Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Pegasus Hava Yolları uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Pegasus Hava Yolları En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Boston
16.06.2022
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Miami
22.07.2022
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Charlotte
10.06.2022
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Minneapolis
11.06.2022

Pegasus Hava Yolları En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Boston
16.06.2022
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Miami
22.07.2022
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Charlotte
10.06.2022
Pegasus Hava Yolları
Istanbul
Minneapolis
11.06.2022

Pegasus Hava Yolları

Genel Merkezi

İstanbul

Kuruluş Tarihi

1989

Uçuş Noktaları

109

Uçtuğu Ülke Sayısı

42

Uçak Sayısı

82

Pegasus Hava Yolları ( Flypgs ) Hakkında

 

Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında ortak girişim olarak; Aer Lingus, Net Holding ve Silkar’ın 2 uçak almasıyla hayatına başlayan bir firma. Pegasus Hava Yolları ilk uçuşunu yaptığı Mayıs 1990’dan 15 yıl sonra, ESAS Holding’in firmayı satın almasıyla tarifeli iç hat uçuşlarına başladı. Uçuşları için ana üs olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nı seçen Pegasus, bu sırada altı farklı noktaya uçuş gerçekleştiriyordu ve 14 uçağa sahipti. Aynı yıl yolcularına uçuşlarında koltuklarını online uçak bileti seçme olanağı sunmaya başladı.

Dış hat uçuşları İstanbul – Stuttgart ile 2006 yılında başladı. Aynı yıl iç hat ve dış hat uçuş noktalarının sayısını İzmir, Bodrum, Dalaman, Kayseri, Gaziantep, Malatya, Lefkoşa ve Viyana’yı ekleyerek artıran firma; Pegasus Cafe hizmetini devreye sokarak, yolcularına bulutların üstünde yiyecek ve içecek ikramına başladı.

Pegasus esas büyük yatırımını 2007 yılında gerçekleştirdi ve filosuna bir Boeing 737-800 kattı. Bu yatırım Türk özel havacılık sektörünün en büyük çaplı yatırımı olma niteliğini taşıyordu. Online satış hizmetine aynı yıl seyahat sigortası satışını da ekleyen firma, dış hat uçuşlarına Amsterdam, Duesseldorf, Münih, Kopenhag, Londra ve Zürih’i de ekledi.

Pegasus Hava Yolları uçtuğu noktalara 2008 yılında Samsun ve Köln’ü;

2009 yılında Konya, Atina, Basel, Brüksel, Berlin ve Krasnodar’ı;

2010 yılında Hatay, Paris, Marsilya, Saint-Étienne, Roma, Milano, Stockholm, Beyrut, Tiflis, Kharkiv ve Sofya’yı;

2011 yılında Sivas, Bükreş, Tahran, Üsküp ve Priştina’yı ekledi.

Araç kiralama hizmetini online olarak veren ve yolcularına Pegasus Plus alışveriş kartıyla hizmet satın alma olanağı sunuyor, 2009 yılından bu yana hem çocukların hem de yetişkinlerin güvenli bir şekilde uçması için uçak içinde güvenlik bilgileri veriyor.

Pegasus Hava Yolları firmasının Türkiye’de öncüsü olduğu barkod ile mobil check-in uygulaması, 2010 yılında başladı. Aynı yıl firmanın yolcu sayısı iç hatlarda %42 arttı. Yatırımlarına 40 uçak daha sipariş ederek ve yolculara uçuştan önce yemek siparişi verme olanağı sunarak devam etti. Bu yatırımlardan biri de 2011’de kurulan Uçuş Eğitim Merkezi oldu.

Firmanın dünyada bir ilk olmasını sağlayan adımı, Wireless Groundlink End to End Network Solutions adlı sistemi tüm uçaklarına entegre etmesi oldu.

Pegasus 2012 yılında 100 yeni Airbus uçağı filosuna katmak üzere yatırım gerçekleştirmesinin yanı sıra, yeni kabin simülatörlerini de eğitim merkezine kattı. 1990’dan bugüne yaptığı çalışmalar sayesinde firma, 2011, 2012, 2013 yıllarında OAG tarafından “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Hava Yolu” seçildi ki; bu onun Avrupa’daki en büyük 25 hava yolunun arasından sıyrılması anlamına gelmekte. Şu anda Pegasus’un grup şirketleri arasında Pegasus Uçuş Eğitim Merkeziİz Air ve Air Manas bulunmakta.

 

Pegasus Hava Yolları İç ve Dış Hat Uçuşları

Şu anda 38 iç hat uçuşu ve 71 dış hat uçuşu olmak üzere toplam 109 noktaya uçuyor. 42 ülkeye yolcu taşıyan firmanın en çok tercih edilen iç hat uçuşları arasında Antalya, Bodrum, İzmir, Ankara, Dalaman, Trabzon, Ankara, Adana ve dış hat uçuşları arasında Viyana, Münih, Dubai, Stuttgart, Prag, Moskova, Atina, Zürih, Beyrut bulunuyor.

