırasındaki koltuklara oturması uygun değildir.

Flynas Yiyecek, İçecek ve İkram

Flynas Suudi Arabistan’ın tek düşük maliyetli havayolu şirketidir ve bundan dolayı uçak içi ücretsiz yemek servisi bulunmaz. Uçuşlarınızda ek ücretlerle zengin menüler arasında seçimler yapabilirsiniz.

Flynas uçuşlarında özel yemek siparişleri de verebilirsiniz. Vegan, vejetaryen, diyet menüler veya çocuk menüleri gibi çeşitli özel menüleri uçuşunuzdan 24 saat önce Flynas internet sitesini ziyaret ederek inceleyebilir ve uçuşunuz için sipariş verebilirsiniz.

Flynas Evcil Hayvanlarla Uçuş

Flynas uçuşlarında evcil hayvanlarınızın sağlıkları ve güvenlikleri göz önüne alınarak evcil hayvanlarla seyahate izin verilmemektedir.