Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

SAS Scandinavian Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

SAS Scandinavian Airlines En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
SAS Scandinavian Airlines
Milan
Birmingham
26.01.2022
SAS Scandinavian Airlines
Hamburg
Manchester
01.04.2022
SAS Scandinavian Airlines
Amsterdam
Los Angeles
10.02.2022
SAS Scandinavian Airlines
Frankfurt
San Diego
26.01.2022
SAS Scandinavian Airlines
Kiev
San Francisco
25.01.2022
SAS Scandinavian Airlines
Istanbul
New York
01.10.2022

SAS Scandinavian Airlines En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
SAS Scandinavian Airlines
Milan
Birmingham
26.01.2022
SAS Scandinavian Airlines
Hamburg
Manchester
01.04.2022
SAS Scandinavian Airlines
Amsterdam
Los Angeles
10.02.2022
SAS Scandinavian Airlines
Frankfurt
San Diego
26.01.2022
SAS Scandinavian Airlines
Kiev
San Francisco
25.01.2022
SAS Scandinavian Airlines
Istanbul
New York
01.10.2022

SAS Scandinavian Airlines

Genel Merkezi

Stockholm

Kuruluş Tarihi

1946

Uçuş Noktaları

119

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

182

SAS Scandinavian Airlines Hakkında

SAS Scandinavian Airlines, 1946 yılında kurulmuş olan, genel merkezi Stockholm’de yer alan Avrupa’nın en köklü ve yolda taşıdığı 25 milyondan fazla yolcu ile dünyanın en büyük 8. havayoludur.

SAS Scandinavian Airlines, dev uçak filosunda 182 uçak yer alıyor ve havayolu dünya çapında 119’dan fazla destinasyona her gün 812 uçuş gerçekleştiriyor.

Aynı zamanda SAS Scandinavian Airlines Danimarka, Norveç ve İsveç'in çok uluslu havayolu taşımacılığı şirketidir ve İskandinavya’nın en büyük havayolu şirketidir. Havayolunun Stockholm Arlanda Havalimanı dışında Kopenhag Havalimanı ve Oslo-Gardermoen Havalimanı’nda da merkezleri bulunuyor.

1997 yılında dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından biri olan Star Alliance'a katılan SAS Scandinavian Airlines, bu ittifakla dünyada 1300’den fazla destinasyona daha hizmet sunmaya başlamıştır.

SAS Scandinavian Airlines İskandinavya’yı Avrupa, ABD ve Asya'ya güvenli ve rahat uçuşlarla bağlayan Kuzey Avrupa'nın lider havayolu şirketi olarak sadece yolcu taşımacılığı değil aynı zamanda yer hizmetleri, teknik bakım ve hava kargo hizmetleri de sunuyor.

İskandinavya bölgesindeki küçük havalimanlarından dünyanın en büyük havalimanlarına kadar pek çok havalimanına ulaşan SAS Scandinavian Airlines, gidiş geliş seferlerinin sıklığıyla İskandinavya'daki tüm uçuşların yaklaşık %60-70'ini temsil ediyor.

Vizyonu “İskandinavya'nın gezginleri için hayatı kolaylaştırmak” olan SAS Scandinavian Airlines uçuşlarıyla yolcularının eğlenceli ve güvenilir bir uçuş deneyimi yaşamasını amaçlıyor.

SAS Scandinavian Airlines, World Travel Awards 2018’de “Avrupa'nın En İyi Havayolu” ve “Avrupa'nın En İyi Havayolu Markası” ödülleri için adaydır.

SAS Scandinavian Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Her yıl 25 milyondan fazla yolcu taşıyarak dünyanın en büyük 8. havayolu olan SAS Scandinavian Airlines, çok geniş bir iç ve dış hat rotasına sahiptir. Uçak filosunda yer alan 182 adet uçakla dünya çapında 119 destinasyona yolcularını taşıyan havayolu, her gün 800’den fazla uçuş gerçekleştiriyor.

28 havayolunun ittifakından oluşan Star Alliance birliğine de üye olan SAS Scandinavian Airlines, böylece yolcularına 1300’den fazla noktaya daha ulaşma fırsatı veriyor.

Türk Hava Yolları’yla da Star Alliance kapsamında anlaşması bulunan SAS Scandinavian Airlines, Türkiye ve İskandinav ülkeleri arasında bir köprü niteliğindedir.

SAS Scandinavian Airlines EuroBonus Programı

SAS Scandinavian Airlines, kapsamlı bir sadakat programı olan EuroBonus’u sık uçan yolcularına sunmaktadır. Havayolu, yolcularının seyahatlerini mümkün olduğunca keyifli ve sorunsuz hale getirmek için çok çeşitli ve yenilikçi seyahat çözümleri sunmaktadır. 

SAS Scandinavian Airlines sık seyahat eden yolcularının hayatı kolaylaştırmak istiyor ve bu doğrultuda her uçuşlarında onlara miller, ödüller ve çeşitli avantajlar sunuyor. EuroBonus programı hem havayolunun kendi uçuşlarında hem de Star Alliance üyesi 28 havayolunun uçuşlarında üyelerine mil kazanma fırsatı sunuyor.

Member, Silver, Gold ve Diamond seviyeleri bulunan SAS Scandinavian Airlines EuroBonus programında kazanılan miller bedava biletler, koltuk yükseltmeler, otel konaklamaları, araba kiralamalar ve anlaşmalı mağazalarla yapılan alışverişler gibi pek çok yerde kullanılabiliyor.

