Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

SriLankan Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

SriLankan Airlines

Genel Merkezi

Katunayake

Kuruluş Tarihi

1979

Uçuş Noktaları

105

Uçtuğu Ülke Sayısı

47

Uçak Sayısı

27

SriLankan Airlines Hakkında

SriLankan Airlines, Sri Lanka’nın ulusal havayolu olarak 1979 yılında kuruldu. Merkezi Bandaranaike Uluslararası Havalimanı olan SriLankan Airlines, dünya çapında 47 ülkede 105 destinasyona yolcularını güvene ve konforla taşıyor.

SriLankan Airlines servis, konfor, güvenlik, güvenilirlik ve dakiklik konularında sağlam bir üne sahip ödüllü bir havayolu şirketidir. Aynı zamanda dünyanın en önemli havayolu ittifaklarından Oneworld birliğinin de üyesi olan havayolu, dünyanın en önemli 15 havayoluyla da 1000’den fazla destinasyona ortak uçuşlar gerçekleştiriyor.

Bölgenin en önemli havayollarından birisi olan SriLankan Airlines uçak filosunda 27 uçak bulunuyor. Bunlar arasında 14 adet A330 (uzun mesafe) 13 adet A320 / A321 uçağı (orta mesafe) bulunmaktadır.

Tüm yeni A330-300'lerde, modern hava seyahatini kolaylaştıran ve SriLankan Airlines’ın hizmetleriyle uyumlu bir şekilde harmanlandığı bir dizi yenilik bulunmaktadır. Adanın flora ve faunasının çeşitliliğine ve güzelliğine sahip motiflerle süslenen uçuş kabinleri, en son olanaklarla donatılmıştır. Tüm sınıflardaki portatif elektronik cihazlar için ortam aydınlatması ve koltuk içi gücü sayesinde, Wi-Fi ve cep telefonu bağlantısıyla yolcularının uçuş boyunca dünyaya bağlı kalmasını ve üretken olmasını sağlayan havayolu, konforlu uçuşlarıyla her yıl pek çok ödül kazanıyor.

SriLankan Airlines Uluslararası Havacılık Akademisi (IAA), Güney Asya'da Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından dünyanın en iyi 10 havacılık eğitim merkezinden biri olarak tanınan öncü bir eğitim kurumudur. Akademisinde hem uçuş ekibine hem de yer hizmetleri ekibine düzenli olarak üst düzey eğitimler veren SriLankan Airlines, yolcularına en iyi uçuş deneyimini yaşatmak için düzenli olarak kendini geliştirmektedir.

Dünya Seyahat Ödülleri 2017’de “Asya'da Önde Gelen Kültür Havayolu”, En İyi Seyahat Ödülleri 2017’de “Güney Asya'daki En İyi Havayolu”, 2017 APEX ödüllerinde Major Regional Airline kategorisinde 4 yıldız derecelendirmesi, Hint Okyanus-Dünya Seyahat Ödülleri 2017’de “Dünyanın Önde Gelen Havayolu” ödüllerini alan SriLankan Airlines 2018 yılında ise ITB Berlin ödüllerinde “En İyi Uçak İçi Eğlence Servisleri” ödülünü kazanmıştır.

SriLankan Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

SriLankan Airlines, uçak filosunda yer alan 27 uçağıyla geniş bir iç ve dış hat rotasına sahiptir. 14 adet A330 (uzun mesafe) 13 adet A320 / A321 uçağıyla 47 ülkede 105 uçuş noktasına yolcularını taşıyan havayolu özellikle konforlu ve dakik uçuşlarıyla biliniyor.

Havayolunun uçtuğu önemli destinasyonlar atasında Abu Dabi, Bangalore, Bangkok, Pekin, Chennai, Colombo, Dubai, Frankfurt, Guangzhou, Hong Kong, Kuveyt, Kunming ve Kuala Lumpur yer almaktadır.

Dünyanın pek çok önemli şehrine uçuşları bulunan havayolu aynı zamanda dünyanın en önemli havayolu ittifaklarından Oneworld birliğinin de üyesidir. Bu üyelik dahilinde dünyanın en önemli 15 havayoluyla da 1000’den fazla destinasyona ortak uçuşlar gerçekleştiren SriLankan Airlines’ın ayrıca Air Berlin, Finnair, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Qantas, S7 Airlines, Air Canada, Air India, Alitalia, Asiana Airlines, Cinnamon Air, Etihad Airways, Niki, Oman Air ve Saudia ile de uçuş anlaşmaları bulunuyor.

Ocak 2016'da SriLankan Airlines, Çin'de Guangzhou ve Colombo arasında doğrudan uçuş yapan ilk havayolu şirketi olarak haftada üç kez kesintisiz uçuşlar başlattı.

SriLankan Airlines FlySmiLes Programı

SriLankan Airlines, sık uçan yolcuları ödüllendirmek için FlySmiles adlı sık uçuş programı yürütmektedir.

