Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

S7 Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

S7 Airlines

Genel Merkezi

Novosibirsk

Kuruluş Tarihi

1957

Uçuş Noktaları

146

Uçtuğu Ülke Sayısı

33

Uçak Sayısı

86

S7 Airlines Hakkında

S7 Airlines, Moskova (Domodedovo) ve Novosibirsk (Tolmochevo) merkezlerinden çalışan geniş bir iç ve dış hat uçuş ağına sahip bir havayolu şirketidir. Havayolu, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT), Avrupa, Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve Asya Pasifik ülkelerine düzenli olarak tarifeli uçuşlar sunmaktadır.

1957 yılında kurulan Sibirya havayolları, Tolmachevo United Hava Birimi tarafından kuruldu ve Sibirya Havayolları 2005'ten beri uçuşları için S7 markasını kullanıyor.

S7 Airlines, Rus havacılık pazarında en modern hava taşıyıcı filolarından birine sahiptir. Şirket, tüm uçuşlarında Airbus, Boeing ve Embraer gibi üst düzey uçak modelleriyle uçuşlarını güven ve konforla gerçekleştirmektedir. S7 Airlines uçak filosunda 86 uçak bulunuyor. 2017 yılında S7 Airlines, yeni nesil Airbus A320neo uçağının ilk Rus operatörü oldu. Bu uçaklar daha çevre dostu uçaklardır ve sınıflarının en sessizleri olarak kabul edilmektedir.

S7 küresel havacılık ittifakı olan Oneworld üyesidir ve ortak havayollarıyla yaptığı çalışmalarla tüm kıtalarda yer almakta ve dünyanın 150 ülkesinde önemli destinasyonlara ulaşmaktadır.

En yeni teknolojileri sürekli olarak uygulayan ve yolcularına en yeni hizmetleri sunmak için çalışan S7 Airlines, Rusya'daki en büyük rota ağını sağlıyor. Aynı zamanda küresel ortaklarıyla New York, Singapur, Hanoi, Londra, Zürih, Cenevre ve Madrid gibi önemli şehirlere uçuşlar sağlıyor.

S7 Airlines resmi IATA sertifikasını “IOS Operasyonel Güvenlik Denetçisi” olarak aldı ve 2015 yılında 10,5 milyon yolcu taşıdı. Mart 2016'da S7 Airlines, Moskova'dan Berlin ve Düsseldorf'a uçuş seferleri başlattı. S7 Airlines uçak filosu Airbus A319, A320, A321, Boeing 737-800, Boeing 767s'den oluşmaktadır.

S7 Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Rusya’nın en modern uçak filosuna sahip olan S7 Airlines, uçak filosunda yer alan Airbus, Boeing ve Embraer marka 86 uçağıyla 33 ülkede 146 destinasyona yolcularını güvenle taşıyor.

Rusya’nın en geniş iç hat uçuş rotasına da sahip olan S7 Airlines, Oneworld havayolu ittifakının üyesi olarak 15 büyük havayoluyla global uçuş ağını geliştirdi ve dünyanın 150 ülkesini hizmet alanına aldı. Doğu ve Batı'ya doğru uçuş ağını genişletmek için S7 Airlines 30 havayoluyla daha iş birliği yapmaktadır.

Havayolu, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT), Avrupa, Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve Asya Pasifik ülkelerine düzenli olarak tarifeli uçuşlar sunmaktadır. Türkiye’ye de uçuşları bulunan S7 Airlines modern uçaklarıyla konforlu uçuşlar sunuyor.

S7 Airlines Priority Programı

S7 Airlines, sık uçan yolcularını ödüllendirmek için Priority programı adı verilen sık uçuş programı yürütmektedir. Her uçuşta yüzlerce mil kazandıran Priority, bu kazanılan millerle Air Airlines iç ve dış hat uçuşlarında ve Oneworld ittifakı üyesi 15 havayolunun dünya çapındaki uçuşlarında bedava uçak biletleri, bilet sınıfı yükseltmeler, rahat koltuk tercihleri ve ek bagaj hakları gibi avantajlarla üyelerine daha iyi bir uçuş sunmaktadır.

Her üyelik seviyesine göre pek çok farklı avantajı ve faydası olan Priority programına katılım ücretsizdir.

S7 Airlines Check – In İşlemleri

S7 Airlines’i mobil uygulaması ile veya web sitesi üzerinden uçuş saatinden 30 saat öncesinden itibaren online check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri uçuşa 50 dakika kalana kadar devam etmektedir. Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini incelenebilir ve istenilen koltuk seçilebilir.

Check-in işlemlerini havalimanında yapmak isteyen yolcular için S7 Airlines kontuar görevlileri işlemleri hızlıca gerçekleştireceklerdir. Ayrıca yolcular isterlerse havalimanlarında bulunan kiosklardan da pasaport numaraları veya Priority kartlarıyla check-in işlemlerini yapabilirler.

