Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mongolian Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Mongolian Airlines

Genel Merkezi

Ulan Batur

Kuruluş Tarihi

1954

Uçuş Noktaları

11

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

6

Mongolian Airlines Hakkında

MIAT Mongolian Airlines, 1954 yılında kurulmuş, Moğolistan'ın devlete ait ulusal bir bayrak taşıyıcısıdır ve tarifeli uluslararası uçuş seferleri yürütmektedir. Merkezi başkent Ulaanbaatar’da bulunan havayolu, Moğolistan dışına da charter uçuşları gerçekleştiriyor. Temel iş faaliyetleri yolcu ve kargo hava taşımacılığı, mühendislik ve bakım hizmetleri, uçak kiralama ve yer hizmetleri olan Mongolian Airlines, yolcularına en iyi hizmeti sunmak için çalışıyor.

Ulaanbaatar Chinggis Khaan Uluslararası Havalimanı'ndaki (ULN) üssünden uluslararası hizmetlerini yürüten Mongolian Airlines, ünlü derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından 3 yıldızlı havayolu olarak sertifikalandırılmıştır.

Mongolian Airlines filosunda bulunan 6 modern uçağıyla dünyada 11 destinasyona yolcularını güvenle taşıyor. Havayolu, uçuşların en yoğun olduğu yaz mevsiminde dünyanın önemli turizm merkezlerine seferler düzenliyor.

Mongolian Airlines’ın misyonu en yüksek kalitede, güvenilirlik ve verimlilikte hava taşımacılığı hizmetleri sunarak Moğolistan'ı dünyanın geri kalanıyla birleştirmektir, bu misyon doğrultusunda

Havayolu, Asya ve Avrupa yaptığı uçuşlarda Moskova, Berlin, Frankfurt, Erlian, Pekin, Hong Kong, Seul, Osaka ve Tokyo gibi önemli şehirlere düzenli uçuşlar gerçekleştiriyor. Ayrıca uluslararası uçuş ağını geliştirmek için Aeroflot ve Korean Air ile anlaşmalar da yapan Mongolian Airlines, yolcularına Avrupa, ABD ve Kanada şehirlerine kapsamlı rota ağı üzerinden çok cazip fiyatlarla seyahat etme imkanı sağlamaktadır.

2016'da Mongolian Airlines, Ulaanbaatar’dan Delhi'ye doğrudan uçuşlar başlattı ve böylece havayolu, Doğu ve Orta Asya ülkesindeki bu bölgeye uçuşları bulunan iki uluslararası havayolundan biri oldu.

MIAT Mongolian Airlines filosu, Business Class 12 koltuklu ve ekonomi sınıfında ise 150 koltuklu Boeing 737-800'lerden oluşuyor. Havayolunun Boeing 737'sine ek olarak, yine iki bilet sınıfı için hizmet sunan 2 adet Boeing 767-300ER uçağı bulunuyor. 

Mongolian Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

MIAT Mongolian Airlines, Moğolistan'ın ulusal havayolu olarak 6 uçağıyla dünyada 11 destinasyona yolcularını taşıyor.

Chinggis Khaan Uluslararası Havalimanı'ndaki üssünden uluslararası tarifeli hizmetler sunan havayolu Moskova, Berlin, Frankfurt, Pekin, Seul, Tokyo, Hong Kong gibi uluslararası noktalara ve iç hat uçuşlarında Khanbumbat, Umnu-Gobi Eyaleti gibi önemli bölgelere uçuşlar düzenliyor.

Mongolian Airlines, 2017 yılında Tayland, Pusan, Kore ve Bangkok'a da uçuşlara başlayarak uçuş ağını geliştirmiştir.

Mongolian Airlines'ın aynı zamanda Hong Kong havayolu şirketi Cathay Pacific ile anlaşmaları bulunuyor. Bu ortaklık ile havayolu Hong Kong’un yanında Avustralya’da Perth, Melbourne, Sydney ve Brisbane gibi şehirlere yolcularını uygun fiyatlarla ulaştırıyor.

Mongolian Airlines Blue Sky Programı

Mongolian Airlines düzenli yolcuları ödüllendirmek için Blue Sky Mongolia adlı bir sık uçuş programı yürütmektedir.

Blue Sky programı üyelerine her Mongolian Airlines uçuşlarında Blue Sky mil kazanma ve promosyon kampanyaları sırasında bonus mil elde etmek için önemli fırsatlar sunar. Yolcuların bu avantajları elde edebilmeleri için rezervasyon yaparken ve uçuş için check-in yaparken üyelik kartlarını ibraz etmeleri gerekiyor.

Blue Sky üyeleri ek bagaj indirimi, bilet yükseltmeler, koltuk yükseltmeler ve havalimanı salonlarına erişimler gibi ayrıcalıklara sahiptir. Silver, Gold ve Platinum seviyeleri bulunan Blue Sky sık uçuş programında çocuklar için de Junior kartlar bulunuyor.

