Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Onur Air uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Onur Air

Genel Merkezi

İstanbul

Kuruluş Tarihi

1992

Uçuş Noktaları

19

Uçtuğu Ülke Sayısı

20

Uçak Sayısı

25

Onur Air Hakkında

Yolcularını 1992’den bu yana güvenle taşıyan İstanbul Atatürk Havalimanı merkezli Onur Hava Yolları Taşımacılık A.Ş., düşük maliyetlerle kaliteli ve ekonomik uçuş hizmeti veriyor. Şirket 1992 yılının Mayıs ayında KKTC Ercan Havalimanı’nda ilk uçuşunu gerçekleştirdikten sonra, aynı yılın Temmuz ve Aralık aylarında ikinci ve üçüncü uçağını, ertesi yılın Nisan ayında dördüncü uçağını aldı. Adım adım büyüyen şirket filosunu geliştirdi ve 1994 yılında, sektöründe başarılı bir turizm firması olan Ten Tour ile işbirliği içine girdi. Bu adımıyla Onur Air, filosuna 1995 yılına kadar aşamalı olarak yeni uçaklar eklemeyi başardı. Aynı gelişmeyi koltuk kapasitesi ve personel sayısında da kaydeden firma, bu yıl içinde 1566 koltuk ve 512 personel sayısına, 1996 yılında ise 2192 koltuk ve 725 personel sayısına ulaşmıştı bile.

Onur Air’in Türkiye’de ekonomik anlamda önemli bir konuma ulaştığı yıl 1997 oldu ki bu yıl içinde şirket filosunda 16 uçak barındırmaktaydı. Onur Air  Yıllar içinde kendini geliştirdi ve yolcularına ekonomik uçuş hizmeti vermeyi sürdürdü. Öyle ki 26 yılda 95 milyon yolcuyu güvenli şekilde taşıyan firma, şu anda 25 uçakla yolcularına güvenle ve konforla yurt içi ve yurt dışı uçuş hizmeti vermeye devam ediyor.

Onur Air, çeyrek asırdan bu yana Türkiye’de öncü hava yolu şirketi olmanın gururunu taşıyor. Öyle ki, OnurAir, yurt içi hava yolu taşımacılığının özel sektöre açıldığı 2003 yılında, iç hat uçuşlarını başlatan ilk özel hava yolu firması oldu.

Şirket şu anda herkesin hava yolu seyahati deneyimini yaşamasını hedefleyerek, hem düşük maliyetli hem de emniyetli ve kaliteli uçuşlar düzenliyor. Bunun yanı sıra, tarifeli ve tarifesiz uçuşlar da gerçekleştirerek yolcularının taleplerine cevap veriyor.

Onur Air müşterilerinin taleplerini merkeze alarak bunları iyi şekilde karşılamayı ve yolcularına güvenli, konforlu ve kaliteli hizmet vermeyi amaç ediniyor. Deneyimli ekibiyle keyifli uçuş deneyimi sunan firma, her adımında gelişmeyi ve güçlenmeyi hedefliyor. Hedeflerini sadece firma çapında değil, sektörel çapta belirleyerek, kendi standartlarını yükseltirken sektörün standartlarını da yükseltiyor.

Onur Air sadece filosuyla yolcularına hava yolu taşımacılığı hizmeti vermekle kalmıyor, aynı zamanda İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki hangarıyla uçaklara teknik bakım hizmetleri veriyor. 2011 yılından beri Onur Air’in sahip olduğu bu hangar, onu, Türkiye’deki özel hava yolu şirketleri arasında teknik anlamda bu kapasiteyi barındıran tek şirket hâline getiriyor. Şirketin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki bakım hangarının yanı sıra, Antalya Uluslararası Havalimanı’nda da bir bakım hangarı bulunuyor. Buraya gelen müşteri uçaklar Üs ve Hat Bakım hizmetlerini ve III. Seviye Tahribatsız Muayene hizmetlerini alıyor.

Onur Air İç ve Dış Hat Uçuşları

Onur Air, filosunda barındırdığı 25 uçakla ve “Uç Türkiye Uç” sloganıyla 20 ülkeye ve toplam 19 noktaya uçuşlar düzenliyor. Herkesin hayatında en az bir kere uçağa binmesini sağlamaya çalışan firma, uçak seyahatini, çok tercih edilen bir seyahat yolu hâline getirmeye çalışıyor. Bu hedefini gerçekleştirirken uçuş emniyetini, uçak bakımını ve uçuş ekibini ilk sıraya koyuyor ve kaliteden kesinlikle ödün vermiyor. Üstelik yeni uçuş hatları açarak sefer sayılarını artırmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Onur Air OnurExtra Programı

Onur Air, OnurExtra programıyla yolcuların gerçekleştirdikleri uçuşlardan puan kazanmalarını sağlıyor. Üstelik OnurExtra programına üye olan yolcular, Onur Air’in sunduğu başka avantajlardan da yararlanabiliyorlar. “Türkiye’nin En Cömert Hava Yolu Programı” sloganıyla duyurulan programa, yolcular Onur Air web sitesi üzerinden ücretsiz ve kolay adımlar sonucunda üye olabiliyor, uçtukça puan kazanıyor, kazandıkları puanları istedikleri uçuşlarında kullanabiliyorlar. OnurExtra üyeleri ayrıca one world shop üzerinden alışveriş yaptıklarında da puan kazanabiliyorlar.