Erken check-in yapmak istenilen koltuğu seçmek, özel yemek siparişleri vermek veya evcil hayvanınızla uçuş yapacağınızı S7 Airlines’a bildirmeniz açısından önemlidir.

S7 Airlines Bagaj Hakkı

S7 Airlines bütün uçuşlarında dört bilet sınıfı işletmektedir. Ekonomi Temel, Ekonomi Flex, İş Temel ve İş Flex olan bu bilet sınıflarında Ekonomi Temel uçuşları için kabin el bagajı hakkı 1 adet ve maksimum 10 kg’dır.

Economy Flex, el bagajına ve kabin içindeki koltuk seçimine ek olarak 23 kg'a kadar olan 1 adet ücretsiz bagaj hakkı sunuyor. Business Class yolculara kabin bagajı olarak 2 el çantası hakkı tanınmaktadır.

Ekonomi sınıfları için uçağa verilecek bagajlar için belirlenen sınır 1 bagaj ve maksimum 32 kg’dır.

Business Basic, Business Class bilet sınıflar 2 bagaj hakkına sahiptir ve bu bagajların her birinin maksimum kilosu 32 kg olmalıdır.

S7 Airlines Koltuk Seçimi

S7 Airlines uçuşlarında koltuk seçiminizi online yapmak için rezervasyon sırasında verilmiş olan bilgiler ile internet sitesi üzerinden ‘koltuk seçimi’ bölümüne tıklayarak uçak içi koltuk planını inceleyebilir ve istediğiniz boş koltuğu seçebilirsiniz.

Eğer seçmiş olduğunuz koltuk Premium koltuk sınıfında ise ek ödemeler yapmanız gerekebilir. Koltuk yükseltmeleri S7 Airlines Priority programında biriken miller ve puanlarla da kolayca yapılabiliyor.

Koltuk ücretleri uçak tipine ve uçuş güzergahına bağlı olarak değişiklik gösterir. Özel ihtiyaçlara sahip olan yolcular, bebekler ve çocuklar, yaşlı ve hassas yolcular veya herhangi bir acil durumda bize yardımcı olamayacak yolcuların acil çıkış kapıları sırasındaki koltuklara oturması uygun değildir.

S7 Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

S7 Airlines uçuşlarında yolcularına gurme şefler tarafından hazırlanmış menüler veya yolcunun isteğine göre ona özel hazırlanmış yemekler sunar. Vejetaryen yemekler, dini yemekler, bebek ve çocuk yemekleri ve diyet yemek siparişlerinizi de kabul eden S7 Airlines görevlilerine bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

Dünyanın en seçkin mutfaklarından örnekleri barındıran zengin menüleri ve pek çok alternatife sahip içecek çeşitleriyle S7 Airlines yolcularının keyifli bir yolculuk geçirmesini amaçlar. Uçuşunuzda verilecek menüleri incelemek için veya özel yemek siparişleri için S7 Airlines mobil uygulamalarına veya internet sitesine göz atabilirsiniz.

S7 Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

S7 Airlines, önceden onay alınması şartıyla köpekler, kediler ve kuşlar için ulaşım seçenekleri sunar. 8 kg'ı geçmeyen köpekler, kediler ve kuşlar (taşıma çantası veya kafes ile birlikte) el bagajı olarak seyahat edebilir. Rehber köpekler kilo sınırlamasına sahip değildir ve uçuş kabininde bulunmalarına izin verilir.

Kalkıştan en az 24 saat önce taşınan evcil hayvanların havayolunu bildirilmesi gerekir. S7 Airlines, her uçuşta sadece 2 hayvana izin verir. El bagajı olarak kabul edilmeyen evcil hayvanlar, kontrol edilen bagaj olarak uçağın bagaj bölümünde güvenle seyahat edebilirler. 

El bagajı olarak uçuş kabinine alınacak tüm evcil hayvanlar, sert plastik, ahşap veya metal kafeslerden yapılmış bir taşıma çantasına yerleştirilmelidir. Taşıma çantasının dibi su geçirmez olmalıdır ve taşıma çantası içinde evcil hayvanla birlikte maksimum 8 kg ağırlıkta olabilir. Eğer iki evcil hayvan bir taşıma çantasında olacaksa toplam ağırlık 14 kg'ı geçmemelidir. Taşıma çantası veya kafes boyu 115 cm’den fazla olmamalıdır. Taşıma çantasının içinde evcil hayvan rahatça ayakta durabilmeli ve dönebilmelidir.

S7 Airlines uçuşlarında yer alacak tüm evcil hayvanlar, kalkış havaalanındaki Vet Kontrol Servisi'nde check-in yapmadan önce veteriner kontrolünden geçmelidir. Evcil hayvanlarla seyahat etmek için bir veteriner pasaportu ve sertifikası gereklidir. Yolculuk yapacak evcil hayvanlar, bir yıl içinde ve en geç bir ay önce bir kuduz aşısı yaptırmış olmalıdır.