Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ural Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Ural Airlines

Genel Merkezi

Yekaterinburg

Kuruluş Tarihi

1943

Uçuş Noktaları

101

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

43

Ural Airlines Hakkında

Ural Airlines, 1943 yılında kurulmuş ve genel merkezi Rusya Yekaterinburg’da yer alan tarifeli charter seferleri yapan bir havayolu şirketidir. Dünya çapından 101 uçuş noktasına uçuş filosunda bulunan 43 uçağıyla yolcularını ulaştıran Ural Airlines, en büyük Rus havayollarının yer aldığı TOP-4’de yer almaktadır.

2016 yılında 6 milyondan fazla, 2017 yılında ise 8 milyon yolcuyu dünyanın dört bir yanına taşıyan Ural Airlines, global havayolu iş birlikleriyle birlikte 250'den fazla noktaya hizmet verebiliyor. 

Ural Airlines’ın uçak filosu Airbus A320 uçak ailesinin en konforlu ve modern modellerinden oluşmaktadır. 2006'dan beri filoyu güncellemek için özel bir program uygulayan Ural Airlines’ın filosunda Airbus A320, Airbus A321 ve Airbus A319 uçağı bulunuyor.

Ural Airlines, uluslararası hava taşımacıları birliği olan IATA üyesidir ve aynı zamanda uluslararası denetim sonuçlarında güvenlik standartlarına uygunluğu izleyen iyi bir IOSA sicil kaydına sahiptir.

Ural Airlines Havacılık Teknik Merkezi, Ocak 2015'te açıldı. Bu yeni kompleks, modern inovatif teknolojiler kullanılarak inşa edilmiştir ve Ural Airlines’ın daha önce yurtdışında yürütülen uçakların en karmaşık bakım hizmetleri bağımsız olarak gerçekleştirmesini sağlar.

Aynı zamanda Ural Airlines, 2012 yılında kendi pilot eğitim merkezini açtı. Dünyanın en büyük üreticilerinden biri tarafından geliştirilen modern uçuş simülatörü "Sim Industries", uçaktaki herhangi bir acil durumu simüle ederek uçuş ekibinin eğitimine katkı sağlar. Ural Airlines’ın kullandığı eğitim simülatörleri en iyi görselleştirme sistemlerine sahiptir ve uçuş filosundaki her havayolu pilotu, simülatörde yılda iki kez eğitilmektedir. 2017 yılı için havayolu ekipleri 6.200 saatten fazla uçuş gerçekleştirmiştir.

Ural Airlines, Rusya Ulusal Ödülü olan Wings ile onurlandırıldı. Havacılık sektöründe "En İyi Mühendislik ve Teknik Servis" kategorisinde ödül kazanmış olan Ural Airlines aynı zamanda "E-ticaret" ve "Yurtiçi Hizmet" kategorilerinde de ödül kazanmıştır.

Ural Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Airbus modellerinden oluşan 43 uçağıyla dünyanın 101 rotasına yolcularını güvenle taşıyan Ural Airlines aynı zamanda dünya çapında 120 ülkede 230 havayolunun üyesi olduğu IATA birliğinin de üyesidir.

2017 yılında 8.000.474 milyon yolcu taşıyan Ural Airlines, global uçuş ağı ortaklıklarıyla dünya çapında 250’den fazla destinasyona da hizmet sağlıyor.

Rusya’dan Avrupa’nın en önemli şehirlerine uçuşları bulunan Ural Airlines hem iç hat hem de dış hat uçuşlarında sunduğu üstün uçuş kalitesi ve uçak içi servisleriyle sevilen bir havayolu şirketidir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na da uçuşları bulunan Ural Airlines özellikle Rusya uçuşları için tercih ediliyor.

Ural Airlines Wings Programı

Blue, Silver ve Gold seviyeleri bulunan Ural Airlines Wings sık uçuş programı, her uçuşta üyelerine miller ve çeşitli ödüller kazandırıyor.

Her üyelik seviyesinde biletler için %15’den başlayarak indirimler sunan Wings programı ile Ural Airlines uçuşlarının dışında iş birliği yapılan havayollarının uçuşlarında da miller kazanabilir, bu kazandığınız milleri otel konaklamaları, tatil paketleri, araba kiralama hizmetleri, alışverişler, kredi kartı puanları ve daha fazlasına dönüştürerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda koltuk yükseltmeleri ve ekstra bagaj hakları için de kullanılabilen Wings, uzun süreli uçuşlarda çok daha konforlu koltuklarda seyahat etmenizi ve ücretsiz olarak yanınızda daha fazla bagaj götürmenize olanak sağlıyor.

Ural Airlines mobil uygulaması veya web sitesinden Wings puanları hesaplanabiliyor ve geçmiş uçuş bilgilerinin detayları görünebiliyor.

