Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tunis Air uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Tunis Air

Genel Merkezi

Tunus

Kuruluş Tarihi

1948

Uçuş Noktaları

101

Uçtuğu Ülke Sayısı

34

Uçak Sayısı

29

Tunis Air Hakkında

Tunus Air, 1948 yılının Ekim ayında Tunus'un bayrak taşıyıcısı olarak kuruldu. Tunis Air, Arap Hava Taşımacılığı Organizasyonu’nun bir üyesidir. Tunis Air ana üssü, Tunus’un başkentinde bulunan Tunus-Kartaca Uluslararası Havaalanı'dır.

Tunis Air, uçak filosu 22 adet Airbus ve 7 adet Boeing olmak üzere toplam 29 uçaktan oluşuyor. Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'da 101'den fazla destinasyona ulaşan Tunis Air, 34 ülkeye uçuşlar yapmaktadır. Tunis Air’ın gittiği önemli şehirlerden bazıları İstanbul, Manchester, Londra, Paris, Brüksel, Basel, Nantes, Bordo, Lizbon, Madrid ve Barselona gibi önemli ticaret ve turizm şehirleridir.

Tunis Air, filosunda yer alan modern uçaklarla ve deneyimli pilotlarıyla yılda 2 milyonu aşkın yolcuya hizmet vermektedir. Tunis Air, Temmuz 2016'da Moskova'ya uçuşlarını tekrar başlattı ve Afrika'nın en önemli giriş yollarından biri ve Kuzey Afrika'ya açılan bir kapı oldu.

Tunis Air 3 kıtaya da uçuşları bulunan az sayıda havayolu şirketinden biri olarak öne çıkıyor. Afrika son yıllarda önemli bir pazar olarak görülüyor. Abidjan ve Bamako'ya hatların açılmasıyla giderek daha çok uçuş gerçekleştirilen kıtada Tunis Air hem uçuşlarının ve uçaklarının kalitesiyle hem de benzersiz yer hizmetleriyle hızla büyüyen bir havayoludur.

Tunis Air mobil uygulamalarından sunduğu kolay check-in hizmetleri, yolcularına binlerce mil ödül dağıttı sık uçuş programı Fidelys, zengin uçak iç servisleri, kaliteli yer hizmetleri ve deneyimli uçuş personeliyle son yılların en hızlı büyüyen havayollarından biridir.

Tunis Air İç ve Dış Hat Uçuşları

Tunis Air'ın uçuş ağı dünya çapında yer alan 44'den fazla şehri kapsıyor, günde ortalama 47 uçuş yaparak Avrupa'nın en önemli şehirlerine (Avrupa’da 13 ülke-27 şehir), Afrika'ya (8 ülke-10 şehir) ve Orta Doğu’ya (7 ülke) uzanan geniş bir hizmet ağına sahip olan Tunis Air, yolcularını güven ve konforla dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor.

Uçuş filosunda yer alan 29 adet Airbus A300-600, Airbus A330-200, Airbus A319-100, Boeing 737-500, Airbus A320-200 ve Boeing 737-600 model uçaklarıyla her gün dünyada 3 kıtaya yolcularını en üst seviye hizmet kalitesiyle uçuran Tunis Air, Afrika pazarının önemli aktörlerinden biridir.

Son model uçaklarının kabinlerinin genişliği ev rahat koltuklarından dolayı yolculara son derece rahat iç ve dış hat uçuşları sunan Tunis Air, uçak içi eğlence alternatifleriyle de öne çıkıyor.

Türkiye’ye de uçuşları bulunan Tunis Air, Afrika kıtası uçuşlarında en çok tercih edilen havayollarından biridir.

Tunis Air Fidelys Programı

Tunis Air ile düzenli uçan yolcuları ödüllendiren Fidelys adlı sık uçan bir uçuş programı üyelerine özel avantajlar dünyasının kapılarını açıyor. 3000 milyonluk bir hoş geldin karşılama bonusu veren Fidelys, herhangi bir çevrimiçi üyelik için de 600 mil bonus sunuyor. E-posta adresinin bildirilmesi durumunda 600 milden fazla bonusu üyelerine veren Fidelys, bu dağıttığı millerle üyelerine bedava uçuşlar, koltuk yükseltmeler, havalimanı salonlarına ücretsiz erişimler ve ayrıcalıklı yer hizmetleri sunuyor.

Tunis Air Fidelys sık uçuş programı Klasik Kart, Gümüş kart ve Altın Kart olmak üzere 3 seviyeye sahiptir. İsteyen herkesin ücretsiz olarak üye olduğu Fidelys programına 12 yaş üstü çocuklar da katılabiliyor.

Tunis Air Check – In İşlemleri

Tunis Air online check-in hizmeti ücretsiz, hızlı ve kolaydır. Bu hizmet, havalimanına gelmeden önce çevrimiçi olarak check-in yapmanıza ve koltuk seçmenize olanak tanır. Online check-in işlemleri her uçuştan 24 saat ila 3 saat önce mümkündür.

