Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Icelandair uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Icelandair

Genel Merkezi

Reykjavík

Kuruluş Tarihi

1932

Uçuş Noktaları

48

Uçtuğu Ülke Sayısı

12

Uçak Sayısı

36

Icelandair Hakkında

Icelandair, merkezi Reykjavik Havalimanı'nda (RKV) bulunan İzlanda'nın ana havayolu şirketidir. 1937'de kurulan havayolu, 2 iç havalimanı dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 48 noktaya uçuyor. 

Icelandair’ın uluslararası destinasyonları Avrupa ve Kuzey Amerika'da 12 ülkeyi kapsamaktadır. Icelandair ayrıca global uçuş ağını geliştirmek için İskandinav Havayolları (SK), Finnair (AY), Aeroflot (SU) ve JetBlue Havayolları (B6) ile kod anlaşmaları imzalamıştır. 

36 uçaklık filosu tamamen Boeing uçaklarından oluşan Icelandair, modern uçaklarının geniş ve konforlu yapısıyla son derece kaliteli uçuşlar sunuyor. Uçuşlarında Business Class, ekonomi sınıfı, ekonomi konfor sınıfı ve Saga Class seçenekleri bulunan havayolu, her bilet sınıfı için zengin uçak içi servislerine sahiptir.

Icelandair modern uçak filosunda yer alan Boeing 757-200 ve Boeing 757-300'lerle oldukça genç bir filoya sahiptir ve her yıl filosuna yeni uçaklar ekleyerek geliştirmektedir. Icelandair Grubu'nun bir parçası olan Icelandair, gelece yıllarda Atlantik Okyanusu'nun her iki yakasında, Keflavik Uluslararası Havaalanı'ndaki ikinci merkezinden de 16 ülkede 39 şehre daha tarifeli seferlere başlamayı planlıyor. İzlanda'nın coğrafi konumu, havayolunun iş stratejisinin bir ayağı olarak ülkeye gelen ve ülke dışına giden tek duraklı transatlantik uçuşlara izin vermektedir.

Icelandair 1950'den beri IATA üyesi, 1957'den beri Avrupa Havayolları Birliği üyesi ve 1966'dan bu yana Uçuş Güvenliği Vakfı üyesidir.

Zengin uçak içi servisleri, profesyonel uçuş personeli ve kaliteli yer hizmetleriyle tanınan havayolu Avrupa ve Amerika kıtasını birbirine bağlayan bir köprü vazifesi görüyor ve yolcularına en iyi uçuş deneyimini yaşatmak için çalışıyor.

Icelandair İç ve Dış Hat Uçuşları

Icelandair, uçak filosunda yer alan 36 uçağıyla dünya çapında 12 ülkede 48 farklı uçuş noktasına uçuşlar düzenliyor.

Icelandair’ın uçtuğu en önemli destinasyonlar arasında Amsterdam, Anchorage, Barselona, ​Birmingham, Boston, Brüksel, Chicago, Kopenhag, Denver, Frankfurt, Glasgow, Göteborg, Hamburg, Helsinki, Londra, Madrid, Manchester, Milano, Montreal, Münih, New York, Orlando, Oslo, Portland, Seattle, Stockholm, Toronto, Vancouver, Washington ve Zürih gibi önemli şehirler yer alıyor.

Icelandair Saga Club Programı

Icelandair, kendisiyle düzenli olarak seyahat eden yolcularını ödüllendirmek için Saga Club adlı bir sık uçuş programı yürütmektedir. Mavi, Gümüş ve Altın olarak üç seviyesi bulunan Saga Club hem Icelandair uçuşlarına hem de kod anlaşmaları bulunan havayollarının uçuşlarında üyelerine benzersiz ayrıcalıklar tanıyor.

Uçuşun sınıfına, rotasına ve süresine göre kazanılan Saga puanları, havayolunun ve ortak havayollarının dünya çapındaki uçuşlarında bedava uçak biletleri, bilet sınıfı yükseltmeler, rahat koltuk tercihleri ve ek bagaj hakları gibi avantajlarla üyelerine daha iyi bir uçuş sunmaktadır.

Icelandair Check – In İşlemleri

Icelandair uçuşlarında web check-in işlemleri Avrupa uçuşları için uçuş saatinden 36 saat önce ve iç hat uçuşları için uçuş saatinden 24 saat önce açılır.  ABD ve Kanada'ya yapılan uçuşlarda ise online check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 24 saat önce mümkündür.  

Check-in işlemlerini havalimanında yapmak isteyen yolcular için Icelandair kontuar görevlileri işlemleri hızlıca gerçekleştireceklerdir. Ayrıca yolcular isterlerse havalimanlarında bulunan kiosklardan da pasaport numaraları veya Saga Club kartlarıyla check-in işlemlerini yapabilirler.

Erken check-in yapmak istenilen koltuğu seçmek, özel yemek siparişleri vermek veya evcil hayvanınızla uçuş yapacağınızı Icelandair’a bildirmeniz açısından önemlidir.

