Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Gol Transportes Aereos uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Gol Transportes Aereos

Genel Merkezi

Sao Paulo

Kuruluş Tarihi

2000

Uçuş Noktaları

94

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

119

Gol Transportes Aereos Hakkında

2000 yılında kurulan ve merkezi Sao Paulo Congonhas Havaalanı olan Gol Transportes Aereos, Brezilya’nın ve Güney Amerika’nın en büyük havayollarından birisidir. 15.277 çalışana sahip olan Gol Transportes Aereos, 119 uçaklık filosuyla dünya çapında 94 destinasyona ulaşıyor.

Günlük 700’den fazla uçuş gerçekleştiren Gol Transportes Aereos, havayolu endüstrisinde pek çok yeniliğin öncülüğünü yapmıştır. İlk mobil check-in hizmetini yolcularına sunan havayolu, aynı zamanda havayolu web sitesi tasarımlarına da öncülük etmiştir.

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolları arasında yer alan Gol Transportes Aereos, düşük maliyetli bilet satan ilk Brezilya havayolu şirketi ve Brezilya'daki en çok yolcuyu taşıyan havayolu şirketidir.

Ayrıca Gol Transportes Aereos’ın kargo taşımacılığı ve lojistik hizmetleri sağlayıcısı Gollog, Brezilya'da 90'ın üzerinde birime sahiptir ve 2.400'den fazla şehre hizmet veriyor.

Air France, Qatar Airways, Air Canada ve Emirates gibi 10 büyük havayoluyla da kod anlaşması bulunan Gol Transportes Aereos, bu anlaşmayla global uçuş ağına yüzlerce yeni destinasyon daha eklemiştir.

Yolcularına hem düşük maliyetli biletler sunarak hem de konforlu uçuşlar gerçekleştirerek onları geniş uçuş ağındaki onlarca şehre uçuran Gol Transportes Aereos, dünyada son yılların en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden birisidir.

Gol Transportes Aereos İç ve Dış Hat Uçuşları

Gol Transportes Aereos, Brezilya’nın en büyük havayollarından birisi olarak çok geniş bir iç hat uçuş ağına sahiptir. Brezilya içinde 15 şehre düzenli uçuşlar düzenleyen havayolunun önemli iç hat destinasyonları arasında Manaus, Fernando de Noronha, Fortaleza, Recife, Salvador, Belo Horizonte, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Vitoria, Curitiba, Florianopolis, Londrina ve Portp Alegre gibi şehirler yer alıyor.

Aynı zamanda 119 uçaklık filosuyla dünya çapında 94 uçuş noktasına da uluslararası uçuşları bulunan Gol Transportes Aereos, günde 700 uçuş gerçekleştiriyor.

Gol Transportes Aereos Flying Blue Programı

Gol Transportes Aereos dünya çapında üyelerine faydalar sunan ve Kenya Airways, Air France, KLM, Joon, HOP gibi pek çok havayolunun da kullandığı bir sadakat programı olan Flying Blue programının bir üyesidir.

Gümüş, Altın ve Platinum seviyeleri bulunan Flying Blue, dünya çapında en yaygın kullanılan sık uçuş programlarından birisidir.

Gol Transportes Aereos Flying Blue programı, Gol Transportes Aereos uçuşları dışında bu programı kullanan dünyanın önde gelen havayollarının bütün uçuşlarında da üyelerine miller kazandırır ve bu havayollarının uçuşları için bilet indirimleri, ek bagaj indirimleri ve havalimanı salonlarına erişimler sağlar.

Gol Transportes Aereos Check – In İşlemleri

Gol Transportes Aereos uçuşlarında havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Gol Transportes Aereos kontuarlarından veya self check-in kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirler. İç hat uçuşlarda havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor. Dış hat uçuşlarında ise check-in işlemleri uçuş saatinden 4 saat önce başlıyor.

Gol Transportes Aereos internet sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 2 saat kalana kadar online check-in işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bazı belirli havaalanlarında, yolcular sadece el bagajıyla seyahat ediyorlarsa self-servis check-in makinelerinden de yararlanarak sıra beklemeden check-in işlemlerini tamamlayabilirler.

Gol Transportes Aereos Bagaj Hakkı

Uçuş kabinine alınacak el bagajının boyutlarının uzunluk + genişlik + yükseklik toplamı 115 cm'yi geçmemelidir ve el bagajı maksimum 10 kg ağırlığa sahip olmalıdır. Bu ağırlığı aşan bagajlar fazla bagaj olarak işlem görür.

