Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Thomas Cook Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Thomas Cook Airlines

Genel Merkezi

Manchester

Kuruluş Tarihi

2000

Uçuş Noktaları

72

Uçtuğu Ülke Sayısı

20

Uçak Sayısı

32

Thomas Cook Airlines Hakkında

Thomas Cook Airlines 2000 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan ve gelişen ödüllü bir hava yolu şirketi olarak hizmet veriyor. Şirketin UK kolu; Condor (Almanya) ve Thomas Cook Airlines İskandinavya’yı da içeren Thomas Cook Group Airlines’ın bir parçası. Birleşik Krallık’ta olduğu gibi dünya çapında da çok sevilen ve tercih edilen firma, 2014 yılının haziran ayında yeni bir döneme başladı ve büyüme hedefiyle yeni adımlar attı. Uçuş noktalarına yenilerini ekleyen ve büyüme adımlarının sonuçlarını almaya başlayan Thomas Cook Airlines, müşterilerine mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çalışıyor.

Hava yolu firması 2013 yılında flythomascook.com olan web sitesinin adını thomascookairlines.com olarak değiştirdiği gibi; sitesinde tasarımsal değişiklikler de yaptı. Böylece müşterilerine telefon, tablet ve masaüstü cihazlarla tam uyumlu, rahat görüntüleme ve rezervasyon yapma imkânı veren bir web sitesi sunan ilk hava yolu şirketi oldu. Üstelik şirket web sitesini kullanan müşterilerine kolay işlem yapma ve bilet satın alma olanağı sunmak için her geçen gün sitede yenilikler yapmaya devam ediyor.

2013 yılında firmanın attığı en büyük adımlardan biri de filosunu yenilemek için yaptığı 8,5 milyon sterlinlik yatırım oldu. Bu yatırımla 11 yeni Airbus uçak filoya katıldı. Bu uçakların en önemli özelliği, yolculara daha geniş diz mesafesiyle daha rahat koltuklarda seyahat etme olanağı sunması. Ayrıca yolcular Thomas Cook Airlines uçuşlarında Premium Class seçeneğini bulabildikleri gibi, isteyen yolcular da kısa ve orta mesafeli uçuşlarında Ekonomi Plus seçeneğinden yararlanmaya başladılar.

Thomas Cook Airlines’ın yaptığı yeniliklerden biri de 2017 yılında Manchester’dan ABD’nin çeşitli noktalarına aktarmasız uçuşlar eklemesi oldu. Ayrıca bu noktalara San Francisco ve Seattle’ı da ekledi. 2017 yılında yapılan yeniliklerden bir diğeri de Thomas Cook Airlines Balear Adaları oldu ki, bu sayede yolculara Palma de Mallorca’ya harika bir uçuş deneyimiyle uçma imkânı sunuldu. Hava yolu şirketi yolcularına 2018 yazından itibaren Hırvatistan’da Dubrovnik’e, Bulgaristan’da Varna’ya, Mısır’da Alam’a uçma imkânı sunmaya başladı.

Thomas Cook Airlines şu anda yolcularına kaliteli ve konforlu seyahat hizmeti sunuyor. Şef James Martin’in hazırladığı kaliteli yemeklerle, kızarmış ekmek eşliğinde kahvaltılarla ve ikindi çayı ikramıyla kendinizi 36 bin feet yükseklikte özel hissediyorsunuz. Vegan ve vejetaryen yemek seçeneklerinin olduğu uçakta çocuklar, yemekleri yarı fiyatına yemenin tadını çıkarıyorlar.

Thomas Cook Airlines uçaklarında yolcuların rahat etmesi ve keyifli vakit geçirmesi için her ayrıntıyı düşünüyor. Uçuş sırasında arkanıza yaslanarak film izleyebiliyor, müzik dinleyebiliyor, TV programlarını takip edebiliyorsunuz.

Hava yolu şirketi, rezervasyon yapmak isteyen müşterilere web sitesinde hemen hemen her bilgiyi sunuyor. Sorularına cevap bulamayan müşterilere yardımcı olmak üzere özel bir ekip bulunuyor.

Thomas Cook Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Birleşik Krallık’ta seyahat denildiğinde en iyi tanınan isim olan Thomas Cook Airlines, aynı zamanda müşterilerine en rahat yolculuğu sunan hava yolu şirketi olarak biliniyor. Aralarında New York, Miami, Karayipler’in de dahil olduğu 72 noktaya uçan firma; 32 uçakla 20 ülkeye yolcu taşıyor. Şirket aynı zamanda İngiltere’de 20’nin üstünde havalimanından Kuzey Amerika’ya, Karayipler’e ve Hindistan’a uçuşlar düzenliyor. Sadece yaz döneminde değil kış döneminde de şirketin Avrupa’daki kayak merkezlerine gerçekleştirdiği uçuşlar mevcut. Bu dönemlerde şirket 6,7 milyon yolcu taşıyor.

