Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Uzbekistan Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Uzbekistan Airways En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Uzbekistan Airways
Istanbul
New York
12.02.2022
Uzbekistan Airways
New York
Istanbul
28.07.2022
Uzbekistan Airways
Almaty
San Francisco
20.01.2022

Uzbekistan Airways En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Uzbekistan Airways
Istanbul
New York
12.02.2022
Uzbekistan Airways
New York
Istanbul
28.07.2022
Uzbekistan Airways
Almaty
San Francisco
20.01.2022

Uzbekistan Airways

Genel Merkezi

Taşkent

Kuruluş Tarihi

1992

Uçuş Noktaları

58

Uçtuğu Ülke Sayısı

45

Uçak Sayısı

30

Uzbekistan Airways Hakkında

28 Ocak 1992'de kurulan Uzbekistan Airways’in merkezi Taşkent Uluslararası Havalimanı’dır. Dünya çapında 45 ülkede 58 destinasyona uçuşları bulunan Uzbekistan Airways, 30 uçaklık bir uçuş filosuna sahip.

Uzbekistan Airways’in uçak filosu modern ve konforlu Boeing-757/767, Boeing-787-8 Dreamliner, А320, IL-114-100 ve kargo yükleyicileri Boeing-767-300BCF uçaklarından oluşuyor.

15.000 çalışanıyla yolcularına en iyi uçuş deneyimini yaşatmak için çalışan Uzbekistan Airways,

Boeing-757/767, A320 uçakları ve А320 ve IL-114-100 uçakları için benzersiz tam-uçuş simülatörlerinin yanı sıra kendi uçak onarımı ve bakımı için prosedür simülatörlerinin yer aldığı Uzbekistan Airways Eğitim Merkezi ve Simülatör Kompleksi’ne sahiptir.

Kuzey Amerika, Güney Amerika, Japonya, Avrupa ve Asya ülkeleri için düzenli olarak uçuşları bulunan Uzbekistan Airways, uçak içi servislerinin kalitesi, rahat koltukları ve güler yüzlü personelinden dolayı tercih edilen bir havayoludur.

Uzbekistan Airways uçuşlarında Business Class sınıfı deri kaplama ve ayarlanabilir ayak desteği ile konforlu geniş koltuklarla donatılmıştır. Bu koltuklarda diz mesafesi 1,50 m'dir. Koltuklar yatma pozisyonuna dönüşebilir, kolçaklar arasındaki koltukların genişliği 60 cm'dir ve her koltukta bireysel video sistemi vardır, böylece yolcular uzun süreli uçuşlarda hem güvenle uçarken hem de eğlenceli zaman geçirebilirler.

Ayrıca Business Class yolcu koltukları için bireysel lambalar, koltuk arkalığına bağlı olmayan kişisel hareketli küçük masalar, geniş bir bagaj dolabı, 12 ses kanalı, uçak yeri ve trafik bilgilerinin görüntülenmesi için bir sistem ile donatılmıştır. Uzbekistan Airways yolculara uçuşlarında iyi zaman geçirmeleri için iPad'ler de sunmaktadır.

Uzbekistan Airways’in Taşkent, Navoi, Buhara, Semerkant, Nukus ve Urgench havalimanlarında CIP salonları da bulunuyor.

Uzbekistan Airways İç ve Dış Hat Uçuşları

Uzbekistan Airways, dünya çapında 45 ülkede 58 farklı noktaya uçuşları bulunan bir havayolu şirketidir. Uçak filosunda yer alan 30 modern uçağıyla her gün yüzlerce uçuş yapan Uzbekistan Airways, rahat koltukları, uçak içi servisleri ve eğlenceleriyle yolcularına iyi bir seyahat deneyimi sunar.

Amerika, Avrupa ve Asya ülkelerinde önemli şehirlere yapılan uçuşlarda Boeing-757/767, Boeing-787-8 Dreamliner ve А320, IL-114-100 uçaklar kullanılmaktadır.

Taşkent’ten İstanbul Atatürk Havalimanı’na da uçuşları bulunan Uzbekistan Airways, yüksek kaliteli uçuşlarıyla özellikle Asya uçuşları için tercih edilmektedir.

Uzbekistan Airways SkyMiles Programı

UzAirPlus programı, Uzbekistan Airways (NAC) uçuşlarında kullanan, sık uçan yolcuların teşvik edilmesine yönelik geliştirilmiş bir sadakat programıdır.

UzAirPlus, Uzbekistan Airways’in bütün uçuşlarında uçuş süresine, bilet sınıfına ve uçuş rotasına göre üyelerine miller kazandırarak, sonraki uçuşlarında ücretsiz veya indirimli biletler almalarını, bilet sınıflarını yükseltmelerini, ücretsiz olarak rahat koltuklar seçmelerini veya ek bagaj hakları almalarını sağlar ve aynı zamanda UzAirPlus Programı havalimanlarında yolcuların kalkış, varış veya transit geçişinde CIP salonu hizmetlerinden de ücretsiz olarak faydalanmasını olanak tanır.

