Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kuwait Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Kuwait Airways

Genel Merkezi

Kuveyt

Kuruluş Tarihi

1953

Uçuş Noktaları

34

Uçtuğu Ülke Sayısı

34

Uçak Sayısı

29

Kuwait Airways Hakkında

Kuwait Airways, genel merkezi Kuveyt şehrinde bulunan Orta Doğu’yu dünyaya bağlayan önemli havayollarından birisidir. Uçak filosunda yer alan 29 uçağıyla uçtuğu 34 ülkede 30’den fazla destinasyona yolcu taşıyor.

Kuwait Airways, tüm yolcularına üst düzey hizmet sunmada rekabetçi ve farklı olma yeteneğini her zaman kanıtlamıştır. KAC güvenlik koşullarını yerine getirmek için Amerikan Federal Kontrol Kurulunun sertifikasını alan Kuwait Airways, ayrıca bölgedeki diğer havayolları için uçak bakımı, ekipman kontrolü ve motorlara bakım yapmak üzere onaylanmış Avrupa Topluluğu Grubu’nun sertifikasına sahiptir.

Kuwait Airways, olağanüstü hava güvenliği kaydından dolayı “Hava Güvenliği Ödülü” almış bir havayolu olarak hem güvenli hem de konforlu uçuşlar sunuyor. Bu ödül, Kuwait Airways’in

1. kategoride yer aldığı Uluslararası Havacılık Güvenliği Değerlendirme Programı (IASA) gibi tüm önemli uluslararası güvenlik standartlarını karşılamada Kuwait Airways tutarlılığına dayanıyor.

Tarih boyunca Körfez Savaşı kargaşaları sırasında bile Kuwait Airways’in güvenlik standardı sorgulanmamıştır.

Kuwait Airways, doğal önceliği olan yolcularına üst düzey hizmetler sunma hedeflerini sürdürmeye devam ediyor. Kuveyt'teki turizm faaliyetlerini teşvik etme ve ulusal ekonomiyi destekleme isteğiyle havayolu, Kuveyt Turizm İşletmeleri Birliği’nin yanı sıra Turizm Projeleri Şirketi ile ortaklaşa Kuveyt Turizm Hizmetleri Şirketi'nin kuruluşuna katılmıştır.

Kuwait Airways, özel ihtiyaçlara sahip yolcuları için Kuveyt Havalimanı'nda özel bir bölüme sahiptirBu bölüm, tüm yolcuların seyahat ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan tüm yolculuk ihtiyaçları karşılar.

Ocak 2003'te ABD'de Onboard Service Awards Dergisi'nden Kuwait Airways “Yerleşik Servis, Yolcu Konforu, Araç Üstü Eğlence, Yerleşik Güvenlik, Yerleşik Menüler ve Menü Hizmeti” konularında pek çok ödül aldı. Mayıs 2004'te Kuwait Airways, bir kez daha ABD'de Onboard Services Award dergisi tarafından ödüllendirildi ve Salt Lake City ABD'de düzenlenen 18. Yıllık Sunum sırasında Kuwait Airways, yolculara sunulan yenilikçi hizmetler için 9 ödül birden kazandı.

Yıllar içinde “Özel Çocuk Yemekleri, Onboard Eğlence, Kabin Mürettebat Yeterlik, Üniformalar, Yerleşik Güvenlik, Menü Sunumu, Costa Coffee, Onboard Comfort” ödüllerini de alan Kuwait Airways, yolcularının memnuniyeti için kendini geliştirmeye ve yenilikler denemeye devam ediyor.

Kuwait Airways İç ve Dış Hat Uçuşları

Kuwait Airways, uçak filosunda yer alan 29 uçağıyla dünya çapında 34 ülkeye uçuşlar düzenliyor. Güvenlik konusunda pek çok ödüle sahip olan Kuwait Airways, bu konuda pek çok uluslararası sertifikaya sahiptir. Güvenli ve konforlu uçuşlarıyla her gün yüzlerce yolcu taşıyan havayolu Orta Doğu’yu dünyaya bağlar.

Hem kendi geniş iç ve dış hat uçuşlarıyla hem de anlaşmalı olduğu havayolu şirketlerinin uçuşlarıyla dünyanın en önemli ticaret ve turizm şehirlerine uçuşları bulunan Kuwait Airways’in Türkiye’ye de uçuşları bulunuyor.

Kuwait Airways Oasis Club Hat Uçuşları

Kuwait Airways Oasis Club sık uçuş programı 70.000’den fazla üyesiyle bol ödüllü ve üyelerine pek çok avantajlar sunan bir programdır. Aynı zamanda aile üyeliği de bulunan Oasis Club programında aile üyeleri ortak bir havuzda kazandıkları milleri toplayabilir ve çok daha büyük hediyeler için harcayabilirler.

Kuwait Airways’in uçuş ortaklığı yaptığı havayolu ittifaklarında da geçerli olan Oasis Club programı, dünya genelinde konaklama, araba kiralama ve anlaşmalı mağazalardan yapılan alışverişlerle üyelerine pek çok avantajlar sunar.

