Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Libyan Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Libyan Airlines

Genel Merkezi

Trablus

Kuruluş Tarihi

1964

Uçuş Noktaları

22

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

12

Libyan Airlines Hakkında

Libyan Airlines, Libya'nın en eski ve ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Trablus'ta merkezi bulunan havayolu Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da tarifeli yolcu ve kargo hizmetleri sunuyor.

Ana merkezi Trablus Uluslararası Havaalanı olan Libyan Airlines, Bingazi'deki Benina Uluslararası Havaalanı ikincil bir üs olarak kullanıyor. 1964 yılında kurulan Libyan Airlines, 12 uçağıyla dünya çapında 22 destinasyona yolcularını taşıyor.

Havayolu, Arap Hava Taşımacılığı Organizasyonu ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği üyesidir.

Misyonu verimli hava taşımacılığı hizmetlerinin yanı sıra müşterilerinin güvenliği olan havayolu, müşteri hizmetlerinin en yüksek kalitesini sunmaktadır.

Cezayir, Hartum, Kuveyt ve Karaçi'nin yanı sıra Amsterdam, Belgrad, Bükreş, Budapeşte, Frankfurt, İstanbul, Madrid, Milano, Moskova, Prag, Sofya, Viyana, Varşova ve Zürih gibi Avrupa destinasyonlarına uçuşları bulunan Libyan Airlines, uçak filosunda bulunan Airbus, Bombardier veya ATR uçaklarıyla konforlu uçuşlar gerçekleştiriyor ve uluslararası pek çok havayolluyla global ağlarını geliştirmek için kod anlaşmaları bulunuyor.

Libya’da yaşanan siyasal sorunlardan etkilenen havayolu bir süre uçuşlarını durdurdu ama günümüzde son derece güvenli ve konforlu uçuşlarıyla yolcularına hizmet veren Libyan Airlines, her yıl uçak filosunu ve taşıdığı yolcu sayısını arttırmaya devam ediyor.

Libyan Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Libyan Airlines 12 uçağıyla Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da 22 destinasyona yolcularını konforlu uçuşlarla ulaştırıyor. Arap Hava Taşımacılığı Organizasyonu ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği üyesi de olan Libyan Airlines, aynı zamanda önemli havayollarıyla da kod anlaşmaları yaparak global uçuş ağını geliştirmiştir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na da uçuşları bulunan Libyan Airlines, Avrupa’nın en önemli şehirlerine yolcularını güvenle taşıyor.

Libyan Airlines Check – In İşlemleri

Libyan Airlines web check-in işlemleri kalkıştan 24 saat önce başlar ve uçağınızın kalkış saatinden 2 saat öncesinde sona erer. Check-in bagajına sahip yolcular işlemlerini kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanlarında yer alan Libyan Airlines kontuarlarında yapabilirler.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında yapılan check-in işleminizi gerçekleştirmek için uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden en az 2 saat önce havalimanında olmanız önemlidir. Check-in saatleri uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre değişiklikler gösterebilir bu nedenle uçuşunuzla ilgili bilgiler rezervasyonunuz sırasında kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Libyan Airlines Bagaj Hakkı

Libyan Airlines uçuşlarınızda bütün destinasyonlar için uçuş kabinine küçük bir sırt çantası gibi kişisel eşyalara ek olarak, bir taşıma çantasını ücretsiz olarak getirebilirsiniz. Uçuş kabinine ekonomi sınıfı 1 adet maksimum 8 kg bir el bagajı, Business Class yolcular ise 2 adet, her biri maksimum 8 kg olacak şekilde 2 el bagajı alabilirler. El bagajının maksimum boyutu 40 × 20 × 55 cm olmalıdır. Bu küçük el bagajı beyaz bir etiketle etiketlenir ve önünüzdeki koltuğun altına rahatça sığmalıdır.

El bagajınıza sığmayan büyük bagajlarınızı havalimanında uçağın bagaj bölümüne teslim edebilirsiniz. Ücretsiz bagaj hakkı, rotanıza ve seyahat sınıfına göre değişir. Genel olarak uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkı maksimum 32 kg veya 203 cm boyutunda 1 adet bagaj hakkıdır. Business Class üyeler ekstra olarak aynı ölçülerde bir bagaj hakkına daha sahiptir.

Libyan Airlines Koltuk Seçimi

Libyan Airlines, yolcularına en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Libyan Airlines’ın ekonomi sınıf uçuşlarında da pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Ayrıca uçaktan önce inmek isteyen ya da ön sıralarda oturmak isteyen yolcular için farklı koltuk alternatiflerinin de bulunduğu uçaklarda her şey yolcuların rahat bir seyahat yapmaları için tasarlanmıştır.

Ek ücretlerle daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları uzun uçuşlarınız için tercih edebilir ve böylece son derece konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilir ve birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz. Daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle uzun uçuşlarınız için tercih edebilir ve böylece son derece konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Libyan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Bilet sınıfına göre pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan Libyan Airlines, uçulan bölgelere göre hazırladığı menüleri alkollü veya alkolsüz içecekler eşliğinde yolcularına ikram ediyor.

Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler en sağlıklı ürünler kullanılarak hazırlanmaktadır. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de servis edilir. Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Libyan Airlines çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz.

Libyan Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Libyan Airlines, yalnızca köpek ve kedileri sadece havayoluna önceden bildirilmesi şartıyla kabul eder. Evcil hayvanlar sadece uçak kabininde özel kafeslerde taşınırlar. Libyan Airlines, uçak kabinindeki büyük hayvanları taşımayı kabul etmiyor. Evcil hayvanlar kısıtlayıcı yerel mevzuat ve koşullar nedeniyle Büyük Britanya, İrlanda, Portekiz ve Birleşik Arap Emirlikleri uçuşlarında Libyan Airlines seferleri için kabul edilmemektedir.

Yolcu, bilet satın alırken evcil hayvanla uçacağını bildirmelidir. Taşıma çantasının ve evcil hayvanın toplam ağırlığı standart ücretsiz bagaj taşımalarına dahil değildir. Evcil hayvanların taşınması için 40 Euro ücret uygulanır. Taşıma çantasının izin verilen ağırlığı 8 kg ve toplam boyutu 115 cm (25 x 40 x 50) olmalıdır.

Evcil hayvanların taşınması sadece yolcunun, kalkışta özel bir beyanname imzalamaları ve tam sorumluluk alması koşuluyla yapılır. Libyan Airlines, taşınan evcil hayvanın yaralanmasına, kaybına veya ölümüne, varış noktasında veya transit noktalarda kabul edilmemesinden sorumlu değildir. Evcil hayvanlarla yapılan uçuşlarda online check-in işlemi yapılamaz, check-in işlemlerinin mutlaka havalimanlarında bulunan Libyan Airlines kontuarlarındaki görevliler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.