Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Iberia uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Iberia

Genel Merkezi

Madrid

Kuruluş Tarihi

1927

Uçuş Noktaları

127

Uçtuğu Ülke Sayısı

48

Uçak Sayısı

135

Iberia Hakkında

Iberia, İspanya'nın amiral gemisi ve Avrupa ile Latin Amerika arasındaki lider taşımacılık şirketidir. Iberia, Madrid merkezden Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Amerika'da 48 ülkede 127 noktaya uçuyor. Uçak filosunda yer alan 135 uçağıyla dünyanın en önemli havayollarından bir olan Iberia, güvenli uçuşları, zengin uçak içi hizmetleri ve profesyonel personelleriyle tanınıyor.

1927 yılında kurulan ve merkezi Madrid şehrinde bulunan Iberia, 16.000’den fazla personeliyle yolcularına en iyi uçuş deneyimini yaşatmayı kendine misyon edinmiştir.

Avrupa'nın en modern filolarından birine sahibi olan Iberia aynı zamanda dünyaya yayılan bir havayolu ittifakı olan Oneworld'ün de kurucu üyesidir. Oneworld havayolun oluşturan 15 havayolu, dünya çapında yüzlerce şehirde 890'dan fazla destinasyona uçuşlar gerçekleştirmektedir. Ayrıca Iberia, 2014 ve 2015 yıllarında rotasına Atina, İstanbul, Montevideo, Santo Domingo, Havana, Porto Riko gibi önemli şehirleri de ekleyerek uçuş ağını daha da genişletti.

Üst üste beş yıl boyunca dakiklik içinde dünya lideri ödülü alan Iberia, dünya sıralamasında en köklü ve önemli uluslararası havayollarından biri olarak gösterilmektedir. Yılda 30 milyondan fazla insanı zamanında istedikleri yere güvenle taşıyan Iberia, uçak içi servislerinin kalitesiyle her yıl onlarca ödül alıyor.

World Travel Awards 2018 yılında “Avrupa'nın En İyi Havayolu”, “En İyi Business Class”, En İyi Ekonomi Sınıfı” ve “Avrupa'nın En İyi Havayolu Markası” ödüllerine aday olan Iberia, her yıl hem uçuş filosunu hem de uçak içi hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.

Iberia İç ve Dış Hat Uçuşları

Iberia, uçak filosunda yer alan 135 uçağıyla 48 ülkede 127 farklı destinasyona yolcularını taşıyor. Amerika, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’ya uçuşları bulunan Iberia, filosunda yer alan Airbus A-330-200, Airbus A-330-300, Airbus A-340/600, Airbus A-319, Airbus A320 ve Airbus A321 model modern uçaklarıyla yolcularına hem güvenli hem de son derece konforlu uçuşlar sunuyor.

Iberia filosundaki tüm uçaklar, Business ve ekonomi olacak şekilde 2 kabin olarak tasarlanmıştır. Business Class bilet sınıfı, İspanya ve Avrupa içi uçuşlar için kullanılabilir. Koltuklar, ekonomi kabinindekiyle tamamen aynıdır, ancak orta (B ve E) koltuklar kapalıdır. Business Class biletleri ayrıca iyileştirilmiş yer hizmetleri (öncelikli check-in, güvenlik, yatılı, bagaj taşıma ve havalimanı lounge erişimi) içeriyor.

Business Club, Ekvator Ginesi, İsrail ve Rusya'daki varış noktalarına uçuşlarda mevcut olan orta mesafeli bir üründür. Kısa mesafeli hizmetten farklı olarak, Business Club koltukları özel bir kabinde yer almaktadır, fiziksel olarak daha geniştir, daha büyük bir oturma alanına sahiptir ve talep üzerine bacak destekleri sağlanmaktadır.

Business Plus, Amerika ve Güney Afrika'ya uzun mesafeli uçuşlarda sunulmaktadır. Business Plus, Lie-Flat koltuklar ve uluslararası Business Class olanakları sunmaktadır. 

Iberia kendi geniş uçuş ağının yanında Oneworld havayolu ittifakını oluşturan 15 seçkin havayolu şirketi ile dünya çapında yüzlerce şehirde 890'dan fazla destinasyona uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Iberia SkyMiles Programı

Iberia’nın üyelerine pek çok avantaj ve indirim sunan Iberia Plus sık uçuş programı hem Iberia’nın kendi uçuşlarında hem de Oneworld üyesi havayollarının uçuşlarında üyelerine benzersiz ödüller kazandırıyor. Clasica, Plata, Oro, Platino, Infınıta ve Infınıta Prime seviyeleri bulunan Iberia Plus, her seviyede üyelerine farklı avantajlar sunuyor.

Üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler.

Çocuklara özel Iberia Plus kartları bulunan programda, bu kartlarla her uçuşlarında çocuklar onlara özel eşsiz hediyeler kazanıyor.

Iberia Check – In İşlemleri

Iberia uçuşlarında online işlemler için zaman aralığı uçuş saatinden 24 saat önce başlayıp, uçuş saatinizden 1 saat öncesinde sonra erer. Iberia mobil uygulamaları ve web sitesi üzerinden yapılabilen check-in işlemleri sırasında koltuk seçimleri de yapılabiliyor.

Havalimanlarında yer alan Iberia kontuarlarından da kolayca check-in yapılabilmektedir. Havalimanında uçuştan 2 saat önce başlayan check-in işlemleri uçuşa 45 dakika kala sona eriyor. Sıra beklemek istemeyen yolcular check-in işlemlerini havalimanı kiosklarından da kolayca yapabilirler.

Iberia Bagaj Hakkı

Iberia uçuşlarınızda uçuş kabinine bir bagaj alma hakkınız bulunmaktadır. Bu bagaj 56 x 45 x 25 cm boyutlarında ve maksimum 10 kiloyu aşmayan bir adet el bagajı olmalıdır. Business Plus yolculara uçuş kabini için 2 bagaj hakkı tanınıyor. Ayrıca her yolcu kabine bir laptop veya kamera gibi kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilir.

Uçağın kargo kısmına verilecek olan bagajların maksimum ölçüsü 158 cm olmalı ve 23 kiloyu aşmamalıdır. 23-32 kilo arasındaki bagajlardan ekstra ücret alınmaktadır. Business Class yolcular 2 parça, Business Plus yolcular 3 parça ücretsiz bagaj hakkına sahiptir.

Iberia Plus milleri ve puanlarıyla da ücretsiz olarak ekstra bagaj hakları alınabilir ve çok daha fazla eşya taşınabilir.

Iberia Koltuk Seçimi

Iberia ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 24 saat önce başlayarak uçuşa 2 saat kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler. Ayrıca bu rahat koltuklar Iberia Plus milleriyle de ücretsiz olarak seçilebiliyor.

Iberia’nın bütün bilet sınıfları için uçuşlarda pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Ayrıca uçaktan önce inmek isteyen ya da ön sıralarda oturmak isteyen yolcular için farklı koltuk alternatiflerinin de bulunduğu uçaklarda her şey yolcuların rahat bir seyahat yapmaları için tasarlanmıştır.

Iberia Yiyecek, İçecek ve İkram

Iberia, Avrupa ve Amerika uçuşlarında yolcularına "A-la carte" menüler sunmaktadır. Yolculuk boyunca yolculara atıştırmalıklar, çay, kahve, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir.  

"Tu Menú" seçeneği Atina, Kahire, Dakar, İstanbul, Malabo, Moskova ve Tel Aviv'e yapılan orta mesafeli uçuşlarda yolculara servis edilmektedir. Özenle hazırlanan menüler gurme şefler tarafından düzenlenmiş ve en sağlıklı yiyeceklerden hazırlanmıştır.

Özel dini yemekler, diyet yemekleri veya tıbbi yemekler konusundaki isteklere de cevap veren Iberia, uçuş öncesinde bilgi verilmesi şartı ile yolcularına istedikleri özel yemekleri de servis etmektedir.

Iberia Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanınız 8 kg’dan ağır değilse uçuş kabininde sizinle birlikte keyifle seyahat edebilir. Evcil hayvanın taşıma çantasının ölçüleri maksimum 45 cm uzunluğunda, 35 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde ve üç boyutun toplamı 105 cm olmalıdır. Taşıma çantası veya evcil hayvan paketi sağlam, havalandırmalı, su geçirmez bir zemine sahip olmalı ve güvenli olmalıdır.

Kuşları taşımak için kafesin sağlam, güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olun ve yiyecek veya içeceklerin dökülmemesine dikkat edin. Kafes her zaman kapalı olmalıdır.

İspanya'da seyahat etmek için özel bir veteriner raporuna ihtiyacınız yoktur. Hayvanınızın resmi sağlık kartını yanınızda bulundurmanız yeterli. İspanya'daki aşı gereksinimleri bir kuduz aşısı ile sınırlıdır.

8 kg’dan daha büyük evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde yolculuk yapacaklardır. Kafeslerin veya evcil hayvan taşıma çantalarının sayısı uçak tipi ile sınırlıdır. Evcil hayvanınızla uçmayı düşünüyorsanız öncelikle izin için Iberia rezervasyon ofisi ile iletişime geçmelisiniz.