UzAirPlus programı, bireysel katılım için 3 seviyeli kartlar sağlar: “Premium”-1. seviye (kart numarası “333” ile başlar), “Gümüş” 2. seviye (kart numarası “777” ile başlar), “Altın”-3. seviye (kart numarası “999” ile başlar). Her seviyenin üyelerine sunduğu farklı ayrıcalıklar vardır, bunları Uzbekistan Airways’in mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

UzAirPlus programına kayıt ve katılım ücretsizdir. Üyelerin kişisel veya aile hesaplarında biriken puanların başka kişilere aktarılması mümkün değildir.

Uzbekistan Airways Check – In İşlemleri

Uzbekistan Airways’in uluslararası uçuşlarında kalkıştan 3 saat önce havalimanına gelmeniz gerekmektedir. Bagajınız kalkıştan en az 40 dakika önce kontrol edilmelidir. Uzbekistan Airways check-in kontuarları tarifeli kalkış saatinden 40 dakika önce kapanır.

İç hat uçuşlarında check-in yaptıracaksanız, Boeing-767/757 ve A320'deki uçuşlar için kalkıştan 3 saat önce, IL-114 uçuşları için kalkıştan 2 saat önce havalimanı check-in işlemleri açılmaktadır. Check-in ve bagaj kontrolü, iç hat uçuşlarının planlanan kalkış saatinden 20 dakika önce tamamlanmalıdır.

İsterseniz Uzbekistan Airways’in mobil uygulamasından veya web sitesinden de online check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri uçuşunuzdan 24 saat önce başlar ve genellikle uçuş saatinden 2 saat önce sona erer. Online check-in işlemlerinde koltuk seçebilir ve özel yemek siparişleriniz varsa bunları bildirebilirsiniz.

Uzbekistan Airways Bagaj Hakkı

Uzbekistan Airways uçuşlarında yolcular uçuş kabinine bir el çantası, bir evrak çantası veya bir laptop alabilirler. 2 kg'dan fazla olmayan taşınabilir bilgisayarlar, bir çocuk için yiyecek ve bir bebek seyahat beşiği veya Duty Free mağazasından satın alınan bir torba dolusu, ağırlığı 5 kg'ı geçmeyen eşyalar da uçuş kabinine alınabilir.

Uçağın bagaj bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen sınırlar Business Class için 3 her biri maksimum 32 kg ve 158 cm'yi aşmayacak şekilde 2 adet bagaj hakkıdır. Ekonomik sınıf için ise maksimum 32 kg ağırlığında toplam 158 cm'yi aşmayan 1 adet bagaj hakkıdır.

Business Class ve ekonomi sınıfı için 2 yaşın altındaki çocukların toplamda 115 cm'den fazla olmayan ve maksimum 10 kg olacak şekilde 1 adet bagaj hakları vardır.

Daha yüksek boyutlara ve kilolara sahip bagajlar için uçuş rotasına göre ek ücretlerle bagaj hakları alınabiliyor, ayrıca UzAirPlus puanları ve milleriyle de ücretsiz olarak ek bagaj hakları alabilirsiniz.

Uzbekistan Airways Koltuk Seçimi

Uzbekistan Airways ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, cam veya koridor seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Uzbekistan Airways ekonomi sınıfı ve Business Class uçuşlarında yolcuların rahat bir yolculuk yapmaları için diz mesafeleri geniş ve en üst düzey uçak içi eğlence alternatifleriyle donatılmış koltuklar sunulmaktadır. Business Class koltukların diz mesafesi 1,50 metre, ekonomi sınıfı koltukların diz mesafesi 1 metredir.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 24 saat önce başlayarak uçuşa 90 dakika kalana kadar web sitesi veya mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler.

Uzbekistan Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Uzbekistan Airways uçuşlarında bütün bilet sınıflarına bölgesel lezzetleri tadabilecekleri sağlıklı yemekler sunulmaktadır.

Et yemeği (üç çeşit et ürünü içerir), peynir çeşitleri (iki çeşit peynir içerir), balık aperatifleri (iki tür balık içerir), sebze aperatifleri (mevsim sebzeleri içerir), tatlılar (kekler, taze meyveler, kuru meyveler), ekmek ve unlu mamuller, baharatlar ve tatlandırıcılar, ana yemek (et, tavuk ve balık çeşitleri), sıcak içecekler (siyah ve yeşil çay, siyah ve beyaz kahve), meyve suları ve alkolsüz içecekler, alkollü içecekler (konyak, votka, şampanya, beyaz veya kırmızı şarap) yolculara sunulan zengin menünün parçalarıdır.

Uzbekistan Airways Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanınızla yapacağınız uçuşlarda varış ülkesine veya transit geçeceğiniz ülkeye ait kurallara ve yönetmeliklere göre bir sağlık sertifikası gereklidir. Uzbekistan Airways uçuşlarında evcil hayvan taşımacılığı için ek ücrete tabidir.

Köpekler, kediler, maymunlar ve kuşlar sizinle beraber uçuş kabininde yolculuk yapabilirler. Küçük veya orta büyüklükte bir evcil hayvan maksimum 8 kg olacak şekilde bir taşıma çantasıyla uçuş kabinine alınabilir. Daha büyük evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde güvenle seyahat edebilirler.

Refakat köpekleri, uçağın yolcu kabinine alınırlar ve bir ağırlık sınırı olmaksınız yolculuk edebilirler. Bir refakatçi köpeğin uçak kabininde sizinle birlikte seyahat etmesi için engelliliğinizin kanıtını sağlamalısınız.