Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Montenegro Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Montenegro Airlines

Genel Merkezi

Podgorica

Kuruluş Tarihi

1994

Uçuş Noktaları

21

Uçtuğu Ülke Sayısı

11

Uçak Sayısı

5

Montenegro Airlines Hakkında

1994 yılında kurulan Montenegro Airlines, Podgorica Tivat Havalimanı'nda merkezli Karadağ'ın bayrak taşıyıcı havayoludur. Avrupa genelinde tarifeli ve charter uçuşlar düzenleyen havayolu 5 uçağıyla 11 ülkede 21 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

Montenegro Airlines uçak filosu 3 adet Embraer 195 ve 2 adet Fokker uçağından oluşuyor.

Montenegro Airlines filosu, küresel havacılık sektöründeki üstün teknik ve teknolojik çözümler ile tanınıyor. Havayolunun uçakları modern navigasyon sistemleriyle donatılmış ve hataları tespit etmek için gelişmiş sistemlere sahiptir.

DanimarkaFransaAlmanyaİtalyaRusyaAvusturyaSlovenyaSırbistanİsviçreABD ve Birleşik Krallık'ta en önemli turizm ve ticaret şehirlerine yolcularını taşıyan Montenegro Airlines, global uçuş ağını geliştirerek yolcularını çok daha fazla destinasyona ulaştırmak için Adria Airways, Air France, Air Serbia, Alitalia, Austrian Airlines ve Etihad Airways ve S7 Airlines ile kod anlaşmaları imzalamıştır.

Montenegro Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Montenegro Airlines, 5 modern uçağıyla dünya çapında 11 ülkede 21 uçuş noktasına yolcularını güvenle taşıyor. Genç bir havayolu olan Montenegro Airlines, her yıl hem uçuş ağını hem de uçak filosunu geliştirmektedir.

Avrupa’nın en önemli şehirlerine yolcularını güvenle ve konforla taşıyan Montenegro Airlines, aynı zamanda Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika rotalarında Adria Airways, Air France, Air Serbia, Alitalia, Austrian Airlines ve Etihad Airways ve S7 Airlines gibi önemli havayollarıyla da uçuş anlaşmaları yapmış ve böylece yolcularının dünya çapında yüzlerce farklı destinasyona da ulaşmasını sağlanmıştır.

Montenegro Airlines’ın uçtuğu şehirler arasında İstanbul, Viyana, Zürih, Frankfurt, Kopenhag, Leipzig, Londra, Münih, Napoli, New York, Paris ve Roma gibi önemli şehirler bulunuyor.

Montenegro Airlines Vision Team Programı

Montenegro Airlines’ın sık uçan uçuş programı olan Vision Team, üyelerine pek çok ayrıcalıklar ve yaşam tarzı ödülleri sunuyor. Vision Team programı üyeliği dahilinde Montenegro Airlines, düzenli seyahat eden üyelerine hediye milleri puanlar, hediyeler ve ödüller sunuyor.

Montenegro Airlines uçuşlarında ve havayolunun anlaşmalı olduğu dünyanın en önemli havayollarının uçuşlarında Vision Team üyeleri miller kazanabilir ve bu kazanılan milleri otel konaklamaları, tatil paketleri, araba kiralama hizmetleri, alışverişler, kredi kartı puanları ve daha farklı ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilirler. Aynı zamanda koltuk yükseltmeleri ve ekstra bagaj hakları için de kullanılabilen Vision Team milleri, uzun süreli uçuşlarda çok daha konforlu koltuklarda seyahat edilmesine ve ücretsiz olarak daha fazla bagaj götürülmesine olanak sağlıyor.

Vizyon Team üyeleri, Montenegro Airlines’dan her bilet aldığında ve bu uçuşu yaptığında, mil kazanır. Üyeler bilete ne kadar ücret ödendiğine bağlı olarak, Vision Pass hesabına eklenecek belirli sayıda mil ve hediye uçuş hakları kazanırlar. Vision Pass hesabı, ilk uçuşu tamamladıktan hemen sonra oluşturuluyor.

Montenegro Airlines Check – In İşlemleri

Montenegro Airlines internet sitesinden veya cep telefonunuzdan yapabileceğiniz check-in işlemlerinde check-in süresi uçuşunuzdan 48 saat önce başlıyor ve uçuşun 90 dakika öncesine kadar devam ediyor. Rezervasyon referansınızı veya e-bilet numaranızı girerek kolayca check-in işlemini tamamlayabilirsiniz. Teslim edilecek bagajınız varsa havalimanı kontuarlarında iç ve dış hat uçuşları için en az 60 dakika önce bagajlarınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Check-in işleminizi havalimanlarında yer alan Montenegro Airlines kontuarlarında yaptıracaksınız check-in kontuarlarının kapanış zamanı iç hatlar ve uluslararası uçuşlar için kalkıştan 60 dakika öncedir. Uçağa biniş kapısı kapanış zamanı da iç hatlar ve uluslararası uçuşlar için kalkıştan 20 dakika önce olarak belirlenmiştir.

