Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Rusline Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Rusline Airlines

Genel Merkezi

Moskova

Kuruluş Tarihi

1999

Uçuş Noktaları

30

Uçtuğu Ülke Sayısı

6

Uçak Sayısı

22

Rusline Airlines Hakkında

Rusline Airlines, Moskova'daki Domodedovo Uluslararası Havalimanı (DME) merkezli bir Rus bölgesel havayolu şirketidir. 1999 yılında kurulan ve Rusya Federasyonu'nun en büyük iç havayollarından biri olan Rusline Airlines hem tarifeli hem de charter seferleri gerçekleştiriyor. 

Havayolunun ana faaliyeti, Rusya ve komşu ülkeler arasında uçuş rotalarını yeniden başlatmaktır. Ana fikir, Rusya Federasyonu'ndaki küçük kasabalardan gelen yolcuları orta mesafeli uçuşlarla büyük şehirlere ulaştırmaktır.

Rusline Airlines, 6 ülkede 30 destinasyona hizmet veriyor. Havayolunun iç hat rota ağı Belgorod, Lipetsk, Penza, Saint Petersburg, Samara ve Yekaterinburg şehirlerini içerir. Rusline Airlines'ın uluslararası destinasyonları arasında da pek çok önemli Avrupa ve Asya şehri yer alıyor.

UtAir ile Interline anlaşması bulunan Rusline Airlines, bu anlaşmayla yolcularını 700'den fazla rota üzerinde transfer uçuşları ile aktarabiliyor. Türkiye’de İstanbul, Antalya ve Samsun’a da uçuşları bulunan Rusline Airlines, uçak filosunda yer alan 22 uçağıyla son derece dakik ve güvenli uçuşları ile tanınıyor.

2016 yılında, Rusline Novosibirsk Havalimanı (Tolmachevo) tarafından en dakik havayolu olarak belgelenmiş ve ödül almıştır.

“En İyi Kurumsal Medya-2018” ödülünü de alan havayolu, Voronezh Havalimanı'nın yıllık ödülünü “Bölgesel Yolların Lideri” kategorisinde kazanmıştır.

Rusline Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Rusline Airlines uçak filosunda yer alan 22 uçağıyla dünya çapında 6 ülkede 30 destinasyona yolcularını konforlu uçuşlarla ulaştırıyor. Rusline Airlines, uçak içi servisleri, rahat koltukları ve uçak içi eğlence seçenekleri ile uzun süreli uçuşlar için konforlu bir seyahat sunuyor.

Rusya’da geniş bir iç hat rotasına sahip olan Rusline Airlines, Avrupa ve Asya’da da önemli şehirlere özellikle turizm uçuşları düzenliyor.

Türkiye’de de pek çok şehre uçuşları bulunan Rusline Airlines, yaptığı uluslararası anlaşmalarla global uçuş ağına 700’den fazla rota daha eklemiştir.

Rusline Airlines Check – In İşlemleri

Rusline Airlines uçuşlarında havaalanında check-in saati, uçuştan 3 ila 1,5 saat önce başlar. Check-in saatleri ister yerel ister uluslararası uçuşlar olsun, havaalanına veya uçuşa bağlıdır. Havalimanında check-in yapmak ve yolcunun bilet satın alması için bir pasaport veya resmi bir kimlik ibraz etmesi gerekmektedir. Check-in saati, uçuştan 40 dakika önce sona ermektedir. 

Rusline Airlines uçuşlarında ücretsiz çevrimiçi check-in işlemimizin tamamlanması sadece birkaç dakika sürer ve havalimanında kuyrukları atlamanızı sağlar. Uçuş kartınız yazdırıldıktan sonra doğrudan bagaj teslim masasına veya havaalanındaki güvenlik kontrolüne gidebilirsiniz.

Rusline Airlines uçuşları için online check-in, tarifeli kalkıştan 48 saat önce açılır. Ortak havayolları tarafından işletilen uçuşlar için tarifeli kalkıştan 24 saat önce açılmaktadır.

Havalimanında aynı zamanda self-check-in kioskları kullanarak da uçuşlar için check-in işlemleri yapılabiliyor, havalimanında yapılan check-in işlemleri ekonomi sınıfı yolcular için uçuşa 40 dakika kala ve Business Class yolcular için 30 dakika kala sona erer.

Rusline Airlines Bagaj Hakkı

Rusline Airlines uçuşlarınızda uçuş kabinine alınacak eşya kiloları bilet sınıfına göre değişiklik gösterir. Ekonomik sınıf için belirlenen maksimum kilo 30, First Class ve Business Class biletler için 40 ve 50 kilodur.

