Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Royal Brunei Air uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Royal Brunei Air

Genel Merkezi

Bandar Seri Begavan

Kuruluş Tarihi

1974

Uçuş Noktaları

18

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

12

Royal Brunei Airlines Hakkında

Royal Brunei Airlines, Brunei Uluslararası Havaalanı’nda merkezi bulunan Brunei’nin ulusal bayrak taşıyıcısı havayolu şirketidir. 1974 yılında kurulan havayolu uçak filosunda yer alan 12 uçağıyla dünya çapında 18 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

Royal Brunei Airlines uçak filosu Boeing 787 Dreamliners, Airbus A320s ve Airbus A319'lardan oluşuyor. Boeing 787 Dreamliner, Business Class'ta 18, Economy Class'ta ise 236 koltuğa sahiptir ve konforlu uçuş kabinleriyle yolcularına son derece keyifli uçuşlar sunar.

Royal Brunei Airlines uluslararası uçuş rotasında Bali, Bandar Seri Begawan, Bangkok, Dubai, Ho Chi Minh Şehri, Hong Kong, Cakarta, Cidde, Kota Kinabulu, Londra, Manila, Melbourne, Şangay, Sinagpore ve Surabaya gibi pek çok önemli yere uçmaktadır.

Aynı zamanda Çin Hava Yolları, Air France, Bangkok Havayolları, British Airways, Etiyopya Havayolları, Emirates, Hong Kong Havayolları, Japonya Havayolları, Jet Airways, KLM, Malezya Havayolları ve daha pek çok havayoluyla kod anlaşması yapan Royal Brunei Airlines böylece dünya genelinde yüzlerce farklı destinasyona daha hizmet götürebilmektedir.

Royal Brunei Airlines yönetim kurulu, dünya standartlarında bir oyuncu olarak havayolunun statüsünü geliştirmek için cesur ve agresif bir strateji ortaya koyuyor. Aynı zamanda, havayolu hem yeni uçakların alınması hem de mevcut ekipmanının en son teknolojiyle yükseltilmesini içeren bir filo yenileme programı yürütüyor. Temel amaç, yolcular için en önemli iki faktör olan konfor ve güvenlik seviyelerini yükseltmektir.

Bu amaç doğrultusunda Ekim 2013'te Royal Brunei Airlines, Boeing 787 Dreamliner uçağının teslimatını alan ilk Güneydoğu Asya havayolu oldu.

Royal Brunei Airlines, Travellers Choice 2018 Ödülleri’nde “En İyi Ekonomi Sınıfı” ve “En İyi Bölgesel Havayolu” ödüllerini kazanmıştır.

Royal Brunei Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Royal Brunei Airlines 12 uçağıyla dünya çapında 18 destinasyona yolcularını konforlu uçuşlarla ulaştırıyor. Boeing 787 Dreamliners, Airbus A320s, Airbus A319' ve Boeing 787 Dreamliner modern uçaklarının rahat ve konforlu koltuklarıyla yolcularına keyifli uçuşlar sunan havayolu hem iç hem de dış hat rotalarını her yol geliştiriyor.

Aynı zamanda Air France, Bangkok Havayolları, British Airways, Etiyopya Havayolları ve Emirates gibi önemli havayollarıyla da kod anlaşması bulunan Royal Brunei Airlines böylece Asya, Avrupa ve Afrika rotalarında onlarca yeni destinasyona da hizmet sunabiliyor.

Son yılların hızlı büyüyen havayollarından biri olarak Royal Brunei Airlines, son derece modern bir uçak filosuna ve deneyimli uçuş personellerine sahiptir.

Royal Brunei Airlines Nomad Club Programı

Royal Brunei Airlines, Royal Skies adı verilen ve her Royal Brunei Airlines uçuşunda üyelerin mil kazanabilecekleri sık uçuş programı yürütmektedir.

Mavi (temel üyelik), gümüş ve altın olarak üç seviyesi olan Royal Skies programında kazanılan miller ücretsiz uçuşlar, bilet ve koltuk yükseltmeler için kullanılabilir. Ücretsiz bir yükseltme ödülü 5.000 Royal Skies milden başlarken, ücretsiz uçuş için 15.000 milden başlayan indirimler sunuluyor.