SAS Scandinavian Airlines Check – In İşlemleri

SAS Scandinavian Airlines Android veya IOS mobil uygulamaları veya web sitesi üzerinden check-in işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İç hat uçuşlarında kalkıştan 22 saat öncesinden uçuş saatinize 30 dakika kalana kadar online check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dış hat uçuşlarında ise kalkış saatinden 22 saat önce başlayan online check-in işlemleri uçuş saatinizden 1 saat önce sona erer. Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Eğer check-in işleminizi havalimanında yapacaksınız SAS Scandinavian Airlines kontuar görevlileri işleminizi hızlıca gerçekleştireceklerdir. Ayrıca havalimanlarında bulunan kiosklardan da pasaport numaranız ile check-in işleminizi hemen yapabilirsiniz.

Evcil hayvanlarıyla seyahat edecek yolcular check-in işlemlerini mutlaka havalimanlarında yer alan kontuarlardan gerçekleştirmeli ve rezervasyon sırasında bu yolculukla ilgili görevlilere bilgi vermelidirler.

SAS Scandinavian Airlines Bagaj Hakkı

SAS Scandinavian Airlines uçuşlarında uçuş kabine alacağınız bagajın ölçüleri maksimum 56 x 45 x 25 cm olmalıdır. Ekonomi sınıfı için 1 adet ve 8 kg; Business Class bilet sınıfı için 2 adet 8 kg’lık kabin bagajı hakkı bulunuyor.

SAS Scandinavian Airlines uçuşlarında bagaj için kontrol edilen bagaj maksimum ağırlığı Business Class için 32 kg ve 2 adet bagaj, ekonomi sınıfı için ise 23 kg ve 1 adettir.

Ek bagaja ihtiyacı olan yolcular EuroBonus sık uçuş programında kazanılan miller ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirler. EuroBonus üyesi olmayan yolcular ise uçuş rotasına ve süresine göre belirlenen ücretlerle ek bagaj hakkı satın alabilirler.

SAS Scandinavian Airlines Koltuk Seçimi

SAS Scandinavian Airlines mobil uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan SAS Scandinavian Airlines kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Ekonomi sınıfı da dahil olmak üzere bütün bilet sınıfları için online olarak uçuşunuzdan 22 saat önce koltuk seçimi yapılabilir, uçağın ön bölümünde veya arka bölümünde oturmayı tercih edebilir, manzarayı izleyeceğiniz cam kenarında veya daha kolay kalkabileceğiniz koridor kenarında oturmayı seçebilirsiniz.

SAS Scandinavian Airlines’ın 182 uçaklık dev filosunda uçak modellerine göre pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Uzun süreli uçuşlarda yolcularına daha geniş alanlar sağlayan koltuklar veya yatak olarak kullanılabilen koltuklar ek ücretlerle ya da EuroBonus milleriyle seçilebilir.

SAS Scandinavian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

SAS Scandinavian Airlines uçuşlarında uçuş sürelerine ve uçuş yönüne göre sıcak veya soğuk yemekler, özel menüler ve kahvaltılar servis edilmektedir. Uçuşun süresine ve rotasına bağlı olarak her bilet sınıfı için pek çok farklı menü seçeneği sunan havayolu, ayrıca geniş bir içecek menüsüne de sahiptir.

Gurme şefler tarafından organik ürünlerle hazırlanan dünya mutfaklarının en güzel yemeklerini, kaliteli şaraplar eşliğinde yolcularına sunan SAS Scandinavian Airlines, uçuşlarının keyifli geçmesi için en çok özen gösteren havayolu şirketlerinden biridir.

Tüm bilet sınıflarında vegan menü, vejetaryen menü, çocuk menüsü veya diyet menüler gibi özel yemek siparişleri verilebilmektedir, bu siparişlerin uçuş saatinden en geç 22 saat önce SAS Scandinavian Airlines görevlilerine bildirilmesi gerekiyor.

SAS Scandinavian Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

SAS Scandinavian Airlines’ın bütün uçuşlarında kediler ve köpekler normal yolcu olarak kabul görmekte ve uçuş kabinine alınmalarına izin verilmektedir.

Uçuşa bir evcil hayvan getirmek isterseniz ya kabin içinde ya da kargo ambarında, SAS Scandinavian Airlines satış ve servis bölümü ile irtibata geçerek uçak biletinizi aldıktan sonra 24 saat içinde yer ayırmanız gerekmektedir.

Kabinde sadece köpekler ve kediler size eşlik edebilir (hayvanlara izin verilmeyen SAS Business hariç). Diğer evcil hayvanlar uçağın kargo ambarında seyahat edebilirler.

Yavru kedi veya köpek yavrusu getirmek isterseniz, en az 8 haftalık olmalıdırlar. SAS Scandinavian Airlines uçuşlarında evcil hayvanınızı taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Servis köpekleri veya diğer servis hayvanları (kurtarma köpekleri gibi) SAS Scandinavian Airlines ile her zaman kabinde ücretsiz olarak seyahat edebilirler. Yolcular kişi başı yanlarına bir hizmet hayvanı alabilirler.

SAS Scandinavian Airlines ile charter uçuşlarında evcil hayvanlara izin verilmez.