Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Royal Air Maroc uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Royal Air Maroc En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Royal Air Maroc
Cairo
New York
31.10.2020
Royal Air Maroc
Istanbul
Washington
15.07.2021
Royal Air Maroc
New York
Istanbul
27.10.2020
Royal Air Maroc
Washington
Istanbul
26.07.2021
Royal Air Maroc
San Francisco
Istanbul
22.07.2021
Royal Air Maroc
Dubai
New York
26.09.2020
Royal Air Maroc
Miami
Istanbul
23.01.2021

Royal Air Maroc En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Royal Air Maroc
Cairo
New York
31.10.2020
Royal Air Maroc
Istanbul
Washington
15.07.2021
Royal Air Maroc
New York
Istanbul
27.10.2020
Royal Air Maroc
Washington
Istanbul
26.07.2021
Royal Air Maroc
San Francisco
Istanbul
22.07.2021
Royal Air Maroc
Dubai
New York
26.09.2020
Royal Air Maroc
Miami
Istanbul
23.01.2021

Royal Air Maroc

Genel Merkezi

Kazablanka

Kuruluş Tarihi

1957

Uçuş Noktaları

88

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

56

Royal Air Maroc Hakkında

1957 yılında kurulan Royal Air Maroc, Fas’ın ulusal havayoludur. Aynı zamanda ülkenin de en büyük havayolu olarak uçuş filosundaki 56 uçağıyla dünya çapında 88 destinasyona uçuşları bulunan Royal Air Maroc, kaliteli uçuş ve yer hizmetlerinden dolayı dünyaca ünlü derecelendirme şirketi Skytrax tarafında 4 yıldız ile ödüllendirilmiştir.

Merkezi Kazablanka Mohammed V Uluslararası Havaalanı olan Royal Air Maroc, Afrika, Asya, Avrupa ve Kuzey ve Güney Amerika’yla birlikte pek çok uluslararası tarifeli uçuş gerçekleştiriyor ve aynı zamanda charter uçuşları bulunan havayolunun Hac hizmetleri için özel seferleri de var.

31 Boeing 737-800s dahil olmak üzere filosundaki modern uçakları ve deneyimli pilotlarıyla gerçekleştirdiği güvenli uçuşlarıyla bilinen bir havayolu olan Royal Air Maroc, geniş mesafelere sahip konforlu koltukları, zengin uçak içi servisleri ve uçak içi eğlence alternatifleriyle her yıl pek çok ödül almaktadır.

Boeing 787 Dreamliner uçaklarını Akdeniz bölgesinde ilk kullanan havayolu olan Royal Air Maroc, daha gelişmiş hava filtrelemesine ve daha yumuşak sürüş teknolojisine sahip bu uçakla yolcularına benzersiz bir uçuş deneyimi sunmayı hedefliyor. Ekonomi ve Business Class bilet sınıflarına sahip olan Royal Air Maroc, uçuşları sırasında yolculara güncel ve klasik Hollywood filmleri, Arap filmleri, belgeseller ve televizyon dizileri dâhil 45’ten fazla programın arasından seçim hakkı ve çocuklar için de 20 adet oyun seçeneği sunuyor.

World Travel Award ödüllerinde “Afrika’nın Lider Havayolu ve En İyi Business Class” ödülünü kazanan Royal Air Maroc, aynı zamanda “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu 2018”, “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu-Business Class 2018”, “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu-Ekonomi Sınıfı 2018” ve “Afrika'nın Önde Gelen Havayolu Markası 2018” adaylıkları da bulunuyor.

Royal Air Maroc havacılık dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Skytrax ödüllerinde 3 sene üst üste “Afrika'nın En İyi Bölgesel Havayolu” ödülünü kazanmıştır.

Royal Air Maroc İç ve Dış Hat Uçuşları

Royal Air Maroc'un merkezi Kazablanka şehrindedir ve dünya çapında 88 farklı noktaya 56 uçağıyla hizmet vermektedir.

Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarındaki pek çok önemli şehre uçuşları bulunan Royal Air Maroc hem tarifeli hem de charter uçuşlar gerçekleştiriyor. Skytrax 4 yıldız ödüllü az sayıdaki havayolundan biri olarak Royal Air Maroc, uçak içi servis kalitesiyle üst düzey uçuşlar yapmaktadır.

Pek çok havalimanında özel salonları bulunan Royal Air Maroc, bu salonlarıyla üyelerine benzersiz yer hizmetleri sunuyor.

Dünyada birçok büyük havayolu şirketiyle uçuş anlaşmaları yaparak global uçuş ağını genişleten Royal Air Maroc, Türkiye’de Türk Hava Yolları ile uçuş anlaşmasına sahip. İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuşları bulunan Royal Air Maroc, Hac ve Afrika uçuşlarıyla tercih edilmektedir.

Royal Air Maroc Safar Flyer Programı

Safar Flyer sadakat programı, Royal Air Morocco hatlarında ve uçuş ortaklarıyla yaptığınız her uçuş için sizi ödüllendirmek üzere Royal Air Morocco tarafından tasarlanmıştır. Kazanılan miller ücretsiz biletler, Business Class uçuşlar, fazla bagaj hakları ve bilet değişimleri için kullanılabiliyor.

Safar Flyer aile programı ile aile üyeleri kazandıkları milleri ortak bir havuzda birleştirebilir ve çok daha büyük avantajlar elde edebilirler.

Etihad, Iberia ve Qatar gibi büyük havayolu ortaklarının uçuşlarında da bilet alımları için kullanılabilen Safar Flyer programı Silver, Gold ve Blue seviyeleriyle her üyesine avantajlı uçuşlar sunmaktadır.

