Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

TAM Linhas Aereas uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

TAM Linhas Aereas

Genel Merkezi

São Paulo

Kuruluş Tarihi

1975

Uçuş Noktaları

109

Uçtuğu Ülke Sayısı

16

Uçak Sayısı

147

TAM Linhas Aereas Hakkında

TAM Linhas Aereas, Brezilya’nın bayrak taşıyıcı havayolu olmamasına rağmen uçak filosu hacmi ve taşıdığı yolcu sayısı ile Brezilya’nın en büyük havayoludur. 1975 yılında kurulan TAM Linhas Aereas’ın genel merkezi Sao Paulo Guarulhos Uluslararası Havalimanı’dır.

Modern uçak filosuyla her yıl 33 milyondan fazla insanı dünyanın dört bir yanına taşıyan TAM Linhas Aereas, dünyanın en çok yolcu taşıyan havayollarından ve Brezilya’nın en önemli markalarından biridir.

Havayolu 2012 yılında, TAM ve LAN havayolu grupları arasında birleşme sonucunda LATAM Airlines Group SA'nın bir parçasını olmuştur.

TAM Linhas Aereas, uçak filosunda yer alan 147 uçağıyla 16 ülkede 109’dan fazla destinasyona yolcularını taşıyor. Aynı zamanda Oneworld havayolu ittifakının da üyesi olan TAM Linhas Aereas,

American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Iberia, Japan Airlines ve Qantas ile ortak uçuşlar yapıyor. Ayrıca global uçuş ağlarında Aeromexico ve Korean Air ile ek iş birlikleri de bulunan TAM Linhas Aereas, bu ittifaklarla yolcularını dünyaca yüzlerce farklı destinasyona daha ulaştırıyor.

TAM Linhas Aereas hem iç hat hem de dış hat uçuşlarında Business Class, Ekonomi Premium ve ekonomi olmak üzeri üç bilet sınıfında hizmet veriyor. Gelişmiş uçak içi servisleri ve uçak içi eğlence alternatifleriyle tanınan havayolu, filosunda yer alan Airbus A319, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Boeing 767-300 ER, Airbus A340-500, Airbus A350-900 ve Boeing 777-300ER model uçaklarının konforuyla yolcularına güvenli olduğu kadar rahat uçuşlar da yaşatıyor.

World Travel Awards tarafından 2013, 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında “Güney Amerika'nın Önde Gelen Havayolu” ödülünü alan TAM Linhas Aereas, 2018 için de aynı kategoride adaydır. Uçak içi servisleriyle de pek çok ödül alan havayolu, profesyonel personeliyle her yıl büyümeye devam ediyor.

TAM Linhas Aereas İç ve Dış Hat Uçuşları

Brezilya’nın en büyük havayolu olarak her yıl 33 milyondan fazla yolcu taşıyan TAM Linhas Aereas, çok geniş bir iç ve dış hat rotasına sahiptir. Dünya çapında 16 ülkede 109 farklı noktaya günde yüzlerce uçuş gerçekleştiren TAM Linhas Aereas, dar ve geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçaklarının üstün teknolojisi ve güvenli uçuşlarıyla yolcularını taşımaktadır.

Dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından Oneworld birliğinin de üyesi olan TAM Linhas Aereas, bu ittifakta yer alan 15 büyük havayoluyla global rotalarda uçuş ortaklıkları yapmakta ve dünyada 160 ülkede 1000’de fazla destinasyona daha hizmet ulaştırmaktadır.

TAM Linhas Aereas Multiplus Programı

Multiplus, TAM Linhas Aereas uçuşlarında veya 15 Oneworld birliği üyesi havayolu ile uçtuğunuz her seferde hediye miller kazanmak için hızlı ve basit bir yol sunar. 

TAM Linhas Aereas Multiplus havayolunun bütün iç ve dış hat uçuşlarında ve tüm Oneworld ağındaki 1000'den fazla uçuş noktasında kullanılabilir. Ayrıca miller bilet sınıfı yükseltmek veya fazla bagaj hakkı almak için de kullanılabilmektedir.

LATAM, Gold, Platinum, Black ve Black Signature seviyeleri bulunan Multiplus programı, her seviye için üyelerine benzersiz faydalar ve avantajlar sunuyor.

TAM Linhas Aereas Check – In İşlemleri

TAM Linhas Aereas uçuşlarında online check-in, uçuş kalkışından 48 saat ile 2 saat arasında yapılabilir. Online check-in işleminizi kalkıştan 2 saat öncesine kadar iptal etme seçeneğiniz vardır, check-in saatini kaçırdığınız takdirde uçuğa binemezseniz, biletiniz iptal edilir ve iade edilmez.