Online check-in işlemini Tunis Air web sitesi üzerinden “online check-in” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Yolcu tanımlama adımına ulaştığınızda, ya web üzerinden devam etmeyi seçebilir ve “web check-in” düğmesine tıklayarak ya da cep telefonunuzla “mobil check-in” butonuna tıklayarak kolayca check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş kartınızı e-posta ile alacaksınız.

Tunis Air (TU) uçuşlarınızda havalimanı kontuarlarından, tarifeli kalkış saatinden 60 dakika ile 3 saat arasında da check-in işleminizi yapabilir ve basılı biniş kartı alabilirsiniz.

Tunis Air Bagaj Hakkı

Tunis Air uçuşlarında Tunus iç hatlar, Avrupa ve Kuzey Afrika'daki destinasyonlar için ekonomi sınıfı 1 adet maksimum 23 kg olacak bagaj hakkına sahiptir. Business Class için ise bu sınır 2 bagaj ve maksimum 23 kg’dır.

Orta Doğu ve Batı Afrika'daki yerlere uçacak ekonomi sınıfı yolcular için 2 adet, 23 kg’lık bagaj hakkı tanınmaktadır. Business Class yolcular içinse 3 adet ve 23 kg bagaj hakkı bulunuyor.

Uçuş kabinine ücretsiz olacak alınacak el bagajları için belirlenen sınır ekonomi sınıfı için 1 adet 

Business Class için 2 adet 8 kg’lık el bagajlarıdır.

Tunis Air Koltuk Seçimi

Tunis Air ile uçuşlarınızda biletinizi satın alırken koltuğunuzu da seçebilirsiniz. Seçimi yapmazsanız check-in yaptığınızda koltuğunuz sistem tarafından otomatik olarak belirlenecektir. Uçuşunuz için ekstra diz mesafeli koltukları seçebileceğiniz gibi, ön koltuklar, pencere kenarı koltuklar, koridor kenarı koltuklar arasından da koltuk seçebilirsiniz.

Ayrıca Tunis Air birlikte oturmak isteyenler için koltuk seçim olanağı sunuyor. Koltuk seçerken kendinize yine ek bagaj hakkı ve yemek siparişinin içinde olduğu avantajlı ek paketler satın almanız mümkün.

Tunis Air Fidelys programında biriken miller ve puanlarla koltuk yükseltmeler yapılabilir ve konforlu özel koltuklar uzun yolculuklar için tercih edilebilir.

Tunis Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Tunis Air yolcularına bulutların üstünde yaptıkları yolculukla hem Tunus’un hem de dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tatma fırsatı veriyor. Bilet sınıflarına göre değişen ikramlardan kahvaltılar, sıcak yemekler, salatalar ve pastalar arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Bunların yanı sıra uçakta siparişiniz üstüne ikram edilen sushi ve ravioli gibi farklı lezzetler bulabilirsiniz. Bu yemekleri uçuşunuz sırasında Tunis Air şeflerinin hazırladıkları menülerden seçerek alabileceğiniz gibi, biletinizi satın alma aşamasında uçuşunuza eklemeniz de mümkün. Eğer bu aşamada yemek siparişi vermeyi unutursanız uçuşunuzdan 24 saat öncesine kadar Tunis Air internet sitesinden, mobil uygulamadan ve çağrı merkezinden sipariş verme olanağınız bulunuyor.

Tunis Air Evcil Hayvanlarla Uçuş

Tunis Air, küçük bir kediyi veya köpeği kabine getirmenize izin vermektedir. Uygun bir taşıma çantasında olması şartıyla uçuş kabinine kabul edilen evcil hayvanların maksimum ağırlığı 8 kg olmalıdır. Tunis Air'a bir köpek ya da kedi ile uçtuğunuzu bildirmelisiniz. Bu yolculuklarda rezervasyonlar çevrimiçi yapılamaz. 

Evcil hayvanınız koltuğun altına sığmayacak kadar büyükse, köpek veya kedi dışında bir hayvansa ya da çok uzun bir uçuşsa, Tunis Air evcil hayvanınızı hava aracının kargo bölümünde güvenle taşıyabilir. Kargo departmanının bu bölümü, yolcu kabini ile aynı sıcaklık ve basınca sahiptir. 

Evcil hayvanınız kargo bölümünde, kargo departmanında veya kontrol edilen bagajda seyahat ediyorsa, IATA uyumlu bir evcil hayvan sandığında olmalıdır. Tunis Air uçuşlarında, evcil hayvanın seyahat için yeterince sağlıklı olduğunu, insanlara bulaşabilecek hastalıklardan arınmış olduğunu ve özellikle de uçağın kargo bölümünde seyahat ederken uygun şekilde aşılandığını gösteren bir sağlık sertifikası gerekir. Evcil hayvanınız kargo olarak seyahat ederken, seyahatinizden en fazla 10 gün önce veterineriniz tarafından tamamlanan bir sağlık sertifikası, Tunis Air tarafından talep edilmektedir.