Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Rwandair Express uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Rwandair Express En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Rwandair Express
Istanbul
New York
31.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Boston
26.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Miami
03.02.2022
Rwandair Express
Istanbul
Chicago
24.03.2022
Rwandair Express
Istanbul
Detroit
26.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Columbus
08.02.2022
Rwandair Express
Istanbul
Columbia
31.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Atlanta
30.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
New Orleans
01.02.2022
Rwandair Express
Istanbul
Los Angeles
28.01.2022

Rwandair Express En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Rwandair Express
Istanbul
New York
31.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Boston
26.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Miami
03.02.2022
Rwandair Express
Istanbul
Chicago
24.03.2022
Rwandair Express
Istanbul
Detroit
26.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Columbus
08.02.2022
Rwandair Express
Istanbul
Columbia
31.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
Atlanta
30.01.2022
Rwandair Express
Istanbul
New Orleans
01.02.2022
Rwandair Express
Istanbul
Los Angeles
28.01.2022

Rwandair Express

Genel Merkezi

Kigali

Kuruluş Tarihi

2002

Uçuş Noktaları

23

Uçtuğu Ülke Sayısı

29

Uçak Sayısı

12

Rwandair Express Hakkında

1 Aralık 2002'de Rwandair Express adı altında yeni bir ulusal havayolu şirketi olarak faaliyete başlayan havayolu, Ruanda'nın başkenti Kwali Uluslararası Havalimanı'ndaki merkezinden uçuşlarını gerçekleştiriyor. Rwandair Express, Ruanda'da faaliyet gösteren en büyük havayolu şirketlerinden birisidir.

Afrika'nın merkezinde yer alan RwandAir Express, en hızlı büyüyen havayollarından biridir. Havayolu, Boeing 737-800NG, Boeing 737-700NG, CRJ900NG ve Bombardier Q-400NG model 12 uçağıyla Afrika kıtasındaki en genç ve en gelişmiş uçak filolarından birini işletmektedir.

Mükemmel bir zaman performansı ile tanınan Rwandair Expres’in global ağı Afrika’nın dört bir yanına ayrıca Orta Doğu, Asya ve Avrupa'da 29 ülkeye ulaşmaktadır.

RwandAir Express, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), EASA, IOSA ve ISAGO sertifikalı üyesi olarak yolcularına dünya standartlarında son derece güvenli uçuşlar sunmaktadır. Havayolu, uçak filosundaki modern uçaklarıyla yolcularına Business Class veya ekonomi sınıfında seçim olanağı sunuyor.

2017 yılında RwandAir Express, Mumbai, Harare, Londra (Gatwick) ve Brüksel'e uçuşlara başladı. Cotnou'daki ikinci merkezinden Abidjan, Libreville ve Brazzaville uçuşlarına da başlayan havayolu önümüzdeki yıllarda Amerika kıtasına da yolcularını taşımayı planlıyor.

Rwandair Express İç ve Dış Hat Uçuşları

RwandAir Express, Afrika kıtasındaki en genç ve en modern 12 uçaklık filosuyla Afrika’nın pek çok noktasına ayrıca Avrupa, Asya ve Orta Doğu’ya uçuşlar gerçekleştiriyor. Dünya çapında 29 ülkede 23 destinasyona yolcularını taşıyor.

Ruanda'nın başkenti Kigali'de faaliyetlerini yürüten havayolu, her yıl uçuş ağını geliştirmeye devam ediyor. Brüksel ve Londra uçuşlarına da başlayan RwandAir Express, kod anlaşması yaptığı dünyanın en önemli havayollarıyla da global uçuş ağını geliştirmiş ve yolcularının yüzlerce farklı destinasyona da uygun fiyatlarla uçmasını sağlamıştır.

Rwandair Express Dream Miles Programı

Rwandair Express'in sık uçuş programı olan Dream Miles, Rwandair Express tarafından işletilen tüm uçuşlarda ve rotalarda puanlar biriktirilmesini sağlıyor. Bu rotalar hem yerel hem de uluslararası uçuşları içermektedir. Silver, Gold, Diamond ve Emerald seviyeleri bulunan Dream Miles, her seviye için üyelerine benzersiz faydalar ve avantajlar sunuyor.

Ne kadar çok seyahat ederseniz ödüller o kadar artmaktadır. Dream Miles üyeleri check-in önceliği, bedava veya indirimli biletler, ek check-in bagaj indirimi, otel konaklamaları ve seyahat sınıfına bakılmaksızın pek çok havalimanındaki salonlara erişimini de içeren bir dizi avantaja sahiptir. 

Dream Miles şu anda Rwandair Express uçuşlarında ve seçilmiş bir dizi ortak şirkete geçerlidir.

