Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Japan Airlines International uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Japan Airlines International En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Japan Airlines International
Taipei
San Francisco
24.09.2020
Japan Airlines International
Bangkok
Dallas
11.11.2020
Japan Airlines International
Tokyo
San Francisco
28.01.2021

Japan Airlines International En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Japan Airlines International
Taipei
San Francisco
24.09.2020
Japan Airlines International
Bangkok
Dallas
11.11.2020
Japan Airlines International
Tokyo
San Francisco
28.01.2021

Japan Airlines International

Genel Merkezi

Tokyo

Kuruluş Tarihi

1951

Uçuş Noktaları

92

Uçtuğu Ülke Sayısı

52

Uçak Sayısı

231

Japan Airlines International Hakkında

Japan Airlines International, Japonya’nın en büyük havayolu aynı zamanda da dünyanın en büyük havayollarından birisidir. 1951 yılında özel bir şirket olarak kurulan havayolu, 1953’de yarı resmi kamu kuruluşu olarak yeniden örgütlendi.

Merkezi Tokyo’da bulunan Japan Airlines International, uçak filosuna bulunan 231 uçağıyla dünya çapında 52 ülkede 92 destinasyona uçuşlarını gerçekleştiriyor. İç hat uçuşlarında yılda 34 milyon yolcu taşıyan Japan Airlines International dış hat uçuşlarında ise yılda 9 milyona yakın yolcuyu dünyanın dört bir yanına taşıyor.

33 bin çalışanı bulunan Japan Airlines International Amerika Birleşik Devletleri ve Güneydoğu Asya, Avrupa, Hindistan, Orta Doğu ve Avustralya'daki pek çok önemli ticaret ve turizm şehrine son derece konforlu uçuşlar gerçekleştiriyor.

Dünyada 349 havalimanına direk erişimi bulunan Japan Airlines International, günde 1000’den fazla uçuş gerçekleştiriyor. Deneyimli uçuş personeli ve geleneksel Japon misafirperverliği ile süslenmiş eşsiz uçak içi servisleriyle tanınan Japan Airlines International, dünyanın sevilen havayollarından biri olarak öne çıkıyor.

Oneworld havayolu ittifakının da bir üyesi olan Japan Airlines International, 15 havayoluyla iş birliği içinde yolcularını yüzlerce farklı destinasyona daha ulaştırıyor.

TripAdvisor tarafından 2017 yılında “Japonya’nın en iyi havayolu” seçilen Japan Airlines International, Flight Global tarafından 1 numaralı Asya-Pasifik Havayolu” ve Skytrax tarafından “Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı” ödüllerini kazanmıştır.

Japan Airlines International İç ve Dış Hat Uçuşları

Japan Airlines International, devi bir uçak filosuna sahiptir, 231 uçaklık modern ve genç filosuyla yılda iç hatlarda 34 milyon dış hatlarda ise 9 milyon yolcu taşıyor. Günde 1000’den fazla uçuş gerçekleştiren Japan Airlines International, dünyanın en büyük havayollarından biri olarak gösteriliyor.

Kaliteli uçuşları ve benzersiz yer hizmetleriyle pek çok ödül alan havayolu aynı zamanda dünyanın en önemli havayolu ittifaklarından Oneworld’ün de önemli bir üyesidir.

Japan Airlines International Mileage Club Programı

Japan Airlines International'ın heyecan verici sık uçuş programı olan Mileage dünya çapında 35’ten fazla havayolu şirketinde geçerlidir ve her yolculuklarında üyelerine bedava miller, ücretsiz veya indirimli biletler, bilet ve koltuk yükseltmeler gibi pek çok avantajlar sağlar.

Mileage sayesinde üyeler dünyanın her yerinde havalimanı salonlarına ücretsiz erişebilir ve kendilerine sunulan birbirinden özel ayrıcalıkların tadını çıkarabilir.

Mileage şu anda Japan Airlines International uçuşlarında ve seçilmiş bir dizi ortak şirkete bu puanlar harcanabiliyor. Bu ortak işletmeler oteller, restoranlar, kredi kartları, araba kiralama ve perakende satış yerlerini içermektedir.

Mileage’le kazanılan miller ve hediyeler uçuş yerine ve uçuş sürelerine göre değişiklikler gösterir, Japan Airlines International Android ve IOS uygulamalarından veya internet sitesinden Mileage millerinizi takip edebilir ve bu milleri kullanarak yeni seyahatler planlayabilirsiniz.

Japan Airlines International Check – In İşlemleri

Japan Airlines International uçuşlarında online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlıyor ve uçuş saatine 1 saat kala sona eriyor. İç hat seferlerinde son 30 dakikaya kadar sürebilen check-in işlemlerini Mileage kartınızla mobil uygulamalar ve internet sitesi üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanında bulunan Japan Airlines International kontuarlarında da görevliler yardımıyla check-in işlemlerini hızlıca yapabilirsiniz. Havalimanlarında yapılan check-in işlemleri uluslararası uçuşlarda uçuş saatinden 1 saat önceye kadar, iç hatlarda ise son 30 dakikaya kadar yapılabilir.

