Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sky Express uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Sky Express

Genel Merkezi

Kandiye

Kuruluş Tarihi

2005

Uçuş Noktaları

30

Uçtuğu Ülke Sayısı

9

Uçak Sayısı

9

Sky Express Hakkında

Sky Express, Yunanistan'da en popüler Yunan adalarını anakaraya bağlayan 30'dan fazla destinasyona hizmet veren bölgesel bir havayolu şirketidir. 2005 yılında kurulan ve merkezi Kandiye’de bulunan havayolu, güvenli ve konforlu uçuşlarıyla tanınıyor.

Sky Express'in filosu, ATR42-500 ve ATR72-500 model 9 uçaktan oluşuyor. ATR42-500 ATR72-500 uçakları güvenilir, güvenli ve hızlıdır. Aynı zamanda geniş uçuş kabinleriyle yolcularına son derece konforlu uçuşlar sunan Sky Express, 2014 yılında Yılın Gümüş Ödülü'ne layık görüldü ve iki yıl üst üste, 2015 ve 2016, Atina Uluslararası Havalimanı'ndan 'En Hızlı Büyüyen Havayolu' ödülünü aldı.

Sky Express, Atina ve Selanik'ten kalkan tüm yolcularına uçuşlarında ücretsiz el bagajları ve havalimanı salonlarına ücretsiz erişim gibi yüksek kaliteli hizmetler sunar. Gelişmiş uçak içi eğlence sistemleri, güler yüzlü personeli ve deneyimli uçuş ekibiyle en önemli turizm şehirlerine uçuşlar gerçekleştiren Sky Express, sevilen havayollarından birisidir.

Sky Express sosyal sorumluluk çalışmalarına çok önem veren bir havayoludur. Havayolu gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Kandiye'den Atina'ya ve Atina'dan Naxos'a, Girit'te mahsur kalan öğrencileri evlerini götürmek için 10 Aralık'taki ekstra ücretsiz uçuşlar gerçekleştirdi. Ayrıca Sky Express, koruyucu hekimlik kampanyası kapsamında Astypalea'ya gönüllü olarak çalışan doktorlar grubunu ücretsiz olarak taşıdı. 

Yunanistan ve Kıbrıs Üniversitelerine başarılı bir şekilde girmiş 12 öğrenci için Atina-Astypalea-Atina güzergahı için hiçbir ücret ödemeden taşımacılık hizmeti de sunan havayolu, her yıl sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Sky Express İç ve Dış Hat Uçuşları

Sky Express çok genç bir havayolu olarak modern uçak filosundaki 9 uçağıyla Yunanistan’ın adalarına ve çevre ülkelere çoğunlukla turizm amaçlı uçuşlar gerçekleştiriyor.

30’dan fazla destinasyona uçuşları bulunan Sky Express, yüksek kaliteli uçuşlarıyla tanınan bir havayoludur. Uçak içi servisleri ve uçak içi eğlence alternatiflerinin zenginliğiyle sevilen Sky Express aynı zamanda Yunanistan’da en fazla sosyal sorumluk projesi gerçekleştiren havayollarından birisidir.

Sky Express Everybody Fly Programı

Sky Express’in sık uçuş programı olan Everybody Fly, yolculuklarında üyelerine bedava miller, ücretsiz veya indirimli biletler, bilet ve koltuk yükseltmeler gibi pek çok avantajlar sağlar. Everybody Fly sayesinde üyeler dünyanın her yerinde havalimanı salonlarına ücretsiz erişebilir ve kendilerine sunulan birbirinden özel ayrıcalıkların tadını çıkarabilirler. Everybody Fly şu anda Sky Express uçuşlarında ve seçilmiş bir dizi ortak şirkete bu puanlar harcanabiliyor. Bu ortak işletmeler oteller, restoranlar, kredi kartları, araba kiralama ve perakende satış yerlerini içermektedir.

Everybody Fly ile kazanılan miller ve hediyeler uçuş yerine ve uçuş sürelerine göre değişiklikler gösterir, Sky Express Android ve IOS uygulamalarından veya internet sitesinden Everybody Fly millerinizi takip edebilir ve bu milleri kullanarak yeni seyahatler planlayabilirsiniz.

Sky Express Check – In İşlemleri

Sky Express uçuşlarında web check-in kullanılması pek çok avantaj sunar. Uluslararası destinasyonlarının çoğunluğu için web check-in planlanan kalkış saatinizden 47 saat önce açılır. Oturma planı, uçuşunuzdaki tüm dolu ve müsait koltukları bir bakışta gösterir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Koltuk seçimi tamamen ücretsizdir. Ayrıca seyahat arkadaşlarınızla yan yana uçabileceğiniz koltuk seçimlerini de yapabilirsiniz.