Rwandair Express Check – In İşlemleri

Rwandair Express online check-in işlemleri uçağın kalkış saatinizden 24 saat ila 3 saat önce mümkündür. Online check-in sadece KGL, BJM, EBB, ACC, LOS, KME, LUN, DXB, DAR, DSS, JRO, JNB, NBO, HRE, BRU ve BOM Uluslararası havalimanlarından kalkan uçuşlar için mevcuttur. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

İsteyen yolcular Rwandair Express kontuarlarından veya kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve sıra beklemeden biniş kapısına geçebilirler. Havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor.

Rwandair Express Bagaj Hakkı

Rwandair Express uçuşlarında her yolcu, yetkili makamın 7 kg ile sınırlandığı Johannesburg haricinde, tüm destinasyonlara 10 kg’dan fazla olmayan bir el çantası alabilirler, bu çantanın maksimum boyutu 55 x38 x 20 cm ile sınırlıdır. Limitleri aşan tüm bagajlar check-in işlemine tabi tutularak uçağın bagaj bölümüne verilmelidir.

Ayrıca yolcular uçuş kabinine 1 palto, şal, 1 şemsiye veya baston, 1 bayan çantası, makul miktarda okuma materyali, 1 küçük kamera, 1 küçük dizüstü bilgisayar veya 1 katlanabilir bebek arabasını da ek olarak ücretsiz alabilirler.

Bir bebek arabası, bebek yatağı, bebek bezi, beslenme şişeleri ve yolculuk için yeterli yiyecekler gibi hafif ürünler ücretsiz olarak taşınabilir. Bunların toplam ağırlığı 12 kg’ı geçmemelidir.

Uçağın bagaj bölümüne verilecek kontrol edilen standart bagaj hakları ekonomi sınıfında her biri 23 kg'lık 2 adet ve Business Class için her biri 2 adet 32 kg olacak düzenlenmiştir. RwandAir Express, uçuş ağında seyahat eden müşterileri için ekstra bagaj taşıma hizmeti sunmaktadır. Taşıma hizmetleri, kalkış noktasından varış yerine, bölgeden bölgeye ve uçak tipine göre değişen bir maliyete sahiptir. Ek bagaj hakları ek ücretlerle veya Dream Miles programında biriktirilen millerle ücretsiz olarak alınabilir.

Rwandair Express Koltuk Seçimi

Rwandair Express, her bilet sınıfı yolcularına bütün uçuşlarında ücretsiz koltuk seçim hakları sunar. Uçuşlarında yolcularına konforlu ve rahat bir seyahat sunmak için pek çok koltuk seçeneğine sahip olan Rwandair Express, uzun yolculuklarda 60 derece eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklara sahiptir.

Rwandair Express web sitesinden veya havalimanlarında yer alan kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında cam kenarı veya koridor bölümü seçimleri yapabilir veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz.

Rwandair Express Yiyecek, İçecek ve İkram

Rwandair Express, uçuşlarında Doğu Afrika mutfağından ve dünya mutfaklarından özenle seçilmiş yemekleri yolcularına sunar. Uçuşlarda yiyecek ve içecek servisi yapılırken aynı zamanda sağlıklı gıdalar sunulmasına da büyük özen gösterilir. Rwandair Express uçuşlarında keyfini çıkarabileceğiniz özel yemekler, çocuk menüleri, diyet ve vejetaryen menüler bulunuyor.

Rwandair Express uçuşlarında gidilecek yere göre menüler değişiklik gösterir. Yolculuk boyunca ücretsiz atıştırmalıklar ve alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler de isteğe göre servis edilir.

Rwandair Express Evcil Hayvanlarla Uçuş

Rwandair Express uçuşlarında evcil hayvanınız uçuş kabininde sizinle birlikte konforlu bir şekilde yolculuk edebilir. Evcil hayvanınız küçük bir tür ise uçuş kabininde sizinle birlikte keyifle uçabilir, evcil hayvanınız daha büyük bir tür ise uçağın kargo bölümünde güvenle yolculuk edebilir.

Uçuş boyunca evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olabilir. Uçuş kabinine yolcu, evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 8 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantasını alabilir.

Evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde yolculuk edecekse Rwandair Express’in size vereceği ölçüler doğrultusunda korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

Hamile veya hasta hayvanlar uçuşlara kabul edilmezler. Aynı zamanda gidilecek yerin hava koşulları evcil hayvanınızın sağlığını etkileyecek derecede sıcak veya soğuksa evcil hayvanlar sağlıklarının koruması amacıyla bu uçuşlara kabul edilmezler. Rwandair Express uçuşlarında evcil hayvanınızı yolculuğunuzda yanınıza alabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı karneleri gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor.

Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Rwandair Express rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.