Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Swiss International Air Lines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Swiss International Air Lines En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Swiss International Air Lines
Antalya
Miami
25.09.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
New York
14.12.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
New York
24.10.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
Miami
04.11.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
Chicago
20.06.2021
Swiss International Air Lines
Copenhagen
New York
26.09.2020
Swiss International Air Lines
St Petersburg
Washington
20.11.2020
Swiss International Air Lines
Prague
San Francisco
02.12.2020
Swiss International Air Lines
Belgrade
Los Angeles
08.12.2020
Swiss International Air Lines
Tehran
Los Angeles
07.12.2020

Swiss International Air Lines En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Swiss International Air Lines
Antalya
Miami
25.09.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
New York
14.12.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
New York
24.10.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
Miami
04.11.2020
Swiss International Air Lines
Moscow
Chicago
20.06.2021
Swiss International Air Lines
Copenhagen
New York
26.09.2020
Swiss International Air Lines
St Petersburg
Washington
20.11.2020
Swiss International Air Lines
Prague
San Francisco
02.12.2020
Swiss International Air Lines
Belgrade
Los Angeles
08.12.2020
Swiss International Air Lines
Tehran
Los Angeles
07.12.2020

Swiss International Air Lines

Genel Merkezi

Basel

Kuruluş Tarihi

2002

Uçuş Noktaları

102

Uçtuğu Ülke Sayısı

46

Uçak Sayısı

83

Swiss International Air Lines Hakkında

Swiss International Air Lines (SWISS), İsviçre Basel kenti merkezli, uçak filosunda yer alan 83 uçağıyla dünya çapında 46 ülkede 102’den fazla destinasyona uçuşları olan bir havayoludur.

Zürih, Cenevre ve Lugano'dan en önemli ticaret ve turizm şehirlerine uçuşları bulunan Swiss International Air, yılda 17 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. 

2002 yılında kurulan ve o zamanda günümüze kadar hem uçuş ağını hem de hizmet kalitesini sürekli geliştiren Swiss International Air Lines’ın Swiss World Cargo bölümü, 80'den fazla ülkede 130 noktaya yüksek değerli ve özenli sevkiyatlar için kapsamlı hava yolu hizmetleri yelpazesi sunmaktadır.

Swiss International Air Lines, kendi ülkesinin geleneksel değerlerini somutlaştırmakta ve en yüksek hizmet kalitesini sunmayı taahhüt etmektedir. Swiss International Air Lines, 8.800'den fazla personelin iş gücüyle 2017 yılında toplam 5 milyar CHF'lik işletme geliri elde etmiştir.

Swiss International Air Lines’ın modern uçak filosunda 1292 pilot ve 4415 kabin ekibi hizmet veriyor, aynı zamanda 3127 yer hizmetleri personeline de sahip olan havayolu, Avrupa’nın en önemli havayollarından biri olarak gösteriliyor.

Swiss International Air Lines aynı zamanda Almanya’nın en büyük havayollarından biri olan Lufthansa grubunun bir parçasıdır ve aynı zamanda dünyanın en büyük havayolu grubu olan Star Alliance üyesidir.

Swiss International Air Lines eğitim merkezi, pilotların ve kabin ekiplerinin temel ve ileri eğitimleri, aynı zamanda uçak teknisyenleri için özel eğitimler veren bir merkezdir. İş eğitimi, güvenlik kültürünü, takım çalışmasını ve müşteri odaklılık prensibini şirketin bütün personellerine aktarmak için verilmektedir.

Dünya Seyahat Ödülleri 2018’de “Avrupa'nın Önde Gelen Havayolu-Ekonomi Sınıfı”, “Avrupa'nın En İyi Havayolu-Birinci Sınıf” ödüllerini alan Swiss International Air Lines, 2016 yılında “Avrupa'nın En İyi Havayolu-Business Class”, 2015 yılında "Avrupa'nın En İyi Havayolu İşletme Sınıfı" ödüllerinin sahibi olmuştur.

Swiss International Air Lines İç ve Dış Hat Uçuşları

Swiss International Air Lines, dünya çapında 46 ülkede 102 farklı uçuş noktasına yıla 17 milyondan fazla yolcuyu güvenle taşıyor.

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Boeing 777-300ER, Bombardier CS100 ve Bombardier CS300 model uçaklardan oluşan 83 uçaklık bir filosu bulunan Swiss International Air Lines, modern uçaklarının rahat uçuş kabinleri, geniş koltukları ve sessiz uçuşlarıyla yolcularına son derece keyifli uçuş deneyimleri sunuyor.

Swiss International Air Lines, aynı zamanda dünyanın önde gelen havayolu ittifaklarından biri olan Star Alliance ittifakının da bir üyesidir. İttifak üyeleriyle yaptıkları uçuş anlaşmalarıyla global uçuş ağına yüzlerce uçuş noktası daha ekleyen Swiss International Air Lines, bu ittifakın önemli üyelerinden Türk Hava Yolları ile de iş birliği halindedir ve Türkiye’ye düzenli uçuşları bulunmaktadır.

