Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Royal Jordanian uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Royal Jordanian En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Royal Jordanian
Istanbul
New York
25.02.2022
Royal Jordanian
Istanbul
Chicago
29.01.2022
Royal Jordanian
Istanbul
Los Angeles
09.03.2022
Royal Jordanian
New York
Istanbul
05.02.2022
Royal Jordanian
Amman
New York
06.02.2022
Royal Jordanian
Dubai
Los Angeles
09.03.2022
Royal Jordanian
Dubai
Seattle
03.03.2022
Royal Jordanian
Dubai
Washington
06.02.2022
Royal Jordanian
Dubai
Dallas
29.01.2022
Royal Jordanian
Dubai
Atlanta
08.02.2022

Royal Jordanian En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Royal Jordanian
Istanbul
New York
25.02.2022
Royal Jordanian
Istanbul
Chicago
29.01.2022
Royal Jordanian
Istanbul
Los Angeles
09.03.2022
Royal Jordanian
New York
Istanbul
05.02.2022
Royal Jordanian
Amman
New York
06.02.2022
Royal Jordanian
Dubai
Los Angeles
09.03.2022
Royal Jordanian
Dubai
Seattle
03.03.2022
Royal Jordanian
Dubai
Washington
06.02.2022
Royal Jordanian
Dubai
Dallas
29.01.2022
Royal Jordanian
Dubai
Atlanta
08.02.2022

Royal Jordanian

Genel Merkezi

Amman

Kuruluş Tarihi

1963

Uçuş Noktaları

43

Uçtuğu Ülke Sayısı

55

Uçak Sayısı

26

Royal Jordanian Hakkında

1963'te kurulan Royal Jordanian Ürdün’ün ulusal havayolu şirketidir. Merkezi Amman’da bulunan Royal Jordanian, dünya çapında 55 ülkede 43 destinasyona yolcularını güvenle ulaştırıyor. Filosunda yer alan 26 uçağıyla her gün onlarca uçuş gerçekleştiren Royal Jordanian hisseleri, Aralık 2007'den beni Amman Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir.

Ürdün'ün ulusal taşıyıcısı olan Royal Jordanian, stratejik bir rol oynuyor ve güvenli imajıyla politik olarak istikrarlı bir ülke olarak Ürdün’ü güçlendiriyor. Kurulduğu günden bu yana Royal Jordanian ulusal ekonomiye önemli bir katkı sağlamış ve dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ülkeye çekmede önemli bir rol oynamıştır. Royal Jordanian, yolcularına sunduğu kaliteli hizmetler nedeniyle hem uluslararası uçuşlarda hem de yerel pazarda lider bir konuma sahiptir.

Royal Jordanian’ın 52 yıllık yolculuğu, sürekli bir gelişme ile devam etti. Havayolu bu süre zarfında filosunu modernleştirdi, rota ağını genişletti, daha verimli çalışmalar için insan kaynağını eğitti ve uçuş sistemlerini güncelledi.

Royal Jordanian “Ürdün ile dünyayı birleştiren bir havayolu şirketi olmak” vizyonuyla çalışmalarını gerçekleştiriyor. Genel merkezi, başkent Amman'ın kalbinde yer alan Royal Jordanian uçuşları, çok gelişmiş altyapısı ve son teknoloji olanakları ile Kraliçe Alia Uluslararası Havalimanı'ndan işletilmektedir.

Havayolunun politikası, uçak filosunu sürekli olarak yenilemektir. 2014 yılında, uzun ve orta mesafeli rotalara tahsis edilen ilk beş Boeing 787'yi tanıtan havayolu, 2018 sonuna kadar iki yeni Boeing 787'yi daha filosuna katacak.

İtibarı ve uluslararası rekabet gücü nedeniyle, Royal Jordanian 2007 yılında OneWorld havayolu ittifakına katıldı. İttifaka üye olan 15 uluslararası havayolu, Royal Jordanian yolcularına 150'den fazla şehirde yüzlerce destinasyona uçma olanağı sunuyor.

Royal Jordanian, 2015 yılında 3 milyona ulaşan yolcu sayısı ve 36.000 uçuşla yolcularına en iyi hizmeti sunmak için hem uçuş ekibini hem de yer hizmetleri ekibini sürekli olarak eğitmektedir.

Temiz güvenlik kaydı ile Royal Jordanian dünya çapında saygı gören bir havayoludur ve en büyük varlığı yetişmiş insan gücüdür.

Royal Jordanian İç ve Dış Hat Uçuşları

Royal Jordanian, filosunda yer alan modern 26 uçağıyla 55 ülkede 43 farklı noktaya yolcularını konforla taşıyor. En büyük havayolu ittifaklarından biri olan OneWorld üyesi de olan Royal Jordanian, bu ittifakla 15 büyük havayoluyla da iş birliği içinde 150’den fazla ülkeye hizmet götürebiliyor.

Yılda 3 milyondan fazla yolcu taşıyan Royal Jordanian’ın Asya, Avrupa, Uzak Doğu ve Amerika’da pek çok şehre uçuşları bulunuyor. Türkiye’de ofisleri bulunan şirket, İstanbul Atatürk Havalimanı’na da uçuşlar gerçekleştiriyor.

Royal Jordanian Royal Plus Programı

Royal Plus üyeleri, Royal Jordanian ile yapılan her uçuş için veya havayolu ortaklarının herhangi biriyle yapılan uçuşlar için miller kazanıyor.