 

Pegasus Plus Programı

Pegasus, yolcuların sadece cep telefonu numaraları ile kayıt olabildikleri Pegasus Plus Programı ile uçuşlarından ve iş ortaklarından satın aldıkları hizmetlerden UçuşPuan kazanmalarını ve bu puanlarını sonraki uçuşlarında kullanabilmelerini sağlıyor. Yolcular UçuşPuanlarını havalimanı vergilerini, alan vergilerini ve bagaj fazlası tutarını ödemek ya da yemek sipariş etmek için kullanabiliyorlar.

Pegasus Plus Premium ya da Classic Kredi Kartı olan yolcular, bu kart ile yaptıkları harcamalardan da UçuşPuan kazanabildikleri gibi; Seyahat Sigortası hizmetini ücretsiz alabiliyorlar. Üstelik bu kart Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yolculara ücretsiz Fast Track, indirimli Lounge ve Vale Parking hizmetleri gibi ayrıcalıkları da veriyor.

 

Pegasus Check – In İşlemleri

Pegasus Hava Yolları check-in işlemlerinizi havaalanındaki kontuarlardan ve kiosklardan yapabileceğiniz gibi; internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Ayrıca online check in yaparak alacağınız barkod, mobil biniş kartı sayıldığı için kontuara uğramadan, sadece kapıdan geçerek uçağa binmeniz mümkün.

ile yurt içi uçuşunuz için, kalkış saatinden en geç 45 dakika önce, yurt dışı uçuşunuz içinse kalkış saatinden en geç 60 dakika önce check – in yapmış olmalısınız. Pegasus uçuşlarına son kabul zamanı uçuştan 10 dakika öncedir.

 

Bagaj Hakkı

Pegasus yolcularına iç hat uçuşları için Eko Paketlerde 15 kg, Avantaj Paketlerde 20 kg ve Business Flex paketlerde 15 kg bagaj hakkı veriyor.

Dış hat uçuşlarda ve Kıbrıs uçuşlarında Süper Eko Paketlerde 8 kg, Eko Paketlerde, Avantaj Paketlerde ve Business Flex Paketlerde ise 20 kg bagaj hakkı vermekte.

İç hat uçuşlarında Süper Eko Paketlerde yolcularına bagaj hakkı vermemekte. El bagajı ise bir adetle ve 8 kg ile sınırlandırılmakta.

Ekstra bagaj hakkı alırken içinde yemek siparişi ile koltuk seçiminin olduğu Süper Eko Paket, Eko Paket, Avantaj Paket ve Business Flex Paketlerden satın almanız mümkün.

 

Koltuk Seçimi

Uçuşlarınızda pegasus biletinizi satın alırken koltuğunuzu da seçebilirsiniz. Bu adımı atlarsanız check - in yaptığınızda koltuğunuz sistem tarafından otomatik olarak belirlenecektir. Uçuşunuz için ekstra diz mesafeli koltukları seçebileceğiniz gibi, ön koltuklar, pencere kenarı koltuklar, koridor kenarı koltuklar arasından da koltuk seçebilirsiniz. Ayrıca firma birlikte oturmak isteyenler için koltuk seçim olanağı vermekte. Koltuk seçerken kendinize yine ek bagaj hakkı ve yemek siparişinin içinde olduğu avantajlı ek paketler satın almanız mümkün.

 

Pegasus Hava Yolları Yiyecek, İçecek ve İkram

Pegasus yolcularına bulutların üstünde Pegasus Cafe hizmetiyle 50 farklı lezzetten istediklerini tatma imkânı veriyor.

Firmanın uygun fiyata sunduğu bu hizmetle kahvaltılar, sıcak yemekler, salatalar ve pastalar arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Bunların yanı sıra uçakta siparişiniz üstüne ikram edilen sushi ve ravioli gibi farklı lezzetler bulabilirsiniz. Bu yemekleri uçuşunuz sırasında Pegasus Cafe menüsünden seçerek alabileceğiniz gibi, pegasus uçak biletinin satın alma aşamasında uçuşunuza eklemeniz de mümkün. Eğer bu aşamada yemek siparişi vermeyi unutursanız uçuşunuzdan 24 saat öncesine kadar pegasus flypgs sitesinden, mobil uygulamadan ve hatta çağrı merkezinden sipariş verme olanağınız bulunuyor.

 

Pegasus Hava Yolları Evcil Hayvanlarla Uçuş

Pegasus uçuşunuzu evcil hayvanınızla gerçekleştirmek isterseniz, onu kafesinde ve üstüne gerekli bilgileri yazılmış şekilde kontuardan teslim etmelisiniz.

Kafesine adınızı, soy adınızı, telefon numaranızı, adresinizi, evcil hayvanınızın adını ve yaşını yazmalısınız. Ayrıca varsa hayvanınızın aşı kartı, kimliği ve sağlık belgesi de yanınızda olmalı.

Dış hatlar uçuşu için yanınızda hayvanınızın kimliğinin yanı sıra pasaportunu da bulundurmalısınız. Pegasus uçuşlarında evcil hayvan taşınmasını özel bir hizmet olarak sunduğu için, hizmete ek ücret ödemeniz gerekmekte. İç hat uçuşlarında kuş, kedi ve köpek taşınabilirken; dış hat uçuşlarında sadece kedi ve köpek taşınmasına izin verilmekte.