Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

SunExpress uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

SunExpress

Genel Merkezi

Antalya

Kuruluş Tarihi

1989

Uçuş Noktaları

70

Uçtuğu Ülke Sayısı

20

Uçak Sayısı

70

SunExpress Hakkında

SunExpress Türkiye’de pek çok ilki gerçekleştiren bir hava yolu firması olarak, kurulduğu 1989 yılından bu yana müşterilerine hizmet vermekte. Firmanın kurulmasını sağlayan THY ve Lufthansa ortaklığıyla, ilk uçuşunu kuruluşundan bir yıl sonra, 1990’da yapan SunExpress, varlığını Türk ve Alman sivil havacılık uzmanlığına dayanarak sürdürüyor.

SunExpress 2001’de Türkiye’nin tarifeli yurt dışı uçak seferlerini başlatan ilk özel hava yolu firması olmadan önce, Antalya’dan Avrupa’ya charter uçuşlar gerçekleştiren bir firmaydı. Bu turistik uçuşlar çoğunlukla Almanya’ya olmakla birlikte, Avrupa’nın pek çok noktasına yapılıyordu.

Firma kazandığı deneyimlerle 2001’den bu yana düzenlediği tarifeli uçuşların sayısını artırdı ve 2006’da İzmir’de ikinci merkezini açtıktan sonra, İzmir’den Türkiye’nin pek çok noktasına gerçekleştirdiği tarifeli seferlere odaklandı. Bu adımıyla SunExpress, bir ilki daha gerçekleştirdi ki, İzmir’i pek çok noktaya aktarmasız yurt içi uçuşlarla bağlayan ilk hava yolu şirketi oldu. Nitekim şu anda SunExpress, Türk hava yolu firmaları arasında, İzmir’den Türkiye’deki çeşitli noktalara en fazla uçuşu olan hava yolu şirketidir.

2010 yılı SunExpress için özel bir anlam taşımakta. Zira bu yıl firmanın Türkiye ve Almanya arasında aktarmasız uçuşlara başladığı yıl oldu. Ayrıca şu anda SunExpress ile uçan yolcuların SunPoints kazanmasını sağlayan uçuş avantaj programı da bu yıl içinde tanıtıldı. Firmanın tarifeli Almanya uçuşlarını 2011’de Mısır, İspanya, Kıbrıs ve Yunan Adaları takip etti. Böylece Türkiye’den turistik geziler için uçak seyahatini tercih edenler Kızıl Deniz’e, Kanarya Adaları’na, Girit’e ve Rodos’a SunExpress ile uçtular.

2012 yılında varış noktalarına Alanya Gazipaşa Havalimanı’nı ve Frankfurt Hahn Havalimanı’nı ekleyen SunExpress; yolcularını Konya, Bremen, Paris, Enfidha, Strazburg, Kopenhag, Lyon ve Nantes uçuş noktalarıyla tanıştırdı.

Firma şu anda tarifeli uçuşlara başlamadan önce gerçekleştirdiği charter uçuşları düzenlemeye devam ediyor. Haftada 1020’den fazla uçuşu, Türkiye ve Almanya arasında gerçekleşen tarifeli ve charter uçuşlar oluşturuyor.

SunExpress filosuna her yıl yeni nesil uçaklar dahil ediyor. Bu uçakların en önemli özellikleri orta menzilli jet olmaları ve çevre kirliliğine karşı duyarlı olmaları. Bu sayede uçaklar gerçekleştirdikleri uçuşlarda diğer eski model uçaklara göre yüzde 14 daha az yakıt harcamalarının yanı sıra, onlara göre çok daha az sesle çalışıyorlar ve daha az bakıma ihtiyaç duyuyorlar.

SunExpress daha avantajlı uçuş deneyimi sunma maksadıyla; yolcularına SunEco, SunClassic, SunPremium seçenekleri arasından istediklerini seçme olanağını tanıyor. Bu seçeneklerin her biri belirli ücretler karşılığında belirli hizmetler alma temeline dayanıyor.

SunExpress’in yolcularına sunduğu hizmetlerden biri de uçak içi eğlence hizmeti ki bu sayede yolcular bulutların üstündeyken bile bilgisayar, telefon ve tablet ve diğer akıllı cihazlarını kablosuz internet bağlantısıyla kullanarak eğlenceli bir yolculuk yaşıyorlar. Firma Kablosuz Eğlence Sistemi adı verilen bu hizmeti Media in Motion ile yaptığı anlaşma sayesinde veriyor.

SunExpress İç ve Dış Hat Uçuşları

Filosuna kattığı 70 uçakla Avrupa’nın en modern filoları arasına girmeyi başaran hava yolu şirketi; 20 ülkeye ve toplam 70 uçuş noktasına uçarak yolcularına hizmet veriyor. SunExpress’in en popüler iç hat ve dış hat uçuşları arasında Adana – Antalya, Brüksel - Adana, Elazığ – Frankfurt, Antalya – Billund, İzmir – Hamburg, Adana – İzmir, Düsseldorf – Bodrum, Viyana – İzmir, Amsterdam – İzmir, Antalya – Bremen, Kopenhag – İzmir, Dortmund – Antalya, Londra – İzmir ve Milano – İzmir uçuşları bulunuyor.

