Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Garuda Indonesia uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Garuda Indonesia

Genel Merkezi

West Jakarta

Kuruluş Tarihi

1947

Uçuş Noktaları

90

Uçtuğu Ülke Sayısı

68

Uçak Sayısı

145

Garuda Indonesia Hakkında

Hava yolculuğunda hizmet konusunda yeni bir mükemmellik seviyesi sunan Endonezya'nın resmi havayolu şirketi Garuda Indonesia, sadece Güneydoğu Asya'daki en büyük ekonomilere değil aynı zamanda güzel takımadalarda yer alan çok sayıda egzotik destinasyonlardan dünya çapında 90'dan fazla noktaya sorunsuz bir şekilde uçuyor.

500 günlük uçuşu ve yaklaşık 145 uçaklık filosu ile Garuda Indonesia, yolcularına Endonezya'nın sıcak misafirperverliğini ve zengin kültür çeşitliliğini sunan ödüllü “Garuda Indonesia Experience” hizmeti ile sevilen havayollarından birisidir.

Garuda Indonesia, 40'tan fazla yurtiçi uçuşu gerçekleştiriyor ve Skytrax tarafından “Dünyanın En İyi Bölgesel Havayolu” olarak gösteriliyor. 1949'da ilk kez uçuşlarına başlayan havayolu yılda 25 milyondan fazla yolcu taşıyor.

2008'de IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) sertifikasını alan ve tescilli IOSA operatörü olan Garuda Indonesia, diğer IATA üyesi havayolları ile aynı güvenlik standartlarını uygulamaktadır. Havayolu sürekli olarak devam eden dönüşüm programı sayesinde, gökyüzündeki en genç filolardan birine sahiptir ve her yıl filosunu geliştirmektedir.

Garuda Indonesia isminin esin kaynağı, Hinduizm ile Budizm'de kutsal sayılan ve aynı zamanda devletin resmi amblemi olan Garuda kuşudur.

Garuda Indonesia, 20 havayolunun yer aldığı SkyTeam'e katılan ilk Endonezya havayolu şirketidir. Havayolu yurtiçi ve ortak uçuşlarla büyüyen uluslararası ağıyla, Endonezya’nın Güneydoğu Asya bölgesinde varlığını ve mevcut gücünü güçlendirmeye devam ediyor.

Havacılık endüstrisinde 70 yılı geride bırakan Garuda Indonesia, “Dünyanın En İyi Bölgesel Havayolu”, “Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı”, “Dünyanın En İyi Kabin Mürettebatı” ödüllerini almıştır.

Skytrax'ın “5 yıldızlı Havayolu” derecesine de sahip olan Garuda Indonesia, 2014 yılında 2017'de “Dünyanın En İyi Kabin Ekibi” ödülüne layık görüldü, ayrıca “Dünyanın En İyi Kabin Mürettebatı”, “Dünyanın En Sevilen Havayolu 2016” ödüllerini de alan havayolu, Skytrax tarafında verilen “En İyi Ekonomi Sınıfı” ödülüne de sahiptir.

Garuda Indonesia İç ve Dış Hat Uçuşları

Asya’nın en büyük havayollarından biri olan Garuda Indonesia, uçak filosunda yer alan 145 uçakla günde 500’den fazla uçuş gerçekleştirerek 25 milyondan fazla yolcuyu istedikleri yere ulaştırıyor.

Dünyada 90’dan fazla destinasyona uçuşları bulunan havayolu aynı zamanda SkyTeam havayolu ittifakına katılan bölgedeki ilk havayollarından birisidir. Ortak 20 havayoluyla dünyada 1000’den fazla destinasyona da yolcularını ulaştıran Garuda Indonesia, dünya çapında 50 özel havalimanı salonuna sahiptir.

Geniş iç ve dış hat uçuşlarıyla yolcularını dünyanın dört bir yanına taşıyan Garuda Indonesia, dünyada en çok yolcu taşıyan havayollarından birisidir.

