Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Hong Kong Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Hong Kong Airlines

Genel Merkezi

Hong Kong

Kuruluş Tarihi

2006

Uçuş Noktaları

47

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

38

Hong Kong Airlines Hakkında

2006 yılında kurulan Hong Kong Airlines, Hong Kong'a sıkı sıkıya bağlı bir tam hizmet havayolu şirketidir. Hava taşımacılığında karadan havaya bütün alanlarda faaliyetleri bulunan havayolu, ana üssünün eşsiz yeteneğiyle olağanüstü bir müşteri deneyimi sunmaya kendini adamıştır. Devam eden mükemmellik arayışıyla, Hong Kong Airlines 2011'den bu yana Skytrax'ın uluslararası olarak beğenilen 4 yıldızlı notunu almıştır.

Hong Kong Airlines, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika'da yaklaşık 47 destinasyonu kapsayan sürekli genişleyen bir uluslararası ağa sahiptir. Havayolu aynı zamanda, 79 havayoluyla global uçuş anlaşmaları yapmış, yolcularına kıtalar arasında daha fazla seçenek ve rahatlık sunmuştur. 

Bir bölgesel havayolundan küresel bir havayolu olma yolunda geçiş yaparken Hong Kong Airlines, Hong Kong'daki güçlü köklerini kucaklamaya devam ediyor. Şirketin logosu, Hong Kong'un bir amblemi olan Bauhinia çiçeğinden esinlenmişken ve tüm Hong Kong Airlines uçaklarında “Marka Hong Kong” imzası gururla çizilmiştir.   

Hong Kong Airlines, dünyanın en genç filolarından birini işletiyor. Şu anda havayolunun filosunun ortalama yaşı 5 yıldır. Mevcut filoda 36 yolcu uçağı (10 adet Airbus A330-300s, 11 adet Airbus A330-200s, 11 adet Airbus A320s ve 4 adet Airbus A350-900) ve 2 adet kargo uçağı (Airbus A330-200Fs) bulunuyor.

Hong Kong Airlines, 2017 yılında Vancouver ve Los Angeles dahil olmak üzere Kuzey Amerika'ya hizmet başlattı ve “Club Autus” adında yeni bir havalimanı salonuna geçiş yaptı.

Hong Kong Airlines, uluslararası kabul görmüş ISO9001 KYS şartlarına sıkı sıkıya uymaktadır ve kalite hedefleri, müşteri memnuniyeti anketi, iç denetim… vb gibi bir dizi yönetim mekanizması oluşturmuştur. Bunlar, kurumsal kalite yönetimini büyük ölçüde geliştirmektedir. Hong Kong Airlines "Dürüstlük, Performans, İnovasyon" ruhuna bağlı olacak ve ilgili ISO9001 QMS standardına göre yüksek kaliteli müşteri hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Hong Kong Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Hong Kong Airlines dünyanın en genç filolarından birini işletiyor, 38 uçağıyla Asya Pasifik, Kuzey Amerika ve Avrupa’da 47 uçuş noktasına yolcularını taşıyor.

Global uçuş ağını 79 havayoluyla yaptığı anlaşmalarla genişleten Hong Kong Airlines, bu anlaşmalarla yolcularını yüzlerce farklı destinasyona daha ulaştırabiliyor.

Hong Kong Airlines Fortune Wings Club Programı

Hong Kong Airlines'ın üyelerine pek çok avantajlar ve indirimler sunan Fortune Wings Club sık uçuş programı, üyelerine Hong Kong Airlines uçuşlarında ve global rotalarda uçuşlar yapan anlaşmalı havayolu şirketlerinin uçuşlarında miller kazandırıyor. Bu kazanılan miller Hong Kong Airlines uçuşlarında ve ortak havayollarında bedava veya indirimli biletler, koltuk yükseltmeler, ekstra bagaj hakları, otel konaklamaları veya araba kiralama hizmetleri gibi pek çok alanda kullanılabiliyor.

Hong Kong Airlines'ın Fortune Wings Club programıyla kazanılan miller aynı zamanda pek çok anlaşmalı mağazada ve restoranda da geçerlidir, bu milleri kullanarak harika tatil alışverişleri yapabilir veya ailenizle en kaliteli restoranlarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Fortune Wings Club’ın gümüş, altın ve platin olarak üç kart seviyesi bulunuyor, her seviye kendine özel pek çok avantaja sahiptir.