Kazanılan miller, seyahat edilen mesafeye göre hesaplanır. Bununla birlikte, satın aldığınız biletin ücreti ile birlikte seyahat etmeyi seçtiğiniz sınıfa göre üyeler ödül kazancını arttırabilirler. Ayrıca üyelik seviyesine bağlı olarak ek avantajlar ve hediyeler de verilmektedir. Üyelik seviyesi ne kadar yüksekse, avantajlar o kadar yüksek olacaktır.

Royal Plus Family Plus programı 9 aile üyesinin millerini bir hesapta toplamasını sağlar. Böylece Family Plus hesabının herhangi bir üyesi Royal Jordanian ile veya tüm dünyadaki ortak havayollarıyla seyahat ettiğinde mil kazanırken, kazandığı tüm milleri Family Plus hesabına aktarabilir ve biriken bu miller bütün aile fertleri tarafından kullanılabilir.

Royal Jordanian Check – In İşlemleri

Royal Jordanian Android ve IOS uygulamalarından veya internet sitesinden yapabileceğiniz online check-in hizmetinde adınızı ve rezervasyon numaranızı girerek biniş kartınızın cep telefonuna gelmesini sağlayabilirsiniz, böylece bavullarınız yoksa havalimanında check-in kontuarlarına uğramadan hemen uçuş kapısına geçebilirsiniz.

Online check-in yapabileceğiniz saatler uçuş noktalarına göre değişiklik gösterebilir, bu hizmet uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden 24 saat önce başlar ve uçuşa 75 dakika kala sona erer. Diğer uçuşlarda ise uçuş saatinde 48 saat önce başlayan online check-in işlemleri uçuşa 40 dakika kala sona erer.

Evcil hayvanlarıyla yolculuk etmek isteyen yolcuların mutlaka havalimanında yer alan Royal Jordanian kontuarında check-in yaptırmaları gerekmektedir.

Royal Jordanian Bagaj Hakkı

Crown Class ve ekonomi sınıfı yolcularına ağırlığına ve şekline göre kabinde iki adet el bagajı izni veriliyor. Bir yolcu koltuğuna veya kapalı bir eşya gözüne sığacak boyut ve şekilde ağırlığı 7 kg geçmeyecek bir el bagajını yolcular yanlarında uçuş kabinine alabilirler.

Bebeklerle seyahat eden yolculara, bebek maması ve uçuş için diğer ihtiyaçlar için en fazla 7 kg ağırlığında ek eşyaya izin verilir. Bebek arabası ve itmeli koltuklar, uçak kabinindeki sınırlı depolama nedeniyle kapıda kontrol edilmelidir.

Uçağın bagaj bölümüne verilecek eşyalar için Crown Class yolcularına iki bagaj hakkı verilmektedir. Bu bagajların her birinin ağırlığı 32 kg ve boyutları maksimum 150 cm olmalıdır. Ekonomi sınıfı ise tek parça ve ağırlık 23 kg olacak şekilde bir bagaj hakkına sahiptir.

Royal Jordanian Koltuk Seçimi

Royal Jordanian, her bilet sınıfı için yolcularına ücretsiz koltuk seçimi hakkı tanımaktadır. Koltuk seçiminizi mobil uygulamalarından veya internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz gibi bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Royal Jordanian kontuarlarından veya kiosklarından da gerçekleştirebilirsiniz. Koltuk seçiminizde birlikte uçacağınız kişilerle yan yana olacak şekilde koltuk seçiminizi yapabilirsiniz.

Royal Jordanian uçuşlarında daha geniş diz mesafelerine sahip olan veya yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle veya Royal Plus programındaki kazandığınız puanları kullanarak seçebilirsiniz.

Royal Jordanian Yiyecek, İçecek ve İkram

Her yolcu için geleneksel Ürdün misafirperverliğin bir parçası olarak, orta ve uzun süreli uçuşlarda tam öğün verilmektedir. Kısa mesafeli uçuşlarda yolcularına hafif atıştırmalıklar sunan Royal Jordanian ayrıca ücretsiz olarak çay veya kahve servisleri de yapıyor.

Ekonomik sınıf menüsü, günün üç ana öğünü kapsayan kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil olmak üzere yerel ve uluslararası mutfaklardan 40'tan fazla lezzetli yemeği bir araya getiriyor. Ayrıca dini yemek veya diyet yemek tercihleri için tasarlanmış özel istek menüsünden de seçimler yapılabiliyor.

Royal Jordanian uçuşlarında çocuklar için de harika yemekler bulunuyor. Yüksek besin değeri sağlamak ve eğlenmek için tasarlanan Kid's Meal, her zaman çocuk yolcuları mutlu etmektedir. Çocuk yemekleri orta ve uzun uçuşlarda servis edilir.

Özel yemek istekleri planlanan kalkış saatinden en az 24 saat önce sipariş edilmelidir.

Royal Jordanian Evcil Hayvanlarla Uçuş

Yolcu kabininde kedilerin ve köpeklerin taşınmasına yalnızca ekonomi sınıfı (Y / C) kabinlerinde izin verilir. Uçuş kabininde taşınacak evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 7 kg’ı geçmemelidir. Evcil hayvanlarla yapılan uçuş saatleri 5 saati geçemez. Her uçuştaki evcil hayvan sayısı ikiyi geçmemelidir. Rezervasyon, tarifeli kalkış saatinden en az 48 saat önce yapılmalıdır ve RJ's Systems & Procedures Section'dan onay alınması gerekmektedir.

Daha büyük evcil hayvanlar, seyahat boyunca yolcu kabininin altında bulunan kargo bölümünde taşınacaktır. Bu işlem için önceden telefonla rezervasyon gereklidir. Evcil hayvanınız kendine uygun bir taşıma çantasında olmalı ve bu çanta darbelere karşı dayanıklı olmalıdır.