SunExpress Sertifikaları ve Politikaları

ISO 9001 – Kalite Yönetimi Sertifikası

ISO 14001 - Çevre Yönetimi Sertifikası

OHSAS 18001 - Sağlık Ve Güvenlik Değerlendirmesi Sertifikası

ISO 10002 - Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemleri Sertifikası

IATA IOSA (Yüksek Güvenlik Standartları) Onayı

SunPoints Yolcu Sadakat Programı

SunExpress, yaptığı uçuşlarda firmaya sadık kalan yolcularına SunPoints Yolcu Sadakat Programı ile karşılık veriyor. Uçuşlardan puan kazanan yolcular, kazandıkları puanları sonraki uçuşlarında kullanabiliyorlar.

SunExpress Check – In İşlemleri

SunExpress check - in işlemlerinizi havalimanlarında kontuarlardan yapabileceğiniz gibi, online check - in hizmetinden yararlanarak da yapabilirsiniz. Online check – in için uçuşunuza göre check – in başlama ve bitiş zamanını göz önünde bulundurmalısınız. SunExpress’in Türkiye çıkışlı olmayan uluslararası uçuşlarında check – in işlemleri uçuştan 24 saat önce başlayıp, uçuşa 3,5 saat kala sona ermekte; Türkiye çıkışlı uluslararası uçuşlarında uçuştan 24 saat önce başlayıp, uçuşa 1 saat kala sona ermekte; yurt içi uçuşlarında ise uçuştan 24 saat önce başlayıp, uçuşa 45 dakika kala sona ermekte.

SunExpress’in Antalya, İzmir kalkışlı dış hat uçuşları hariç olmak üzere; Avrupa kalkışlı tüm uluslararası uçuşlarda ve tüm yurt içi uçuşlarda mobil biniş kartı kullanmanız mümkündür.

SunExpress Bagaj Hakkı

SunExpress bagaj hakkı, SunFares tarifesine göre; ayrıca Türkiye ve Almanya çıkışlı ya da girişli uçuşlara göre değişkenlik gösteriyor. Eğer yurt içinde uçuyorsanız SunEco’da 15 kg, SunClassic’te 20 kg ve SunPremium’da 25 kg bagaj hakkınız bulunuyor. Türkiye girişli ya da çıkışlı uçuşlarda ise varış noktanız Antalya, Alanya, Bodrum ve Dalaman havaalanlarından biriyse SunEco’da 20 kg, SunClassic’te 25 kg, SunPremium’da 30 kg bagaj hakkınız bulunuyor. Varış noktanız bunlardan biri değilse SunEco’da 30 kg, SunClassic’te 35 kg, SunPremium’da 40 kg bagaj hakkınız mevcut.

Almanya girişli ya da çıkışlı uçuşlarda varış noktanız yurt dışında Mısır, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kanarya Adaları, Fas, İspanya, Tunus ve Kıbrıs noktalarından biriyse ya da yurt içinde Antalya, Alanya, Bodrum ve Dalaman havaalanlarından biriyse SunEco’da 20 kg, SunClassic’te 25 kg, SunPremium’da 30 kg bagaj hakkınız bulunuyor. Bunların dışında Almanya girişli ya da çıkışlı olan uçuşlarda, yurt içindeki diğer tüm varış noktalarında SunEco’da 30 kg, SunClassic’te 35 kg, SunPremium’da 40 kg bagaj hakkınız bulunuyor.

SunExpress uçuşlarında el bagajı hakkı en fazla 8 kg olarak; 2 yaşından küçük çocuklar için bagaj hakkı ise 20 kg olarak belirtiliyor.

SunExpress Koltuk Seçimi

SunExpress uçuşlarınızda tarifeniz SunClassic ya da SunPremium ise koltuk seçebiliyorsunuz. Eğer tarifeniz SunEco ise koltuk seçmeniz mümkün olmuyor ve check – in sırasında sistemin otomatik atadığı koltukta seyahat ediyorsunuz. XLeg koltuk seçimi ise sadece SunPremium’da mümkün oluyor.

SunExpress uluslararası uçuşlarınızda 10 € ve yurt içi uçuşlarınızda 10 TL karşılığında normal koltuk; yurt dışı uçuşlarınızda 20 € ve yurt içi uçuşlarınızda 40 TL karşılığında XLeg koltuk seçebiliyorsunuz.

SunExpress Yiyecek, İçecek ve İkram

SunExpress, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında SunCafe yiyecek ve içecek ikramlarını 1€’dan başlayan fiyatlarla yolcularına sunuyor. Bu sayede bulutların üstündeyken sandviçlerden sıcak yemeklere, atıştırmalıklardan alkollü ve alkolsüz içeceklere kadar pek çok seçenek bulabiliyorsunuz. Ayrıca tarifenize göre, bilet satın aldığınız sırada ya da uçuşunuz esnasında sipariş verebiliyorsunuz.

SunExpress ayrıca SunShop Turkey ve SunShop Almanya mağazaları ile müşterilerine gümrüksüz alışveriş yapma olanağı sunuyor.

SunExpress Evcil Hayvanlarla Uçuş

SunExpress uçuşunuzu evcil hayvanınızla gerçekleştirmek için, bunu uçuşunuzdan en geç üç gün önce firmaya bildirmeli ve rezervasyon yapmalısınız. Ayrıca hayvanın sağlık belgesi, aşı kartı ve yurt dışı uçuşlar için pasaportunu yanınızda bulundurmalısınız. Firma evcil hayvanları, belirli koşulların sağlandığı durumlarda, kabinde ya da kargo bölümünde taşıyabilmekte.