Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Xiamen Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Xiamen Airlines

Genel Merkezi

Xiamen

Kuruluş Tarihi

1984

Uçuş Noktaları

400

Uçtuğu Ülke Sayısı

70

Uçak Sayısı

164

Xiamen Airlines Hakkında

1984 yılında kurulan ve Güneydoğu Çin'de Fujian'da bir sahil kenti olan Xiamen'de bulunan merkezi ile Xiamen Airlines, Çin'in modern ve kurumsal sistemi altında faaliyet gösteren ilk havayolu şirketidir. 34 yıllık istikrarlı gelişme sayesinde, Xiamen Airlines, Başkan Xi Jinping tarafından övgüyle "Çin'in sivil havacılık gelişiminin bir örneği" olarak anılmaktadır ve Çin'in sivil havacılık endüstrisindeki en önemli havayolu şirketi haline gelmiştir.

Xiamen Airlines, dünyanın en genç filolarından biri olan 164 uçaklık filosunu işletiyor. Yaklaşık 400 yerli ve uluslararası rotadan oluşan uçuş ağı Çin, Güneydoğu ve Kuzeydoğu Asya'yı kapsamakta ve Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya'ya ulaşmaktadır. Havayolu, SkyTeam üyeliğinden faydalanarak 177 ülkede 1074 destinasyona ulaşmaktadır.

Üst üste 31 yıl kar elde ederek Xiamen Airlines, Çin'in sivil havacılık endüstrisinde en uzun süre kârlı kalan bir havayolu şirketi olmuştur. Çin havayolları arasında en yüksek uluslararası finansal derecelendirmeye sahip olan Xiamen Airlines, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) 240'dan fazla üyesi arasındadır ve toplam yıllık karı ile ilk dünyanın en büyük 10 havayolu arasında yer alır.

Yıllar boyunca, şirket havacılık güvenliğini sağlamak ve hizmet kalitesini arttırmak için aralıksız çaba sarf etmiştir. 4 milyon saatlik kazasız uçuş birikimine sahip olan havayolu, Çinli yolcular tarafından "En İyi Hizmet Sunan Havayolu" olarak seçilmiştir.

2016'da Xiamen Airlines, Çin'in hizmet sektöründe sivil havacılık endüstrisinde bu ödülü kazanan tek havayolu şirketi olarak "Çin Kalite Ödülü" kazanmıştır.

İleriye dönük olarak, Xiamen Airlines “Müşteri odaklı hizmet sunma, çalışanların başarılı olmalarına ve topluma geri dönüş yapmalarına yardımcı olma” misyonuyla çalışmalarına devam ediyor. Başarı için mücadele ruhunu koruyarak yenilik ve mükemmelliği sürdürmeyi sürdüren havayolu, yolcularına beklentilerinin ötesinde eşsiz Çin özellikleriyle bir seyahat deneyimi yaşatmaya ve uluslararası rotalarla dünyanın her köşesine ulaşmaya hedefliyor.

En üst düzeyde güvenlik, üstün yönetim ve mükemmel performans ile dünya standartlarında havayolu şirketleri arasında en üst sıralarda yer alan Xiamen Airlines, dünya çapında yolcularına mutlu bir seyahat deneyimi yaşatıyor ve çevre dostu uçuşlar gerçekleştiriyor.

Xiamen Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Xiamen Airlines uçak filosunda yer alan 164 uçağıyla 400 iç ve dış hat destinasyonuna uçuşlar gerçekleştiriyor. Havayolunun geniş uçuş ağı Güneydoğu ve Kuzeydoğu Asya'yı kapsamakta ve Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya'ya ulaşmaktadır.

4 milyon saatlik kazasız uçuş gerçekleştiren Xiamen Airlines, dünyanın en güvenli havayollarından biri olarak biliniyor ve taşıdığı yolcu sayısıyla en büyük 10 havayolu şirketi arasında yer alıyor.

Xiamen Airlines aynı zamanda dünyanın en önemli havayolu ittifaklarından olan SkyTeam üyeliğinden faydalanarak 177 ülkede 1074 destinasyona da yolcularını ulaştırıyor.

Xiamen Airlines Egret Miles Programı

Xiamen Airlines'ın düzenli uçuşlar gerçekleştiren yolcularına sunduğu Egret Miles sık uçuş programı, Xiamen Airlines'ın yolcularına özel olarak tasarlanmış bir ödül programıdır. 2 yaş ve üstü tüm yolcular ücretsiz olarak Egret Miles programına katılabilirler ve yaptıkları her uçuşta bedava miller kazanabilirler.