Check-in yaptığınızda acenteler son sefer saatini gösterecektir, biniş kartınızı kontrol edin, duyuruları dinleyin ve uçuş bilgileri ekranlarını izleyin. Bazı büyük havalimanlarında ana kalkış alanlarından kapıya ulaşmak 15 dakika kadar sürebilir. 

Montenegro Airlines Bagaj Hakkı

Montenegro Airlines uçuşlarında uçuş kabinine yanınızda sadece bir parça bagaj taşıyabilirsiniz.  Bagajın maksimum ağırlığı 8 kg olmalı ve toplam boyutları (tekerlekler, tutamaklar ve yan cepler dahil) 115 cm'yi geçmemelidir.

Bir parça el bagajı dışında, bir ceket, şemsiye, koltuk değneği, kamera, dürbün, makul miktarda okuma materyali, beşik ya da tamamen katlanabilir puset gibi bir eşyayı uçağa alabilirsiniz.

Bebekle seyahat eden yolcuların el bagajı, sıvı veya hamur halinde bebek maması ve yolculuk sırasında kullanılması gereken miktarda süt içerebilir. Sıvı formdaki ilaçları kullanan bir yolcu, el bagajına bu ilaçları ​​ancak yetkili bir tıbbi kurum tarafından verilen izni bulundurmak kaydıyla alabilir. 

El bagajınız içinde, para, mücevher, önemli iş belgeleri, anahtarlar ve sizin için özel önem taşıyan kişisel eşyalarınız gibi değerli eşyaları taşımanız tavsiye edilmez.

Uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar için ise Business Class 2 adet her biri 32 kg, ekonomi sınıfı ise 1 adet 23 kg olacak şekilde bagajı ücretsiz olarak alabilir. Bagajların boyutları maksimum 150 cm olmalıdır.

Montenegro Airlines Vision Team üyeleri millerine bağlı olarak ücretsiz ek bagaj hakları satın alabilirler.

Montenegro Airlines Koltuk Seçimi

Montenegro Airlines uçuşları öncesinde check-in işlemlerinizi yaparken uçak içi planını inceleyebilir ve koltuğunuzu seçebilirsiniz. İnternet sitesinden kolayca yapabileceğiniz bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Montenegro Airlines kontuarlarında da gerçekleştirebilirsiniz.

Montenegro Airlines Vision Team sık uçuş programı üyelikleriyle de koltuğunuz yükseltebilirsiniz. Uzun süreli uçuşlarda ek ücretler ile daha geniş diz mesafesine sahip veya yatağa dönüşebilen koltukları tercih ederek, yolculuğunuzun çok daha konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz.

İstediğiniz koltuğu seçerek keyifli bir yolculuk yapmak için erken rezervasyon yaptırmak ve online check-in sırasında koltuk seçimi yapmak önemlidir çünkü havalimanında son saatte yapacağınız seçimlerde istediğiniz koltuklar daha önceden seçilmiş olabilir.

Montenegro Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Montenegro Airlines, uçuş sürelerine göre değişen menülerinde yolcuları için çok zengin bir içeriğe sahiptir. Yolcular yemeklerinin yanında isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de tadabilirler.

Özel çocuk menülerini, dini yemekleri ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuştan önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi kabul ediyor.

Özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında Montenegro Airlines çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda Montenegro Airlines, bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

Montenegro Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Küçük köpekler, kediler, kuşlar ve kemirgenler uçuşlara kabul edilmektedir. Evcil hayvanlar taşıma çantalarıyla beraber ağırlıkları 8 kg olması durumunda Montenegro Airlines ile uçuş kabininde seyahat edebilir. 

Her yolcunun taşıma çantasında 1 evcil hayvan ile seyahat etmesine izin verilir. Bu hizmetin ücreti iç hat uçuşları için 20 Euro; Tüm Avrupa ülkeleri arasındaki uçuşlar için 30 Euro’dur.

Montenegro Airlines uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekir.

Havayollarının tümü belirli tür hayvanları uçuşlara kabul etmiyor. Bu konuda havayolu şirketinden bilgi almanız önemlidir. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Montenegro Airlines’a uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeyi, rezervasyonunuzu yaptırmayı ve onay almayı unutmayın.