Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Nile Air uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Nile Air

Genel Merkezi

Kahire

Kuruluş Tarihi

2006

Uçuş Noktaları

22

Uçtuğu Ülke Sayısı

8

Uçak Sayısı

7

Nile Air Hakkında

Nile Air, genel merkezi Kahire Uluslararası Havalimanı olan ve 2006 yılında kurulan Mısır’ın en büyük havayolu şirketlerinden birisidir. Nile Air dünya genelinde 8 ülkede 22 farklı noktaya uçuşlar gerçekleştiriyor.

Mısır'daki en genç model uçak filosuna sahip olan Nile Air’ın filosunda 7 son model uçak bulunuyor. Nile Air, Mısır'ın en büyük özel havayolu olarak Kahire ve İskenderiye'den yolcularına en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır.

Mısır'da havayolları arasında dakiklik konusunda en yüksek oranlara sahip olan Nile Air, resmi raporlara göre uçuşlarında %90’ın üstünde bir dakikliğe sahiptir.

Nile Air ile yapılan yolculuklar başlangıcından bitişine kadar güvenli, konforlu ve keyiflidir. Uçuş ekibine ve yer hizmetleri personeline düzenli olarak üst düzey eğitimler veren Nile Air “Mısır'da lider havayolu şirketi olmak ve hava yolculuğundaki ilk tercih olmak” misyonuyla çalışmalarına devam ediyor.

Nile Air kurulduğu günden bugüne kadar hızla büyüyerek Orta Doğu, Körfez, Afrika ve Avrupa'yı kapsayan bir ağ ile Mısır'daki en büyük ikinci bağımsız havayolu şirketi haline geldi.

Nile Air, Mısır’da en büyük ve en modern Airbus A320-200 ve Airbus A321-200 uçak filosunu işletiyor. Bu modern Airbus uçakları, yolculara en son teknoloji ürünü tasarım ve teknolojiyi içeren en iyi uçuş deneyimini sunmak ve yolculuk sırasında onlara daha fazla konfor, güvenlik ve rahatlık sağlamak için kullanılmaya başlanmıştır. Nile Air ekonomi sınıfı ve Business Class olmak üzere iki bilet sınıfına sahiptir ve uçak iç mekanlarına yapılan düzenli güncellemelerle şirket her iki bilet sınıfı için de üstün bir uçuş deneyimi yaşatmaktadır.

Yolcularına gerçek Mısır misafirperverliğinin en iyi şekilde sunarak benzersiz bir seyahat yaşatmak için uçak içi servislerinden yer hizmetlerine, uçak içi eğlencelerden rahat uçak koltuklarına kadar her türlü detaya büyük bir özen gösteren Nile Air hem yolcu sayısını hem de uçak filosunu her yıl büyütmeye devam ediyor.

Nile Air İç ve Dış Hat Uçuşları

Nile Air dünya genelinde 8 ülkede 22 farklı noktaya uçuşlar gerçekleştiriyor. Ayrıca düşük maliyetli havayolu şirketi Pegasus, Mısır’ın en büyük özel havayolu şirketi Nile Air ile ortak uçuş anlaşması imzalandı. Yapılan kod paylaşımı anlaşması, Nile Air’ın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Kahire arasında karşılıklı seferleri kapsamaktadır.

Nile Air, dünya çapında pek çok havayoluyla da uçuş özel uçuş anlaşmaları yaparak global ağını sürekli geliştiren bir havayoludur.

Nile Air, Mısır'daki ikinci havayolu şirketi olarak kabul ediliyor. Nile Air, Mısır'ın en büyük özel havayolu şirketi ve Mısır'ı üs olarak alan en hızlı büyüyen özel havayolu şirketidir. Havayolu, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa'da önemli şehirlere uçuşlar gerçekleştiriyor. Nile Air, dünya çapında pek çok havayoluyla yaptığı özel uçuş anlaşmaları ile de hem Mısır'daki iç hatlarını hem de uluslararası destinasyonları kapsayan bölgesel uçuş ağlarını artırmaya çalışmaktadır.

Nile Air Check – In İşlemleri

Nile Air internet sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 60 dakika kalana kadar online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Nile Air kontuarlarında görevliler yardımıyla kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler. Havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor. Havalimanı check-in saatleri uçuş rotasına ve havalimanının yoğunluğuna göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Nile Air Bagaj Hakkı

Nile Air’ın bütün uçuşlarında yolcular yanlarına bir el çantasını ve kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilirler. Uçuş kabinine alınacak el çantalarının ölçüleri standart olarak maksimum 56x 36 x 23 cm ve 8 kg olmalıdır.

Nile Air’ın yolcular uçuşlarında kontrol edilmiş bagaj olarak ücretsiz maksimum 23 kilo ağırlığında tek bir bavul verebilirler. Daha fazla kilolara sahip olan bavullar için bilet sınıfına göre ek ücretler ödenmesi gerekebilir. Ek bagaj fiyatları uçuş noktasına göre değişiklikler göstermektedir, kendi uçuşunuz için belirlenen ek bagaj ücretlerine Nile Air web sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Nile Air Koltuk Seçimi

Nile Air uçuşları öncesinde check-in işlemlerinizi yaparken uçak içi planını inceleyebilir ve koltuğunuzu seçebilirsiniz. İnternet sitesinden kolayca yapabileceğiniz bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Nile Air kontuarlarında da gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz koltuğu seçerek keyifli bir yolculuk yapmak için erken rezervasyon yaptırmak ve online check-in sırasında koltuk seçimi yapmak önemlidir çünkü havalimanında son saatte yapacağınız seçimlerde istediğiniz koltuklar daha önceden seçilmiş olabilir.

Nile Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Nile Air iç hat ve dış hat uçuşlarında gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler, seçilen yemeklere göre ücretsiz veya ücretli olarak servis edilir. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Mısır’ın yöresel yemeklerinin ve içeceklerinin yanında dünya mutfaklarının en güzel örneklerini de yolcularına servis eden Nile Air, her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre çay, kahve, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram ediyor.

Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Nile Air çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Uçuşlarında Nile Air, yolcuların belirttiği özel yemek siparişlerini büyük bir özenle hazırlayıp servis etmektedir.

Nile Air Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanlarla ilgili kurallar iç hat ve dış hat seferlerinde değişiklik gösterir. Evcil hayvanınız küçük bir tür ise uçuş kabininde sizinle birlikte keyifle uçabilir, evcil hayvanınız daha büyük bir tür ise uçağın kargo bölümünde güvenle yolculuk edebilir. Uçuş boyunca evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olabilir. Uçuş kabinine evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 8 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantası alınabiliyor.

Evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde yolculuk edecekse Nile Air’ın size vereceği ölçüler doğrultusunda korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Nile Air rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.  

İç ve dış hat uçuşlarında yolculuk edecek evcil hayvanın rezervasyon ve check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanlarında buluna Nile Air kontuarlarındaki görevliler tarafından yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanın resmi bir veterinerden alınmış sağlık raporunun, aşı karnelerinin ve bütün tıbbi dosyalarının yanında olması önemlidir.

Nile Air uçuşlarında hamile veya yaralı hayvanlar sağlıkları ve güvenlikleri açısından hiçbir şekilde uçuşa alınmazlar.