Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

SCAT Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

SCAT Airlines

Genel Merkezi

Çimkent

Kuruluş Tarihi

1997

Uçuş Noktaları

33

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

18

Air Company SCAT Hakkında

Air Company SCAT, Kazakistan'ın en büyük bir havayolu şirketlerinden biri olarak 1997 yılında kuruldu. Dünya çapında 33 noktaya uçuşlar gerçekleştiren havayolu, 18 son model uçaktan oluşan bir filoya sahiptir. Havayolunun genel merkezi Kazakistan Çimkent’te bulunuyor.

Genç bir havayolu olarak çok hızlı bir gelişim gösteren Air Company SCAT, yıllardır başarıyla büyüyor ve kendini geliştiriyor. Air Company SCAT sadece Kazakistan içi rotalarda değil uluslararası pazarda da rota ağını sürekli genişletmekte ve yolcularını dünyanın dört bir yanına taşımaktadır.

Air Company SCAT, uçak filo yenileme programını etkin bir şekilde uygulamaktadır ve havayolunun ana ilkeleri güvenlik, güvenilirlik ve rahatlıktır.

Air Company SCAT, özenle geliştirdiği alt yapısı ve organizasyonuyla Kazakistan’ı uzun yıllar boyunca dünyaya bağlayacak ve ülkenin en büyük havayollarından biri olacak şekilde gelişim gösteriyor. Havayolunun düzenli uçuşları ve birinci sınıf uçak içi hizmetleri sürekli olarak daha iyi hizmet için geliştirilmekte ve dünyanın en büyük havayollarıyla yapılan anlaşmalarla global uçuş ağını büyütmektedir.

Air Company SCAT, Çimkent Havalimanı'nı merkez alarak Kazakistan'ın tüm büyük şehirlerine ve komşu ülkelere hizmet veriyor. Havayolunun uçtuğu önemli destinasyonlar arasında, Taraz, Almatı, Aktobe, Özbekistan, Moskova, Sochi ve Kiev, Oral Ak Zhol Havalimanı, Aqtau Havaalanı, Astana Uluslararası Havaalanı, Atyrau Havaalanı, Kyzylorda Havaalanı ve Almatı Uluslararası Havaalanı sayılabilir.

Kasım 2016'da Air Company SCAT, Onur Air ile bir anlaşma imzaladı ve Türkiye’ye de uçuşlara başladı. Havayolunun global uçuş rotaları arasında Antalya, Bodrum, Paris, Viyana, Amsterdam, Frankfurt, Düsseldorf, Stuttgart, Berlin, Adana, Dalaman, İzmir, Odessa, Nalçik ve daha pek çok önemli şehir yer alıyor.

Air Company SCAT, Kazakistan'ın Expo 2017 fuarında yeni rotalar açma adına Avustralya Havayolları, Çek Havayolları, Kazakistan'a uçuşlarını yeniden başlatacak olan Çin Hava Yolları ile anlaşmalar yaptı. Ayrıca havayolu, İran’da Tahran'a yaptığı uçuşları arttırmak için Air Astana ile de iş birliğine girdi.

Güvenlik, güvenilirlik ve rahatlık temel ilkeleriyle çok çalışarak yolcularına en iyi uçuş deneyimini sunmayı hedefleyen Air Company SCAT, güler yüzlü personeli ve profesyonel uçuş ekibiyle her gün onlarca uçuş gerçekleştiriyor.

Air Company SCAT İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Company SCAT, dünya çapında 33 noktaya uçuşlar gerçekleştiriyor. 18 son model uçaktan oluşan bir filoya sahip olan havayolunun filosunda yer alan Boeing 767-300s, 757-200s, 737-700NGs, 737-300s, 737-500s, Bombardier CRJ200, Boeing 767s, Boeing 757s, Airbus A319s, A320s, A320neos, A321s, evEmbraer E190s uçakları hem çevre dostu hem de konforlu iç alanlarıyla yolculara keyifli ve rahat uçuşlar sunuyor.

Air Company SCAT, geniş bir iç hat rotasının yanında dünya çapında havayollarıyla yaptığı anlaşmalarla global uçuş ağını da geliştirmeye devam etmektedir.

2016 yılında Air Company SCAT, Onur Air ile bir anlaşma imzaladı ve Türkiye’ye de uçuşlara başladı. Havayolunun global uçuş rotaları arasında İstanbul, Antalya ve Bodrum da bulunuyor.

Air Company SCAT Check – In İşlemleri

Air Company SCAT check-in kontuarları için çalışma saatleri ve prosedürler için gereken süre farklı havalimanlarına göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası uçuşlarda check-in işlemlerini ve gümrük formalitelerini tamamlamak için yeterli zaman ayarladığınızdan emin olun. 

Uluslararası uçuşlar için kalkış saatinden 1 saat önce check-in işleminin bitmiş olması gerekir. 

