Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

TAME Ecuador uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

TAME Ecuador

Genel Merkezi

Quito

Kuruluş Tarihi

1962

Uçuş Noktaları

25

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

20

TAME Ecuador Hakkında

Ekvador’un ticari, sosyal, turistik ve kültürel gelişimi desteklemek amacıyla 1962 yılında kurulan TAME Ecuador filosunda bulunan 20 uçağıyla dünya çapında 25 uçuş noktasına seferler düzenliyor.

Ticari büyümesini kademeli olarak gerçekleştiren TAME Ecuador, 50 yıl boyunca şirket rotalarını genişletti ve uçaklarını yeniledi. Havayolu iç hat ve dış hat rotalarında günde yaklaşık 5.800 yolcu taşıyor.

TAME Ecuador filosu 10 adet Airbus (A330, A320, A319), 4 adet Embraer 190, 3 adet ATR 42-500 ve 3 adet Kodiak olmak üzere 20 modern uçağı içeriyor. TAME Ecuador filosundaki uçakların en son teknoloji ve daha fazla kapasiteye sahip olması, ticari havacılık pazarında havayolunun hızlı büyümesini sağlamıştır.

TAME Ecuador her yıl iç hatlarda 1.800.000 ve uluslararası rotalarda 300.000’den fazla yolcu taşıyor ve yıl boyunca 30.952 uçuş gerçekleştiriyor.

Misyonu “Yolcuların, kargo ve postanın hava bağlantısını geliştirmek, ulusal ve uluslararası ölçekte Ekvador'u dünyaya entegre etmek, turizm, ticaret ve ticareti teşvik etmek, her zaman sürdürülebilirlik ve sosyal ve finansal getirilere bağlı olmak” TAME Ecuador bu doğrultuda çalışmalarına devam etmekte ve “Tame Amazonia” sosyal projesini yürütmektedir.

TAME Ecuador'un uluslararası rotalarda iş birliği yaptığı ortakları arasında Aeroflot, Aerolineas Argentinas, Aeromexico, Air Europa, Copa Havayolları, Alitalia, Delta Havayolları, KLM ve Emirates gibi dünyanın en büyük havayolları bulunuyor.

TAME Ecuador İç ve Dış Hat Uçuşları

TAME Ecuador uçak filosunda yer alan 20 modern uçağıyla dünya çapında 25 destinasyona yolcularını taşıyor. Geniş bir iç hat rotasına sahip olan TAME Ecuador, çoğu uçuşunu iç hatlarda yapmaktadır.

Global uçuş ağları için Aeroflot, Aerolineas Argentinas, Aeromexico, Air Europa, Copa Havayolları, Alitalia, Delta Havayolları, KLM ve Emirates ile kod anlaşmaları bulunan TAME Ecuador, böylece yolcularını yüzlerce uçuş noktasına daha ulaştırabiliyor. İç hatlarda 1.800.000 ve uluslararası rotalarda 300.000’den fazla yolcu taşıyan TAME Ecuador yıl boyunca 30.952 uçuş gerçekleştiriyor.

TAME Ecuador TAME MILES Programı

TAME Ecuador üyelerine pek çok avantaj ve indirim sunan TAME MILES sık uçuş programı hem havayolunun kendi uçuşlarında hem de anlaşmalı havayollarının uçuşlarında üyelerine benzersiz ödüller kazandırıyor.

Üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler. Çocuklara ve gençlere özel kartları da bulunan programda, bu kartlarla her uçuşlarında onlara özel eşsiz hediyeler kazanıyor.

TAME MILES şu anda TAME Ecuador uçuşlarında ve seçilmiş bir dizi ortak şirkete bu puanlar harcanabiliyor. Bütün yolcular TAME MILES programına ücretsiz olarak üye olabilir ve her uçuşlarında programın kendilerine sunduğu benzersiz avantajlardan faydalanabilirler.

TAME Ecuador Check – In İşlemleri

TAME Ecuador uçuşlarında bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan, iç hat uçuşunuzun kalkış saatinden 48 saat ile 55 dakika arasında online check-in yapabilirsiniz. Uluslararası uçuşlarda ise kalkış saatinden 24 saat ile 70 dakika arasında online check-in yapılabilmektedir. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

TAME Ecuador kontuarlarından veya kiosklarından kolayca havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular bu işlemi kolayca gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler.

