Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Korean Air uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Korean Air En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Korean Air
Dubai
Los Angeles
15.02.2022
Korean Air
Dubai
San Francisco
18.02.2022

Korean Air En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Korean Air
Dubai
Los Angeles
15.02.2022
Korean Air
Dubai
San Francisco
18.02.2022

Korean Air

Genel Merkezi

Seul

Kuruluş Tarihi

1962

Uçuş Noktaları

129

Uçtuğu Ülke Sayısı

42

Uçak Sayısı

158

Korean Air Hakkında

Korean Air, 159 adet uçağa sahip modern uçak filosuyla dünyanın en iyi 20 havayolundan biridir ve 46 ülkede 129 destinasyona günde 460 uçuş yapar.

Güney Kore’nin en büyük havayolu şirketi olan Korean Air, 1962 yılında kuruldu. Havayolunun merkez ofisleri Seul Gimpo Uluslararası Havalimanı ve Seul Incheon Uluslararası Havalimanı’nda bulunuyor. Gelişmiş yönetim sistemi ve yenilikçi müşteri memnuniyeti politikaları ile Korean Air havacılık sektörünün en önemli şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Korean Air, Amerika kıtasındaki şehirlerden Asya'daki şehirlere diğer havayollarından daha fazla uçarak Amerika'da en çok yolcu taşıyan Asya havayolu şirketidir. Korean Air aynı zamanda dünyanın en başarılı uçak içi servislerine de sahiptir. Uluslararası Hava Taşımacılığı Derneği tarafından yayınlanan istatistiklere göre, Korean Air aynı zamanda 2004'ten beri dünyanın en büyük ticari havayolu kargo şirketlerinden biridir.

Korean Air günde 460 uçuş yaparak yılda 23 milyondan fazla yolcuyu güvenle istedikleri yere ulaştırıyor. Dünyanın önemli havalimanlarında 110 özel salonu bulunan Korean Air, Business Traveler dergisi tarafından “Asya’nın En İyi Havayolu” ödülünü de almıştır.

20 önemli havayolunun yer aldığı, dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından olan SkyTeam ittifakının da kurucu üyesi Korean Air, bu sayede hem global uçuş rotasını geliştirmiş hem de üyelerine sunduğu SkyPass sık uçuş programının SkyTeam üyesi havayollarında da geçerli olmasını sağlamıştır.

Kore Verimlilik Merkezi'nden uluslararası uçuşlarda 1 numaralı müşteri memnuniyeti (NCSI) sertifikası bulunan Korean Air, son derece güvenli uçuşlarının yanında uçuk içi hizmetlere verdiği önem, güler yüzlü personeli ve uçak içi eğlence alternatiflerinin çeşitliliğiyle de Asya uçuşlarında en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden birisidir.

Korean Air İç ve Dış Hat Uçuşları

Korean Air, 46 ülkede 129 destinasyona günde 460 uçuş yapıyor. Uçak filosunda bulunan 159 uçağıyla yolcularına hem güvenli hem de konforlu bir yolculuk deneyimi yaşatmayı kendine misyon edinmiş şirket aynı zamanda Amerika'dan Asya’ya en çok yolcu taşıyan Asya havayolu şirketidir.

SkyTeam havayolu ittifakının da üyesi olan Korean Air, dünya çapında 20 önemli havayoluyla da ortak çalışmalar yapıyor, böylece uçuş ağını 177 ülkede 1062 destinasyona çıkaran şirket, çok daha fazla insana kaliteli hizmet sunabiliyor.

Yılda 23 milyondan fazla yolcu taşıyan Korean Air, İstanbul Atatürk Havalimanı’na gerçekleştirdiği uçuşlarla yolcular tarafından Asya rotaları için tercih edilen havayolu şirketlerinden biridir.

Korean Air SkyPass Programı

Korean Air’ın üyelerine sunduğu SkyPass sık uçuş programı üyelerine her uçuşlarında miller kazandırır ve bu kazanılan miller otel konaklamaları, araba kiralama, kredi kartı puanları, bilet veya koltuk yükseltmeler için kullanılabilir.

Sadece Korean Air uçuşlarında değil aynı zamanda SkyTeam havayolu ittifakının üyesi 20 havayoluyla yapılan uçuşlarda da miller ve ödüller kazandıran SkyPass, dünya çapında 636 havalimanı salonuna da giriş imkanı sağlıyor.

12 yaş altındaki çocuklara da SkyPass Junior üyeliği sunan programa SkyPass web sitesi, mobil uygulamalar, Korean Air şubeleri, havalimanı kontuarları ve uçuş içi formları ile ücretsiz olarak kayıt olunabiliyor.

Korean Air Check – In İşlemleri

Havalimanında vakit kaybetmemek için check-in işleminizi Korean Air mobil uygulamalarından veya web sitesi üzerinden uçuşunuzun 24 saat öncesinden başlayarak uçuşa 4 saat kalana kadar gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. İşlem sonunda biniş kartınızın çıktısını alarak havalimanındaki kontuarlara uğramadan biniş kapısına geçebilirsiniz.