Özel ihtiyaçları olan bir yolcu iseniz örneğin refakatsız küçük yaşta, engelli, işitme engelli, görme engelli veya tekerlekli sandalyede yolculuk ediyorsanız planlanan kalkış saatinden en az iki saat önce check-in yapmanızı tavsiye ederiz. 

Air Company SCAT mobil uygulamalarından veya internet sitesinden de check-in işleminizi yaparak havalimanında vakit harcamadan hemen biniş kapısına geçebilirsiniz. Check-in saatleri uçuş rotalarına göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyonunuz sırasında uçuşunuz için belirlenen check-in saatlerini kontrol edebilirsiniz.

Air Company SCAT Bagaj Hakkı

Air Company SCAT uçuşlarınızda yetişkinler ve biletli küçükler için belirlenen kabin içi kişi başına ücretsiz bagajın ağırlığı 5 kg'lık 1 adet el çantası ve uçağın kargo bölümüne verilecek bagajın ağırlığı ise 1 adet ve 20 kg olarak belirlenmiştir.

Daha fazla bagajı olan yolcular uçacakları rotalara ve uçuş sürelerine göre ek ücretlerle daha fazla eşya taşıyabilirler. 

Tıbbi cihaz, evcil hayvan, müzik enstrümanı, spor malzemeleri, kamera ekipmanı veya ev eşyaları gibi 20 kilonun üzerinde ve büyük boyda olan bazı özel eşyalar Air Company SCAT hava rezervasyon ofisine önceden bildirilmeli ve kalkıştan en az 24 saat önce onay almalıdır. 

Air Company SCAT Koltuk Seçimi

Air Company SCAT, uçuşlarında bütün yolcular koltuk seçimlerini ücretsiz olarak check-in işlemleri sırasında online olarak ya da havalimanlarında yer alan Air Company SCAT kontuarlardan yapabilirler. Check-in işleminiz sırasında oturacağınız koltuğu seçebilir, birlikte yolculuk edeceğiniz kişilerle yan yana koltukları tercih edebilir, cam kenarı veya koridor bölümlerinden istediğinizi belirleyebilirsiniz. Uçuş kuralları gereğinde acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar seçimlere dahil değildir.

Modern uçaklarıyla diğer havayollarına göre çok daha rahat ve diz mesafeleri geniş koltuklara sahip olan Air Company SCAT, yolcularına rahat bir uçuş deneyimi yaşatmak için en üst seviyede hizmet sunar. Zamanında check-in yapmanız çok önemlidir çünkü rezerve ettiğiniz koltuğunuz serbest kalabilir.

Air Company SCAT Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Company SCAT uçuşlarında yolcularına gurme şefler tarafından hazırlanmış menüler veya yolcunun isteğine göre ona özel hazırlanmış yemekler sunar. Vejetaryen yemekler, dini yemekler, bebek ve çocuk yemekleri ve diyet yemek siparişlerinizi de kabul eden Air Company SCAT görevlilerine bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

Dünyanın en seçkin mutfaklarından örnekleri barındıran zengin menüler ve pek çok alternatife sahip içecek çeşitleriyle Air Company SCAT yolcularının keyifli bir yolculuk geçirmesini amaçlar.

Uçuşunuzda verilecek menüleri incelemek için veya özel yemek siparişleri için Air Company SCAT mobil uygulamalarına veya internet sitesine göz atabilirsiniz.

Uçuşlarında yolcularına yöresel yemekleri tatma fırsatı da sunan Air Company SCAT, gittiği rotaya göre o bölgenin en seçkin yemeklerini yolcularına sunmaktadır.

Air Company SCAT Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanlarla seyahat eden yolcular, taşıma koşullarını teyit etmek için uçuş tarihinden önce Air Company SCAT ile temasa geçmelidir. Köpekler, kediler, kuşlar ve tavşanlar gibi evcil hayvanlar, Air Company SCAT uçaklarında kargo bölmesinde kontrol edilen bagaj olarak taşınabilir.

Evcil hayvanlar ile seyahat ederken giriş yapacağınız ülkede sorun yaşamamanız için evcil hayvanınızın sağlık ve aşı sertifikalarını yanınıza almanız gerekmektedir. Evcil hayvanlarınız Air Company SCAT uçuşlarında sadece taşıma çantalarında seyahat edebilirler, uçakta veya havalimanı salonlarında sağlıkları ve güvenlikleri açısından taşıma çantalarından çıkarılmamaları önemlidir.

Air Company SCAT uçuşlarında eğer evcil hayvanınız uçağın bagaj bölümünde seyahat edeceği için taşıma çantasının sert plastik malzemeden yapıldığından, çantada adınızın soyadınızın ve telefon numaranızın bulunduğundan emin olun. Taşıma çantaları evcil hayvanınızın sağlığına uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır. Air Company SCAT iç ve dış hatlarında evcil hayvanınızla yolculuk yapmadan önce web sitesinden güncel bilgileri alabilir ve gideceğiniz ülkenin bu konudaki özel koşullarına göz atabilirsiniz.