Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Qatar Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Qatar Airways En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Qatar Airways
Istanbul
Dallas
11.02.2021
Qatar Airways
Istanbul
New York
30.06.2021
Qatar Airways
Istanbul
Boston
31.01.2021
Qatar Airways
Istanbul
Washington
19.05.2021
Qatar Airways
Istanbul
Los Angeles
21.06.2021
Qatar Airways
Istanbul
Houston
19.02.2021
Qatar Airways
Tbilisi
New York
02.02.2021
Qatar Airways
Istanbul
New York
28.06.2021
Qatar Airways
Istanbul
Washington
30.01.2021
Qatar Airways
Istanbul
Los Angeles
01.06.2021

Qatar Airways En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Qatar Airways
Istanbul
Dallas
11.02.2021
Qatar Airways
Istanbul
New York
30.06.2021
Qatar Airways
Istanbul
Boston
31.01.2021
Qatar Airways
Istanbul
Washington
19.05.2021
Qatar Airways
Istanbul
Los Angeles
21.06.2021
Qatar Airways
Istanbul
Houston
19.02.2021
Qatar Airways
Tbilisi
New York
02.02.2021
Qatar Airways
Istanbul
New York
28.06.2021
Qatar Airways
Istanbul
Washington
30.01.2021
Qatar Airways
Istanbul
Los Angeles
01.06.2021

Qatar Airways

Genel Merkezi

Doha

Kuruluş Tarihi

1993

Uçuş Noktaları

150

Uçtuğu Ülke Sayısı

9

Uçak Sayısı

340

Qatar Airways Hakkında

6 kıtanın hepsine hizmet veren en genç küresel havayollarından biri olan Qatar Airways, uçak filosunda yer alan 340 adet uçağıyla 9 ülkede 150 farklı destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

Müşterileri hizmetlerine verdiği önem nedeniyle yolcular tarafından çok sevilen Qatar Airways, dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biridir. Katar Devleti'nin başkenti Doha'da bulunan beş yıldızlı Qatar Airways merkezinde ve Hamad Uluslararası Havalimanı'ndan verilen rakipsiz yer hizmetleri ve son model uçaklardan oluşan gelişmiş uçak filosu ile şirket, her gün yolcularını haritada 150'den fazla noktaya, kaliteli uçak içi servisleriyle ve yüksek konfor standartlarıyla ulaştırıyor.

1993 yılından kurulan Qatar Airways, günümüze kadar pek çok ödül kazanarak, Skytrax tarafından verilen 5 yıldıza layık görülen elit havayolu şirketler grubunun önemli bir parçası oldu. Skytrax değerlendirme şirketi tarafından 2011, 2012, 2015 ve son olarak 2017 yılında “Yılın Havayolu” seçilen Qatar Airways, güler yüzlü personeliyle ve son derece güvenli uçuşlarıyla yolcularının güvenin kazanmış bir havayolu şirketidir.

46.000’dan fazla profesyonel çalışanıyla her yıl kendini daha da geliştiren Qatar Airways, 2017 yılında Orta Doğu’nun En İyi Havayolu, Dünyanın En İyi Business Class'ı, Dünyanın En İyi First Class Havayolu Salonu ve Yılın En İyi Havayolu İnovasyonu ödüllerini kazanarak havacılık sektöründe önemli bir yer edinmiştir.

Qatar Airways, küresel düzeyde yaptığı havayolu ittifaklarıyla uçuş ağını her geçen yıl daha da geliştiriyor.  Genç bir havayolu olmasına rağmen dünyanın en iyi havayolları arasına girmeyi başaran Qatar Airways bu başarısını çok çalışmasına, uçak içi hizmetlere verdiği öneme, uçuş ve yer personeline verdiği üst düzey eğitimlere ve en çok da müşteri memnuniyetine verdiği öneme borçludur.

Qatar Airways İç ve Dış Hat Uçuşları

Boeing 777 – 787 ve Airbus A380 & A350 gibi üst düzey uçaklara sahip 340 uçaklık filosuyla Qatar Airways, her gün 6 kıtaya yüzlerce uçuş gerçekleştirerek yolcularını istedikleri yere zamanında ulaştırıyor.

Amerika kıtası, Avrupa, Orta Asya, Afrika ve Uzak Doğu’daki pek çok önemli şehre direk uçuşları bulunan Qatar Airways’in Türkiye’den de düzenli uçuşları bulunuyor.

İstanbul ve Ankara’dan dünyanın dört bir yanına seferler düzenleyen Qatar Airways, yüksek kaliteli uçak içi servisleriyle yolcuların en çok tercih ettiği havayolu şirketlerinin başında yer alıyor.

Dünyanın en önemli havayolu ittifaklarından biri olan ve bünyesinde 15 büyük havayolu şirketi barındıran Oneworld birliğinin parçası olan Qatar Airways, bu global iş birlikleriyle birlikte dünya çapında çok geniş bir uçuş ağına sahiptir.

Qatar Airways Privilege Club Programı

Qatar Airways, üyelerinin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış olan ve üyelerine pek çok avantajlar ve indirimler sunan Privilege Club programı Burgundy, Gümüş, Altın ve Platin seviyeleriyle sık uçan yolcular arasında çok seviliyor ve yolcularına büyük faydalar sağlıyor.

