Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Vietnam Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Vietnam Airlines

Genel Merkezi

Hanoi

Kuruluş Tarihi

1956

Uçuş Noktaları

64

Uçtuğu Ülke Sayısı

17

Uçak Sayısı

99

Vietnam Airlines Hakkında

Vietnam Airlines 1956'da iç hat uçuşlarına ve 1993 yılında uluslararası uçuşlara başlamış Vietnam’ın resmi bayrak taşıyıcısı ulusal havayolu şirketidir. Merkezi Ha Noi Havalimanı olan havayolunun aktarma noktası Tan Son Nhat International Havalimanı’dır. Vietnam’dan 6 kıtada, 17 ülkede 64 destinasyona uçuşlar gerçekleştiren Vietnam Airlines, bölgenin en önemli havayollarından birisidir.

Havayolunun Boeing 777-787, Airbus 330-321-350-900 ve ATR 72 olmak üzere 99 uçak filosuna sahiptir ve her yıl uçak filosunu gençleştirmekte ve yolcularına en son model uçaklarla keyifli bir uçuş deneyimi yaşatmaktadır.

Vietnam Airlines aynı zamanda dünyanın en önemli havayolu ittifaklarından olan SkyTeam’in kurucu üyelerindendir. Bu ittifakta yer alan 20 havayoluyla global hatlarda iş birlikleri yapan Vietnam Airlines böylece yüzlerde farklı destinasyona daha hizmet verebiliyor.

Kalite ve konfor düzeyi yüksek uçuşlar sunan Vietnam Airlines, yeni ve modern bir filosuyla geleneksel Vietnam kültürünü ve yenilikçi müşteri hizmetlerini en iyi şekilde kullanarak, Asya Pasifik, Avrupa ve ABD'de pek çok önemli şehre uçuyor.

Vietnam Airlines bölgedeki tüm UNESCO Dünya Mirası şehirlerini birbirine bağlayan kapsamlı bir Trans-Indochina ağı boyunca hizmet veriyor. Yıllık ortalama büyüme hızında 20 yıl boyunca sürekli olarak çift haneli rakamlara sahip olan ulusal bayrak taşıyıcısı, Asya havacılık pazarında önemli bir paya sahiptir.

2006 yılında IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) sertifikasını alan Vietman Airlines, aynı zamanda Havacılık Kalite Hizmetleri (AQS) tarafından belirlenen sıkı güvenlik standartlarını uyguluyor.

2015 yılında, Vietnam Airlines, hem yeni nesil uçaklar olan Boeing 787-9 hem de Airbus A350'yi çalıştıran dünyanın 2. havayolu oldu ve aynı zamanda dünyanın önce gelen havayolu derecelendirme kuruluşu Skytrax'tan “4 Yıldızlı Havayolu Sertifikası” ile ödüllendirildi.

Vietnam Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Vietnam Airlines uçak filonun yaş ortalaması 4 yıl olan bölgedeki en modern filolardan birini işletiyor. Filosunda yer alan 99 uçağıyla 6 kıtada, 17 ülkede 64 destinasyona yolcularını taşıyan Vietnam Airlines hem konforlu hem de güvenli uçuşlar sunuyor.

Havayolu dünya çapında İstanbul, Guangzohou, Taipei, Manila, Beijing, Jakarta, Londra, Paris, New York ve Houston gibi önemli şehirlere uçuyor.

SykTeam havayolu ittifakının da kurucu üyelerinden olan Vietnam Airlines, 20 havayoluyla da global uçuş ağlarını geliştirmek için iş birliği yapıyor ve dünyada 1000’den fazla destinasyona yolcularını ulaştırıyor.

Vietnam Airlines Lotusmiles Programı

Vietnam Airlines dünya çapında üyelerine faydalar sunan LotusMiles sık uçuş programı kolay kazanılan milleri ve benzersiz avantajlarıyla bütün yolcuların üye olarak faydalanabileceği faydalar sunuyor.

Platinum, Gold, Titanium ve Silver seviyeleri bulunan Lotusmiles, dünya çapında en başarılı sık uçuş programlarından birisidir.

Lotusmiles programı ile Vietnam Airlines uçuşları dışında SkyTeam üyesi 20 havayolunda veya diğer havayolu ortaklarıyla yapılan uçuşlarda üyeler miller kazanabilir ve bu havayollarının uçuşları için bilet indirimleri alabilirler. Ayrıca bir otelde konaklayarak, araba kiralayarak veya Lotusmiles kredi kartıyla ödeme yaparak da üyeler Lotusmiles milleri kazanabiliyor.

