Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yan Air uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Yan Air

Genel Merkezi

Kiev

Kuruluş Tarihi

2012

Uçuş Noktaları

0

Uçtuğu Ülke Sayısı

10

Uçak Sayısı

9

Yan Air Hakkında

2012 yılında kurulan Yan Air, çok genç bir havayolu olarak Ukrayna Kiev Boryspil Uluslararası Havalimanı’nı merkezinden Türkiye, Ermenistan, Bulgaristan, Gürcistan, İsrail, Karadağ ve Ukrayna iç hatlarında modern uçaklarıyla yolcularını taşıyor.

Uçak filosunda yer alan Airbus ve Boeing uçakların konforlu uçuş kabinlerinde yolcularına rahat uçuşlar sunan Yan Air, yeni bir havayolu olarak her yıl hem uçuş filosunu hem de uluslararası uçuş rotalarını geliştirmektedir.

3 adet Airbus A320-200 modelinde 180 yolcu, 1 adet Airbus A321-100 modelinde 220 yolcu, 3 adet Boeing 737-300 modelinde 146 yolcu ve 2 adet Boeing 737-400 modelinde 168 yolcu taşıyabilen Yan Air’ın toplam 9 uçağı bulunuyor.

Yolcularına güvenli ve konforlu uçuşlar sunma misyonuyla çalışan Yan Air özellikle turizm amaçlı uçuşlar gerçekleştirerek, yolcularına uygun fiyatlı aynı zamanda da kaliteli uçuşlar sunuyor.

Yan Air İç ve Dış Hat Uçuşları

Yan Air, 2012 yılından beri 9 adet uçağıyla öncelikle Ukrayna iç hatları ve çevre ülkeler olmak üzere 10’dan fazla ülkeye düzenli olarak uçuşlar yapmaktadır.

Global uçuş ağını geliştirmek için bölgenin önemli havayollarıyla da kod anlaşmaları yapan Yan Air, özellikle yaz aylarında çok sayıda dış hat uçuşu gerçekleştiriyor. Yeni bir havayolu olmasına rağmen deneyimli pilotları ve güler yüzlü uçuş ekibiyle hızla büyüyen Yan Air, her yıl global uçuş rotasına yeni ülkeler ve destinasyonlar eklemektedir.

Türkiye’ye de turizm amaçlı uçuşları bulunan Yan Air, İstanbul, Antalya ve Bodrum’a uçuşlar gerçekleştiriyor.

Yan Air Check – In İşlemleri

Yan Air uluslararası uçuşlarında kalkıştan 3 saat önce havalimanına gelmeniz gerekmektedir. Bagajınız kalkıştan en az 40 dakika önce kontrol edilmelidir. Yan Air check-in kontuarları tarifeli kalkış saatinden 40 dakika önce kapanır. İç hat uçuşlarında check-in yaptıracaksanız, kalkıştan 2 saat önce havalimanı check-in işlemleri açılmaktadır. Check-in ve bagaj kontrolü, iç hat uçuşlarının planlanan kalkış saatinden 20 dakika önce tamamlanmalıdır.

İsterseniz Yan Air web sitesinden de online check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri uçuşunuzdan 24 saat önce başlar ve genellikle uçuş saatinden 2 saat önce sona erer. Online check-in işlemlerinde koltuk seçebilir ve özel yemek siparişleriniz varsa bunları bildirebilirsiniz.

Evcil hayvanlarla yapılan uçuşlarda check-in işlemlerinin mutlaka havalimanında bulunan Yan Air kontuarlarından yapılması gerekmektedir.

Yan Air Bagaj Hakkı

Yan Air uçuşlarında yolcular uçuş kabinine bir el çantası, bir evrak çantası veya bir laptop alabilirler. 2 kg'dan fazla olmayan taşınabilir bilgisayarlar, bir çocuk için yiyecek ve bir bebek seyahat beşiği veya Duty Free mağazasından satın alınan bir torba dolusu, ağırlığı 7 kg'ı geçmeyen eşyalar da uçuş kabinine ücretsiz olarak alınabilir.

