Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kenya Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Kenya Airways

Genel Merkezi

Nairobi

Kuruluş Tarihi

1977

Uçuş Noktaları

62

Uçtuğu Ülke Sayısı

48

Uçak Sayısı

43

Kenya Airways Hakkında

Kenya Airways, Kenya'nın ulusal havayolu şirketidir. Havayolu, Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı merkezli olarak Kenya iç hat uçuşlarının dışında Afrika, Asya, Orta Doğu ve Avrupa'yı kapsayan geniş bir bölgesel hizmetler ağı işletiyor.

Kenya Airways, 48 ülkede 62 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor. Uçak filosunda yer alan 43 uçakla 3 milyondan fazla yolcu taşıyan Kenya Airways, Afrika’nın en büyük ve önemli havayollarından birisidir. Kenya Airways, 2010'da SkyTeam'in de bir üyesi olmuş ve 20 önemli havayoluyla ittifak kurarak dünya çapında 1074 destinasyona daha hizmet vermeye başlamıştır.

Kenya Airways, Afrika'yı dünyaya ve dünyayı Afrika'ya bağlayarak günde 154 uçuş gerçekleştiriyor. 1995 yılında Kenya Airways, Hollanda havayolu şirketi KLM ile anlaştı ve Avrupa havayolu şirketi Kenya Airways'in %26’sına sahip oldu. 

Kenya Airways’in sürekli büyüyen uçuş filosu, Boeing ve Embraer jetlerinin bir karışımını içerir. Havayolu, filosunu “10 Yıllık Büyüme Stratejisi” doğrultusunda 2021 yılına kadar yaklaşık 120 uçağa ulaştırmayı ve aynı dönemde ağını 115'ten fazla noktaya genişletmeyi planlıyor.

2005 yılında Kenya Airways, Afrika'da IOSA sertifikasyonunu (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) sıkı bir güvenlik standardı elde etmek için uygulayan ilk hava yolu oldu. Aynı zamanda Kenya Airways 2010 yılında, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Güvenlik Denetimini (ISAGO) gerçekleştiren Afrika'da ilk havayolu oldu. 

Geniş gövdeli uçaklarının konforuyla sürekli olarak dünyanın en iyi havayolları arasında yer alan Kenya Airways aynı zamanda pek çok kez Afrika'daki en iyi havayolu seçilmiştir.

Kenya Airways güler yüzlü personeli, deneyimli uçuş ekibi, geniş destinasyon ağı ve benzersiz yer hizmetleriyle Afrika’nın önemli markalarından biri olarak her yıl büyümeye, uçak filosunu ve taşıdığı yolcu sayısını büyütmeye devam ediyor.

Kenya Airways İç ve Dış Hat Uçuşları

Kenya Airways, uçak filosunda yer alan 43 uçakla 48 ülkede 62 uçuş noktasına yolcularını taşıyor. Aynı zamanda Skyteam üyesi de olan Kenya Airways, SkyTeam üyesi seçkin 20 havayoluyla dünya çapında 1074 destinasyona daha ulaşabiliyor.

Günlük 154 uçuş gerçekleştiren havayolu, her yıl 3 milyondan fazla yolcuyu güvenle uçuruyor. IOSA ve ISAGO güvenlik sertifikalarını Afrika’da ilk alan havayolu olarak Kenya Airways, sürekli kendini geliştiren bir havayoludur.

Asya, Orta Doğu ve Avrupa'yı Afrika’ya bağlayan havayolunun Türkiye’ye de uçuşları bulunmaktadır.

Kenya Airways Flying Blue Programı

Kenya Airways dünya çapında üyelerine faydalar sunan ve Air France, KLM, Joon, HOP gibi pek çok havayolunun da kullandığı bir sadakat programı olan Flying Blue programının bir üyesidir.

Flying Blue programı ile Kenya Airways uçuşları dışında Air France, KLM, Joon, HOP, Transavia, Aircalin, TAROM, SkyTeam veya diğer havayolu ortaklarıyla yapılan uçuşlarda üyeler miller kazanabilir ve bu havayollarının uçuşları için bilet indirimleri alabilirler.

Ayrıca bir otelde konaklayarak, araba kiralayarak veya Flying Blue kredi kartıyla ödeme yaparak da üyeler Flying Blue milleri kazanabiliyor.

Gümüş, Altın ve Platinum seviyeleri bulunan Flying Blue, dünya çapında en yaygın kullanılan sık uçuş programlarından birisidir.

Kenya Airways Check – In İşlemleri

Kenya Airways’in tüm uluslararası uçuşlar için, yolcuların, uçuştan (uçuş sınıfı ne olursa olsun) en az 2,5 saat önce check-in yapmaları gerekmektedir. Sayaçlar kalkıştan 1 saat önce kapanır.