Vietnam Airlines Check – In İşlemleri

Vietnam Airlines online check-in işlemleri uçuşunuzdan 24 saat ile 2 saat önce check-in yapmanıza olanak tanır. Online check-in işleminin sadece belirli havaalanlarından kalkan uçuşlar için geçerli olduğunu unutmayın. Tek bir işlem altında online olarak check-in yapabilecek yolcu sayısı maksimum 9 kişidir.

Sadece Vietnam Airlines tarafından işletilen uçuşlardaki yolcular online check-in hizmetini kullanabilirler, ortak havayollarıyla yapılan uçuşlarda check-in işlemlerinin havalimanlarında bulunan kontuarlardan yapılması gerekir.

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Vietnam Airlines kontuarlarından veya kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler. Havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor.

Vietnam Airlines Bagaj Hakkı

Tüm Vietnam Airlines uçuşlarında, uçuş kabinine her ekonomi yolcusuna 1 adet taşıma çantası ve ilave kişisel eşyalar kabul edilir. El bagajı 7 kilogramdan fazla olmamalı ve dış ölçüleri 115 santimetreyi geçmemelidir. Business Class yolcuları, aynı büyüklük ve ağırlığa sahip 2 taşıma çantasını yanlarına alabilirler. Uçuş kabinine alınmasına izin verilen kişisel arasında bayan çantası, palto, baston, kamera, dürbün, dizüstü bilgisayar, uçuş sırasında bebekler tarafından tüketilen ürünler, bebek karyolası, tekerlekli sandalye, koltuk değnekleri ve protezler bulunuyor.

Uçağın bagajına verilecek eşyalar için belirlenen ücretsiz haklar ise Asya'daki uçuşlar için

Business Class 30 kg, ekonomi sınıfı 20 kg; Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Avustralya'ya uçuşlar için

Business Class 40 kg, ekonomi sınıfı 30 kg ve Amerika'ya yapılan uçuşlar için

Business ve ekonomi sınıfı en fazla 158 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) boyutlarında 2 adet 23 kg'lık bagaj hakkına sahiptir.

Vietnam Airlines Koltuk Seçimi

Vietnam Airlines, modern uçaklarıyla diğer havayollarına göre çok daha rahat ve diz mesafeleri geniş koltuklara sahiptir ve yolcularına rahat bir uçuş deneyimi yaşatmak için en üst seviyede hizmet sunar.

Vietnam Airlines, uçuşlarında bütün yolcular koltuk seçimlerini ücretsiz olarak check-in işlemleri sırasında online olarak ya da havalimanlarında yer alan Vietnam Airlines kontuarlardan yapabilirler. Check-in işleminiz sırasında oturacağınız koltuğu seçebilir, birlikte yolculuk edeceğiniz kişilerle yan yana koltukları tercih edebilir, cam kenarı veya koridor bölümlerinden istediğinizi belirleyebilirsiniz. Uçuş kuralları gereğinde acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar seçimlere dahil değildir.

Vietnam Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Vietnam Airlines uçuşlarında yolcularına hem Asya’nın hem de Uzakdoğu’nun mutfaklarından seçme menüler sunuyor. Uçulan bölgeye göre de özel menüler hazırlayan havayolu, deneyimli şefler tarafından hazırlanan menülerle yolculara geniş bir yiyecek ve içecek seçeneği sunuyor.

Vietnam Airlines yolcularına güvenli ve konforlu uçuşlar sunarken bir yandan da yöresel yemekleri tatma fırsatı sunuyor. Gittiği rotaya göre o bölgenin en seçkin yemeklerini yolcularına sunan havayolu, zengin uçak içi servisleriyle yüksek müşteri memnuniyetine sahiptir.

Dini yemekler, Vejetaryen yemekler, bebek ve çocuk yemekleri ve diyet yemek siparişlerinizi de kabul eden Vietnam Airlines görevlilerine bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

Vietnam Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Vietnam Airlines köpeklerin, kedilerin ve kuşların kabin içinde veya belirli kurallara göre kontrol edilen bagaj olarak seyahat etmelerine izin verir. Evcil hayvanlara sadece yolcuların Business Class bilet sınıfında uçuş kabininde seyahat edebilir, diğer bilet sınıflarında ve belirlenen kilodan daha ağır evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde yolculuk edebilirler.

Evcil hayvanlarla yapılacak seyahatlerde rezervasyonlar uçuş kalkışından en az 36 saat önce yapılmalıdır. Evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir ve bu taşıma çantasının boyutları 30 x 47 x 27 cm'yi geçmemelidir. Bir yolcu, evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 8 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantası taşıma hakkına sahiptir. 

Vietnam Airlines uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.