Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Philippine Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Philippine Airlines

Genel Merkezi

Manila

Kuruluş Tarihi

1935

Uçuş Noktaları

56

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

98

Philippine Airlines Hakkında

Philippine Airlines, Filipinler'in bayrak taşıyıcısı olarak Filipinler iç hatlarda ve Güneydoğu Asya, Doğu Asya, Orta Doğu, Okyanusya'da 56 destinasyona uçuşlar gerçekleştirmektedir. Filipinli iş adamları tarafından kurulduktan bir ay sonra Makati-Baguio'daki Nielsen Havaalanı’ndan çift motorlu, beş koltuklu bir Beech Model uçak ile ilk uçuşunu gerçekleştiren Philippine Airlines, bugün bölgenin en önemli havayollarından biri konumundadır.

Merkezi Manila Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı olan Philippine Airlines, 1935 yılında kurulmuş dünyanın en deneyimli havayollarından birisidir. Uçak filosunda 98 uçak bulunan havayolu, benzersiz uçak içi hizmet kalitesiyle tanınıyor.

Philippine Airlines, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax'tan 4 yıldızlı bir derecelendirme almış ender havayollarından birisidir. Skytrax'ın ürün ve hizmet kalitesini ölçen global kalite ölçütleri karşısında, uçuş mükemmelliğini ve dünya standartlarında hizmetlerini kanıtlayan Philippine Airlines, Filipinler’de 4 yıldız almayı başarmış ilk ve tek havayoludur.

Philippine Airlines, 4 yıldız ödülünü alırken ürün ve hizmet kalitesindeki 45 global kalite metriğinde yüksek kaliteli performans sunarken, dünya standartlarında bir derecelendirmeyi resmi olarak tamamlamayı başardı.

Philippine Airlines, Manila'dan Londra'ya hiç durmadan haftada 5 kere uçabilen tek havayolu şirketidir ve Londra'dan Filipinler’e uçan tek havayoludur. 

1992 yılında kurulan Philippine Airlines Vakfı (PALF), Asya'da bir havayolu şirketinin yaptığı ilk kurumsal sosyal sorumluluk çalışmasıdır. Vakıf, hizmet etmek ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunmak için Philippine Airlines’ın hava taşımacılığı kapasitesinden yararlanıyor. Felaket kurbanlarına yardım göndermek, hayat kurtaran tedaviler ya da yoksul hastaları ücretsiz uçurmak gibi önemli faaliyetleri bulunan vakıf her yıl yüzlerce insana yardım götürüyor.

Philippine Airlines, yeni bir marka felsefesi ile yönlendirilen hizmet inovasyonları, rota ağı genişlemesi ve filo modernizasyonu ile beş yıl boyunca yolcu konforu üzerinde maliyet verimliliğini desteklemek ve beş yıldızlı bir havayolu olmak hedefindedir.

Philippine Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Philippine Airlines, uçuş filosunda yer alan modern 98 uçağıyla dünya çapında 56 destinasyona yolcularını konforlu uçuşlarla ulaştırıyor. 4 yıldızlı bir havayolu olarak yolcularına en üst düzeyde hizmetler sunan Philippine Airlines, oldukça geniş bir iç ve dış hat rotasına sahiptir.

Philippine Airlines’ın en sık uçuş gerçekleştirdiği destinasyonlar arasında Brisbane, Darwin, Melbourne, Toronto, Vancouver, Şangay, Xiamen, General Santos, Davao, Kalibo, Manila, Puerto Princesa, Dammam, Busan, Seul ve Taipei sayılabilir.

Philippine Airlines başta Türk Hava Yolları olmak üzere All Nippon Havayolları, Cathay Pasifik, Etihad Havayolları, Gulf Air, Hawai Havayolları, Malezya Havayolları ve WestJet ile yaptığı uçuş anlaşmalarıyla global uçuş ağını geliştirmiş ve yolcularına yüzlerce farklı destinasyona daha ulaşım imkanı sağlamıştır.

Philippine Airlines Flight Miles Club Programı

Philippine Airlines uçuşlarında Filipinler'in en büyük iç hat ağında ve Kuzey Asya, Güneydoğu Asya, Avustralya, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki birçok destinasyona yapılan uçuşlarda üyelerine miller, hediyeler ve puanlar kazandıran Flight Miles sık uçuş programı pek çok avantaja sahip.

Hem Philippine Airlines uçuşlarında hem de anlaşmalı havayollarının bütün uçuşlarında Flight Miles ile bedava uçak biletleri, bilet sınıfı yükseltmeler, rahat koltuk tercihleri ve ek bagaj hakları gibi avantajlar sunuluyor.

Philippine Airlines Check – In İşlemleri

Philippine Airlines mobil uygulaması ile veya web sitesi üzerinden uçuş saatinden 24 saat öncesinden itibaren online check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri uçuşa 60 dakika kalana kadar devam etmektedir. Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini incelenebilir ve istenilen koltuk seçilebilir.