Online check-in seçeneği, uçuşun tarifeli kalkışından 30 saat önce açılır ve tüm ulusal ve uluslararası uçuşların kalkışından 3 saat önce kapanır. Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini incelenebilir ve istenilen koltuklar seçilebilir. İşlem sonunda yolcular biniş kartlarının çıktısını alarak havalimanındaki kontuarlara uğramadan hemen biniş kapısına geçebilirler.

Flying Blue üyeleri (Altın ve Platinum), Kenya Airways kontuarlarında öncelikli olarak check-in işlemlerini yaptırabilirler.

Kenya Airways Bagaj Hakkı

Kenya Airways uçuşlarında Amerika ve Avrupa rotaları için Business Class yolcular her biri 32 kg olacak şekilde 2 adet bagaj, ekonomi sınıfı ise her biri 23 kg olacak şekilde 2 adet bagaj hakkına sahiptir. Daha fazla bagajı olan yolcular uçacakları rotalara ve uçuş sürelerine göre ek ücretlerle veya Flying Blue milleriyle ücretsiz olarak daha fazla eşya taşıyabilirler. 

Tıbbi cihaz, evcil hayvan, müzik enstrümanı, spor malzemeleri, kamera ekipmanı veya ev eşyaları gibi 20 kilonun üzerinde ve büyük boyda olan bazı özel eşyalar Kenya Airways hava rezervasyon ofisine önceden bildirilmeli ve kalkıştan en az 24 saat önce onay almalıdır. 

Kenya Airways uçuşlarında Business Class yolcular kabin içi kişi başına ücretsiz olarak 18 kg'lık 1 adet el bagajı, ekonomi sınıfı ise 12 kg’lık 1 adet el bagajı alabilirler. El bagajının maksimum boyutları 55 x 25 x 35 cm olmalıdır.

Kenya Airways Koltuk Seçimi

Kenya Airways, uçuşlarında bütün yolcular koltuk seçimlerini ücretsiz olarak check-in işlemleri sırasında online olarak ya da havalimanlarında yer alan Kenya Airways kontuarlardan yapabilirler. Check-in işleminiz sırasında oturacağınız koltuğu seçebilir, birlikte yolculuk edeceğiniz kişilerle yan yana koltukları tercih edebilir, cam kenarı veya koridor bölümlerinden istediğinizi belirleyebilirsiniz. Uçuş kuralları gereğinde acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar seçimlere dahil değildir.

Kenya Airways, modern uçaklarıyla diğer havayollarına göre çok daha rahat ve diz mesafeleri geniş koltuklara sahiptir ve yolcularına rahat bir uçuş deneyimi yaşatmak için en üst seviyede hizmet sunar. Zamanında check-in yapmanız çok önemlidir çünkü rezerve ettiğiniz koltuğunuz serbest kalabilir.

Kenya Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Kenya Airways uçuşlarında yolcularına hem Afrika’nın hem de dünyanın en güzel mutfaklarından seçme menüler sunuyor. Deneyimli şefler tarafından hazırlanan menüler yolculara geniş bir içecek seçeneğiyle servis edilir.

Kenya Airways yolcularına güvenli ve konforlu uçuşlar sunarken bir yandan da yöresel yemekleri tatma fırsatı sunuyor. Gittiği rotaya göre o bölgenin en seçkin yemeklerini yolcularına sunan havayolu, zengin uçak içi servisleriyle yüksek müşteri memnuniyetine sahiptir.

Vejetaryen yemekler, dini yemekler, bebek ve çocuk yemekleri ve diyet yemek siparişlerinizi de kabul eden Kenya Airways görevlilerine bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

Kenya Airways Evcil Hayvanlarla Uçuş

Kenya Airways iç ve dış hat uçuşlarında evcil hayvanlarla seyahat eden yolcular, uçuşlarından en az 24 saat önce havayoluna bilgi vererek seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Köpekler, kediler, kuşlar ve tavşanlar gibi evcil hayvanlar, Kenya Airways uçaklarında kargo bölmesinde kontrol edilen bagaj olarak taşınabilir.

Evcil hayvanlar ile seyahat ederken giriş yapacağınız ülkede sorun yaşamamanız için evcil hayvanınızın sağlık ve aşı sertifikalarını yanınıza almanız gerekmektedir. Evcil hayvanlarınız Kenya Airways uçuşlarında sadece taşıma çantalarında seyahat edebilirler, uçakta veya havalimanı salonlarında sağlıkları ve güvenlikleri açısından taşıma çantalarından çıkarılmamaları önemlidir.

Kenya Airways uçuşlarında eğer evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde seyahat edeceği için taşıma çantasının sert plastik malzemeden yapıldığından, çantada adınızın soyadınızın ve telefon numaranızın bulunduğundan emin olun. Taşıma çantaları evcil hayvanınızın sağlığına uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır.

Kenya Airways iç ve dış hatlarında evcil hayvanınızla yolculuk yapmadan önce web sitesinden güncel bilgileri alabilir ve gideceğiniz ülkenin bu konudaki özel koşullarına göz atabilirsiniz.