Havalimanında yapılan uçuşlarda uçuş rotasına göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor.

TAME Ecuador Bagaj Hakkı

Bütün TAME Ecuador uçuşlarında bulunan yolcular ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. TAME Ecuador uçuşlarında kabin bagajı boyutları güvenlik nedenleriyle sınırlıdır. Uçuşunuzda kabine alacağınız bagajın ölçüleri 56 x 45 x 25 cm'den büyük olmamalı ve maksimum 10 kg olmalıdır. Bilet sınıflarına göre ek bagaj hakları ve ekstra kilolar bulunuyor.

TAME Ecuador uçuşlarında bagaj için 158 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) boyutlarında olması gereken kontrol edilen tek bagaj ağırlığı ise 32 kg’dır. Bagaj hakları bilet sınıfına ve gidilecek rotalara göre değişiklik gösterebilir.

Ek bagaja ihtiyacınız varsa TAME MİLES programında biriken millerle ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirsiniz.

TAME Ecuador Koltuk Seçimi

Tüm TAME Ecuador uçuşlarında koltuk seçimini kısa sürede yapmak için online check-in işlemleri sonrasında karşınıza çıkacak olan paneli kullanabilirsiniz. Standart koltukların yanı sıra özel ücretlendirmeye tabi tutulan özel koltuklar da bulunuyor ve bu koltukların ücretlendirme bilgileri TAME Ecuador web sitesinde yer almaktadır. Koltuk seçimlerinizi havalimanında yapmak isterseniz daha fazla ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz ve istediğiniz koltuklar seçilmiş olabilir.  

Uzun süreli uçuşlarda daha geniş diz mesafelerine sahip veya yatak olarak kullanılabilen koltukları da TAME MİLES kartınızdaki millerle ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

TAME Ecuador Yiyecek, İçecek ve İkram

Arjantin, Güney Amerika ve dünya mutfaklarından seçkin örnekler ve her damak tadına uygun çok sayıda lezzet, TAME Ecuador uçuşlarında yolculara ücretli veya ücretsiz alternatiflerle sunuluyor. Zengin uçak içi servisleriyle bilinen bir havayolu olan TAME Ecuador, yolcuları için isterlerse özel menüleri de hazırlamaktadır.

Uçuşlarında çocuklar için özen menüleri de bulunan havayolu aynı zamanda diyet beslenmeler ve vejetaryen menüler gibi özel siparişleri de uçuş öncesinde haber verilmesi şartıyla kabul ediyor.

Sağlık durumunuz ile ilgili bir sıkıntı olduğu takdirde tüketeceğiniz gıdaların listesini TAME Ecuador uçuş saatinden en geç 24 saat önce iletmeniz yeterli olacaktır. Aynı durum farklı inançlara sahip kişiler için de geçerlidir ve yolcuların talepleri doğrultusunda özel bir menü sunumu yapılacaktır. 

TAME Ecuador Evcil Hayvanlarla Uçuş

TAME Ecuador, uçuşlarında evcil hayvanların kontrol edilen bagaj veya kargo olarak seyahat etmelerine izin verir. Evcil hayvanların uçuş kabini içinde seyahat etmesine izin verilmemektedir. Evcil hayvanların yolculuk yapacağı kargo bölümü uçuş kabiniyle aynı basınç ve sıcaklığa sahiptir.

Evcil hayvanlarla ilgili kurallar iç hat ve dış hat seferlerinde gidilecek rotaya göre değişiklik gösterir. Uçuş boyunca evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olabilir. 

Uçağın kargo bölümünde yolculuk edecek evcil hayvanınız için TAME Ecuador’un size vereceği ölçüler doğrultusunda korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

Tüm evcil hayvanların, gidilecek ülke tarafından istenen belgelere sahip olması gerekir. İç hat uçuşlarında kediler ve köpekler aşı sertifikalarına, sağlık sertifikasına ve uçuş kalkışından bir haftadan daha fazla bir süre önce alınmış bir anti-kuduz sertifikasına sahip olmalıdır. Bölgesel ve uluslararası uçuşlar için, evcil hayvan sahipleri gerekli belgeler için gidilecek ülke büyükelçiliği ile iletişime geçmelidir.

Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi TAME Ecuador rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir. Evcil hayvanlarla yapılan uçuşlarda tüm rezervasyonlar, uçuş kalkışından en az 48 önce yapılmalıdır.