Havalimanında check-in işlemini gerçekleştirecek yolcular için check-in kontuarları normalde tarifeli kalkış saatinden üç saat önce açılacak ve tarifeli kalkış saatinden 1 saat önce kapanacaktır. 

Yolcular, vize gibi seyahat belgelerinin yanı sıra onay referansı ve geçerli pasaport ile check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Evcil hayvanları ile uçuş yapan yolcuların check-in işlemlerini mutlaka havalimanlarındaki kontuarlardan yaptırmaları gerekiyor.

TAM Linhas Aereas Bagaj Hakkı

TAM Linhas Aereas uçuşlarınızda uçuş kabinine alınacak el çantalarının ölçüleri standart olarak 56 x 36 x 23 cm ve maksimum 10 kg olmalıdır. Ayrıca yanınıza bir el çantasını ve laptop gibi kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilirsiniz.

TAM Linhas Aereas’ın uçuşlarında bagaja ücretsiz olarak, maksimum 23 kilo ağırlığında tek bir bagaj verebilirsiniz. Daha fazla kilolara sahip olan bagajlar için ise bilet sınıfına ve gidilecek destinasyona göre ek fiyatlar uygulanmaktadır.

Daha fazla bagaj taşımak isteyen yolcular Multiplus puanlarını kullanarak ücretsiz olarak ek bagaj hakları alabilirler.

TAM Linhas Aereas Koltuk Seçimi

TAM Linhas Aereas uçuşları öncesinde check-in işlemlerinizi yaparken uçak içi planını inceleyebilir ve koltuğunuzu seçebilirsiniz. Mobil uygulamalardan ve internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki TAM Linhas Aereas kontuarlarında da gerçekleştirebilirsiniz.

Seçim yapıldıktan sonra koltuğunuzu yalnızca aynı veya daha düşük fiyatlı başka bir koltukla değiştirebilirsiniz. TAM Linhas Aereas uçuşlarında birlikte uçan yolculara, örneğin ailelere yan yana koltuklar öncelikli olarak verilir.

TAM Linhas Aereas Yiyecek, İçecek ve İkram

TAM Linhas Aereas’ın bütün menüleri özenle, en sağlıklı yiyeceklerden hazırlanmakta ve deneyimli uçuş ekibi tarafından özenle servis edilmektedir. Yemekler zengin Güney Amerika ve Avrupa mutfaklarından seçilmiştir.

TAM Linhas Aereas uçuşlarında bütün bilet sınıfları için mükemmel bir gurme mutfağı eşliğinde en kaliteli yiyecekleri ve içecekleri ikram eder. Ücretsiz yiyecek ve içecek servisi yapılırken aynı zamanda sağlıklı gıdalar sunulmasına da büyük özen gösterilir.

TAM Linhas Aereas uçuşlarında keyfini çıkarabileceğiniz özel yemekler, çocuk menüleri, diyet ve vejetaryen menüler bulunuyor. Havayolunun uçuşlarında gidilecek yere göre menüler değişiklik göstermektedir. Yolculuk boyunca ücretsiz atıştırmalıklar, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir, ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler servis edilir.

TAM Linhas Aereas, kısa mesafe uçuşlarda da yolculara atıştırmalıklar, çay ve kahve ikram eden TAM Linhas Aereas, yolcularının konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşaması için çalışıyor.

TAM Linhas Aereas Evcil Hayvanlarla Uçuş

Havayolunun uçuşlarında evcil hayvanınızla seyahat etmenize Airbus 319, 320, 321, 350 ve Boeing 777 uçaklarındaki ekonomi sınıflarında izin verilir. Yolcu başına sadece 1 evcil hayvan seyahat edebilir. Bu uçuşlarda ilk sırada veya acil çıkış sırasındaki koltukları seçmek mümkün değildir.

Evcil hayvanın maksimum ağırlığı taşıma çantası dahil 7 kg’ı geçmemelidir. Taşıma çantasının tekerlekleri olmamalıdır ve öndeki koltuğun altına sığması gerekmektedir. Alternatif olarak daha büyük evcil hayvanınız uçağın özel bir bölümünde kargo veya check-in bagajı olarak belirlenmiş boyutlarda bir hayvan konteynerinde taşınabilir.

TAM Linhas Aereas uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın uçuştan en fazla 10 gün önce veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Havayollarının tümü belirli tür hayvanları uçuşlara kabul etmiyor. Bu konuda havayolu şirketinden bilgi almanız önemlidir. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi TAM Linhas Aereas’a uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeyi, rezervasyonunuzu yaptırmayı ve onay almayı unutmayın.