Privilege Club, kazandıran milleri ile üyelerine Flexi Ödülleri, Qatar Airways havalimanı salonlarına erişimler, daha fazla bagaj hakları, ücretsiz ve indirimli biletler ve daha pek çok hediye sunuyor.

Aynı zamanda Qatar Airways’in Privilege Clup programı, Oneworld ağında yer alan dünyanın en seçkin 15 havayoluyla yapılan uçuşlarda da geçerlidir ve uçuşların süresine bağlı olarak üyelerine miller kazandırır.

Qatar Airways Check – In İşlemleri

Qatar Airways mobil uygulamalarından veya web sitesinden online check-in yaparak havalimanında zaman kazanabilir ve hemen biniş kapınıza geçebilirsiniz. Online check-in işlemlerinde yolculuğunuz için koltuğunuzu seçebilir ve biniş kartınızı alabilirsiniz.

ABD'den yapılan uçuşlarda online check-in kalkıştan 24 saat önce açılmakta, Doha'dan ABD'ye yapılan uçuşlarda ise yine kalkıştan 24 saat önceden başlayarak check-in işlemleri yapılabilmektedir. Qatar Airways’in diğer tüm uçuşlar için, online check-in işlemi uçuş saatinden 48 saat önceden başlayarak kalkışa 90 dakika kalana kadar yapılabilir.

Havalimanında check-in işleminizi yaptırmak istiyorsanız Qatar Airways kontuarlarından kolayca bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı check-in işlemleri normal şartlarda kalkıştan 3 saat önce açılır ve kalkıştan 1 saat önce kapanır.

Qatar Airways Bagaj Hakkı

Qatar Airways uçuşlarında ücretsiz olarak maksimum 50 x 37 x 25 cm boyutlarında bir adet 7 kg çantanızı uçuş kabinine alabilirsiniz. Bilet sınıflarına göre değişiklik gösteren uçuş kabini bagaj haklarında First Class ve Business Class yolcular, 50 x 37 x 25 cm boyutlarında maksimum 15 kg olacak şekilde 2 adet çantayı uçuş kabinine alabilirler.

Uçuş yerine göre de değişiklikler gösterebilen bagaj haklarında Amerika kıtasına yapılan uçuşlarda belirlenen miktarlar ekonomi sınıfı için 30 kg, First ve Business sınıfı için ise 40 ve 50 kg olarak düzenlenmiştir. Diğer bölgelere yapılan uçuşlardaki bagaj haklarını Qatar Airways mobil uygulamalarından veya internet sitesinden detaylı olarak görebilirsiniz.

Qatar Airways Koltuk Seçimi

Qatar Airways ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, cam veya koridor seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 48 saat önce başlayarak uçuşa 90 dakika kalana kadar web sitesi veya mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler. Qatar Airways uçuşlarında acil çıkış kapıları yanındaki koltuklar seçilememektedir.

Havalimanlarında bulunan Qatar Airways kontuarlarında da check-in işlemi sırasında kolayca koltuk seçimi yapabilirsiniz. İstediğiniz koltuğu seçmek için erken rezervasyon önemlidir.

Qatar Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçak içi üstün hizmet kalitesiyle bilinen Qatar Airways, yiyecek ve içecek ikramları konusunda da çok geniş bir menüye sahiptir. Ünlü şeflerin hazırladığı menüler ve dünya mutfaklarının en seçkin yemekleri yolculara ücretsiz olarak servis edilir.

Uzun süreli yolculuklarda iki kez yemek servisi yapılmaktadır. Yemeklerle birlikte en kaliteli şaraplar ve alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir. Qatar Airways uçuşlarında tüm bilet sınıflarında vegan menü, vejetaryen menü, çocuk menüsü veya diyet yemekler gibi özel yemek siparişler verilebilir.

Qatar Airways, her yemek servisinden sonra servis edilen taze demlenmiş kaliteli bir fincan kahve veya çay ile yolcuların keyifli bir seyahat etmelerine yardımcı olur.

Uçak içi eğlence konusunda da çok gelişmiş seçeneklere sahip olan Qatar Airways, tüm uçuşlarında ücretsiz internet ve çocuklar için oyun seçenekleri sunar.

Qatar Airways Evcil Hayvanlarla Uçuş

Qatar Airways, evcil hayvanlarınızın sizin için ne kadar önemli olduğunun farkındadır ve onların uçuş kabininde sizinle yolculuk yapmasına izin verir. Qatar Airways, evcil köpekleri, kedileri ve kuşları, uçuşlarında uluslararası hava seyahat düzenlemelerine uygun olarak, ayrı ayrı kontrol edilebilen bagaj olarak kabul eder.

Seyahat rotanızdaki farklı ülkelerin kurallarına uygun olması için, rezervasyon sırasında evcil hayvanınızla yapmayı planladığınız yolculuğu, uçuş saatinizden 48 saat önce Qatar Airways görevlilerine bildirmeniz gerekir.

Yolculuk öncesinde evcil hayvanınız için gerekli tüm belgeleri hazırlamanızı önemlidir. Bu belgeler, veteriner tarafından imzalanmış bir sağlık sertifikasını, kimlik veya evcil hayvan pasaportunu içerir.

Evcil hayvanların taşıma çantalarında mutlaka sahiplerinin ad soyadlarının ve telefon numaralarının yer alması gerekiyor, ayrıca taşıma çantasında bulunan evcil hayvan sayısının ve evcil hayvanların adlarının yazılı olduğundan da emin olunmalıdır.