Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tarom-Romanian Air Transport uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Tarom-Romanian Air Transport En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
New York
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
New York
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
Charlotte
19.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
Los Angeles
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
Boston
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
San Francisco
21.06.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Cairo
New York
18.02.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Cairo
San Francisco
02.02.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Beirut
Miami
23.01.2022

Tarom-Romanian Air Transport En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
New York
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
New York
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
Charlotte
19.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
Los Angeles
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
Boston
20.01.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Istanbul
San Francisco
21.06.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Cairo
New York
18.02.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Cairo
San Francisco
02.02.2022
Tarom-Romanian Air Transport
Beirut
Miami
23.01.2022

Tarom-Romanian Air Transport

Genel Merkezi

Otopeni

Kuruluş Tarihi

1954

Uçuş Noktaları

54

Uçtuğu Ülke Sayısı

26

Uçak Sayısı

26

Tarom-Romanian Air Transport Hakkında

Tarom-Romanian Air Transport 1954 yılında kuruldu ve Romen havacılık ile birlikte gelişti. Tarom-Romanian Air Transport bütün faaliyetlerini Ulaştırma Bakanlığı kapsamında yürütmektedir. Havayolu, 1993 yılından bu yana Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesidir.

Uçak filosunda yer alan 26 uçakla, 26 ülkede 54 destinasyona uçuşları bulunan havayolu, günlük olarak 100’den fazla uçuş gerçekleştirerek yılda 2 milyondan fazla yolcuyu istedikleri yere ulaştırıyor. 25 Haziran 2010 tarihinden itibaren SkyTeam üyesi de olan Tarom-Romanian Air Transport, 20 havayoluyla iş birliği ile 1000’den fazla destinasyona daha hizmet vermeye başlamıştır.

Dünya çapında 42 havalimanına sahip olan ve Romanya’nın bayrak taşıyıcısı olan havayolu, Avrupa'nın en genç filosundan birine sahiptir ve 1993 yılından bu yana Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesidir.

Tarom-Romanian Air Transport, karbondioksit emisyonlarını azaltmak için yenilikçi prosedürler uygulayarak çevre dostu olan modern ve geleceğe yönelik bir şirkettir. Havayolu, 1954 yılından beri Avrupa kıtasına ve ötesine hizmet eden birinci sınıf bir hava taşıyıcısı haline geldi. 

Bükreş'teki ana üssünden Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'daki destinasyonlara uçuşlar düzenleyen Tarom-Romanian Air Transport filosu Boeing 737, Airbus 310/318 ve ATR42 / 72 uçaklarından oluşuyor.

Hizmet kalitesi ve profesyonellik, yarım asır önce havayolunun kuruluşundan bu yana Tarom-Romanian Air Transport’u yönlendiren temel ilkelerdir.

Tarom-Romanian Air Transport, her yolculuğun kişiliğimizi şekillendirdiğine ve bunu akılda tutarak misyonunun insanlara ilham vermek olduğuna inanmaktadır. Zengin bir geleneğe sahip olan havayolu, en yüksek güvenlik ve konfor standartlarına göre uçuşlarını gerçekleştirmektedir.

Tarom-Romanian Air Transport İç ve Dış Hat Uçuşları

Tarom-Romanian Air Transport, Avrupa’nın en modern uçak filolarından birisine sahiptir ve 24 uçakla, 26 ülkede 54 farklı uçuş noktasına yolcularını güvenle taşır.

Dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından biri olan SkyTeam ittifakının da üyesi olan Tarom-Romanian Air Transport, bu ittifaka 1000’den fazla destinasyona ulaşmaları konusunda da yolcularına yardımcı oluyor.

Her yıl 2 milyonda fazla yolcuyu en üst düzey güvenlik ve konfor standartlarıyla taşıyan Tarom-Romanian Air Transport, Avrupa’nın önemli havayollarından birisidir.

İç hatlarda Cluj, Sibiu, Constanta, Satu Mare, Oradea ve Suceava gibi önemli şehirlere; Doğu Avrupa’da Budapeşte, Sofya, Viyana, Belgrad ve Prag; Batı Avrupa’da Londra, Paris, Hamburg, Frankfurt ve Münih gibi önemli şehirlere uçuşları bulunan havayolu, Afrika ve Orta Doğu rotalarında da Tel Aviv, Amman ve Beyrut gibi önemli şehirlere uçuşlar gerçekleştiriyor.

Tarom-Romanian Air Transport’un İstanbul’da Atatürk Havalimanı’na da uçuşları bulunuyor.

Tarom-Romanian Air Transport Flying Blue Programı

Tarom-Romanian Air Transport uçuşlarında Air France, KLM, Joon, HOP, Transavia, Aircalin, Kenya Airways ve pek çok havayolunun kullandığı Flying Blue sık uçuş programını kullanmaktadır.

Bütün bu havayollarıyla yapılan uçuşlarda üyelerine miller ve ödüller kazandıran Flying Blue, anlaşmalı havayollarıyla yapılan uçuşlarda bilet yükseltmeler, daha iyi koltuk seçimleri, ücretsiz bagaj hakları ve dünya çapında havalimanı salonlarına erişimler gibi avantajlar sunuyor.