Icelandair Bagaj Hakkı

Icelandair uçuşlarında Saga Class ve Business Class için uçuş kabinine küçük bir kişisel eşyaya ek olarak kişi başına iki adet taşıma çantası almalarına izin verilir, ekonomi sınıfı için belirlenen sınır ise 1 adet el bagajıdır. El bagajlarının maksimum ağırlığı 10 kg olmalı ve boyutları maksimum 158 cm olmalıdır.

Ekonomi sınıfları için uçağa verilecek bagajlar için belirlenen sınır ekonomi sınıfı için 1 bagaj ve maksimum 32 kg’dır. Business Class ve Saga Class bilet sınıfları 2 bagaj hakkına sahiptir ve bu bagajların her birinin maksimum kilosu 32 kg olmalıdır.

Bagaj kilo sınırını aşan yolcular uçuş rotasına göre belirlenen ek ücretlerle veya Saga Club programında kazanılmış Saga puanlarıyla ücretsiz olarak ek bagaj hakları alabilirler.

Icelandair Koltuk Seçimi

Icelandair uçuşlarında koltuk seçiminizi online yapmak için rezervasyon sırasında verilmiş olan bilgiler ile internet sitesi üzerinden koltuk seçimi bölümüne tıklayarak uçak içi koltuk planını inceleyebilir ve istediğiniz boş koltuğu seçebilirsiniz.

Eğer seçmiş olduğunuz koltuk Premium koltuk sınıfında ise ek ödemeler yapmanız gerekebilir. Koltuk yükseltmeleri Icelandair Saga Club programında biriken miller ve puanlarla da kolayca yapılabiliyor.

Koltuk ücretleri uçak tipine ve uçuş güzergahına bağlı olarak değişiklik gösterir. Özel ihtiyaçlara sahip olan yolcular, bebekler ve çocuklar, yaşlı ve hassas yolcular veya herhangi bir acil durumda bize yardımcı olamayacak yolcuların acil çıkış kapıları sırasındaki koltuklara oturması uygun değildir.

Icelandair Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu tüm uçuşlarda ekonomi, ekonomi konfor ve Business Class sınıflarının hepsinde yemek servisi hizmeti sunuyor. Alkolsüz içecekler, meyve suları, çay, kahve ve su gibi içecekler ücretsiz sunulmaktadır.

Ön alımlı yemekler, kalkıştan 48 saat öncesine kadar Icelandair tarafından işletilen uçuşlarda ekonomi sınıfı yolcular için kullanılabilir. Önceden satın alınan menüden bir yemek siparişi verebilirsiniz ve menü fiyatlarında %10 indirim alırsınız. 

Ekonomi sınıfı için yemekler biletinizin fiyatına dahil değildir ancak taze salatalar, sandviçler, protein çubukları ve hatta İzlanda hamur işleri içeren Saga Shop menüsü ile çok çeşitli ürünleri satın alabilirsiniz. 

Ekonomi sınıfı konfor yolcuları için uçak ikramları ücretsizdir, şarap ve bira da ikramlara dahildir. Diğer alkollü içecekleri satın alabilirsiniz ve yemek servisinden sonra hala açsanız ek atıştırmalıklar satın alabilirsiniz.

Business Class yolcular, kalkıştan 48 saat öncesine kadar çeşitli yemek seçeneklerinden ön sipariş verebilirler. Ön sipariş vermek için 9 yemek seçeneği vardır ve bunlar Grindavik'ten soğuk su balıkları, organik kuzu seçeneği, glutensiz seçenekler, vejetaryen seçenekler ve daha birçok seçeneği içerir.

Ekonomi sınıfında, İzlanda ve Avrupa arasında sunulan özel yemekler sadece çocuk ve bebek yemekleridir.

Icelandair Evcil Hayvanlarla Uçuş

Icelandair'da taşınan tüm evcil hayvanlar, uçağın kargo alanındaki özel iklim kontrollü bir ulaşım alanında seyahat ederler. Her uçakta en fazla dört hayvan taşıma çantası taşınabilir. Bununla birlikte, iki hayvan hem küçük hem de aynı türdeyse aynı taşıma çantasını paylaşabilirler. Evcil hayvan taşımacılığı gidilecek rotaya göre belirlenen ek ücretlere tabidir.

Pit Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier, Tosa Inu ve Dogo Argentino köpek ırkları nefes sorunları nedeniyle Icelandair uçuşlarında kabul edilmez.

Icelandair uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Icelandair uçuşlarında yer alacak tüm evcil hayvanlar, kalkış havaalanındaki Veteriner Kontrol Servisi'nde check-in yapmadan önce veteriner kontrolünden geçmelidir. Evcil hayvanlarla seyahat etmek için bir veteriner pasaportu ve sertifikası gereklidir. Yolculuk yapacak evcil hayvanlar, bir yıl içinde ve en geç bir ay önce bir kuduz aşısı yaptırmış olmalıdır.