Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Precision Air uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Precision Air

Genel Merkezi

Arusha

Kuruluş Tarihi

1993

Uçuş Noktaları

11

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

9

Precision Air Hakkında

1993 yılında kurulan Precision Air, Julius Nyerere Uluslararası Havaalanı'na bağlı bir Tanzanya havayolu şirketidir. Precision Air, Tanzanya iç hat uçuşlarının yanında uluslararası hatlarda 11 destinasyona da tarifeli yolcu servisleri işletiyor.

Precision Air’ın misyonu "Müşteri odaklı, güvenilir, güvenli ve rekabetçi üstün havayolu hizmetleri sunmak" olarak belirlenmiştir ve havayolu bu misyona uygun deneyimli uçuş ekibi ve kaliteli yer hizmetleriyle yüksek müşteri memnuniyeti için çalışmalarını sürdürüyor.

Precision Air, global uçuş ağını geliştirmek için Dar es Salaam, Etihad Havayolları, Abu Dabi Havayolları ve Kenya Havayolları ile kod anlaşmaları yapmış ve yolcularının uluslararası uçuşlarında çok daha fazla destinasyon arasından seçim yapmasını sağlamıştır.

Havayolu, yeni ve son teknoloji ürünü uçaklar için Fransa'nın ATR şirketi ile bir sözleşme imzaladı ve bir filo modernizasyon programına başladı. Precision Air'ın dünyanın önde gelen uçaklarından olan ATR 42-600 modelini kullanan ilk havayolu şirketlerindendir.

Precision Air, mevcut uçak filosu 5 adet 70 kişilik ATR 72-500, 3 adet 48 kişilik ATR 42-500 ve 1 adet 48 kişilik ATR 42-600'den oluşmaktadır.

2015 yılında Tanzanya Liderlik Ödülleri’nde “Marka Mükemmellik Ödülü” alan Precision Air, Seyahat Acenteleri Tanzanya Derneği tarafından “En İyi Yurtiçi Tarifeli Havayolu” ve

Afrika Havacılık Haber Portalı tarafından verilen Afrika Havayolu Ödülleri'nde “Bronz Ödül” kazanmıştır.

Precision Air İç ve Dış Hat Uçuşları

Precision Air modern uçak filosunda yer alan 9 uçağıyla hem Tazmanya’da hem de Doğu ve Kuzey Afrika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da 11 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

Precision Air’ın en sık uçtuğu destinasyonlar arasında Arusha, Kilimanjaro, Mwanza, Musoma, Bukoba, Tabora, Kigoma, Zanzibar, Mtwara ve Nairobi bulunmaktadır. 

Uluslararası uçuş ağını geliştirmek için Dar es Salaam, Etihad Havayolları, Abu Dabi Havayolları ve Kenya Havayolları ile kod anlaşmaları yapan havayolu, böylece yüzlerce farklı destinasyona daha hizmet ulaştırabiliyor.

Precision Air Paa Royal Programı

Precision Air’ın üyelerine pek çok avantaj ve indirim sunan Paa Royal sık uçuş programı hem Precision Air’ın kendi uçuşlarında hem de ortak havayollarının uçuşlarında üyelerine benzersiz ödüller kazandırıyor. Yeşil, gümüş, altın ve tanzanit seviyeleri bulunan Paa Royal, her seviyede üyelerine farklı avantajlar sunuyor.

Üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler.

Çocuklara özel Paa Royal kartları bulunan programda, bu kartlarla her uçuşlarında çocuklar onlara özel eşsiz hediyeler kazanıyor.

Precision Air Check – In İşlemleri

Precision Air online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlıyor ve uçuştan 2 saat önce sona eriyor. Check-in bagajına sahip yolcular işlemlerini kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanlarında yer alan Precision Air kontuarlarında yapabilirler.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında yapılan check-in işleminizi gerçekleştirmek için uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden en az 2 saat önce havalimanında olmanız önemlidir. Check-in saatleri uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre değişiklikler gösterebilir bu nedenle uçuşunuzla ilgili bilgiler rezervasyonunuz sırasında kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Check-in yaptığınızda acenteler son sefer saatini gösterecektir, biniş kartınızı kontrol edin, duyuruları dinleyin ve uçuş bilgileri ekranlarını izleyin. Bazı büyük havalimanlarında ana kalkış alanlarından kapıya ulaşmak 15 dakika kadar sürebilir. 