Flying Blue programına bütün yolcular ücretsiz olarak katılabilirler.

Tarom-Romanian Air Transport Check – In İşlemleri

Tarom-Romanian Air Transport online check-in işlemleri planlanan kalkıştan 30 saat önce açılır ve uçuşa 1 saat kala sona erer. Online check-in işlemleri sırasında koltuk seçimleri de yapılabilmektedir.

Tarom-Romanian Air Transport havalimanı check-in kontuarları tüm destinasyonlarda yolculara hizmet verir. Bagaja sahip olan veya evcil hayvanlarla yolculuk eden yolcuların check-in işlemlerini havalimanı kontuarlarında yaptırmaları gerekiyor. Kalkış saatinden 3,5 saat önce açılan havalimanı check-in işlemleri uçağın kalış saatinden 45 dakika önce kapanır.

Tarom-Romanian Air Transport Bagaj Hakkı

Tarom-Romanian Air Transport uçuşlarınızda bütün destinasyonlar için uçuş kabinine küçük bir sırt çantası gibi kişisel eşyalara ek olarak, bir taşıma çantasını ücretsiz olarak getirebilirsiniz.

Ekonomi sınıfı 1 adet maksimum 10 kg bir el bagajı, Business Class yolcular ise 2 adet, her biri maksimum 10 kg olacak şekilde 2 el bagajı uçuş kabinine alabilirler. El bagajının maksimum boyutu 35 × 30 × 20 cm olmalıdır.

El bagajınıza sığmayan büyük bagajlarınızı havalimanında uçağın bagaj bölümüne teslim edebilirsiniz. Ücretsiz bagaj hakkı, rotanıza, seyahat sınıfına, ücrete ve Flying Blue sık uçuş programı üyeliğine göre değişir. Genel olarak uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkı maksimum 30 kg veya 203 cm boyutunda 1 adet bagaj hakkıdır. Business Class üyeler ekstra olarak aynı ölçülerde bir bagaj hakkına daha sahiptir. Ek bagaj hakları Flying Blue programında kazanılan millerle bütün uçuşlarda ücretsiz olarak alınabilir.

Tarom-Romanian Air Transport Koltuk Seçimi

Tarom-Romanian Air Transport en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilir ve birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz. Daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle uzun uçuşlarınız için tercih edebilir ve böylece son derece konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Flying Blue programı milleriyle ücretsiz olarak daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları uzun uçuşlarınız için tercih edebilir ve böylece son derece konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Flying Blue üyesi değilseniz bu koltukları ek ücretlerle de seçme şansınız bulunuyor.

Tarom-Romanian Air Transport Yiyecek, İçecek ve İkram

Tarom-Romanian Air Transport, dünya mutfaklarından özenle seçilmiş eşsiz yemekleri kaliteli şaraplar eşliğinde uçuşlarında yolculara ikram ediyor. Kısa mesafeli uçuşlarda atıştırmalıklar, çay ve kahve servisi de olan havayolu, uçak içi servisler konusunda oldukça zengin bir menüye sahiptir.

Tarom-Romanian Air Transport uçuşlarında uçuş sürelerine ve uçuş yönüne göre sıcak, soğuk yemekler, özel menüler ve kahvaltılar servis edilmektedir. Business Class ve ekonomik sınıf için her uçuşta farklı menü seçeneği bulunuyor. Bütün menüler şefler tarafından özel olarak hazırlanıyor ve uçuş personeli tarafından özenle yolculara servis ediliyor. Tüm bilet sınıflarında vejetaryen, çocuk menüsü veya diyet yemekler gibi özel yemek siparişleri verilebilmektedir, bu siparişlerin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Tarom-Romanian Air Transport, görevlilerine bildirilmesi gerekir.

Tarom-Romanian Air Transport Evcil Hayvanlarla Uçuş

Tarom-Romanian Air Transport uçuşlarında evcil hayvanınızla seyahat ederken, küçük kedi ve köpeğinizi uçuş kabinine yanınıza alabilirsiniz. Evcil hayvanınız koltuğun altında, taşıma çantasının içinde bulunmalıdır.

Uçuş kabininde sizinle yolculuk edecek evcil hayvanınızın ve taşıma çantasının ağırlığı maksimum 8 kg olmalıdır. Bütün destinasyonlara yapılan uçuşlarda yolcu başına sadece bir evcil hayvana izin verilir. Taşıma çantası evcil hayvanın içinde hareket edebileceği genişlikte olmalıdır. Taşıma çantasının boyutları 40 x 30 cm x 24 cm boyutlarını geçmeyecek şekilde olmalıdır.

Evcil hayvanlı uçuşlarda resmi izin için uçuştan en az iki saat önce check-in masasına gelinmesi gerekiyor. Daha büyük ve ağır evcil hayvanlar ise uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Evcil hayvanlarla uçuşlarda online check-in işlemi yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanında yapılması gerekmektedir.