Check-in işlemlerini havalimanında yapmak isteyen yolcular için Philippine Airlines kontuar görevlileri işlemleri hızlıca gerçekleştireceklerdir. Ayrıca yolcular isterlerse havalimanlarında bulunan kiosklardan da pasaport numaraları veya Flight Miles kartlarıyla check-in işlemlerini yapabilirler.

Erken check-in yapmak istenilen koltuğu seçmek, özel yemek siparişleri vermek veya evcil hayvanınızla uçuş yapacağınızı Philippine Airlines’a bildirmeniz açısından önemlidir.

Philippine Airlines Bagaj Hakkı

Philippine Airlines uçuşlarında uçuş kabine alacağınız bagajlar maksimum 56 x 45 x 25 cm, 1 adet ve 7 kg olmalıdır. Business Class bilet sınıfı için ekstra bir bagaj hakkı daha verilir.

Philippine Airlines uçuşlarında bagaj için belirlenen haklar maksimum ağırlık 32 kg ve 1 adet bagaj hakkıdır. Bilet sınıflarına ve gidilecek kıtaya göre bagaj hakları farklılıklar gösteriyor. Ek bagaja ihtiyacı olan yolcular Flight Miles sık uçuş programında kazanılan miller ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirler. Flight Miles üyesi olmayan yolcular ise uçuş rotasına ve süresine göre belirlenen ücretlerle ek bagaj hakkı satın alabilirler.

Philippine Airlines Koltuk Seçimi

Philippine Airlines uçuşlarında koltuk seçiminizi online yapmak için rezervasyon sırasında verilmiş olan bilgiler ile internet sitesi üzerinden uçak içi koltuk planını inceleyebilir ve istediğiniz boş koltuğu seçebilirsiniz. Eğer seçmiş olduğunuz koltuk özel koltuk sınıfında ise ek ödemeler yapmanız gerekebilir. Koltuk yükseltmeleri Philippine Airlines Flight Miles programında biriken miller ve puanlarla da kolayca yapılabiliyor.

Koltuk ücretleri uçak tipine ve uçuş güzergahına bağlı olarak değişiklik gösterir. Özel ihtiyaçlara sahip olan yolcular, bebekler ve çocuklar, yaşlı ve hassas yolcular veya herhangi bir acil durumda yardımcı olamayacak yolcuların acil çıkış kapıları sırasındaki koltuklara oturması uygun değildir.

Philippine Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Philippine Airlines uçuşlarında hem Asya’nın hem de dünyanın seçkin mutfaklarından seçilen en güzel yemeklerden hazırlanmış menüler veya yolcunun isteğine göre ona özel hazırlanmış menüler sunar.

Vejetaryen yemekler, dini yemekler, bebek ve çocuk yemekleri ve diyet yemek siparişlerinizi de kabul eden Philippine Airlines görevlilerine bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

Dünyanın en seçkin mutfaklarından örnekleri barındıran zengin menüleri ve pek çok alternatife sahip içecek çeşitleriyle Philippine Airlines yolcularının keyifli bir yolculuk geçirmesini amaçlar. Uçuşunuzda verilecek menüleri incelemek için veya özel yemek siparişleri için Philippine Airlines internet sitesine göz atabilirsiniz.

Philippine Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Philippine Airlines, önceden onay alınması şartıyla köpekler, kediler ve kuşlar için ulaşım seçenekleri sunar. 8 kg'ı geçmeyen köpekler, kediler ve kuşlar el bagajı olarak seyahat edebilir. Rehber köpekler kilo sınırlamasına sahip değildir ve uçuş kabininde bulunmalarına izin verilir.

El bagajı olarak uçuş kabinine alınacak tüm evcil hayvanlar, sert plastik, ahşap veya metal kafeslerden yapılmış bir taşıma çantasına yerleştirilmelidir. Taşıma çantasının dibi su geçirmez olmalıdır ve taşıma çantası içinde evcil hayvanla birlikte maksimum 8 kg ağırlıkta olabilir. Eğer iki evcil hayvan bir taşıma çantasında olacaksa toplam ağırlık 14 kg'ı geçmemelidir. Taşıma çantası veya kafes boyu 115 cm’den fazla olmamalıdır. Taşıma çantasının içinde evcil hayvan rahatça ayakta durabilmeli ve dönebilmelidir.

Kalkıştan en az 24 saat önce taşınan evcil hayvanların havayolunu bildirilmesi gerekir. Philippine Airlines her uçuşta sadece iki evcil hayvana izin verir. El bagajı olarak kabul edilmeyen evcil hayvanlar, kontrol edilen bagaj olarak uçağın bagaj bölümünde güvenle seyahat edebilirler. 

Philippine Airlines uçuşlarında yer alacak tüm evcil hayvanlar için bir veteriner pasaportu ve sertifikası gereklidir.