Onur Air Check – In İşlemleri

Onur Air ile yapacağınız uçuşlarda check – in işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. İşlemlerinizi yapmak için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. İlk seçeneğiniz havaalanına girdiğinizde kontuara girmek ve bagajınızı vererek biniş kartınızı almak. Ancak kontuarda vakit kaybetmek istemezseniz ve sadece el bagajınız varsa online check – in seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz. Bunun için mobil cihazınızdan Onur Air web sitesine girmeniz ve uçuş numaranızla işleminizi yapmanız yeterli oluyor.

Check – in işlemleri için Onur Air’in yolcularına sunduğu en kolay ve en hızlı yöntem Onur Air mobil uygulamaları üzerinden check – in yapma yöntemi. iOS ve Android sürümleri olan Onur Air mobil uygulamasını cihazınıza indirerek birkaç adımda check – in yapabiliyorsunuz. Online check – in işlemleri için sistem yurt içi uçuşlarda uçuştan 24 saat önce açılıp, uçuşa bir saat kala kapanırken; yurt dışı uçuşlarda uçuştan yine 24 saat önce açılıp, uçuşa bir buçuk saat kala kapanıyor.

Check – in işleminizi kontuarda yapacaksınız zamanında havaalanında olmanız gerekiyor. Kontuardan check – in yapmak isterseniz yurt içi uçuşlarınızda uçuş zamanından en geç bir saat önce, yurt dışı uçuşlarınız içinse uçuş zamanından en geç bir buçuk saat önce havaalanında olmanız gerekiyor.

Onur Air Bagaj Hakkı

Onur Air yolcularına, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve seyahat paketlerinde değişkenlik göstermek üzere, ücretsiz bagaj hakkı sunuyor. Yolcular Sade Paket, Standart Paket ve Premium Flex Paket olmak üzere üç farklı paketten yararlanabiliyorlar. Yurt içi uçuşlarınızda Sade Paket’te 15 kg, Standart Paket’te 20 kg ve Premium Flex Pakette 25 kg ücretsiz bagaj hakkınız bulunurken; yurt dışı uçuşlarınızda Sade Paket’te 20 kg, Standart Paket’te 25 kg ve Premium Flex Paket’te 30 kg ücretsiz bagaj hakkınız bulunuyor. 2 yaşından küçük yolculara 10 kg ücretsiz bagaj hakkı veriliyor.

Onur Air Koltuk Seçimi

Uçuşunuz için Onur Air uçak biletinizi alırken ya da aldıktan sonra koltuk seçebiliyorsunuz. Biletinizi alırken koltuk almazsanız, uçuşunuza en fazla iki saat kala koltuk alma olanağınız bulunuyor. Üstelik Onur Air check – in sırasında koltuk almak isteyenlere de ek ücret karşılığında koltuk alma imkânı veriyor.

Onur Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Onur Air uçuşlarında yolcularının konforlu bir seyahat deneyimi yaşaması için yiyecek ve içecek ikramları da sunuyor. Bulutların üstündeyken alkollü ve alkolsüz içeceklerden sandviçlere, atıştırmalıklardan sıcak ve soğuk içeceklere kadar her seçeneği bulabiliyorsunuz. Bu harika lezzetleri tatmak için uçaktayken Cafeteria OnAir Menüsü’nden sipariş verebiliyorsunuz. Eğer uçuşunuzdan önce yemek seçiminizi yapmak isterseniz, yemeğin dahil olduğu paketlerden istediğinizi avantajlı olarak satın alabiliyorsunuz. Yemek siparişinizi uçuşunuzdan en fazla 12 saat önce verirseniz, yemeğinizi bulutların üstünde yemeniz mümkün oluyor.

Onur Air Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanınız varsa ve uçak seyahatinize onu da dahil etmek istiyorsanız, Onur Air evcil hayvanınızı belirli koşulları yerine getirmeniz neticesinde, uçağın kabininde ya da kargo bölümünde taşıyabiliyor. Koşullara uyması ve 8 kilogramı aşmaması hâlinde evcil hayvanınızı kafesinde ya da taşıma çantasında kabinde taşıyabiliyorsunuz. Bu seyahat için evcil hayvanınızın kimliğinin, sağlık belgesinin ve benzeri belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Eğer evcil hayvan, görme ya da duyma yeteneği kısıtlı olan yolcuya refakat yani rehberlik ediyorsa, Onur Air uçuşlarında bu hayvanları ücretsiz taşıyor.