Royal Skies programında kazanılan miller Royal Brunei Airlines’ın kod anlaşması bulunan dünyanın en seçkin havayolları uçuşlarında da üyelerine pek çok avantaj sağlamaktadır.

Royal Brunei Airlines Check – In İşlemleri

Royal Brunei Airlines online check-in işlemleri kalkıştan 48 saat önce başlar ve uçağınızın kalkış saatinden 60 dakika öncesinde sona erer. Check-in bagajına sahip yolcular işlemlerini kalkış saatinden en az 1 saat önce yapmış olmaları gerekiyor. Bazı havalimanlarında şu an online hizmet verilmiyor, bu havalimanlarını Royal Brunei Airlines internet sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında yapılan check-in işleminizi gerçekleştirmek için uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden en az 2 saat önce havalimanında olmanız önemlidir. Check-in saatleri uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre değişiklikler gösterebilir bu nedenle uçuşunuzla ilgili bilgiler rezervasyonunuz sırasında kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Royal Brunei Airlines Bagaj Hakkı

Royal Brunei Airlines’la Business Class'ta uçuyorsanız uçuş kabini için 55 x 38 x 20 cm boyutlarında olması gereken 2 el bagajına hak kazanırsınız. 2 el bagajının birleştirilmiş ağırlığı 12 kg'dan daha ağır olmamalıdır ve her bir parçanın maksimum ağırlığı 7 kg'dan daha ağır olmamalıdır.

Royal Brunei Airlines ekonomi sınıfında uçuyorsanız, 55 x 38 x 20 cm boyutlarında 1 adat el bagajı hakkınız bulunuyor, el bagajı 7 kg'dan daha ağır olmamalıdır.

Kontrol edilen bagajlar için ise Business Class'ta 40 kg'lık 1 adet ve ekonomi sınıfında ücretsiz 30 kg’lık 1 adet bagaj hakkı bulunuyor.

Royal Brunei Airlines Koltuk Seçimi

Royal Brunei Airlines ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 24 saat önce başlayarak uçuşa 1 saat kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler.

Uzun süreli uçuşlarda daha geniş diz mesafelerine sahip veya yatak olarak kullanılabilen koltukları da Royal Skies kartınızdaki millerle ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Royal Brunei Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı ve Business Class bilet sınıfına göre pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan Royal Brunei Airlines, bu konuda oldukça zengin bir menü seçeneğine sahiptir. Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler, seçilen yemeklere göre ücretsiz veya ücretli olarak servis edilir. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre zengin içecek menüsünden ikramlar da sunuluyor. Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Royal Brunei Airlines çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz.

Royal Brunei Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Royal Brunei Airlines iç ve dış hat uçuşlarında evcil hayvanlarla seyahat eden yolcular, uçuşlarından en az 24 saat önce havayoluna bilgi vererek seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Royal Brunei Airlines uçuşlarında uçuş kabinine evcil hayvan kabul edilmiyor. Köpekler, kediler, kuşlar ve tavşanlar gibi evcil hayvanlar, Royal Brunei Airlines uçaklarında kargo bölmesinde kontrol edilen bagaj olarak taşınabilir.

Evcil hayvanlar ile seyahat ederken giriş yapacağınız ülkede sorun yaşamamanız için evcil hayvanınızın sağlık ve aşı sertifikalarını yanınıza almanız gerekmektedir. Evcil hayvanlarınız Royal Brunei Airlines uçuşlarında sadece taşıma çantalarında seyahat edebilirler, uçakta veya havalimanı salonlarında sağlıkları ve güvenlikleri açısından taşıma çantalarından çıkarılmamaları önemlidir.

Royal Brunei Airlines uçuşlarında eğer evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde seyahat edeceği için taşıma çantasının sert plastik malzemeden yapıldığından, çantada adınızın soyadınızın ve telefon numaranızın bulunduğundan emin olun. Taşıma çantaları evcil hayvanınızın sağlığına uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır.

Royal Brunei Airlines iç ve dış hatlarında evcil hayvanınızla yolculuk yapmadan önce web sitesinden güncel bilgileri alabilir ve gideceğiniz ülkenin bu konudaki özel koşullarına göz atabilirsiniz.