Royal Air Maroc Check – In İşlemleri

Royal Air Maroc uçuşlarında kontuarda veya online olarak check-in yapmak çok kolaydır. Kalkıştan en az 2 saat önce, tüm güvenlik kontrollerinden geçerek yolcuların havalimanında bulunmaları ve kargo bagajlarını teslim etmeleri gerekmektedir. Aynı zaman sınırı, Royal Air Maroc'da çevrimiçi check-in yapmayı tercih eden yolcular için de geçerlidir. Ücretsiz online check-in hizmeti, kalkış saatinden 48 saat önce ile kalkışa 2 saat kalana kadar kullanılabilir. Online check-in işleminden sonra biniş biletini basmak mümkündür.

Bazı belirli havaalanlarında, yolcular sadece el bagajıyla seyahat ediyorlarsa self-servis check-in makinelerinden yararlanabilirler. 

Royal Air Maroc Bagaj Hakkı

Royal Air Maroc, yolcularının en fazla 23 kg ağırlığında bagajlarını taşımalarına izin verilmektedir. Uzun mesafeli uçuşlar için, yolcu başına 23 kg ağırlığa kadar 1 parça ücretsiz bagaj hakkı vardır ve bagajın maksimum boyutunun 203 cm olması gerekmektedir. Premium ve Business Class sınıfı yolculara uçuşlarda 2 bagaj hakkı tanınmaktadır.

Kabine alınacak el bagajları için ise maksimum ağırlık 10 kg ve boy 115 cm olarak belirlenmiştir.

Ek olarak bütün yolcuların bagaj olarak kabul edilmeyen bir dizüstü bilgisayar taşımasına izin verilir. Royal Air Maroc'un kabin ekibinin el bagajı için belirtilen boyutlardan daha büyük bir boyut bulması durumunda, bagaj kargo bölümüne teslim edilmelidir.

Royal Air Maroc Koltuk Seçimi

Yolcular online check-in sırasında uçak içi planını inceleyebilir ve ücretsiz olarak istedikleri koltukları seçebilirler. 

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 48 saat önce başlayarak uçuşa 90 dakika kalana kadar web sitesi veya mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir. Royal Air Maroc uçuşlarında acil çıkış kapıları yanındaki koltuklar seçilememektedir.

Yolcular havalimanlarında bulunan Royal Air Maroc kontuarlarında da check-in işlemi sırasında kolayca koltuk seçimi yapabilirler.

Royal Air Maroc Yiyecek, İçecek ve İkram

Royal Air Maroc’nın uzun mesafeli uçuşlarında Business Class sınıfı için yemekten önce bir aperatif hizmeti sunuluyor. Yolculara en kaliteli hizmeti vermek için Royal Air Maroc uçuş süresince periyodik olarak yenilenen menüleriyle ve porselen tabaklarla iki çeşit yemek sunar. Öğle yemeği ve akşam yemeği, ordövr tabağı, gurme salata ve bir porsiyon günün önerilen 3 çeşit sıcak yemeğinden oluşmaktadır. Peynir, hamur işleri ve meyve seçimleri yemekten sonra servis edilmektedir.

Ekonomi sınıfı yemek seçenekleri ise uzun mesafeli uçuşlarda 2 çeşit yemek menüsünden oluşmaktadır. Uçuşlarda öğle ve akşam yemeği sunuluyor, yemeklerde günün önerilen 2 çeşit sıcak yemeğinden bir porsiyon ve bir tatlı servis ediliyor. Yemeğin sonunda, kabin memurları tarafından yolculara çay ya da kahve ikram edilmektedir.

Her bilet sınıfı için vejetaryen, glütensiz, balık yemekleri, düşük kolesterollü yemekler, diyabetik yemekler ve dini yemekler de özel yemek siparişi olarak hazırlanabiliyor, bu isteklerin rezervasyon sırasında Royal Air Maroc’a bildirilmesi gerekmektedir.

Royal Air Maroc Evcil Hayvanlarla Uçuş

Royal Air Maroc uçuşlarında aşağıdaki şartlara uygun olarak evcil hayvanlara (köpekler, kediler, kuşlar) uçuş kabin içinde izin vermektedir.

  • Evcil hayvanın, taşıma çantası dahil olmak üzere 5 kg’dan daha ağır olmaması gerekmektedir. (Körler için refakatçi veya işitme engelliler için rehber köpekler hariç).
  • Evcil hayvanın taşıma çantası hava delikli ve sert bir malzemeden yapılmış olmalı, toplam boyutu 115 cm'yi (55 x 40 x 20 cm) geçmemelidir.
  • Evcil hayvanların, aşı sertifikaları ve giriş veya geçiş izni gibi geçerli belgeleri bulunmalıdır.
  • Kısmen görme engelli veya işitme engelli yolculara eşlik eden hizmet köpeklerinin taşınması için yolcunun engelini doğrulayan bir sağlık sertifikası gereklidir.

Alternatif olarak, Royal Air Maroc yolcuları daha büyük veya ağır evcil hayvanlarını kargoya koyabilirler. Kargoya verilecek evcil hayvan büyüklüğüne uygun, tamamen güvenli bir kap içine (sağlam, su geçirmez bir zemine sahip, kilitlenebilir, hava delikleri olan) yerleştirilmelidir. Kap, sahibinin adı ve adresi ile birlikte bir bagaj etiketine sahip olmalıdır.

Görme zorluğu ve işitme zorluğu olan veya fiziksel engelli yolculara eşlik eden servis köpekleri, Royal Air Maroc yönetmeliği uyarınca ücretsiz olarak taşınmaktadır.