Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Meridiana uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Meridiana

Genel Merkezi

Olbia

Kuruluş Tarihi

1963

Uçuş Noktaları

66

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

11

Meridiana Hakkında

Meridiana, genel merkezi İtalya Olbia'da bulunan AQA Holding'in (%51 Alisarda ve %49 Qatar Airways) sahip olduğu bir İtalyan havayolu şirketidir. Havayolu, Sardunya'ya turizmi teşvik etmek amacıyla 29 Mart 1963'te Alisarda adıyla kuruldu. 1991 yılında isim Meridiana olarak değiştirildi. 

Eurofly charter taşıyıcısı ile birleşmesi ve charter şirketi Air Italy'nin devralınmasının ardından uluslararası turizm uçuşlarında en önemli İtalyan havayollarından birisi olan Meridiana, uçak filosunda yer alan 11 uçağıyla dünya çapında 66 noktaya uçuşlar geçekleştiriyor.

Şubat 2018'de yeni bir kurumsal kimlik sunuldu ve Meridiana faaliyetlerine Air Italy adıyla devam etme kararı aldı. Mayıs 2018'den itibaren Meridiana Milano'dan Roma, Napoli, Palermo, Catania, New York, Miami ve Bangkok (Eylül 2018'den başlayarak) dahil olmak üzere en yeni uzun mesafeli yerlere bağlantı için yeni iç ve dış hatlarda uçuşlara başladı.

Ağında ayrıca Milano’dan Accra'ya, Kahire'den Dakar'a, Havana'dan Lagos'a, Mombasa'ya, Moskova'ya, Zanzibar'a ve Olbia Costa Smeralda merkezinden Roma, Milano Linate şehirlerine mevsimlik yerel ve bölgesel destinasyonlar ekleyen havayolu her yıl uçuş ağını geliştiriyor.

Şu anda 8 Boeing 737 NG ve 3 Boeing 767-300'ü kapsayan Meridiana uçak filosu, 2018 boyunca 8 yeni uçakla geliştirilecektir. Filo, 3 adet yeni Boeing 737 MAX 8 ve 5 Airbus A330-200 katılımıyla ve B767'nin tamamen emekli olmasıyla kademeli olarak yenilenecektir. Yenilik ve güvenilirlik ile ilgili tüm teknolojik yönlere dikkat edilen uçak filosu sürekli ve katı verimlilik testlerine tabi tutulur, ayrıca filo en gelişmiş standartlara göre güncellenir.

Meridiana, Avrupa Ortak Havacılık Otoritesi tarafından verilen Bakım Organizasyon Belgesi'ni alan ilk İtalyan havayolu ve Avrupa’daki 4. havayoludur. 

Meridiana’nın global uçuş ağını geliştirmek için dünyanın en önemli havayollarından olan British Airways ve Iberia ile uçuş anlaşmaları da bulunuyor.

Meridiana İç ve Dış Hat Uçuşları

Meridiana, uçak filosunda yer alan 11 uçağıyla dünya çapında 66 noktaya uçuşlar geçekleştiriyor.

Air Italy olarak yeniden markalanan Meridiana, turizm şehirlerine mevsimler uçuşlar da düzenliyor.

Roma, Napoli ve Palermo gibi önemli şehirler iç hat uçuşları bulunan havayolu Avrupa, Amerika ve Kuzey Afrika’da pek çok destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

Boeing 737 NG ve Boeing 767-300 model uçaklarıyla yolcularını taşıyan havayolu, bu uçakların geniş uçuş kabinleri ve rahat koltuklarıyla yolcularına son derece güvenli uçuşlar sunuyor.

Meridiana Club Programı

Meridiana'nın sık uçuş programı olan Meridiana Club, Meridiana tarafından işletilen tüm uçuşlarda ve rotalarda puanlar biriktirilmesini sağlıyor. Bu rotalar hem yerel hem de uluslararası uçuşları içermektedir.

Kırmızı, gümüş ve altın seviyeleri bulunan Meridiana Club, her seviye için üyelerine benzersiz faydalar ve avantajlar sunuyor. Kırmızı kart sahibi olarak başlayarak biriktirdiğiniz puan sayısına bağlı olarak gümüş ve altın üyeliğine geçebilirsiniz. Meridiana Club üyeliği check-in önceliği, ikramiye puanları, ek check-in bagaj indirimi ve seyahat sınıfına bakılmaksızın birçok havalimanındaki salonlara erişimini de içeren bir dizi avantaja sahiptir. 

Meridiana Check – In İşlemleri

Meridiana tarifeli uçuşunuzdan 7 gün ile 2 saat arasında çevrimiçi olarak ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Bu servis, koltuğunuzu seçmenizi ve biniş kartınızı yazdırmanızı sağlar. Online check-in işlemi sırasında bagajı tercihlerinizi de yapabilirsiniz.