Havalimanında ise Sky Express kontuarlarından veya self servis check-in kiosklarından da kolayca yapabilirsiniz. Hiç beklemenize gerek kalmadan biniş kartınızı bastırmak ve check-in yapmak için self servis kiosklarımızı kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, 6 karakterli rezervasyon referansınız veya herhangi bir kimlik belgenizdir. Kiosklar, yeniden rezervasyon ve bekleme listeleriyle esneklik sunuyor. Check-in işleminiz sırasında birlikte seyahat eden en fazla 3 yolcu için bitişik koltukları seçebilirsiniz.

Sky Express Bagaj Hakkı

Sky Express uçuşlarında ücretsiz olarak Business Class yolcuları için 32 kg olacak şekilde 1 adet bagaj hakkı bulunuyor, bagajın boyutları maksimum 158 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) olmalıdır. Ekonomi sınıfı için ise yolcular 23 kg olacak şekilde 1 adet bagaj hakkına sahiptir. Daha fazla kilolara sahip olan bavullar için ise bilet sınıfına ve gidilecek destinasyona göre ek fiyatlar uygulanmaktadır.

Uçuş kabinine her yolcunun bir çanta ve bir dizüstü bilgisayar çantası, el çantası veya evrak çantası gibi kişisel bir eşya taşıması sağlanır. Uçağa alınacak el bagajı maksimum 8 kg ağırlığında ve 115 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) boyutlarında olmalıdır. Business Class yolculara ekstra bir el bagajı hakkı daha tanınıyor.

Uluslararası uçuşlarda uçuş noktasına göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir, uçuşunuzdan önce Sky Express mobil uygulamalarından veya internet sitesinden uçuşunuzdaki bagaj haklarını kontrol edebilirsiniz.

Sky Express Koltuk Seçimi

Sky Express yolcularına bütün uçuşlarında ücretsiz koltuk seçim hakları sunar. Uçuşlarında yolcularına konforlu ve rahat bir seyahat sunmak için pek çok koltuk seçeneğine sahip olan Sky Express, uzun yolculuklarda 60 derece eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklara sahiptir.

Sky Express mobil uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında cam kenarı veya koridor bölümü seçimleri yapabilir veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz.

Uzun süreli uçuşlar için tasarlanmış daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltuklar ek ücretlerle veya Everybody Fly milleriyle ücretsiz olarak seçebiliyor.

Sky Express Yiyecek, İçecek ve İkram

Sky Express, zengin Yunanistan mutfağının en güzel lezzetleri ve özenle hazırlanmış menüler yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor.

Şeflerin özenle seçtiği eşsiz lezzetleri uçuşlarında sunan Sky Express, uçuş noktalarına göre o bölgenin en güzel yemeklerini ve içeceklerini yolcularına sunarak güvenli ve keyifli yolculuklar yaşatıyor. Özel çocuk menülerine ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuşta 24 saat önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi de kabul ediyor.

Sky Express Evcil Hayvanlarla Uçuş

Sky Express, uçuşlarında sadece kedi ve köpekleri yolcu kabinine kabul ediyor. Farklı tür ve daha büyük evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Uçuş kabinine alınacak evcil hayvanın taşıma çantası ile toplam ağırlığı 8 kg olmalıdır.

Uçuş kabininde yer alacak veya yolcu kabininin altında bulunan kargo bölümünde taşınacak evcil hayvanlar için önceden telefonla rezervasyon gereklidir. Evcil hayvanınız kendine uygun bir taşıma çantasında olmalı ve bu çanta darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Evcil hayvanın taşıma çantasının ölçüleri maksimum 45 cm uzunluğunda, 35 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde ve üç boyutun toplamı 105 cm olmalıdır. Taşıma çantası veya evcil hayvan paketi sağlam, havalandırmalı, su geçirmez bir zemine sahip olmalı ve güvenli olmalıdır.

Bir uçağın koşulları bir evcil hayvanın günlük ortamından çok farklı olduğu için, evcil hayvanınızın havayoluyla taşınması sağlığını etkileyebilir, bu nedenle uzun uçuşlar öncesinde mutlaka veterinerinize danışmanız gereklidir. Evcil hayvanınızla yapacağınız yolculuktan önce hayvanınızın bütün sağlık belgelerini yanınızda bulundurmanız sorun yaşamamanız açısından önemlidir.