SriLankan Airlines’ın bütün uçuşlarında ve dünyanın önde gelen havayolu ittifakı Oneworld'ün üyesi 15 havayolunun uçuşlarında hem miller kazandıran hem de bilet yükletmelerden daha iyi koltuk seçimlerine kadar pek çok fayda sunan FlySmiles programı aynı zamanda üyelerine havalimanlarındaki salonlara ücretsiz erişimler de sağlıyor.

FlySmiles'ın platin, altın, klasik, gümüş ve mavi olarak 5 üyelik seviyesi vardır ve isteyen her yolcu programa ücretsiz olarak üye olabilir.

SriLankan Airlines Check – In İşlemleri

SriLankan Airlines uçuşlarında online check-in, uçuş kalkışından 24 saat ile 2 saat arasında yapılabilir. Havalimanında check-in işlemini gerçekleştirecek yolcular için check-in kontuarları tarifeli kalkış saatinden üç saat önce açılacak ve tarifeli kalkış saatinden 1 saat önce kapanacaktır. 

Yolcular, vize gibi seyahat belgelerinin yanı sıra onay referansı ve geçerli pasaport ile check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler.

SriLankan Airlines Bagaj Hakkı

SriLankan Airlines uçuşlarında uçuş kabinine First ve Business Class için 7 kg’a kadar 2 adet el bagajı, ekonomi sınıfı için ise 7 kg’a kadar 1 adet el bagajı hakkı verilmektedir.

Uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar için Kuzey, Orta ve Güney Amerika'ya uçuşlarda First ve Business Class yolcular 40 kg'a kadar 1 adet bagaj, ekonomi sınıfı ise 30 kg’a kadar 1 adet bagaj hakkı veriliyor. Ayrıca uçuşlarda bebekler için 10 kg'lık ücretsiz ek bagaj hakkı da sağlanıyor.

SriLankan Airlines Koltuk Seçimi

SriLankan Airlines uçakları geniş ve lüks koltuklar içeriyor. Oturma grupları First, Business ve ekonomi olarak ayrılmaktadır. Uzun mesafe uçaklarında Business Class bölümü düz yataklı koltuklarla donatılmıştır ve en son Thales Avant uçuş içi eğlence sistemine sahiptir.

Uçuşunuzun tadını çıkarın ve şımartılmak üzere tasarlanmış Business Class bölümü uzun sürekli uçuşlar için tercih edilebilir. Tam düz yataklara dönüşen koltuklar ekstra alan sağlar. SriLankan Airlines ekonomi sınıfı da konforlu bir uçuş sunmaktadır. Rahat ve uçak içi eğlence sistemleriyle donatılmış koltuklar, yolculara son derece rahat bir uçuş sunuyor.

Bütün koltuklar online check-in sırasında veya havalimanındaki kontuarlardan seçilebilir.

SriLankan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

SriLankan Airlines, uçuşlarında yolcularına sağlıklı ürünlerden hazırlanmış en güzel yemekleri ve geniş bir seçenek menüsünden içecekler sunmaktadır.

Ünlü şefler tarafından hazırlanan menülerden pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan, oldukça zengin bir menü seçeneğine sahip bir havayolu olan SriLankan Airlines, yolcularına keyifli uçuş deneyimleri yaşatıyor.

Özel çocuk menüleri, dini yemekleri ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuştan önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi kabul ediyor. Özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında rezervasyonunuz sırasında SriLankan Airlines görevlilerine bilgi verebilirsiniz.

SriLankan Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

SriLankan Airlines yardımcı köpekler hariç evcil hayvanların uçağın kabininde seyahat etmesine izin vermez. Evcil hayvanlar, güvenlikleri ve sağlıkları için yolculuk boyunca kargo bölümünde taşınırlar.

Bütün uluslararası destinasyonlara yapılan uçuşlarda kediler, köpekler ve kuşlar için uçuş süresi 17 saatten az olmalı ve uçuşunuz için belirlenen şartlara uygun olmalıdır.

Uçuş kabiniyle aynı basınç ve fiziksel şartlara sahip olan kargo bölümünde yolculuk edecek evcil hayvanınızın taşıma çantası veya kulübesi sert malzemeden yapılmış olmalı, üstünde adınız, soyadınız ve telefon numaranız yer almalıdır. Taşıma çantaları evcil hayvanın boyutuna göre olmalı ve taşıma çantasında sadece bir tek evcil hayvan yer almalıdır.

Check-in işlemleriniz sırasında evcil hayvanınızın seyahati ile ilgili gerekli tüm belgelerini, sağlık sertifikalarını ve aşı karnelerini yanınızda bulundurmanız önemlidir. 12 saatten fazla uçuş süresi olan yolculuklarda hayvanlar sağlık koşullarından dolayı kabul edilmez. Birçok ülkenin uluslararası evcil hayvan seyahatine ilişkin katı düzenlemeleri vardır, bu yüzden evcil hayvanınızla yapacağınız uçuşunuzdan önce gittiğiniz ülkesinin elçiliğinden veya konsolosluğundan bu konuda bilgi almanızı öneririz.