Egret Miles üyeleri kolayca Xiamen Airlines ile veya SkyTeam üyesi 20 havayolu şirketleriyle uçarak veya havayolu dışı ortakların hizmetlerinden faydalanarak miller kazanabilirler. Kazanılan miller bütün destinasyonlara yapılacak uçuşlar için bedava biletler, bilet yükseltmeler, rahat koltuk seçimleri, ek bagaj hakları ve havalimanı salonlarına ücretsiz erişimler gibi pek çok şey için kullanılabilir.

Xiamen Airlines Check – In İşlemleri

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Xiamen Airlines kontuarlarından veya kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve biniş kapısına geçebilirler. Havalimanında uçuş saatinden 2 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor.

Havalimanında sıra beklemek istemeyen yolcular ise bagajları yoksa havayolunun online check-in hizmetini de kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Xiamen Airlines web sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 60 dakika kalana kadar online check-in işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Xiamen Airlines Bagaj Hakkı

Xiamen Airlines uçuşunuzda kabine alacağınız el bagajının ölçüleri 55 x 40 x 20 cm'den fazla olmamalıdır. First Class bilet sınıfı için 2 adet, Business Class ve ekonomi sınıfı için 1 adet el bagajı hakkı bulunuyor.

Xiamen Airlines uçuşlarında maksimum kontrol edilen tek bagaj ağırlığı First Class 40 kg, Business Class 30 kg ve ekonomi sınıfında 20 kg’dır. Kontrol edilen her bir bagajın boyutları 40 x 60 x 100 cm ebadını geçmemelidir.

İç hatlarda da yolcular uluslararası rota için geçerli olan ücretsiz bagaj hakkına sahiptir.

Belirlenen sınırlardan daha fazla bagajı olan yolcular gidecekleri rotaya ve uçuş süresine bağlı olarak ek ücretlerle veya Egret Miles sık uçuş programında kazanılmış millerle ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilirler.

Xiamen Airlines Koltuk Seçimi

Xiamen Airlines, uçuş filosunda 164 adet Airbus ve Boeing uçağı yer almaktadır. Bu uçakların en büyük özelliklerinden biri geniş koltuk alanlarına sahip olmalarıdır. Bu modern uçaklar geniş diz mesafeli ve rahat koltuklarıyla yolculara keyifli ve konforlu uçuş deneyimleri yaşatıyor. Xiamen Airlines’ın uçakları en geniş ekonomi kabin koltuk konforu ile donatılmıştır.

Xiamen Airlines uçuşlarınızda online check-in işlemini sırasında uçağın koltuk planı incelenebilir ve istenilen koltuklar ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Acil çıkış kapılarının yanındaki koltukları sadece belirlenen şartları sağlayabilen yolcular seçebilmektedir.

Yolculara daha fazla hareket alanı sağlayan konforlu koltuklar uzun süreli uçuşlar için bilet sınıfına göre belirlenen ücretlerle tercih edilebiliyor. Bu koltuklar Egret Miles programında biriken millerle de ücretsiz olarak tercih edilebilir.

Xiamen Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Xiamen Airlines, uçuşlarında Asya mutfağının en güzel örneklerini yolcularına sunar. Bütün bilet sınıfları için iç ve dış hatlarda çok zengin bir yemek ve içecek menüsüne sahip olan havayolu keyifli bir yolculuk yaşanması için büyük özen göstermektedir.

Sıcak yemekler, tatlılar, salatalar, alkollü veya alkolsüz içecekler, çay, kahve ve meyve sularıyla hem güvenli hem de keyifli uçuşlar sunan havayolunun, kısa mesafeli uçuşlarda ise sandviç, kek, atıştırmalıklar, çay ve kahve servisleri bulunuyor.

Özel diyet yemekleri, tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenmeler, özel diyet yemekleri, dini yemekler veya özel çocuk yemekleri için Xiamen Airlines çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda Xiamen Airlines, bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

Xiamen Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Xiamen Airlines uçuş kabininde hizmet köpekleri, rehber köpekler, kurtarma köpekleri ve diğer özel lisanslı köpekler hariç, evcil hayvan taşınmasını kabul etmemektedir.

Evcil hayvanınız uçağın özel bir bölümünde kargo veya check-in bagajı olarak belirlenmiş boyutlarda bir hayvan konteynerinde taşınabilir. Evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları 30 x 47 x 27 cm'yi geçmemelidir. 

Xiamen Airlines uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Xiamen Airlines uçuş saatine en geç 24 saat önce evcil hayvanla uçulacağı bilgisi verilmeli ve rezervasyon yapılmalıdır.