Precision Air Bagaj Hakkı

Precision Air uçuşlarınızda uçuş kabinine bir bagaj alma hakkınız bulunmaktadır. Bu bagaj 56 x 45 x 25 cm boyutlarında ve maksimum 10 kiloyu aşmayan bir adet el bagajı olmalıdır. Business Plus yolculara uçuş kabini için 2 bagaj hakkı tanınıyor. Ayrıca her yolcu kabine bir laptop veya kamera gibi kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilir.

Uçağın kargo kısmına verilecek olan bagajların maksimum ölçüsü 158 cm olmalı ve 23 kiloyu aşmamalıdır. 23-32 kilo arasındaki bagajlardan ekstra ücret alınmaktadır. Business Class yolcular 2 parça, Business Plus yolcular 3 parça ücretsiz bagaj hakkına sahiptir.

Paa Royal milleri ve puanlarıyla da ücretsiz olarak ekstra bagaj hakları alınabilir ve çok daha fazla eşya taşınabilir.

Precision Air Koltuk Seçimi

Precision Air ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 24 saat önce başlayarak uçuşa 2 saat kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler. Ayrıca bu rahat koltuklar Paa Royal milleriyle de ücretsiz olarak seçilebiliyor.

Precision Air’ın bütün bilet sınıfları için uçuşlarda pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Ayrıca uçaktan önce inmek isteyen ya da ön sıralarda oturmak isteyen yolcular için farklı koltuk alternatiflerinin de bulunduğu uçaklarda her şey yolcuların rahat bir seyahat yapmaları için tasarlanmıştır.

Precision Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Precision Air, ekonomi ve Business Class bilet sınıfına göre pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunuyor. Havayolu, uçulan bölgelere göre hazırladığı menüleri alkollü veya alkolsüz içecekler eşliğinde yolcularına ikram ediyor.

Her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de servis edilir.

Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler en sağlıklı ürünler kullanılarak hazırlanmaktadır. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Precision Air çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz.

Precision Air Evcil Hayvanlarla Uçuş

Precision Air, kabin içindeki küçük köpeklerin ve kedilerin uçakla taşınmasına izin veriyor. Daha büyük evcil hayvanlar bagaj bölmesinde taşınabilir. Uçuş kabininde seyahat edecek evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Taşıma çantasının boyutları 30 x 47 x 27 cm'yi geçmemelidir. Bir yolcu, evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 10 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantası taşıma hakkına sahiptir. 

Yolcu kabinine rehber köpekler de kabul edilir ve kilosuna bakılmaksızın ücretsiz seyahat edilirler.

Uçak yolculuklarında uçuş kabininde sınırlı sayıda evcil hayvan taşınabilmektedir, bu nedenle evcil hayvanınızın uçuş kabininde sizinle birlikte yolculuk etmesini istiyorsanız erken rezervasyon önemlidir.

Precision Air uçuşlarında daha büyük evcil hayvanlar sadece uçağın bagaj bölümünde yolculuk edebilirler. Evcil hayvanınızın taşınacağı bölüm özel ısıtmalı ve basınçlı bir bagaj bölmesidir ve burada evcil hayvanlarınız sağlıklı bir yolculuk yapabilirler. Evcil hayvan taşıma çantaları ekstra bagaj olarak değerlendirilir ve ek ücretler uygulanır. 12 saatten fazla uçuş süresi olan yolculuklarda sağlık koşullarından dolayı uçuşlara evcil hayvanlar kabul edilmezler.

İç hat ve dış hat uçuşlarında evcil hayvanlara yapılan seyahatlerde check-in işlemleri mutlaka havalimanı kontuar görevlileri tarafından yapılmalıdır.