Havalimanında yapacağınız check-in işlemlerinde ise Korean Air kontuarlarından veya kiosklarından faydalanabilirsiniz.

Uluslararası uçuşlarda uçuş saatinden 2 saat önce, iç hat uçuşlarındaysa uçuş saatinden 1 saat önce check-in işlemlerini bitirip havalimanında bulunmanız önemlidir.

Korean Air Bagaj Hakkı

Korean Air uçuşlarında her bilet sınıfı için ücretsiz bagaj hakları mevcuttur. Korean Air uçuşlarınızda First Class ve Prestige Class sınıfları için maksimum 18 kg olacak şekilde 2 adet bagaj hakkı verilir. Ekonomi sınıfı biletler için maksimum 12 kg olacak şekilde 1 adet bagaj hakkı vardır.

Uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar içinse First Class ve Prestige Class bilet sınıfları için her biri maksimum 32 kg olacak şekilde 3 adet bagaj hakkı bulunuyor. Ekonomi sınıfı biletler için maksimum 23 kg ve 2 adet bagaj hakkı belirlenmiştir.

Daha faza bagajınız varsa ek ücretler ödeyerek veya SkyPass millerini kullanarak ekstra bagaj hakkı alabilirsiniz.

Korean Air Koltuk Seçimi

Korean Air ile yapacağınız uçuşlarda check-in işlemlerinizi havayolunun web sitesi üzerinden online olarak veya havalimanlarında bulunan kontuarlardan kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca kiosklardan da check-in yaparak biniş kartınızı alma şansınız bulunuyor.

Korean Air online check-in işlemleri iç hatlar için kalkıştan 48 saat önce başlar ve uçuşa 40 dakika kala sona erer. Dış hatlar içinse 48 saat önce başlayan check-in işlemleri uçağınızın kalkış saatinden 1 saat önce sonra erer. ABD, Kanada, İngiltere ve Paris uçuşları için online check-in süreleri kalkıştan 24 saat önce başlar ve kalkıştan 1 saat önce sona erer.

Korean Air’ın geniş diz mesafesine sahip, uzun yolculuklar için çok daha fazla hareket alanı sunan koltuklarını da ek ücretler ödeyerek veya SkyPass puanlarınızı kullanarak seçebilirsiniz.

Korean Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Korean Air uçuşlarında bilet sınıflarına ve yolculuk sürelerine göre menüler farklılık göstermektedir. Uçuşlarda her bilet sınıfı için zengin bir menü seçeneği ve içecek ikramı vardır. Yolculuğunuzdan önce Korean Air internet sayfasına göz atarak sunulan zengin yemek menülerine ve ikramlara göz atabilirsiniz.

Korean Air, yolcularına seyahatleri boyunca dünya mutfaklarından eşsiz lezzetler sunar. Yemek seçimleri gurme şefler tarafından özenle hazırlanır ve deneyimli uçuş personeli tarafından özenle servis edilir. Yemekler sırasında yolculara kaliteli şaraplar, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir.

Tüm bilet sınıflarında vegan menü, vejetaryen menü, çocuk menüsü veya diyet menüler gibi özel yemek siparişleri verilebilmektedir, bu siparişlerin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Korean Air görevlilerine bildirilmesi gerekir.

Korean Air Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanlarınızla birlikte güven içinde Korean Air ile uçabilirsiniz. Kedi, köpek ve kuş gibi küçük evcil hayvanlar sizinle beraber uçuş kabininde yolculuk edebilirler. Evcil hayvanlarla ilgili kurallar iç hat ve dış hat seferlerinde değişiklik göstermektedir. Uçuşunuzdan önce Korean Air’a evcil hayvanınızla seyahat edeceğinizi bildirmelisiniz ve bu uçuşlarda rezervasyonlar online olarak yapılamaz.

Uçak yolculuklarında uçuş kabininde sınırlı sayıda evcil hayvan taşınabilmektedir, evcil hayvanınızın uçuş kabininde sizinle birlikte yolculuk etmesini istiyorsanız erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Ek ücretler ile evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde ekstra bagaj olarak yolculuk edebilir.

Eğer evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde seyahat edecekse taşıma çantasının güvenli olduğundan emin olunmalıdır.

Gideceğiniz yerin havalimanlarındaki evcil hayvan kurallarını öğrenmek için Korean Air görevlilerinden bilgi alabilirsiniz ayrıca bu yolculuğunuzda evcil hayvanınızın bütün sağlık karnelerini ve belgelerini yanınızda bulundurmanız hiçbir sorun yaşamamanız açısından önemlidir.

Evcil hayvanlarla yapılan uçuşlarda online check-in yapılamaz, bu işleminizi havalimanında yapmanız gerekiyor.

Hamile veya hasta hayvanlar uçuşlara kabul edilmezler. Aynı zamanda gidilecek yerin hava koşulları evcil hayvanınızın sağlığını etkileyecek derecede sıcak veya soğuksa evcil hayvanlar sağlıklarının koruması amacıyla bu uçuşlara kabul edilmezler.