Uçağın bagaj bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen sınırlar Business Class için her biri maksimum 23 kg ve 158 cm'yi aşmayacak şekilde 2 adet bagaj hakkıdır. Ekonomik sınıf için ise maksimum 23 kg ağırlığında toplam 158 cm'yi aşmayan 1 adet bagaj hakkı ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Business Class ve ekonomi sınıfı için 2 yaşın altındaki çocukların toplamda 115 cm'den fazla olmayan ve maksimum 10 kg olacak şekilde 1 adet bagaj hakları daha bulunuyor. Daha yüksek boyutlara ve kilolara sahip bagajlar için uçuş rotasına göre ek ücretlerle bagaj hakları alınabiliyor.

Yan Air Koltuk Seçimi

Yan Air ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, cam veya koridor seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Yan Air ekonomi sınıfı ve Business Class uçuşlarında yolcuların rahat bir yolculuk yapmaları için diz mesafeleri geniş ve en üst düzey uçak içi eğlence alternatifleriyle donatılmış koltuklar sunulmaktadır. Business Class koltukların diz mesafesi 1,50 metre, ekonomi sınıfı koltukların diz mesafesi 1 metredir.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 24 saat önce başlayarak uçuşa 90 dakika kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler.

Yan Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Yan Air, uçuşlarında Avrupa mutfağının en güzel örneklerini yolcularına sunar. Bütün bilet sınıfları için iç ve dış hatlarda zengin bir yemek ve içecek menüsüne sahip olan havayolu keyifli bir yolculuk yaşanması için özen göstermektedir.

Kısa mesafeli uçuşlarda ise sandviç, kek, atıştırmalıklar, çay ve kahve servisleri bulunan havayolu, uzun mesafeli uçuşlarında da sıcak yemekler, tatlılar, salatalar, alkollü veya alkolsüz içecekler, çay, kahve ve meyve sularıyla hem güvenli hem de keyifli uçuşlar yaşatıyor.

Özel diyet yemekleri, tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenmeler, dini yemekler veya özel çocuk yemekleri için Yan Air çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda Yan Air bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

Yan Air Evcil Hayvanlarla Uçuş

Yan Air uçuş kabininde hizmet köpekleri, rehber köpekler, kurtarma köpekleri ve diğer özel lisanslı köpekler hariç, evcil hayvan taşınmasını kabul etmemektedir.

Evcil hayvanınız uçağın özel bir bölümünde kargo veya check-in bagajı olarak belirlenmiş boyutlarda bir hayvan konteynerinde taşınabilir. Evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları 30 x 47 x 27 cm'yi geçmemelidir. 

Uçulacak köpekler ve kediler en az 10 haftalık olmalıdır. Evcil hayvanınızın varış noktanız için gerekli tüm şartlara uyması gerekmektedir. Sert plastikten yapılmış, darbelere dayanıklı taşıma çantalarında bulunması gereken evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yetecek yiyeceği ve suyu hazır bulunmalıdır. Taşıma çantasının üstünde adınız ve telefon numaranızın mutlaka bulunması gerekiyor. Hamile veya hasta hayvanlar sağlıkları göz önünde bulundurularak uçuşlara kabul edilmezler.

Rehber köpeklerle yolculuk eden yolcular hiçbir kilo sınırı olmadan ve ekstra ücret ödemeden uçuş kabininde bulunabilirler. Rehber köpeğin uçuş boyunca ayaklarınız kenarında bulunması ve güvenlik nedenlerinden dolayı koridor veya acil çıkışları engellememesi gerekir.

Yan Air uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Uçuş saatine en geç 24 saat önce evcil hayvanla uçulacağı bilgisi havayoluna verilmeli ve rezervasyon yapılmalıdır.