Japan Airlines International Bagaj Hakkı

Japan Airlines International uçuşlarında her yolcunun bir çanta ve bir çanta veya evrak çantası gibi bir kişisel eşyayı uçuş kabinine almasına izin verilir. Yardımcı cihazlar ve dış giysiler kişisel eşya olarak sayılmaz. Tüm el bagajları önünüzdeki koltuğun altında olmalıdır ve aşağıdaki gereklilikleri yerine getirmelidir:

Taşıma bagajının maksimum boyutları: 55cm x 40cm x 25cm

Taşıma bagajının maksimum ağırlığı: 10 kg

Uçağın bagaj bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen ücretsiz haklar ise First / Business Class için her biri 32 kg’a kadar 3 bagaj, Ekonomi / Premium Ekonomi sınıfı için her biri 2 kg’a kadar 2 bagaj hakkına sahiptir. Bagajların maksimum boyutları 203 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) olmalıdır.

Japan Airlines International Koltuk Seçimi

Tüm Japan Airlines International uçuşlarında ücretsiz koltuk seçmek mümkündür. Havayolu hem kısa mesafeli uçuşlarda hem de uzun mesafeli uçuşlarda yolcularının olabildiğince rahat etmesi ve konforlu bir seyahat gerçekleştirmeleri için pek çok koltuk alternatifine sahiptir.

Online olarak veya havalimanında yaptığınız check-in işleminiz sırasında oturacağınız koltuğu, cam veya koridor kenarı seçeneğini veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana koltukları seçebilirsiniz.

Diz mesafeleri daha geniş ve daha çok hareket alanı sağlayan koltukları da uçağın iç oturma planını inceleyerek ek bir ücret karşılığında seçebilirsiniz. Acil çıkış kapıları yanında bulunan koltukları seçmek için standartlar gereği bazı koşulları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir.

İstediğiniz koltuğu seçmek ve keyifli bir yolculuk yapmak için erken rezervasyon yaptırmak ve online check-in sırasında koltuk seçimi yapmak önemlidir çünkü havalimanında son saatte yapacağınız seçimlerde istediğiniz koltuklar daha önceden seçilmiş olabilir.

Japan Airlines International Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçak içi yemek alternatifleri çok gelişmiş olan Japan Airlines International aynı zamanda yolcularına zengin menüler sunmasından dolayı da en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biridir.

Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler, seçilen yemeklere göre ücretsiz veya ücretli olarak servis edilir. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Din ve kültürler göz önüne alınarak hazırlanan yemekler için tıbbi beslenme veya diyet yemekleri isteklerinizi uçuş öncesinde Japan Airlines International çağrı merkezlerine bildirmeniz gerekmektedir.

Japan Airlines International uçuşlarında gidilecek yere göre menüler değişiklik gösterir. Yolculuk boyunca ücretsiz atıştırmalıklar ve alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler de isteğe göre servis edilir.

Japan Airlines International Evcil Hayvanlarla Uçuş

Japan Airlines International uçuşlarında evcil kediler, köpekler, tavşanlar ve ev kuşlarının uçak kabininde seyahatine izin verilmektedir. Kabin içi evcil hayvanlar bir taşıma çantasının içinde sizinle birlikte yolculuk edebilirler. Uçuş kabini içi evcil hayvan seyahatleri için uçuş süresine ve yerine göre ek ücretler istenebilir.

Evcil hayvanınızla yapacağınız yolculuklarda check-in işlemini havalimanlarında bulunan Japan Airlines International kontuarlarınızda yapmanız gerekir, hayvanınız havalimanında ve uçuş kabininde taşıma çantasından çıkartılamaz.

Uçacağınız destinasyondaki evcil hayvan kurallarını da incelemeniz ve yolculuk boyunca evcil hayvanınızın bütün resmi belgelerini ve sağlık karnelerini yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Bir hayvanla seyahat eden yolcular, uçuşlarını yaptırmadan önce hayvan sağlık ve aşılama belgeleri dahil olmak üzere tüm belgeleri yanlarına almalıdırlar. Eğer evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 8 kg'ı geçmiyorsa, bir köpek veya kedi kabinde el bagajı olarak taşınabilir. Taşıma çantasının boyutları maksimum 55 x 40 x 23 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) olmalıdır.

Evcil hayvan, taşıma çantasına rahatça sığmalıdır, doğal pozisyonunda ayağa kalkacak, etrafta dönecek ve uzanacak yeterli alana sahip olmalıdır. Taşıma çantası içinde aynı türden oldukları sürece en fazla 2 evcil hayvan içerebilir.