Web check-in sadece Bergamo, Bologna, Kahire, Katanya, Lamezia Terme, Londra, Milano Linate / Malpensa, Miami, Moskova, Napoli, New York, Olbia, Palermo, Roma, Turin, Venedik, Verona, Şarm El-Şeyh'ten kalkan Meridiana seferleri için geçerlidir.

Havaalanında check-in yapıyorsanız, aşağıdaki saatlerden önce check-in yapmalısınız:

İç hat uçuşları: Uçuştan 2 saat-35 dakika önce,

Avrupa'da uluslararası uçuşlar (Kahire ve Kişinev hariç): Uçuştan 2 saat-30 dakika önce,

Kahire uçuşları: Uçuştan 4 saat ila 1 saat önce,

Kişinev'e uçuşlar: Uçuştan 3 saat ila 1 saat önce,

Intercontinential uçuşlar (Accra, Dakar, Havana, Lagos ve Amerika Birleşik Devletleri şehirleri hariç): Uçuştan 3 saat ila 45 dakika önce,

Havana ve Amerika Birleşik Devletleri şehirlerine uçuşlar: Uçuştan 4 saat ila 1 saat önce,

Akra, Dakar ve Lagos'a uçuşlar: Uçuştan 4 saat ila 1 saat önce.

Meridiana Bagaj Hakkı

Meridiana uçuşlarında tüm yolcular, 8 kg’dan fazla olmayan ve 55 x 40 x 20 cm boyutlarında 1 el bagajı taşıma hakkına sahiptir. Kişisel eşyalar arasında evrak çantaları, bel çantaları, dizüstü bilgisayar / tablet veya el çantaları bulunabilir.

Meridiana uçuşlarında uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen haklar ise ekonomi sınıfı 23 kg ve 1 bagaj, Premium ekonomi her biri 23 kg ve 2 bagaj, Business Class her biri için 32 kg ve 2 bagaj şeklindedir.

Meridiana Koltuk Seçimi

Yolcular online check-in sırasında uçak içi planını inceleyebilir ve ücretsiz olarak istedikleri koltukları seçebilirler. 

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 48 saat önce başlayarak uçuşa 90 dakika kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir. Meridiana uçuşlarında acil çıkış kapıları yanındaki koltuklar seçilememektedir.

Yolcular havalimanlarında bulunan Meridiana kontuarlarında da check-in işlemi sırasında kolayca koltuk seçimi yapabilirler.

Meridiana Yiyecek, İçecek ve İkram

Meridiana uzun mesafeli uçuşlarında yolcuları için yemekten önce küçük aperatifler sunuluyor. Yolculara en kaliteli hizmeti vermek için Meridiana uçuş süresince periyodik olarak yenilenen menüleriyle iki çeşit yemek sunar. Öğle yemeği ve akşam yemeği, ordövr tabağı, gurme salata ve bir porsiyon günün önerilen sıcak yemeklerinden oluşmaktadır.

Meridiana uçuşlarında yemek seçenekleri ise uzun mesafeli uçuşlarda 2 çeşit yemek menüsünden oluşmaktadır. Uçuşlarda öğle ve akşam yemeği sunuluyor, yemeklerde günün önerilen 2 çeşit sıcak yemeğinden bir porsiyon ve bir tatlı servis ediliyor. Yemeğin sonunda, kabin memurları tarafından yolculara çay ya da kahve ikram edilmektedir.

Her bilet sınıfı için vejetaryen, glütensiz, balık yemekleri, düşük kolesterollü yemekler, diyabetik yemekler ve dini yemekler de özel yemek siparişi olarak hazırlanabiliyor, bu isteklerin rezervasyon sırasında Meridiana bildirilmesi gerekmektedir.

Meridiana Evcil Hayvanlarla Uçuş

Meridiana uçuşlarında evcil hayvanınız uçuş kabininde sizinle birlikte konforlu bir şekilde yolculuk edebilir. Evcil hayvanınız küçük bir tür ise uçuş kabininde sizinle birlikte keyifle uçabilir, evcil hayvanınız daha büyük bir tür ise uçağın kargo bölümünde güvenle yolculuk edebilir.

Uçuş boyunca evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olabilir. Uçuş kabinine yolcu, evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 8 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantasını alabilir.

Evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde yolculuk edecekse Meridiana’nın size vereceği ölçüler doğrultusunda korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

Meridiana uçuşlarında evcil hayvanınızı yolculuğunuzda yanınıza alabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı karneleri gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Hamile veya hasta hayvanlar uçuşlara kabul edilmezler. Aynı zamanda gidilecek yerin hava koşulları evcil hayvanınızın sağlığını etkileyecek derecede sıcak veya soğuksa evcil hayvanlar sağlıklarının koruması amacıyla bu uçuşlara kabul edilmezler.

Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Meridiana rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.