Hong Kong Airlines Check – In İşlemleri

Hong Kong Airlines uçuşlarında online check-in işlemleri uçağın kalış saatinden 48 saat önce başlar ve kalkışa 1,5 saat kala sona erer.

Online check-in işlemlerinizi Hong Kong Airlines web sitesinden veya mobil uygulamasından kolayca yapabilirsiniz böylece yalnızca el bagajınız varsa ve biniş kartınız hazırsa doğrudan kalkış kapınıza gidebilirsiniz. Online check-in işleminiz sırasında uçak içi planını inceleyebilir, oturmak istediğiniz koltuğu seçebilir ve birlikte uçacağınız kişilerle yan yana koltukları belirleyebilirsiniz.

Havalimanında check-in yapmanız gerekirse, check-in masaları kalkıştan 48 saat önce açılmaktadır. Kalkıştan en az 1 saat önce check-in yapılmış olmalıdır. Uçağa verilecek bagajınız varsa veya evcil hayvanlarla seyahat ediyorsanız havalimanında check-in yapmanız gerekiyor.

Hong Kong Airlines Bagaj Hakkı

Hong Kong Airlines, uçuş kabinine belli ölçü ve kilolarda el bagajlarını ücretsiz olarak kabul ediyor. Uçuş kabinine Business Class yolcuları için 2 adet 7 kg ve ekonomi sınıfı için 1 adet 7 kg el bagajı veya kişisel bir eşyayı almaya izin veriliyor.

Hong Kong Airlines uçuşlarında uçağın bagaj bölümüne ücretsiz olarak verilebilecek bagajın maksimum kilosu sınırı ekonomi sınıfı için 20 kg, Business Class için ise 30 kg ve 1 adet bagajdır. Daha fazla bagajı olan yolcular ek ücretler ödeyerek ya da Fortune Wings Club programındaki millerini kullanarak ücretsiz olarak ek bagaj hakkı alabilirler.

Hong Kong Airlines Koltuk Seçimi

Hong Kong Airlines bütün uçuşlarında yolcularına en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Uzun yolculuklarda eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklar, yolcuların daha rahat bir yolculuk geçirmesi için tasarlanmıştır.

Hong Kong Airlines uçuşlarında her bilet sınıfı için ücretsiz koltuk seçimi yapılabilir. Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Fortune Wings Club kartlarında biriken miller ve puanlarla uçuşlarında bilet sınıflarını ücretsiz olarak yükseltebilir, çok daha rahat ve keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirler.

Hong Kong Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Hong Kong Airlines, Uzak Doğu ve Asya mutfaklarından en güzel örnekleri yolcularına sunan, zengin uçak içi servislerine sahip bir havayoludur.

Havayolu uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Şefler tarafından seçilen en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor.

Çocuklar için özel menüleri bulunan Hong Kong Airlines uçuşlarında her yolcunun damak tadına hitap eden menüler bulmak mümkün.

Kısa süreli yolculuklar boyunca ikram edilen soğuk sandviçler, çeşitli atıştırmalıklar ve tatlılarla yolculukların daha keyifli geçmesi için çalışan Hong Kong Airlines diyet yemekler veya tıbbi beslenme konularında farklı isteklere göre menüler de hazırlıyor.

Hong Kong Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Hong Kong Airlines, rehber köpekler dışında diğer evcil hayvanların uçuş kabinine alınmasına izin vermez. Evcil hayvanlar Hong Kong Airlines uçuşlarında uçağın kargo bölümünde güvenle yolculuk yapabilirler.

Evcil hayvanlarla yapılacak uçuşlarda rezervasyon, tarifeli uçuş kalkış saatinden en az 48 saat önce yapılmalıdır. Eğer evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde taşıma çantasının içinde bulunmalı, taşıma çantası kilitli, güvenli ve su geçirmez olmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

İç ve dış hat uçuşlarında yolculuk edecek evcil hayvanın rezervasyon ve check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanlarında buluna Hong Kong Airlines kontuarlarındaki görevliler tarafından yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanın resmi bir veterinerden alınmış sağlık raporunun, aşı karnelerinin ve bütün tıbbi dosyalarının yanında olması önemlidir.

Gideceğiniz rotaya göre evcil hayvanla uçuş kurallarını Hong Kong Airlines web sitesinden inceleyebilir ve eksik belgeleriniz varsa tamamlayabilirsiniz.