Garuda Indonesia GarudaMiles Programı

Garuda Indonesia'nın pek çok avantaj ve indirim sunan GarudaMiles sık uçuş programı hem havayolunun kendi uçuşlarında hem de Skyteam üyesi 20 havayollarının uçuşlarında üyelerine benzersiz ödüller kazandırıyor. Mavi, Gümüş, Altın ve Platinum seviyeleri bulunan GarudaMiles her seviyede üyelerine farklı avantajlar sunuyor.

Üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler.

Çocuklara ve gençlere özel kartları da bulunan programda, bu kartlarla her uçuşlarında onlara özel eşsiz hediyeler kazanıyor.

Garuda Indonesia GarudaMiles programına bütün yolcular ücretsiz olarak üye olabilir ve her uçuşlarında miller kazanmaya başlayabilirler.

Garuda Indonesia Check – In İşlemleri

Garuda Indonesia mobil uygulamalarından veya internet sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 4 saat kalana kadar online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Garuda Indonesia kontuarlarından veya kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler.

Havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Garuda Indonesia Bagaj Hakkı

Garuda Indonesia uçuşlarında uçuş kabinine alınacak el bagajı boyutu maksimum uzunluğu 56 cm, genişliği 36 cm veya derinliği 23 cm, üç boyutun toplamı 115 cm olmalı ve kilosu 7 kg'ı aşmamalıdır. 

Uçağın bagaj bölümüne ücretsiz olarak verebileceğiniz bagajın maksimum kilosu sınırı ise çoğu Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ülkesi ve Uzakdoğu uçuşlarında ekonomi sınıfı için 23 kg ve Business Class için 32 kg’dır.

Gidilecek kıtaya ve uçuş rotasına göre değişiklik gösteren bagaj haklarını havayolunun web sitesi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ek bagaj haklarına sahip olan yolcular GarudaMiles milleriyle de ücretsiz olarak bagaj hakkı alabilirler.

Garuda Indonesia Koltuk Seçimi

Garuda Indonesia, yolcularına bütün uçuşlarında ücretsiz koltuk seçim hakları sunar. Uçuşlarında yolcularına konforlu ve rahat bir seyahat sunmak için pek çok koltuk seçeneğine sahip olan Garuda Indonesia, uzun yolculuklarda 60 derece eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklara sahiptir.

Garuda Indonesia mobil uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında cam kenarı veya koridor bölümü seçimleri yapabilir veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz.

Uzun süreli uçuşlar için tasarlanmış daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle seçebilirsiniz

Garuda Indonesia Yiyecek, İçecek ve İkram

Garuda Indonesia uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneğine sahip. Endonezya’nın ve Asya’nın mutfaklarından en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor.

Garuda Indonesia, uçuş noktalarına göre o bölgenin en güzel yemeklerini ve içeceklerini yolcularına sunarak güvenli ve keyifli yolculuklar yaşatıyor.

Garuda Indonesia uçuşlarında keyfini çıkarabileceğiniz özel yemekler, çocuk menüleri, diyet ve vejetaryen menüler bulunuyor. Garuda Indonesia uçuşlarında gidilecek yere göre menüler değişiklik gösterir. Yolculuk boyunca ücretsiz atıştırmalıklar ve alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler de isteğe göre servis edilir.

Özel yemek siparişleri olan yolculara da istedikleri yemekleri sunan havayolu, uçuşta 48 saat önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi de kabul ediyor.

Garuda Indonesia Evcil Hayvanlarla Uçuş

Garuda Indonesia, güvenlik nedeniyle evcil hayvanların uçağın kabininde seyahat etmesine izin vermiyor. Evcil hayvanlar sadece kontrol edilmiş bagaj olarak uçağın bagaj bölümünde güvenle yolculuk yapabilirler.

Yolcuların kendi taşıma çantalarını sağlamaları gerekiyor. Uçağın kargo bölümünde taşınacak evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 75 kg'ı geçemez ve taşıma çantasının maksimum boyutları 80 x 156 x 86 cm olmalıdır.

Garuda Indonesia uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Havayollarının tümü belirli tür hayvanları uçuşlara kabul etmiyor. Bu konuda havayolu şirketinden bilgi almanız önemlidir. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Garuda Indonesia’ya uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeyi, rezervasyonunuzu yaptırmayı ve onay almayı unutmayın.