Uçuş kabinine yanınıza bir el çantasını ve kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilirsiniz, bu çantalar maksimum 7 kilo olmalıdır. Uçuş kabinine alınacak el çantalarının ölçüleri standart olarak 56x36x23 cm olarak belirlenmiştir.

Ücretsiz bagaj hakları uçuş mesafesine ve gidilecek kıtaya bağlı olarak değişiklikler gösterebilir, Daha fazla kilolara sahip bavullar için ise bilet sınıfına ve gidilecek destinasyona göre ek fiyatlar uygulanmaktadır.

Rusline Airlines Koltuk Seçimi

Rusline Airlines uçuşlarında ücretsiz olarak koltuk seçimi yapabilirsiniz. Uçuş öncesinde check-in işlemlerinizi yaparken uçak içi planını inceleyebilir ve koltuğunuzu seçebilirsiniz.

Rusline Airlines Android ve IOS mobil uygulamalarından ve internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Rusline Airlines kontuarlarında da gerçekleştirebilirsiniz.

Seçim yapıldıktan sonra koltuğunuzu yalnızca aynı veya daha düşük fiyatlı başka bir koltukla değiştirebilirsiniz. Koltuk seçiminizi yaparken cam veya koridor kenarı tercihi yapabilir ve birlikte uçacağınız kişilerle yan yana koltukları seçebilirsiniz.

Rusline Airlines’ın uzun süreli uçuşlarında ek ücretlerle yolculara daha fazla rahatlık sağlayan geniş diz mesafesine sahip veya yatağa dönüşebilen koltukları tercih edebilir, yolculuğunuzun çok daha rahat ve keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Rusline Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Rusline Airlines uçuşlarında sunulan yemeklerden seçiminizi yaparak veya online rezervasyon yaparken makul fiyatlarla zengin menülü uçak yemeklerinden ve içeceklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Rusline Airlines ayrıca uzun mesafeli uçuşlarında dünyanın en iyi mutfaklarından seçilmiş sıcak yemekler, tatlılar, salatalar ve alkolsüz içecekler servis ediyor. Kısa mesafeli uçuşlarda ise sandviç, kek, atıştırmalıklar, çay ve kahve servisleri bulunuyor.

Özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında Rusline Airlines çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda Rusline Airlines, bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

Rusline Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Bir hayvanla seyahat eden yolcular, uçuşlarını yaptırmadan önce tüm hayvan sağlık ve aşılama belgeleri dahil olmak üzere tüm belgeleri yanlarına almalıdır. Eğer evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 8 kg'ı geçmiyorsa, bir köpek veya kedi kabinde el bagajı olarak taşınabilir. Taşıma çantasının boyutları maksimum 55 x 40 x 23 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) olmalıdır.

Evcil hayvan, taşıma çantasına rahatça sığmalıdır, doğal pozisyonunda ayağa kalkacak, etrafta dönecek ve uzanacak yeterli alana sahip olmalıdır. Aksi takdirde check-in reddedilebilir.

Taşıma çantası içinde aynı türden oldukları sürece en fazla 2 evcil hayvan içerebilir. Her yolcu sadece bir taşıma çantası taşıyabilir ve taşıma çantası tamamen kapatılabilir olmalıdır. Bebekle seyahat eden bir yolcu kabinde bir hayvanı taşıyamaz.

Evcil hayvan tüm uçuş boyunca taşıma çantasında kalmalıdır. Kalkış ve iniş sırasında taşıma çantası, önünüzdeki koltuğun altına yerleştirilmelidir. Evcil hayvan kokusuz olmalıdır. Evcil hayvan taşımada herhangi bir dikkat gerektirmemeli ve diğer yolcular için sakıncalı olmamalıdır. Bir evcil hayvanı olan bir yolcu acil çıkış sırasına oturtulmaz.

Kabin içinde taşınamayan büyük hayvanlar kargo ambarındaki hayvan için uygun kaplarda kontrol edilen bagaj olarak taşınacaktır. Yolcuların hayvan taşımacılığı için kendi taşıma çantalarını sağlamaları gerekir. Hayvanın + taşıma çantasının ağırlığı 75 kg'ı geçemez ve taşıma çantasının maksimum boyutları 80 x 156 x 86 cm (genişlik x uzunluk x yükseklik) olmalıdır.