Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Jet Airways India uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Jet Airways India

Genel Merkezi

Mumbai

Kuruluş Tarihi

1992

Uçuş Noktaları

66

Uçtuğu Ülke Sayısı

15

Uçak Sayısı

119

Jet Airways India Hakkında

Jet Airways India, genel merkezi Hindistan’ın Mumbai şehrindeki Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı olan Hindistan’ın en büyük 2. havayoludur. 1992 yılında kurulan Jet Airways India, dünya çapında 15 ülkede 66 farklı destinasyona uçuşlar yapıyor ve yılda 19 milyondan fazla insanı güvenle ve tam zamanında istedikleri yere ulaştırıyor.

Uçak filosunda 119 uçak bulunan havayolu, uluslararası uçuşların yanı sıra Delhi, Kalküta, Chenchai ve Bangalore gibi yerel uçuşlara yaklaşık 300 tarifeli günlük uçuş gerçekleştirmektedir.

Jet Airways India Mumbai'deki ana merkezine ek olarak, 6 ek merkeze daha sahiptir. Bu merkezler arasında Amsterdam Schiphol Havaalanı, Abu Dabi Havaalanı, Chennai Havaalanı ve Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı gibi önemli havaalanları yer alıyor. 

Jet Airways India global uçuşları için Air BerlinAir CanadaAir FranceAll Nippon Airways, Alitalia, Bangkok Airways, Qantas, Malezya Havayolları, Güney Afrika Havayolları ve Vietnam Havayolları gibi pek havayolu şirketi ile anlaşmalar yapmış ve böylece yolcularının dünya çapında yüzlerce başka destinasyona daha kolayca uçmalarını sağlamıştır.

Jet Airways India, IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) tesciline sahiptir ve bu üst düzey güvenlik denetimini başarıyla tamamlayarak  IOSA Sicili'nde listelenmiştir. Güvenli olduğu kadar keyifli uçuşlar da sunmayı hedefleyen havayolu, uçak içi eğlence alternatiflerinin zenginliğiyle, Hint, Avrupa ve Doğu mutfaklarından en lezzetleri örnekleri sunduğu servisleriyle de yolcuları tarafından sevilmektedir.

Jet Airways India, 2017 yılında Traveller's Choice Awards'da TripAdvisor tarafından “Hindistan'ın En İyi Havayolu” olarak derecelendirildi ve aynı zamanda 16. Yıllık TTG Travel Asia Ödülleri'nde “En İyi İç Havayolu Şirketi” olarak ödül aldı.

Jet Airways India İç ve Dış Hat Uçuşları

Jet Airways India, Hindistan’ın en büyük havayollarından biri olarak 118 uçaklık filosuyla her gün yüzlerce iç ve dış hat uçuşu gerçekleştiriyor. Dünya çapında 15 ülkede 66 farklı noktaya uçuşları bulunan Jet Airways India’nın uçtuğu önemli destinasyonlar arasında İstanbul, Bangkok, Hong Kong, Singapur, Colombo, Katmandu, Dhaka, Abu Dabi, Ahmedabad, Amsterdam, Bengaluru, Chicago, Dammam, Dallas ve daha pek çok yer bulunmaktadır.

Dünyanın önde gelen havayollarıyla yaptığı uçuş anlaşmalarıyla global uçuş ağını daha da büyüten Jet Airways India, her yıl 19 milyondan fazla yolcuyu güven ve konforla taşıyor.

Jet Airways India JetPrivilege Programı

Jet Airways India'nın JetPrivilege adlı bir sık uçuş programı işletmektedir. Jet Airways India'nın uçuşlarının yanında anlaşmalı 24 uluslararası havayolunun uçuşlarında da üyelerine miller kazandıran JetPrivilege, üyelerine benzersiz faydalar sunuyor.

JetPrivilege, havalimanı salonlarına erişim, puanlarla rezerve edilen ücretsiz uçuşlar dahil olmak üzere büyük faydalar ve teşvikler sunan bol ödüllü bir uçuş programıdır ve katılım ücretsizdir.

JPMiles kazanmak her zaman basit ve hızlıdır. Kazanılan miller, havayolu şirketlerinin dışında araba kiralama, yemek, yakıt, otel, yayıncılık, perakende ve telekomünikasyon konularında pek çok ürün ve hizmet için de harcanabiliyor.

Jet Airways India Check – In İşlemleri

Jet Airways India ile yapacağınız uçuşlarda online check-in işlemleri uçuş saatinden 48 saat önce başlıyor ve uçuş saatine 12 saat kala sona eriyor. Havayolunun web sitesi üzerinden ve mobil uygulamalarından kolayca online check-in işleminizi yapabilir ve bu işlem sırasında koltuğunuzu da seçebilirsiniz.