Bir parça el bagajına ek olarak yolcular uçuş kabinine araç içi okuma kitapları ve dergileri, kişisel kullanım için ceket, yağmurluk, şemsiye, katlanabilir tekerlekli sandalye veya bir çift koltuk değneği gibi kişisel eşyalardan birini de alabilirler.

İç hat uçuşlarda ve birçok uluslararası uçuşta, kontrol edilen bagajlar için belirlenen ücretsiz haklar toplam ağırlık 23 kg ve uzunluk + genişlik + yükseklik toplamı 157 cm'yi geçmeyen bagajlar şeklindedir.

Gol Transportes Aereos Koltuk Seçimi

Gol Transportes Aereos yolcularına uçuş için kolayca koltuk seçme olanağı veriyor. Bilet alım aşamasında ya da bileti aldıktan sonra online check-in işlemleri sırasında yolcular, uçağın iç planını inceleyerek koltuk seçebiliyorlar. Flying Blue üyeleri puanlarına bağlı olarak, rahat koltukları da ücret ödemeden seçebiliyorlar.

Yolcular uçuşlarından 24 saat önce koltuk seçimi yapılabilir, uçağın ön bölümünde veya arka bölümünde oturmayı tercih edebilir, manzarayı izleyeceği cam kenarında veya daha kolay kalkabileceği koridor kenarında oturmayı seçebilir veya daha fazla diz mesafesi bulunan koltukları tercih edebilirler.

Gol Transportes Aereos Yiyecek, İçecek ve İkram

Gol Transportes Aereos uçak içi servisi olarak Brezilya, Güney Amerika ve dünya mutfaklarından seçkin örneklerden oluşan menülere sahiptir. Gol Transportes Aereos bütün bilet sınıflarına iç ve dış hat uçuşlarında uçuş süresine bağlı olarak menü seçenekleri sunuluyor. Özenli uçak içi servisleriyle bilinen bir havayolu olan Gol Transportes Aereos, yolcuları için isterlerse özel menüler de hazırlamaktadır.

Sağlık durumunuz ile ilgili bir sıkıntı olduğu takdirde tüketeceğiniz gıdaların listesini Gol Transportes Aereos uçuş saatinden en geç 24 saat önce iletmeniz yeterli olacaktır. Aynı durum farklı inançlara sahip kişiler için de geçerlidir ve yolcuların talepleri doğrultusunda özel bir menü sunumu yapılacaktır. 

Gol Transportes Aereos, yolcularına uçuş boyunca ücretsiz atıştırmalıklar ve alkollü veya alkolsüz içecekler ikram ediyor ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler de isteğe göre servis ediliyor

Gol Transportes Aereos Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanlar yolcu kabininde veya uçağın bagaj bölmesinde taşınabilir. Güvenli ve sorunsuz bir uçuş için genel kuralları ve önerileri gözden geçirmeniz önemlidir.

Evcil hayvanınızla seyahat etmek için önce telefonla Gol Transportes Aereos ile iletişime geçmelisiniz (çalışma saatleri pazartesiden cumaya, sabah 8'den akşam 8'e kadardır). Evcil hayvanınızın sizinle birlikte seyahat etmesi için rezervasyon yapılması şarttır.

Hayvanların taşınması için kullanılan hizmet türüne bağlı olarak, hizmet önceden talep edilmelidir ve uçuş başına evcil hayvan sayısı sınırlıdır.

Yolcu kabininde izin verilen evcil hayvanlar ağırlık veya boyut sınırlarını aşarsa uçağın bagaj bölümünde güvenle yolculuk yapabilirler. Belirli ırklar ve türler için kısıtlamalar vardır, bunları havayolunun web sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Evcil hayvanın ve taşıma çantasının toplam ağırlığı 10 kg'ı geçmediği sürece köpeklere ve kedilere tüm Gol Transportes Aereos iç ve dış hat uçuşlarında izin verilir. Engelli yolculara eşlik eden rehber köpekler kilo sınırına bağlı değildir.

10 kg'dan fazla olan kediler ve köpekler uçağın kargo ambarında seyahat etmelidirler. Burası için belirlenen kilo sınırı ise maksimum 30 kg’dır. Evcil hayvanların taşıma çantası maksimum yükseklik 82 cm, genişlik 114 cm ve uzunluk 142 cm olmalıdır. Güvenli ve evcil hayvanın içinde rahat edebileceği büyüklükte olması gereken taşıma çantası uçuş boyunca kilitli olmalıdır.

Gol Transportes Aereos uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.