Ural Airlines Check – In İşlemleri

Ural Airlines uçuşlarında online check-in işlemleri uçuş saatinden 23 saat, aktarmalı uçuşlarda 12 saat ve charter uçuşlarda 6 saat önce açılır, uçuş saatine 4 saat kala sona erer. Ural Airlines mobil uygulamalarından veya web sitesinden online check-in yaparak havalimanında zaman kazanabilir ve hemen biniş kapınıza geçebilirsiniz. Online check-in işlemlerinde yolculuğunuz için koltuğunuzu seçebilir ve biniş kartınızı alabilirsiniz.

Havalimanında gerçekleştirilen check-in işlemlerinde ise uçuş saatinden 23 saat önce başlayan check-in işlemleri uçuşa 1 saat kalana kadar devam eder. Dış hat uçuşlarında pasaport ve vize kontrolünden geçmesi gereken yolcuların, 3 saat önce havalimanında olmaları gereklidir.

Ural Airlines Bagaj Hakkı

Ural Airlines tüm yolculara kabin bagajı hakkı vermektedir. Ural Airlines ile yapılan uçuşlarda tüm bilet sınıflarındaki yolcular uçuş kabinine belirlenen oranlarda el çantasını ve laptop gibi kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilirler.

Economy ve Premium Economy sınıfı için kabin bagajı 1 adet ve 5 kg’dır. Business Lite ve Business Class yolcular için ise kabin bagajı 2 adet ve 15 kg olarak belirlenmiştir.

Uçağın kargo bölümüne verilebilecek ücretsiz bagajlar için belirlenen oranlar Economy ve Premium Economy sınıfı için 1 adet ve 23 kg’dır. Business Lite yolcular için 1 adet ve 32 kg olan bu sınır, Business Class yolcular için 2 adet ve 32 kg’dır.

Daha fazla bagajı olan yolcular ek ücretlerle veya Ural Airlines Wings kartlarındaki miller ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilirler.

Ural Airlines Koltuk Seçimi

Ural Airlines web sitesinden veya mobil uygulamasından online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan Ural Airlines kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilir ve birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları belirleyebilirsiniz.

Ural Airlines Wings sık uçuş programı üyelikleriyle de koltuğunuz yükseltebilirsiniz. Uzun süreli uçuşlarda ek ücretler ile daha geniş diz mesafesine sahip veya yatağa dönüşebilen koltukları tercih ederek, yolculuğunuzun çok daha konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ural Airlines’ın bütün bilet sınıflarında pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor.

Ural Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ural Airlines’ın tüm iç ve dış hat uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Uçuşlarda ücretsiz olarak yolculara yemek ve içecek servisi yapılmaktadır. Dünya mutfaklarından özenle seçilen yemekler, kaliteli şaraplar, alkollü veya alkolsüz içeceklerle birlikte yolculara sunulur.

Vegan, vejetaryen, diyet yemekler veya dini yemekler gibi siparişlerinizi uçuşunuzdan 18 önce Ural Airlines’a bildirmeniz gerekmektedir.

Uçak içi servislerinin kalitesiyle pek çok ödül alan Ural Airlines, menülerin kalitesinden servislerine kadar her şeyi büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor.

Ural Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Ural Airlines uçuşlarında küçük köpek, kedi, kuş ve diğer evcil hayvanlarla seyahat edebilirsiniz. Kabinde yolculuk edecek evcil hayvanlar için belirlenen kriterlere göre evcil hayvanın ağırlığı maksimum 8 kg olmalıdır ve taşıma çantasının maksimum büyüklüğü 45 x 35 x 25 cm olmalıdır.

Uçuş öncesinde bir evcil hayvanla uçacağınızı Ural Airlines’a bildirmelisiniz. Bu yolculuk için rezervasyonlar online olarak yapılamaz. 

Daha büyük evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde yolculuk edebilirler. Eğer evcil hayvanınız koltuğun altına sığmayacak kadar büyükse ya da uçuş süresi çok uzunsa Ural Airlines evcil hayvanınızı uçağın kargo bölümünde kendi düzenlemelerine göre taşıyabilir. Kargo departmanının bu bölümü, yolcu kabini ile aynı sıcaklık ve basınca sahiptir.

Evcil hayvanınız kargo bölümünde seyahat ediyorsa darbelere dayanıklı bir taşıma çantasının içinde yer almalıdır. IATA kurallarına uygun olması gereken bu taşıma çantalarıyla ilgili bilgileri Ural Airlines web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Uçuş öncesi veterinerinizden bilgi almalı ve evcil hayvanınızın bütün sağlık belgelerini yanınızda bulundurmalısınız.