Swiss International Air Lines Miles & More Programı

Swiss International Air Lines’ın yolcularına sunduğu Miles & More, Avrupa'daki en yaygın uçuş programıdır. Hem Swiss International Air Lines hem de Star Alliance ile yapılan tüm uçuşlar için statü puanı ve bonus mil kazandıran program ile biriken bonus miller, bütün uçuşlarda bilet yükseltmeler veya özel Premium ödüller için kullanılabiliyor.

Miles & More programı az sayıda uçan yolcular için bile daha fazla rahatlık ve avantaj sunuyor, programın sunduğu avantajlar arasında kolay check-in işlemleri, havalimanı salonlarına ücretsiz erişimler ve ek bagaj hakları da bulunuyor.

Alışveriş yaparken bonus mil kazanmak için Swiss International Air Lines Miles & More kredi kartı kullanılabiliyor ve bu kredi kartını kullanarak ödediğiniz her alışveriş için bonus mil kazanılabiliyor.

Swiss International Air Lines Check – In İşlemleri

Bilgisayarınızda, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda havayolunun web sitesinden veya SWISS mobil uygulamasını kullanarak online olarak check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz. Online check-in, hareket saatinden 23 saat önce açılır.

Havalimanından yapılan check-in işlemlerinin süreleri ise uçulan rotaya göre değişiklik göstermektedir. Kontuarlarda 24 saat önce açılan check-in işlemleri genelde uçuşa 40 dakika kala kapanır.

Swiss International Air Lines Bagaj Hakkı

Swiss International Air Lines’ın uçuşlarında yolcularına tanıdığı ücretsiz kabin bagajı hakkı ekonomi sınıfı için 8 kg ve 1 adet, Business ve First Class bilet sınıfı içinse 8 kg ve 2 adettir. El bagajlarının maksimum boyutları 55 x 40 x 23 cm olması gerekiyor. El bagajınız, tavan dolabına veya ön taraftaki koltuğun altına yerleştirilmelidir. Lütfen el bagajı için izin verilen maksimum boyutlara ve ağırlığa dikkat edin.

Uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen sınırlarsa ekonomi sınıfı için 1 adet ve maksimum 23 kg, Business ve First Class bilet sınıfı içinse 2 adet ve maksimum 64 kg’dır. Bagajların maksimum boyu 158 cm'yi (genişlik + yükseklik + derinlik) aşmamalıdır.

Swiss International Air Lines Koltuk Seçimi

Swiss International Air Lines uçuşlarında her bilet sınıfı için ücretsiz koltuk seçimi yapılabilir. Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Swiss International Air Lines bütün uçuşlarında yolcularına en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Uzun yolculuklarda eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklar, yolcuların daha rahat bir yolculuk geçirmesi için tasarlanmıştır.

Yolcular Swiss International Air Lines Miles & More kartlarında biriken miller ve puanlarla uçuşlarında bilet sınıflarını ücretsiz olarak yükseltebilir, çok daha rahat ve keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirler.

Swiss International Air Lines Yiyecek, İçecek ve İkram

Swiss International Air Lines, uçuşlarında yolcularına sağlıklı ürünlerden hazırlanmış en güzel yemekleri sunması ve dünyaca ünlü markaların şaraplarını ikram etmesiyle tanınan bir havayoludur.

Ekonomi, Bussiness Class ve First Class bilet sınıflarına göre dünyaca ünlü şefler tarafından hazırlanan menülerden pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan, oldukça zengin bir menü seçeneğine sahip bir havayolu olan Swiss International Air Lines, yolcularına keyifli uçuş deneyimleri yaşatıyor.

Özel çocuk menülerini, dini yemekleri ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuştan önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi kabul ediyor. Özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında rezervasyonunuz sırasında Swiss International Air Lines, görevlilerine bilgi verebilirsiniz.

Swiss International Air Lines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanlarınızla birlikte güven içinde Swiss International Air Lines ile uçabilirsiniz.  Evcil hayvanlarla ilgili kurallar iç hat ve dış hat seferlerinde değişiklik gösterir. Köpekler ve kediler sadece 12 haftaya ulaştıklarında seyahat edebilirler, istisna olarak ABD'den ve Amerika'ya uçuşlar için, 16 haftadan itibaren izin verilir.

Uçuş kabininde sadece 2 evcil hayvan taşımaya izin verilmektedir bu nedenle evcil hayvanınızla yapacağınız uçuşlarda erken rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. 17 saatten fazla uçuş süresi olan yolculuklarda sıcakkanlı hayvanlar sağlık koşullarından dolayı kabul edilmez.

Uçuş kabinine alınacak evcil hayvanların taşıma çantasıyla birlikte maksimum 8 kg olması gerekir. Yardımcı köpekler için bir kilo sınırı bulunmuyor. Yolculuğunuz sırasında evcil hayvanınızın seyahati ile ilgili gerekli tüm belgelerini, sağlık sertifikalarını ve aşı karnelerini yanınızda bulundurmanız önemlidir.