Mongolian Airlines Check – In İşlemleri

Mongolian Airlines çevrimiçi check-in hizmeti sunmamaktadır, uçuşlarda sadece havaalanında check-in yapabilirsiniz.

MIAT Mongolian Airlines, yolcuların check-in yapabilmeleri ve güvenlikten geçmeleri için yeterli zaman bırakmaları için uçuş kalkışlarından 2 saat 30 dakika önce havalimanına gelmelerini tavsiye ediyor.

Uluslararası uçuşlar için kalkış saatinden 1 saat önce check-in işleminin bitmiş olması gerekir. 

Özel ihtiyaçları olan bir yolcu iseniz örneğin refakatsız küçük yaşta, engelli, işitme engelli, görme engelli veya tekerlekli sandalyede yolculuk ediyorsanız planlanan kalkış saatinden en az iki saat önce check-in yapmanızı tavsiye ederiz. 

Mongolian Airlines Bagaj Hakkı

Mongolian Airlines uçuşlarında uçuş kabinine alınacak bagajlar için belirlenen sınırlar toplam ağırlığı 10 kg olacak şekilde Business Class için iki parça el bagajı ve ekonomi sınıfı için 5 kg'lık tek parça bir el bagajıdır.

Uçağın bagaj bölümüne verilecek bagajlar için Business Class yolcularına iki parça kontrol edilen bagaj hakkı sunuluyor. Bagajların maksimum kilosu 32 kg olmalıdır. Ekonomi sınıfı için ise maksimum 23 kg ağırlıkta 1 adet bagaj hakkı bulunuyor.

Tıbbi cihaz, evcil hayvan, müzik enstrümanı, spor malzemeleri, kamera ekipmanı veya ev eşyaları gibi 20 kilonun üzerinde ve büyük boyda olan bazı özel eşyalar Mongolian Airlines hava rezervasyon ofisine önceden bildirilmeli ve kalkıştan en az 24 saat önce onay almalıdır. 

Mongolian Airlines Koltuk Seçimi

Mongolian Airlines uçuş filosunda 6 adet modern uçakla geniş diz mesafeli ve rahat koltuklarıyla yolculara keyifli ve konforlu uçuş deneyimleri yaşatıyor. Mongolian Airlines filosunda yer alan bütün uçakları en geniş ekonomi kabin koltuk konforu ile donatılmıştır.

Mongolian Airlines uçuşlarınızda havalimanı check-in işlemini sırasında uçağın koltuk planı incelenebilir ve istenilen koltuklar ücretsiz olarak seçebilirler.

Yolcular koltuk seçimlerini yaparken birlikte uçacağı kişilerle yan yana koltukları ve cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirler. Acil çıkış kapılarının yanındaki koltukları sadece belirlenen şartları sağlayabilen yolcular seçebilmektedir.

Mongolian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Mongolian Airlines tüm iç ve dış hat uçuşlarında ücretsiz olarak yolculara yemek ve içecek servisi yapılmaktadır. Asya mutfaklarından özenle seçilen yemekler, kaliteli alkollü veya alkolsüz içeceklerle birlikte yolculara sunulur. Uçuşlarda her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Vegan, vejetaryen, diyet yemekler veya dini yemekler gibi siparişlerinizi uçuşunuzdan 18 saat önce Mongolian Airlines’a bildirirseniz, havayolu size özel yemekler de hazırlamaktadır.

Uçuş sürelerine bağlı olarak doyurucu ve besleyici kahvaltı seçenekleri, kahve, çay ve meyve suyu ikramlarının da bulunduğu Mongolian Airlines uçuşlarında hem güvenle hem de keyifle yolculuk yapabilirsiniz.

Mongolian Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanlarla seyahat eden yolcular, taşıma koşullarını teyit etmek için uçuş tarihinden önce Mongolian Airlines ile temasa geçmelidir. Köpekler, kediler, kuşlar ve tavşanlar gibi evcil hayvanlar, Mongolian Airlines uçaklarında kargo bölmesinde kontrol edilen bagaj olarak taşınabilir.

Evcil hayvanlarınız Mongolian Airlines uçuşlarında sadece taşıma çantalarında seyahat edebilirler, uçakta veya havalimanı salonlarında sağlıkları ve güvenlikleri açısından taşıma çantalarından çıkarılmamaları önemlidir. Evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları 30 x 47 x 27 cm'yi geçmemelidir. Bir yolcu, evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 8 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantası taşıma hakkına sahiptir. 

Mongolian Airlines uçuşlarında evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde seyahat edeceği için taşıma çantasının sert plastik malzemeden yapıldığından, çantada adınızın soyadınızın ve telefon numaranızın bulunduğundan emin olun. Taşıma çantaları evcil hayvanınızın sağlığına uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır. Mongolian Airlines iç ve dış hatlarında evcil hayvanınızla yolculuk yapmadan önce web sitesinden güncel bilgileri alabilir ve gideceğiniz ülkenin bu konudaki özel koşullarına göz atabilirsiniz.

Mongolian Airlines uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.