Ayrıca Jet Airways India check-in işlemlerini havalimanlarında bulunan kontuarlardan kolayca yapabilirsiniz. Kiosklardan da check-in yaparak biniş kartınızı alma şansınız bulunuyor. Havalimanı veya kiosklardan yapılan check-in işlemleri uçuş saatinden 48 önce açılıyor ve uçuşa 2 saat kala sonlanıyor. Bütün uçuşlar için yolcuların uçuş saatinden en geç 20 dakika önce biniş kapısının önünde olmaları gerekiyor.

Jet Airways India Bagaj Hakkı

Jet Airways India uçuş kurallarına göre bagaj boyutları 158 cm’yi geçmeyecek şekilde olmalıdır. Kabinde yanınıza el veya evrak çantanızı alabilirsiniz, bu çantanın ağırlığı maksimum 7 kilo olarak belirlenmiştir. El bagajlarının maksimum boyutlarının standart olan 55x35x20 cm ölçülerinde olması gerekiyor. Bilet sınıflarına göre bagaj ağırlıkları farklılık göstermektedir, Jet Airways India ile Business Class uçan yolcular, her biri 7 kilo olacak şekilde 2 el çantasını yanlarına alabilirler.

Uçağa verilecek bagajlar içinse Business Class için toplam 15 kiloluk 2 adet bagaj, ekonomik sınıf için maksimum 15 kiloluk 1 adet bagaj kabul edilmektedir. Daha fazla bagaj veya kilosu fazla eşya taşımak istiyorsanız uçak biletinizin sınıfına ve uçacağınız yere göre ek ücretlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz ayrıca ek bagajlar için online bilet alımlarında daha az ücret alınmaktadır.

JetPrivilege sık uçuş programında biriken miller kullanılarak da ücretsiz olarak ek bagaj hakları alınabilir ve hem iç hem de dış hat uçuşlarında çok daha fazla eşya taşınabilir.

Jet Airways India Koltuk Seçimi

Jet Airways India ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 20 saat önce başlayarak uçuşa 2 saat kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler.

Jet Airways India Yiyecek, İçecek ve İkram

Jet Airways India, zengin uçak içi servisleriyle tanınan bir havayoludur. Uçuşlarında yolcularına Hint, Avrupa ve Doğu mutfaklarının en güzel örneklerini servis eden Jet Airways India aynı zamanda yemek sırasında veya sonrasında yolcularına alkollü veya alkolsüz içecekler de ikram ediyor.

Jet Airways India uçuşlarında uçuş sürelerine ve uçuş yönüne göre sıcak, soğuk yemekler, özel menüler ve kahvaltılar servis edilmektedir. Business Class ve ekonomik sınıf için her uçuşta üç ayrı menü seçeneği bulunuyor.

Bütün menüler şefler tarafından özel olarak hazırlanıyor ve uçuş personeli tarafından özenle yolculara servis ediliyor. Tüm bilet sınıflarında vejetaryen, çocuk menüsü veya diyet yemekler gibi özel yemek siparişleri verilebilmektedir, bu siparişlerin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Jet Airways India görevlilerine bildirilmesi gerekir.

Jet Airways India Evcil Hayvanlarla Uçuş

Jet Airways India uçuşlarında sadece kuşları ve tavşanları kabul etmektedir. B737 uçağında en fazla 3 evcil hayvan taşıma çantası ve A330 / B777 uçağında, yerlerin doluluk durumuna bağlı olarak en fazla 5 evcil hayvan taşıma çantası kabul edilmektedir. Uçak yolculuklarında sınırlı sayıda evcil hayvan taşınabilmektedir, bu nedenle evcil hayvanınızın uçuş kabininde sizinle birlikte yolculuk etmesini istiyorsanız erken rezervasyon önemlidir.

Evcil hayvanınızın taşıma çantası dahil toplam ağırlığı 32 kg olmalıdır. Pek ülkenin uluslararası evcil hayvan seyahatine ilişkin katı düzenlemeleri vardır, bu yüzden evcil hayvanınızla yapacağınız uçuşunuzdan önce gittiğiniz ülkesinin elçiliğinden veya konsolosluğundan bu konuda bilgi almanızı öneririz.

Yolculuğunuz sırasında evcil hayvanınızın seyahati ile ilgili gerekli tüm belgelerini, sağlık sertifikalarını ve aşı karnelerini yanınızda bulundurmanız önemlidir. Jet Airways India iç ve dış hatlarında evcil hayvanınızla yolculuk yapmadan önce web sitesinden güncel bilgileri alabilir ve gideceğiniz ülkenin bu konudaki özel koşullarına göz atabilirsiniz.