Thomas Cook Airlines Ödüller

Şirket attığı büyük adımların ödülünü 2016’da aldı. Bunlardan biri Dünya Seyahat Ödülleri kapsamında aldığı “Avrupa'nın Öncü Hava Yolu” ödülü oldu. Ayrıca şirket “Yılın Müşteri Hizmetleri” ödüllerinde de havacılık kategorisinde zirveye yerleşti.

Thomas Cook Airlines Check – In İşlemleri

Thomas Cook Airlines yolcularına online check – in, self check – in ve gece geç check – in yapma olanakları sunuyor. Online check – in yapmak istediğinizde işleminizi, uçuşa 24 saat kala açılan sistem üzerinden, evinizde ya da iş yerinizde olsanız da gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu işlem sayesinde biniş kartınızı önceden alarak havaalanında daha az zaman kaybediyorsunuz. Zira online check – in yaptığınız için uçağın kalkış saatinden en geç 45 dakika önce havaalanında olmanız yetiyor. Üstelik sadece el bagajınızın olması hâlinde doğrudan kapıya gidebiliyorsunuz. Sistem uçuşa 2 saat kala kapanıyor. İsterseniz biniş kartınızı telefonunuza kaydedebiliyor ya da kendiniz basabiliyorsunuz. Bu işlem 9 yolcuya kadar olan gruplar için kullanılabiliyor.

Self servis check – in makineleri havaalanlarında kolay check – in yapmanızı sağlıyor. Bu makineleri kullanarak kontuara girmeden ve uçuş saatinden en geç bir saat önce check – in yapabiliyorsunuz.

Gece geç check – in işlemi ise sundown check – in adını alıyor ve Premium Class yolcuların uçuştan önceki gece check – in yapmalarını sağlıyor. Bu işlem sayesinde en geç kalkıştan bir saat önce havalimanında olmanız yeterli oluyor.

Thomas Cook Airlines Bagaj Hakkı

Thomas Cook Airlines ile uçarken ücretsiz bagaj hakkından yararlanabiliyorsunuz. Firma Balear Adaları, Balkanlar, Bulgaristan, Hırvatistan, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Kanarya Adaları, Cape Verde, Kıbrıs, Yunanistan, Türkiye, Mısır, Malta ve Gambiya ülkelerine yapacağınız uçuşlarda Economy Plus’ta yetişkinlere 25 kg, bebeklere 10 kg ve Economy Class’ta sadece bebeklere 10 kg ücretsiz bagaj hakkı verirken; Asya, Doğu Afrika, Karayipler, Orta Amerika, Hint Okyanusu, Güney Amerika ve Güney Afrika’ya yapacağınız uçuşlarda Economy Class’ta yetişkinlere 20 kg, bebeklere 10 kg ve Premium Class’ta yetişkinlere 25 kg, bebeklere 10 kg ücretsiz bagaj hakkı; Amerika, Kanada ve Puerto Rico’ya yapacağınız uçuşlarda Economy Class’ta yetişkinlere 23 kg, bebeklere 10 kg ve Premium Class’ta yetişkinlere 32 kg, bebeklere 10 kg bagaj hakkı; kalkış yeri Brezilya olan uçuşlarda Economy Class’ta ve Premium Class’ta yetişkinlere 32 kg, bebeklere 23 kg bagaj hakkı veriyor.

Thomas Cook Airlines Koltuk Seçimi

Firmanın uçaklarındaki koltukların aralığı, uçak tipine ve koltuklara bağlı olarak, 48 ila 48 cm arasında değişiyor. Koltuk genişliğinin size yeterli gelmeyeceğini düşünürseniz, yan yana daha fazla koltuk ya da üst sınıftan daha geniş bir koltuk alabiliyorsunuz. Bu durumda hava yolu firmasıyla iletişime geçmek isterseniz Müşteri İletişim Merkezi size bu konuda yardımcı oluyor.

Thomas Cook Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Thomas Cook Airlines bulutların üstünde, muhteşem şef James Martin eşliğinde, size eşsiz tatlar sunuyor. Uçuşunuza göre Premium Menü, James Martin Yemekleri, Kısa Mesafe Menüsü, Orta Mesafe Menüsü ya da Uzun Mesafe Menüsünden istediğiniz lezzeti seçebiliyorsunuz. Firma, yolcuları için özel olarak hazırladığı menülerinde vejetaryen, vegan, diyabetik ve glütensiz yemekler bulunduruyor. Çocuklar uçakta bu harika yemekleri yüzde 50 indirimle yemenin tadına varıyorlar. Üstelik yemek siparişinizi uçuşunuzdan 30 gün önce ya da daha erken vererek indirimlerden yararlanabiliyorsunuz.

Thomas Cook Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Thomas Cook Airlines ile yapacakları uçuşlarda yolcuların evcil hayvanlarını da yanlarına almak istemeleri hâlinde, şirket, hayvanların uçağın kargo bölümünde taşınmasına müsaade ediyor. Bunu yanı sıra eğer uçuşunuzda rehber köpeğinizle seyahat etmeniz gerekiyorsa bunu web sitesine girerek ilgili bölümden firmaya bildirebiliyorsunuz.