Kuwait Airways Check – In İşlemleri

Orta Doğu havayolu sektörünün en hızlı büyüyen ve en sevilen şirketlerinden olan Kuwait Airways uçuşlarında check-in işlemleri çok hızlı ve kolaydır. Uçağın kalışından 24 saat önce başlayan check-in işlemleri, kalkışa 3 saat kalana kadar açık kalır. Kuwait Airways web sitesinden kolayca check-in işlemleri yapılabilir, uçak içi oturma düzeni incelenerek istenen koltuklar belirlenebilir ve giriş katları alınabilir.

İsteyen yolcular havalimanlarında bulunan Kuwait Airways kontuarlarından ve kiosklarından da hızlıca check-in işlemlerini gerçekleştirebilir ve yolculuklarına başlayabilirler.

Kuwait Airways Bagaj Hakkı

Kuwait Airways uçuşlarınızda bagaj hakları uçuş destinasyonuna göre değişiklik gösterebilir, bilet sınıflarına göre bagaj kiloları artar. Royal Class bilet sınıfı için 3 bagaj ve 32 kg, Business Class ve First Class için 2 bagaj ve 32 kg, ekonomi sınıfı için ise 2 bagaj ve 23 kg ücretsiz bagaj hakkı bulunmaktadır.

Kuwait Airways uçuşlarında uçuş kabinine her yolcu için maksimum 55 x 38 x 20 cm boyutlarında çanta alma hakkı tanınıyor. Bu çantanın maksimum ağırlığı First Class ve Business Class için 11 kg, ekonomi sınıfı için 7 kg olarak düzenlenmiştir.

Amerika kıtasına yapılan uçuşlarda bagaj hakları değişiklik gösterebilir bu nedenle Kuwait Airways web sitesi ve mobil uygulamalarından uçuş noktanıza ait bagaj haklarını kontrol edebilirsiniz.

Kuwait Airways Koltuk Seçimi

Kuwait Airways koltuk seçimi için hiçbir ücret talep etmez. Uçuşunuzdan önce check-in işleminizi yaparken koltuğunuzu seçebilir ve uçağın içindeki oturma düzenini inceleyerek cam kenarı veya koridor gibi alternatiflerden istediğinizi seçebilirsiniz. Acil çıkış kapısı koltuklarından birini seçmek istiyorsanız uçuş güvenliği için belirtilen tüm şartlara uymanız gerekiyor.

Biletinizi internet üzerinden alıyorsanız, bilet alımınız sırasında da uçağın oturma planını görebilir, birlikte yolculuk edeceğiniz kişilerle yan yana olabileceğiniz koltukları seçebilirsiniz. Uzun yolculuklarda bazı koltuklar yolculara çok daha fazla alan bırakarak rahat bir hareket alanı sağladığı için öncelikle tercih edilir. Biletinizin sınıfına göre ek bir ücretle bu koltukları da seçebilir ve uzun yolculuğunuzu çok daha rahat bir hale dönüştürebilirsiniz.

Kuwait Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Kuwait Airways uçaklarında her bir yolcusuyla özel olarak ilgilenmektedir. Havayolu pek çok dünya mutfağının yemeklerinden oluşan çok sayıda menüye sahiptir. Diyabetli veya yüksek tansiyonlu yolcular için bile özel menüler hazırlanır.

Kuwait Airways, yolcularına seyahatleri boyunca en lezzetli yemekleri sunar. Yemek seçimleri uzman şefler tarafından özenle hazırlanır ve deneyimli uçuş personeli tarafından servis edilir. Yemekler sırasında yolculara çeşitli içecekler de ikram edilir.

Bilet sınıflarına ve yolculuk sürelerine göre menüler farklılık gösterebilir. Yolculuğunuzdan önce Kuwait Airways internet sayfasına göz atarak sunulan zengin yemek menülerine ve ikramlara göz atabilir, yemek seçimiyle ilgili özel talepleriniz varsa bildirebilirsiniz.

Kuwait Airways Evcil Hayvanlarla Uçuş

Kuwait Airways, rehber köpekler dışında diğer evcil hayvanların uçuş kabinine alınmasına izin vermez. Evcil hayvanlar Kuwait Airways, uçuşlarında uçağın kargo bölümünde güvenle yolculuk yapabilirler.

Evcil hayvanlarla yapılacak uçuşlarda rezervasyon, tarifeli uçuş kalkış saatinden en az 48 saat önce yapılmalıdır. Eğer evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde taşıma çantasının içinde bulunmalı, taşıma çantası kilitli, güvenli ve su geçirmez olmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

İç ve dış hat uçuşlarında yolculuk edecek evcil hayvanın rezervasyon ve check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanlarında buluna Kuwait Airways kontuarlarındaki görevliler tarafından yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanın resmi bir veterinerden alınmış sağlık raporunun, aşı karnelerinin ve bütün tıbbi dosyalarının yanında olması önemlidir.

Gideceğiniz rotaya göre evcil hayvanla uçuş kurallarını Kuwait Airways web sitesinden inceleyebilir ve eksik belgeleriniz varsa tamamlayabilirsiniz.